Ze dne na den řekl: Končím. Zažily jste něco podobného?

safrana
21. dub 2013

Ahoj holky, zajímají mě vaše zkušenosti a názory, protože já sama už tomu nerozumím. S manželem jsme spolu 9 let, máme 2,5 letou holčičku a náš vztah byl vždy skvělý. První velké trhliny nastaly po narození malé, kdy jsme hlavně ze začátku byli oba hodně nervózní, nevyspalí a často nevěděli, kudy kam. V poslední době jsme se občas pohádali - většinou to začalo kvůli hlouposti. Z pár vět se ale najednou stalo spoustu hodin křiku, slovního útočení, odcházení a zase vracení se. Vždy jsme to ale dokázali ustát, odpočinuli jsme si z hádek a pak zase fungovali v pohodě dál. Po poslední hádce řekl manžel, že končí. Od té doby mi tvrdí, že vztah se mnou už nechce. Zatímco já brečím, on je ledově klidný. Jako rodina fungujeme - chodíme na procházky, povídáme si, žertujeme s malou; jakmile ale dojde na nás dva, je to divné. Manžel se opět spojil s kamarády, které dlouho neviděl a zdá se, že se ze dne na den rozhodl vyrazit jinou cestou. Je to vůbec možné - v jedné chvíli říkat "miluji tě" a v druhé "už tě nechci"? Zažily jste něco podobného? Jak to dopadlo? Jak a díky čemu jste to zvládly?

kristyn.g
20. srp 2013

@lenicka07 tééééda to je mazec! po týdnu jste si řekli že se vezmete? Jak si hned věděla že je to ten pravý? Ty vado, tak to přeju hodně štěstí 🙂 tomu se těžce věří 🙂

lenicka07
20. srp 2013

@kristyn.g Jojo, po týdnu jsme si to řekli, to bylo tuším naše asi třetí rande 😎 Nevím, nějak jsem to vycítila. 🙂 Nelituju toho ani po dvou letech. Prostě si s ním rozumím daleko víc než s jakýmkoliv jiným chlapem doposud. Připadá mi že docela důležité je mít stejný názor na takové ty zásadnější věci - styl života, finance, výchova dětí, trávení volného času atd. Proto se taky prakticky nehádáme. Důležité taky je aby byla s partnerem možná komunikace, aby uměly obě strany občas ustoupit atd. Většinou když ti na chlapovi něco vadí už od začátku vztahu (kdy seš mnohem tolerantnější), tak se to pak časem vyhrotí a začnou problémy.
jo a jinak my jsme se vlastně znali už od tanečních (kde byl zamilovaný do mé tehdy nejlepší kamarádky), pak jsme se 16 let neviděli a když mi napsal na seznamce (nepoznal mě), tak já šla ze zvědavosti, jak se za ty roky změnil (protože jsem si říkala "toho ani náhodou".... 😀 Kdyby mi tenkrát někdo v 16 řekl, hele tohle bude tvůj manžel a budete mít dvě děti, tak se mu vysměju 😀

codal
23. srp 2013

Holky, dneska jsem potkala chlapa (no možná spíš kluka), asi je mladší, ale rozklepal mi kolena..nevím proč, prostě mě dostal, krásnej, milej, motýly v břiše, no mazec, nestalo se mi to už hooodně dlouho...mluvili jsme spolu jen pár minut, ale stačilo...řekla jsem si o číslo, prostě jsem to riskla, dal mi ho, doufám, že se ozve, protože takovýdle věci se mi nestávají moc často...

wisttit
23. srp 2013

@codal Uz držím pěsti, aby to dobře dopadlo!!!😉😊

jezuras
24. srp 2013

@codal moc držím palečky ať se ozve. U mě nic moc, zatím jsem manžela nedokázala vyhodit. pořád doufám, strašně ho miluji. V úterý jel na kávu s tou svojí kopretinou a přijel až ve středu ráno. Strašně jsem brečela, říkal mi že s ní nebyl, já byla šílená strachy a bezmoc se ve mě střídala s nenávistí. V pátek jsem mu psala smsku, že ho mám plnou hlavu a on mi odepsal, že to samé prožívá s tou svojí kopretinou, je zamilovaný a já už nemám sílu bojovat, ale vyhodit ho neumím, snad k tomu dospěju, ale zatím nemůžu, nevím proč. Vite holky, chtěla bych být silná jako vy, zatím mi to nejde. Mám v srdci moc bolesti a smutku. Moc ti přeju ať ti to vyjde.

codal
24. srp 2013

@jezuras je to příliš čerstvé, potřebuješ čas... ale zvládneš to!!!! Nezlob se na mě,ale on bydlí doma a chodí za ní, to je u mě ubožák a sobec!!!! Je to hnus...

