Ženatý priateľ často vyhľadáva moju spoločnosť

cta
8. zář 2013

Ahojte dievcence, potrebujem poradit ohladne priatelovej manzelky. Jeho manzelka je vlastne moja dobra kamaratka a s mojim priatelom sa zoznamila ked pre mna raz prisiel autom. Padli si do oka, on je od nej omnoho starsi ma 33 ona 25. Zacali spolu chodit. Priatel pracuje v zahranici kde velmi dobre zaraba no peniaze ma zasluzene vydrete. A taktiez kvoli praci vela cestuje. S priatelkou mali vela spolocneho ale sadli si vela toho pocas vztahu preskakali. On nemusi jej rodinu pretoze kedisi jej mama ho urazila a odvtedy k nim nesiel. Tak sa po dvoch rokoch vzali. Na svadbe som im bola ja a par znamich. Prestahovali sa ale v kontakte sme ostali. S priatelom si pisem aj vola a pred nedavnom zo seba vysipá vsetko. Manzelka sa nestara o dom, varit nevie kedze priatel mava kvoli urazu migreny ked potrebuje klud a ticho zacne ona nieco o liecivych kamenoch, su manzelia uz dost dlho a priatel tuzi po detoch no ona mu povedala ze ziadne dieta nechce. Ked sa vrati z roboty na vikend domov a planuje kam by mohli ist aby boli osamote a spolu mu ona oznami ze ide domov lebo sa dohodla s kamaratkami ze ide neviem kam na aku akciu a vrati sa z nej aj o 2 v noci. Ona ma epilepsiu a vobec neberie na vedomie, ze je to vazna diagnoza nenapadne ju ze by nemala pit, v noci sa zabavat a ked jej to on povie tak on je ten najsprostejsi najotravnejsi a najhlupejsi. Vobec si neuvedomuje ze raz je vydata a nema co chodit po zabavach ked je vydata zena. Priatel sa velmi nahneval a urazil tak prijal pracu mimo jeho domov na pol roka. Velmi sa s nou pohadal lebo ona si myslela ze budu spolu tak jej vykrical ze vzdy ked si naplanoval na vikend s nou nejaky vylet ona musi ist von s kamoskami ozrat sa a domov pride nad rano stata jak neviem co a on ma robotu. Na to prisla zamnou ze vraj urcite ma milenku a podvadza ju a co sa tyka stranky sexu neklape im to odvtedy co zacala chodit na diskoteky on sa snazi ako moze ale ona ho vzdy odbije, ze nemoze ze je unaveny. Priatel povedal ze uz nevladze a taketo manzelstvo nechce. Ona z jednej strany mu tvrdi ze ho neskonale miluje ale z druhej stany sa snazi byt s nim co najmenej. Priatel sa teraz upnul na mna. Je to skvely muz a naozaj nerozumiem preco takto ich vztah dopadol. Prebera somnou vsetko ale bojim sa aby to nejak neovlivnilo nase priatelstvo pretoze viac menej vyhladava moju spolocnost castejsie akoby sa na zenateho muza patrilo a ja fakt sa nechcem dopustit chyby ale vidim ako ho to manzelstvo znicilo. Nic ho uz netesi nic ho nebavi tak vymislam program kim je jeho manzelka na zabavach venujem sa mu nejakou cinnostou ale aj tak sa bojim aby si to nevylozil zle :( robim chybu? Predsa len som zodpovedna za to, ze som ich zoznamila kebyze viem aka je tak ju nikdy s nim nezoznamim. Dakujem za vas nazor a radu

anushka111
8. zář 2013

Chyba je vždy na obou stranách! nevím co je špatného na tom, když si vdaná žena vyrazí s kamarádkami ven, nežijeme ve středověku. Pokud si myslí, že ji podvádí, tak zřejmě i on dělá něco opravdu špatně (nemusí to být přímo nevěra, stačí pokud je na ni dlouhodobě nepříjemný). Z toho celého co jsi napsala, to vyznívá, jako kdyby si o něj měla zájem a chtěla si jí ho přebrat a tak veškerou vinu házíš pouze na ní. Pokud se mu snažíš věnovat, když je jeho manželka pryč, tak to už tuplem vypadá jako bys jí ho chtěla přebrat. Pokud to tak není, tak se omlouvám. Jestli jim chceš pomoct, vyslechni si oba, zkus být nestranná a hlavně jim řekni, že je potřeba aby o tom spolu mluvili. Tím že s ním budeš trávit jeho volné chvíle se manželství rozhodně nespraví, obávám se že by to mohlo udělat opačný efekt 😉

cta
autor
8. zář 2013

@anushka111 určite ho nechcem ja sama som zadana a chystám svadbu ale ta komunikácia u nich hrozne viazne možno je to aj tým, že ona je dosť mladá a nevyburena stále by sa len zabávala a chodila na akcie, ok dobre ale prečo na tie akcie nevezme svojho manžela? to musí stále chodiť s kamoškami ktoré jej natrepu samé hlúposti do hlavy? Velice s nim chcela dieťa on tiež a po zabavach s kamoškami s nej vypadlo, že dieťa je na otravu a prekážka. O neho sa vôbec nezaujíma. Snažím sa aby komunikovali často keď sme všetci traja spolu tak vyslovene ju musím do rozhovoru ťahať inak len sedí ťuká do mobilu tvári sa otrávene a ked jej niečo manžel vytkne okamžite sa zmeni na nepoznanie vykrikuje na neho nadáva mu. On robi v práci ako kôň dáva jej peniaze naozaj sa snaží a ona si ani neuráči nájsť robotu a ked si ju aj nájde vyplakava aké to tam je strašne atd. proste tých problémov v ich manželstve je strašne vela ale on mi povedal, že už nemá silu o nu bojovať. Niekedy máva chvilky, že ju akoby oslni tak si ho začne všímať a chovať sa ako vydatá žena ale potom ju to rýchlo omrzí. fakt neviem ako mu poradiť a určite o neho nemám záujem to sme si s kamoškou vysvetlili a ona mi veri

xveronikaxx
8. zář 2013

@cta na mne to tedy taky působí tak, že ti dělá dobře, že se do toho můžeš vkládat a trávit s ním čas - resp., že ti dělá dobře že on chce s tebou trávit tolik času..říkáš, že i ona je tvoje dobrá kamarádka - tak proč jí tolik pomlouváš? proč si s ní normálně nepromluvíš?
Myslím, že by ses do jejich vztahu neměla tolik míchat..pokud jsou oba tvoji dobří kamarádi, vyslechni je, můžeš lehce poradit, ale víc se nemontuj, musí si to vyřešit především oni sami...a omezila bych tolik času s ním, jednak aby nežárlil tvůj partner, aby nežárlila kamarádka/jeho manželka a aby on si to nevyložil nějak trochu jinak...
Pokud ona se na dítě ještě necítí, tak pořád lepší, že to říká teď, než kdyby se tak chovala, kdyby bylo mimčo na světě a její manžel po nocích hlídal... pokud je jejich manželství v koncích, tak to tak prostě je a ty s tím stejně nic neuděláš.. a pokud s tím budou chtít něco dělat, tak se na tom musí domluvit ONI..