Ze dne na den řekl: Končím. Zažily jste něco podobného?

safrana
21. dub 2013

Ahoj holky, zajímají mě vaše zkušenosti a názory, protože já sama už tomu nerozumím. S manželem jsme spolu 9 let, máme 2,5 letou holčičku a náš vztah byl vždy skvělý. První velké trhliny nastaly po narození malé, kdy jsme hlavně ze začátku byli oba hodně nervózní, nevyspalí a často nevěděli, kudy kam. V poslední době jsme se občas pohádali - většinou to začalo kvůli hlouposti. Z pár vět se ale najednou stalo spoustu hodin křiku, slovního útočení, odcházení a zase vracení se. Vždy jsme to ale dokázali ustát, odpočinuli jsme si z hádek a pak zase fungovali v pohodě dál. Po poslední hádce řekl manžel, že končí. Od té doby mi tvrdí, že vztah se mnou už nechce. Zatímco já brečím, on je ledově klidný. Jako rodina fungujeme - chodíme na procházky, povídáme si, žertujeme s malou; jakmile ale dojde na nás dva, je to divné. Manžel se opět spojil s kamarády, které dlouho neviděl a zdá se, že se ze dne na den rozhodl vyrazit jinou cestou. Je to vůbec možné - v jedné chvíli říkat "miluji tě" a v druhé "už tě nechci"? Zažily jste něco podobného? Jak to dopadlo? Jak a díky čemu jste to zvládly?

andreeemac
15. bře 2014

@dehors Vizuálně tě štve štěstí někoho jiného??? To je skutečně už na doktora - minimálně na to, aby si s odborníkem už promluvila. Na druhou stranu se sem patrně nedostanou ty nešťastné páry, které mají velmi těžce nemocné děti a nebo nějakou události o děti přišli. Mysli na to, že minulost, přítomnost ani budoucnost nestojí na jednom člověku, který tě teď právě opustil. Uvědom si to, že ty momentálně fňukáš a tvoje neštěstí Ti připadá jako naprosto největší neštěstí na světě, ale je mnoho mnoho mnoho lidí, kteří jsou na tom opravdu hůř než ty a nemůžou s tím vůbec nic udělat.

kristyn.g
16. bře 2014

@laurital
no kdyby mi byl nevěrný tak by to asi opravdu nešlo, ale vím že i dřív mluvil o tom že by chtěl nějakou kamarádku se kterou by se mohl poradit a promluvit i jinak než s klukama...pak se sešel s nějakou, zjistil že ona chce víc než přátelství, že na porady je lepší psycholog a navíc že prostě chce mě... Pravda, hodně toho je v povaze, souhlasím že změny jdou blbě, nejspíš dlouhodobě vůbec, ale to co se s náma stalo není 100% o povaze ale o špatných životních zkušenostech, osobních problémech, stresu atd..

@dehors
souhlasím, nejhorší je to když mi někdo stále tvrdí že "nikdy nebudu s ním šťastná", přitom už pul roku zase jsem... ale vždycky mě to hrozně rozhodí.
Zkus myslet na sebe, mluv k sobě, říkej si miláčku atd, já si říkala miláčku, chválila se, obdivovala a kupovala si dárky 😀 akorát si je to fakt potřeba uvědomit, že nejdůležitější člověk na světě je pro sebe každý sám... Ale když bijí bio hodiny, tak chápu je to hrozné ☹ Ale čím dřív se dáš dokupičky, tím dřív budeš připravená na nový vztah a na to ostatní ☹ Taky mi pomohlo si říkat že nebudu marnit svůj drahocenný čas truchlením. On je spokojený, tak není třeba se jím trápit.

budouci_maminka
16. bře 2014

@andreeemac myslím, že je to dost nemístná poznámka a napsaná dost necitlivě. nechápu, co ti přijde divného na stavu, kdy je ti smutno a opravdu nemáš náladu se dívat na šťastné páry okolo sebe, nebo, že se ti nedaří otěhotnět a kolegyním se barví jeden test za druhým... akorát to vypovídá o tom člověku fakt, že ještě s tou danou situací není smířen a je to zcela normální a obvyklé a je to pouze jedna z fází.. tak zas klid. a ano, když se praštim brňavkou do stolu, tak mě taky zajímá jen moje bolest a nějaký hladovějící děti v africe jsou mi u zadku a řešim pouze to, že to sakra bolí. tak v čem je to jiné, že tu holky řeší svoje depresivní stavy po rozchodu.
Neboj, ony se z toho dostanou, oni tu především píší, když je jim nejhůř, a rozhodně to u nich takhle nevypadá 24/7 (nebo aspon po nějaké době ne 😀 ).