Jinak se mi neozval, ani na mou smsku, neodpověděl, je mi to líto... njn, nic nenadělám....

jezuras
24. srp 2013

@codal neboj když ne on, tak někdo jiný, Dnes jsem zase na dně. On se jel projed na kole, že se vrátí co nejdřív a přijede asi až ráno, už mám dost. Dcera nemocná a ani to ho doma neudrželo. Začínám přemýšlet, že až se vrátí vyhodím ho, jsem úplně na dně, ničí mě a já ho tak miluji. Nevím, jak dál, příde mi, že chce abych ho vyhodila já, aby ze sebe udělal chudáka nebo nevím, možná mu křivdím. Nevím, jak dál, sedím tady pišu a brečím, proč mi to udělal a proč mě tak trápí. Já už nemůžu.

codal
24. srp 2013

@jezuras vyhoď ho, tohle je fakt hnusný!!! Takhle se budeš jen víc a víc trápit... je mi to tak líto..

nnell
24. srp 2013

@jezuras víš proč to dělá? Protože mu to dovoluješ ☹ vyhoď ho, jedině tak možná zjistí o co přichází. Tím že budeš čekat a doufat ničemu nepomůžeš, jenom se budeš ničit. Mám to za sebou a vím, jak jednoduše se to říká ale mnohem hůř provádí, ale on z tebe dělá trosku a to si nezasloužíš ani ty a už vůbec ne tvé děti..

codal
25. srp 2013

@jezuras souhlasím s @nnell, on ví, že mu to projde, má všechno, doma servis, venku milenku..maželka mu to trpí a on si může vesele chodit na zálety, pro něj ideální stav...vědomě ti ubližuje, ví, že se trápíš a nemá ani tolik slušnosti, aby se odstěhoval a nedělal ti to před očima...to je prostě sobec a hnusnej parchant... vyhoď ho, ať je klidně na ulici..dokaž mu, že jsi silná a hrdá ženská, která se bez něj obejde... a ty to zvládneš, o tom vůbec nepochybuju...

.. jo a ten kluk se nakonec ozval, možná se dnes uvidíme🙂...život rozchodem nekončí...podívej se na mě...všechno bude dobrý a ty rozhodně nezůstaneš sama, budeš zase šťastná..najde se chlap, kterej tě ocení takovou jakou jsi..krásnou a úžasnou a bude tě milovat!!!!!!! Vím ,že se svého muže miluješ..ale za co? Co pro tebe dělá, že si zaslouží tvou lásku..vím že jste spolu asi prožili krásné roky, ty si uchovej, ale teď ho nech jít dál, abys mohla začít nový a lepší život..tenhle s ním, už stejně nikdy nebude takový, jaký bys chtěla, příliš vás to poznamená, nemůže to být stejné, ty nikdy nezapomeneš a budeš se celý život jen trápit, jestli ti to udělá znova, jestli je u milenky, jestli tě miluje atd... musíš zatnout zuby, poslat ho do háje a začít bez něj..bude to ze začátku nepředstavitelné, bude to hrozně bolet a budeš mít pocit, že ti skončil svět, ale neskončil..až tohle zlé období aspoň trochu přebolí, ty se zase nadechneš a začneš svět vidět úplně jinak..a to je dobře...tohle tě jen posílí a stane sez tebe ještě lepší a úžasnější baba..a nezapomeň, že máš dvě nádherné holky a ty tě nikdy nenechají ve štychu:-*

jezuras
25. srp 2013

@codal;@nnell moc děkuji za podporu, vim, že máte pravdu, dnes večer si s ním sednu a chci mu říct, ať jde tam, kam ho srdce táhne, musím přemýšlet, jak dál. On miluje jinou, tak to je. Tvrdí,že mě má rád a záleží mu na mě, ale tohle nestačí pokud miluje jinou. Snažím se to brát, ale jakmile ho vidím, chce se mi brečet, říkám si proč zrovna já, proč mi to udělal. Chtěla bych vše vrátit jako dřív, aby mě miloval. Tvrdí mi, že už mě milovat nemůže, no když miluje jinou, tak tomu i věřím. Chci být silná, ale zatím to moc nejde, právě proto, že ho miluji. Moc děkuji. 🙂

ladka4444
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
jezuras
31. srp 2013

