Živím bratra a otci je to jedno. Co s tím?

monikahorka
15. zář 2013

Ahojte maminky.. Chtěla jsem se zeptat na Váš názor.. Je mi 21 a mám svou rodinu. Rodiče se rozvedli, otec dostal bratra do péče a máma nám před rokem zemřela. Otec pobírá sirotčí důchod na bratra a všelijaké příspěvky na jeho výživu, pracuje a peněz má víc než moje rodina.. Přesto se o bratra nestará- nevaří mu,nepere, protože nemá pračku, jestli potřebuje něco do školy, musí si na to vydělat.. Ke mě chodí už asi půl roku, já mu vařím a starám se o něj, jenže potom musím ubírat dceři to, co bych jí jinak mohla dát. Otci je to jedno, žádné peníze mi nedá, prý mu teda nemám dávat jídlo a nestarat se o něj, když mi to tak vadí.. Přemýšlím, jestli to řešit jinak než domluvou mezi námi.. Co by jste udělali na mém místě vy??

johnatanka
15. zář 2013

Moni, klobouk dolů. Kolik je bratrovi?? Asi bych se zeptala na sociálce, určitě je nějaký sociální poradce s kým by jsi to mohla probrat, co by se s tím dalo udělat. Pokud není domluva s otcem, řešila bych to s úřadem.

monikahorka
autor
15. zář 2013

Bratovi je 16, teď nastoupil do prváku na SŠ.. Jelikož bydlíme stále u přítelových rodičů, moc se mi to na sociálce řešit nechce.. Mám strach aby neskončil někde v domově..

katie82
15. zář 2013

třeba by šlo, aby se příspěvky na něj platily tobě, když už se o něj staráš... podle mě by ho třeba mohli dát tobě do péče, pokud bys o to stála, ty dva roky než bude plnoletej, by se to třeba zvládnout dalo, pak už ho nikdo do domova nedá... zkušenost s tím nemám, jen co mě tak napadá... situace to určitě není záviděníhodná ☹

milada2
15. zář 2013

@monikahorka Rozhodně bych se obratila na Organ sociálně právní ochrany dětí. Pokud bys byla ochotná vzít si bratra do péče (a Tvá současná rodina souhlasila), věřím, že bys bratra do péče dostala a zároveň všechny příspěvky na něho a žádný domov mu nehrozil. Není možné, aby otec bral peníze, o bratra se nestaral a starala ses Ty, to je hrozny a od Tebe obdivuhodny! Drzim pěsti!

monikahorka
autor
15. zář 2013

Chtěli jsme si ho vzít do péče už když mamka před rokem zemřela, jenže tady s náma bydlet nemůže, rodiče si to nepřejí protože mají strach, že bude otec dělat problémy... A to by dělal.. Je mi to sice blbé, ale asi to doopravdy budu muset řešit na úřadech..

lucik78
15. zář 2013

a co že by šel na internát a o so-ně by byl doma?měl by tam vaříno atd peníze co otec dostavá pujdou na internát jidlo a podobně a o bratra bude postaráno

monikahorka
autor
15. zář 2013

tam chtěl jít, jenže on ho tam nepustí, protože mu to nebude platit, když má školu vedle domu kde bydlí..

monikahorka
autor
15. zář 2013

Otec navíc celkem dost pije a bratr už s ním nechce být a mám strach aby neutekl někam pryč..

veruska007
15. zář 2013

@monikahorka Ubytovaný na internátě být může, i když bydlí nedaleko - v případě problémových rodinných případů. Měla jsem na intru kamarádku, bydlela taky kousek od školy, ale kvůli problémům doma jí sociálka zařídila internát.

snehurka25
15. zář 2013

Obrátila bych se na OSPOD, jak tu někdo psal. Nebo bych tím nejdřív pohrozila otci, pokud by to nemělo efekt, tak bych tam zašla.

julka15
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
monikahorka
autor
15. zář 2013

Nemá to cenu řešit s otcem.. On vidí jen sebe a ostaní jsou mu jedno.. Prostě tam zajdu a budu to řešit jinak..

adusmamus
15. zář 2013

taky jsem mela uplne to stejne se 16ti letou sestrou taky mi bylo 21let a synovi 3roky,vyresila jsem to ze jsem si ji vzala do pece ja 🙂,financne se to pak zvladnout da budes mit ten sirotci duchod,pridavky a vyzivne od otce,pokud mu u tebe bude lip a partnerovi to nevadi sla bych do toho vzdyt je to tvuj bratr....

jija
15. zář 2013

A nebylo by mozne, aby ses bratrovi sitotci duchod primo na jeho ucet? Ze by zasel na socialku aby to posilali primo jemu? Nebo by musel otec souhlasit?

monikahorka
autor
15. zář 2013

Do péče si ho momentálně vzít nemůžu, řešíme si teď vlastní bydlení tak pokud to vyjde, určitě o to budu žádat.. Příteli to nevadí, on prý bude jen rád.. 🙂 O těch penězích byla taky řeč, ale to je jak mluvit do dubu, chtěla jsem mu zřídit vlastní účet který by spravoval stát, takže by se do bratrových 18tin peníze šetřily a pak by měl něco do začátku, třeba na bydlení.. Ale s tím musí souhlasit jeho zák. zástupce, což je otec a ten to nedovolí..

alpakovo
16. zář 2013

@monikahorka Ahoj, kamarádka taky měla pro dva syny sirotčí důchod a vím, že nebyl na sociálce problém zařídit, že ten důchod šel přímo klukům, vůbec nešel přes ni 😉 Třeba by tak šel vyřešit i ten intr, že by si ho bratr platil sám a o víkendu byl u vás... Přeju hodně štěstí 😉

kometkak
Autor odpověď smazal
Zobraz
letalnica
8. dub 2020

@kometkak Já myslím, že zakladatelka to za 6 let vyřešila 🙂