codal
29. bře 2014

Tak telenovela mého muže se uzavřela...dítě jeho není a jelikož se ona nebyla schopná rozhoupat, tak jí můj exmanžel posla k vodě (jeho slova)... našel si novou přítelkyni, která dělá stejný koníček jako on, takže je zřejmě spokojený... nevím, jak to dělá... já jsem stále sama...

espada
30. bře 2014

@codal Dobře mu tak. A kvůli ni tě opustil ... Blbec. Já taky nechápu, jak to dělají, že hned s někým chodí. Myslím, že oni to prostě zkusí. Už kvůli sexu, bez kterého nemůžou být. My ženské asi už chceme víc, než s někým začneme randit. Nevím no :( Já navíc budu mít pecka, tak to vůbec nevím, jestli mě někdo bude chtit ...

laurital
30. bře 2014

@codal
@espada Ja si myslim, ze zenska po takovem zklamani, jakym rozvod bezesporu je, vybira extra peclive, protoze ma podvedome strach z opakovaneho zklamani.Chlap nekoho potka, rozumi si a tak to spolu zkusi a uvidi, jestli to bude fungovat nebo ne.Myslim, ze to berou vic sportovne, i kdyz samozrejme existuji vyjimky na obou stranach.

kristyn.g
31. bře 2014

@codal vida, akorát ze sebe udělal vola, však na něj budeš.za chvilku dělat nos, uvidíš

codal
31. bře 2014

@kristyn.g no nevím, to já jsem pořád sama a on má slečnu...

wisttit
1. dub 2014

@codal Je to úplne jednoduché - on jede na kvantitu, ty na kvalitu 😉😉😉. Přeju Ti at se Ti daří. Věř, ze to přijde!!!

codal
1. dub 2014

@wisttit děkuju, já to rozumově chápu, ono mu to asi pomohlo se od paní konečně odstříhnout, díky bohu... chlapi prostě radši oscházej k někmu, než aby byli sami, je to snazší...taky jsem měla dostkrát rande, ale nic prostě nebylo to ono..snad to příjde...

kristyn.g
1. dub 2014

@codal to víš že to přijde 🙂

romanovic
5. dub 2014

@codal Ahoj, uz davnejsie citam Tvoju temu, ale nikdy som sa nezapojila. Chcem Ti povedat, ze to zvladas skvelo a strasne Ti drzim palce, aby si nasla toho praveho!

codal
5. dub 2014

@romanovic Jsi moc hodná za to co píšeš, moc si toho vážím...každé podpory, kterou mi tu holky napsaly, moc mi to pomohlo... snad se brzo blýskne na lepší časy🙂....

dehors
7. dub 2014

@budouci_maminka díky za pochopení. opravdu.

ivaflo
8. dub 2014

@espada admin smazal tvuj prispevek..nechapu proc...potesilo by me, kdyby jsi nam dala vedet, jak se ti a miminku dari!!!!🙂 tesime se na info

espada
8. dub 2014

@ivaflo @codal @laurital @jezuras Ahoj holky, admin smazal moji diskuzi na mé přání. Daří se nám dobře. Malá je moc hodná, málo pláče. Hned ťukám na dřevo 🙂 Teda je to celý manžel. A samozřejmě to nejhezčí dítě pod sluncem 😀 Jméno si nechám pro sebe. Chci zůstat anonymní ... Jinak manžel volal den po porodu, vyptával se, jak se dari a prý ještě zavolá, jestli může. No a už nezavolal ... Ani neřekl, že by chtěl malou vidět. Ale psala tchýně, že by ráda malou videla, ale nechce mi ublizovat, tak prý at jí dám vědět. No napsala jsem ji, že nechci malou okradat o babičku, takze může někdy prijet. Tak uvidíme. Ale mám z toho hrůzu. No už jsem se rozhodla, ze jim bránit nebudu, tak to musím nějak ustát. Ale je mi dost mizerně ... K tomu únava a hormony ... At už je to sestinedeli za mnou 🙂

codal
8. dub 2014

@espada No mažel je slušnej borec, když ho ani nezajímá, co s malou je...ale ona si poradí i bez, když má tak bezva maminku🙂... je mi jasné, že je to náročné, ale určitě ti to malá 100krát vynahradí🙂.... opatrujte se, holky🙂...