tak jsem opět zde, všechny zdravím, Zatím nedokážu manžela vyhodit, Lže mi, že s ní není, ale opak je pravdou. Dnes večer s ní opět jede na kávu, nejsem doma, jsem u táty, kterému pomáhám a tak nevím, ani kdy se vrátí, říkal, že snad večer, ale nevěřím, tolikrát mě zklamal, nechápu to, nikdy mi nelhal. Myslím, že se vrátí ráno a pěkně si to užijí. Mám chvílemi vztek, ale hlavně moc bolesti v srdci, když se ho zeptám, jak to chce dál, odpoví mi, že neví, domnívám se ovšem, že má jasno. Moc to bolí. Jsem úplně na dně. Nemám myšlenky na nic. V práci přežívám, musím ale fungovat. Doma mi nic nejde. Holky je to moc dlouho, kdy to přebolí?? Nevím, co bude dál. Miluji ho strašně moc, nevím vůbec proč mi to udělal, ví že mi ubližuje, ale prý si nemůže pomoc. Mějte se. 🙂 🙂 Všem moc děkuji.

nnell
31. srp 2013

@jezuras to nepřebolí nikdy, když to neukončíš nebo dokud on neodejde, bude to jen trvalá agónie, zvlášť když má potřebu ti vyprávět jak ji miluje a že s ní tráví večery ☹ Jinak bolí to dlouho, aspoň mě, ale je to každým dnem lepší, čas mi i otvírá oči a čím dál víc si uvědomuju, že chlap, který se takhle zachová za nějakou moji bolest nestojí 😔
Moc nechápu, o co tvému muži jde, že ti tak ubližuje, možná fakt chce, abys ten poslední krok udělala ty. Uvažovala jsi o tom, že bys to třeba probrala s nějakým psychologem nebo třeba zašla i sama do manželské poradny? Možná by ti to ukázalo cestu, kterou se vydat 😉

jezuras
31. srp 2013

@nnell moc děkuji. Zatím jsme se domluvili, že na konci září mi řekne, co bude chtít, zda zůstane nebo odejde. Já si myslím, že odejde, říká, že sní je šťastný, ale se mnou ne. Nemůžu ho zatím vyhodit, ne kvůli holkám, On je báječnej táta. Jen teď sám asi neví, co dělat, aspoň to tvrdí. Já ljiž k psychologovi chodím jinak bych to nezvládla. Možná, že i manželská poradna bude dobrá, chtěla bych náš vztah zachránit, ale bojím se, že je už pozdě. Moc mě zklamal, nemůžu mu věřit, vše svádí na mě, jak je to kvůli mě, že to ukončil. Jsem vyřízená. Snad to někdy aspoň trochu přebolí.

nnell
31. srp 2013

@jezuras nevím, jak může svést na tebe, že si našel milenku, žádný vztah není dokonalý a je potřeba na něm pracovat, pokud se nikdy pořádně nevyjádřil, co mu vadí, sám se nesnažil a najednou je všechno tvoje chyba, tak to jen vypovídá o tom, jaký jen on slaboch. I kdyby to bylo fakt tak hrozné, jak tvrdí, tak měl nejdřív ukončit jeden vztah a pak si teprve začít nový. On prostě nemá žádnou čest, tak to je, a na dobrý i špatný vztah jsou vždy potřeba dva...
Jenom s tebou nesouhlasím v tom, že ho nemůžeš vyhodit kvůli holkám, naopak kvůli nim bys to udělat měla. Nebo chceš aby si do budoucna nesly vzor v tom, že chlap si může vůči ženě dovolit vše a ta to jen musí trpně snášet a čekat na konečný verdikt, jak on rozhodne o jejich vztahu? Nevím kolik jim je, ale možná by ses jich měla zeptat na jejich názor na celou věc. Nevidím moc rozdíl v tom, jestli ty ho dnes vyhodíš nebo on během měsíce odejde, jedině tak v tom, že ti zůstane aspoň kus hrdosti 😉

danfal
1. zář 2013

@jezuras to, co píše @nnell je pravda. Taky nevidím rozdíl v tom, jestli odejde sám nebo ho vyhodíš ty. A dobrý táta může být i tak. Jenže on asi zatím nemá kam jít a ty mu to usnadnuješ. Dopřej i jejich vztahu všední problémy.

jezuras
3. zář 2013

danfal @nnell Ahoj mate pravdu, ale chtěla bych, aby se rozhodl.. Musím vydržet, stejně si myslím, že bude konec. Chová se odměřeně a občas je protivný. Chtěla bych si ho uchovat v srdci, tak jak jsem ho znala. Co mu vadí řekl a já se snažila změnit, abych byla pro něj ta nejlepší, bohužel to neviděl. Táta je perfektní a já ho pořád miluji. Zatím mu to usnadňuji, ale myslím si, že ať bude s novou partnerkou nebo sám, spoustu starostí ho ještě čeká. Teď je bláznivě zamilovaný. Uvidíme, jak to vše dopadne. Děkuji. 🙂

kristyn.g
3. zář 2013

@jezuras ahojky, možná by pomohlo zapracovat na více sebelásky. On si nejspíš neuvědomí co měl dokud budeš ze sebe dělat oběť. V podstatě se nestalo nic Tobě, ale jemu, on je ten nečestný co se má za co stydět... držím palce, co nejdřív ať maš klid!
Ja píšu ze společné dovolené, je to jako hrát si jako by nic. Manžel lituje ale není to úleva, možná je to spíš horší... Místo toho abych se "zotavovala" stále v tom lpím nerozhodlá, i smutnější než před pár týdny. Zachvacuje mě úzkost, to co bylo nedokážu skosnout. Mam strach že se to bude opakovat, mam pocit že jsem si tím naprosto jistá a že už nechci nechat takhle se sebou jednat. Ale zase chci to mezi náma nějak napravit, pokud on se sebou bude pracovat. Protože je jasné že žádný vztah není jistota... teď nevím zda se od října vrátit nebo najmout byt s kamaradkou, což je také doat zavazující.
Codal ja ti zavidím 🙂

codal
5. zář 2013

@kristyn.g Není co závidět... ano jsem volná a musím říct, že je mi tak relaitvně dobře, ale touha po něčí blízkosti je veliká...
Chápu, že chceš manželství zachránit, taky bych se asi snažila, ale ono někdy není co zachraňovat, některé věci se nedají zapomenout a strach zůstává... a se strachem se v partnerství žít nedá... zvaž, zda ti to stojí za to... neradím ti odchod, neradím ti návrat, já bych s rozhodnutím nijak nepospíchala, až to budeš vědět, tak to poznáš...

... s oním klukem jsem se viděla, bylo to hrozně hezké (alespoň jsem si to myslela)...byl nejen velmi přitažlivý, ale zajímavý, chytrý, prostě tam z mé strany cosi zaklaplo ...na malý okamžik jsem uvěřila, že se na mě usmálo štěstí... už se mi neozval... no nic, to je život, chlapi jsou v tomhle zvláštní a já jejich myšlenkové pochody asi nikdy nepochopím... je mi to líto, ale po tom, co jsem si už zažila, se nehroutím, prostě jen další chlap, co za to nestál... těch ještě nejspíš bude...já si počkám🙂

danfal
6. zář 2013

@kristyn.g Radím za sebe to s manželem alespoň zkusit, protože já jsem to neudělala a později mi to bylo líto.

jezuras
7. zář 2013

@kristyn.g Ahojky, já bych radila za sebe to aspoň zkusit, vždyť ukončit je to možné vždy. Kdybych měla možnost a příležitost zachránit naše manželství, jsem nejšťastnější človíček na světě. Můj manžel je rozhodnutý být s tou, kterou miluje, nevzdá se jí, je s ní šťastný, jelikož jak mi vysvětlil je nekonfliktní a pohodový člověk, no prý to co vždy chtěl a se mnou to neměl, pravda je trošinku jiná. No, už je to jedno. Věřím, že snad bude líp. Já ho zatím vyhodit nemůžu, teď už jen čekám, až se rozhodne, ale spíš vím, jak to dopadne. Držím ti palečky. 🙂

nnell
8. zář 2013

@jezuras měla bys začít rozlišovat nemůžu a nechci 😉 Já vím, že vyhodit ho je těžké, ale nedělej ze sebe bezmocnou oběť, vyhodit ho můžeš, ale nechceš 😉 a to se vůbec nevylučuje s tím, že manželství chceš zachránit.... spíš naopak, dokud neztratí to, co má jisté, tak nezjistí, že by mu to mohlo chybět 😝

kristyn.g
10. zář 2013

@jezuras děkuji za názor. Ale věř že bys nakonec nejšťastnější nejspíš nebyla.. Některé věci se nedají vrátit zpátky či zapomenout a nejspíš by to už navždy kazilo vztah. Buď silá a nedávej mu nad sebou moc, je to přeci tvůj život a on určitě není vyjímka ze 7mld lidí na planetě, ba co víc je už v řadách těch co podvádějí... Neboj ona není lepší než ty. To tvůj manžel akorát je zaslepený. Myslí si že to co způsobuje jeho štěstí je ONA ale není to tak, ten krásný pocit když jsme zamilovaní pochází z našeho vlastního srdce, které je v tu chvíly otevřené, ne od toho milovaného... zkus si přečíst knížku Čtyři dohody, určitě ti trochu uleví 🙂