ivaflo
8. dub 2014

@espada tak to je skvely, ze jsi se ozvala. A jak jsi zvladla porod? Tatinek je hnusak...nemam k nemu slov...vlastni dite a je mu jedno...strasny☹ Myslim, ze stojis nohama na zemi a zvladas to skvele. A kojis? Pomahaji ti rodice? Musim rict, ze na tebe casto myslim, jak se ti asi dari. Drzim ti pesti!!

espada
10. dub 2014

@ivaflo @codal Tak volal, ze chce přijet a vidět ji. Vůbec nevím, jak to ustojim. Naši i ségra pomáhají, kojení v pohodě a zdravotně jsme na tom dobře. Jen ta psychika je špatná. Vůbec se to nezlepsilo, spíš naopak. Doufam, že je to jen tím poporodnim stavem ....

codal
10. dub 2014

@espada Mžná by bylo fajn, aby při té návštěvě byla třeba ségra, abys tam nebyla sama...je mi jasné, že je to těžké, ale zvládáš to úžasně🙂...

tarra27
10. dub 2014

@espada četla jsem, že nevíš, zda tě nekdo bude chtít když budeš mít prcka...prosím tě, jedno dítě?? o není vůbec žádná překážka....vůbec se toho neboj....navíc máš holčičku, ta bude taková tvoje spojenkyně, budete skvělá dvojka....uvidíš....bude při tobě stát, budee chodit časem do bazenu, nakupovat, na obědy .) neboj....bude to dobré uvidíš...

jezuras
11. dub 2014

@espada Ahojky, moc, moc ti gratuluji k maličké, jsi statečná, jak jsi vše zvládla a neboj bude lépe, uvidíš, teď si užívej to krásné období s miminkem. A jak psala tarra27 čekaji tě moc hezké časy a ten pravý se objeví, jedno dítko, no to je fajn, podívej se můj manžel našel si pani se třemi dětmi a teď společně čekají čtvrté, takže hlavu vzhůru, je fajn chlapů, kterým děti nevadí a nikomu neubližují. Jsi statečná a držím ti pěstičky, ať se vše daří a to bude, to mi věř. 🙂 🙂

codal
15. dub 2014

@espada Ahojda, jak se vám vede holky? Jak jsi zvládla návštěvu manžela? Jak se choval? Myslím na tebe...

mami1801
28. dub 2014

baby nerada vam to hovorim ale myslim ze ma inu vo vacsine pripadov......presla som si tym ☹( tri roky rozvedena...drzim vam palce

mami1801
28. dub 2014

@mami1801 v pohode som trosku po zadu ako pozeram som citala len nadpis prepacteeeeeeeee 🙂 fu hlavne ze miminko je zdrave nech sa dari

espada
29. dub 2014

@codal ahoj, vede se nám dobře. Malá je zdravá, ma se k světu, už ma skoro 5 kilo 🙂 občas už se směje a cosi mi pořád povídá. Je úžasna a jsem moc ráda, že ji mám.

Manžel přijel i s tchyni. Dovezl nám oběma náušnice. Mě prý jako poděkování. Byla to dost hruza. Ustala jsem to, ale pak jsem se slozila. Naší se s nima vůbec nebavili. No hrozná situace. Tchýně brecela, když odjížděli. A myslím, že manžel byl z malý hotový, pořád ji měl na rukou, nechtěl ji pustit a když odjížděl, myslím, že měl na krajicku. Ptal, se, jak to budeme dál řešit. Nebyla jsem schopna že sebe nic vypravit, tak jsem mu pak napsala, že jestli je definitvne rozhodnutý žít bez nás a ukončit těch 8 let, at mi pošle papíry k rozvodu s nabídkou. Ještě to neposlal, tak uvidíme ... No, je to hrozné holky, je mi to všechno hrozné líto.

codal
29. dub 2014

@espada Holka já tě obdivuju, jak to zvládáš, jsi statečná a úžasná...

ivaflo
30. dub 2014

@espada Jak budete dal resit?? At resi on! On to zpackal, tak at si to vyzere ... grazl....jsi fakt statecna, obdivuju te.

espada
30. dub 2014

@ivaflo Však už řeší. Poslal návrhy papírů k rozvodu. Tak teď si dohodneme podmínky a pak rozvod. Teda doufám, že se dohodneme ... Snad jo.

ivaflo
30. dub 2014

@espada ten ma teda hrosi kuzi....vim, ze je to tezky, ale bud rada, ze jsi se takovyho zmetka zbavila...je mi z nej blbe....drzim ti pesti, pozdravuj malickou a preji jen to nejlepsi!! 😉