jezuras
11. zář 2013

@kristyn.g @nnell Ahojky všem, jak říkáš, nevím, zda bych byla úplně šťastná s manželem, vím však, že ho moc miluji a chtěla bych ho zpět. To že je s jinou mě ubíjí, že říká to co říká, jak je mu s ní dobře a že s ní má to co u mě neměl, lásku, pochopení, klid to tak bolí. Dnes mi napsal, že odchází, jsem zvědavá, jak to dopadne, nechci aby odešel, chtěla bych, aby se vrátil ke mě. Vím, že by to chtělo trochu víc sebeovládání. Knížku si určitě pujčím a přečtu. Snad mi to pomůže. Vím, že není cesty zpět on je zamilovaný a kdyby nebyl tak prý odejde stejně. Nevím, asi jsem opravdu tak strašná, stále to od něj slyším. Jen ho miluji a vždy tomu tak bylo. Děkuji.

codal
12. zář 2013

@jezuras jak to dopadlo, odešel? Moc na tebe myslím, vím, že je to hrozně těžký... ve chvíli, kdy odejde, tak se začneš pomalounku uzdravovat..ze začátku to bude hrozně bolet, ale všechny rány se začínají hojit s bolestí..ale bude to ustupovat a jednoho rána se probudíš a tvá první myšlenka už nebude na něj a na tu bolest.. v ten den začne tvůj nový život..a ono se to stane, to mi veř, zažila jsem to..někomu to trvá dešlí dobu, někdo se s tím vypořádá dřív, to je různé ,ale povede se to..a ty budeš zase šťastná! Drřím pěsti!

kristyn.g
12. zář 2013

@jezuras ne nejsi vůbec strašná! jsi úžasná a jedinečná! Není problém v tobě (on si to myslí) ale ty víš že je problém jen v jeho hlavě, to bohužel nemáme tu moc to změnit. Určitě to bude dobré...

No já taky nic moc.. co myslíte... dneska jsem s kamarádkou na kávě, a náhodou se tam potkáme s manželem a jeho kamarádem. Takové rozpačité setkání ale manžel mě sotva pozdravil, nedal mi pusu a skoro dělal jak když tam nejsem, ani se na mě nepodíval... pak se ho kamarádka na něco neškodného zeptala a on se zase strefil do mě, ve smyslu že to bylo fajn když jsem odešla od něj.. no tak mě pěkně ponížil... bylo mi to neskutečně líto, pak jsem se ho po pul hodině na to ptala co to jako mělo znamenat a on na to že mi to přece vysvětloval, že mu bylo lépe když jsem se odstěhovala nějakou dobu a tak.. prostě dělal před kamarádem tvrďáka asi... no holky... chtěli byste být s někým takovým? ☹ jsem strašně zklamaná... pak někam šli s tím kamarádem sotva se rozloučil... takže ještě není doma, já už mám sbalený kufr... jsem strašně zklamaná...

codal
13. zář 2013

@kristyn.g a ty ses nastěhovala zpátky? je to hrozný, když se takhle chová, nechápu, co tím chce dokázat... chceš od něj doejít?

kristyn.g
14. zář 2013

@codal já už nevím nic. Já se sebou musím taky něco dělat. Jo nastěhovala jsem se tak nějak zpátky ale rozhodla ještě vůbec nejsem. Asi máme oba na čom pracovat vysvětlila jsem mu to, on slíbil nápravu tak se uvidí. Asi teď nemám co ztratit a nikam nespěchám, tak jsem si dala limit do půlky ledna a pak se uvidí.
A co vy holky? Jak bojuje?

codal
14. zář 2013

@kristyn.g no já osobně bojuju..ale někdy to na mě taky doléhá (poslední dobou nějak víc)...cítím se sama a hrozně toužím někoho potkat... dnes mě zaskočila jedna věc..můj drahý ještě stále manžel se prý ptal rodičů, zda by si mohl přivést na oběd svou "novou" přítelkyni (odmítli to s tím, že si má přivíst až tu, kterou si zas vezme a ať si uvědomí, že zatím ještě jednu maželku stále má)...ona zřejmě odešla od manžela, protože s mým mužem chodí veřejně po městě za ruku, zřejmě už se s tím nijak netají...nebo tomu nerozumím...nějak mě to zasáhlo:(..že už jí tahá do rodiny..ach jo..mělo by mi to být jedno, ale nějak není..nechci ho zpátky, jen jsem asi ješitná, tím spíš že jsem já sama... njn, musím to nějak zvládnout a počkat si....