Zlobivé dítě nebo LMD? Jak to řešit?

marcim
17. dub 2008

Podobné téma jsem tu nenašla,tak jsem se odhodlala napsat.
Mám chlapce,6 let.Po prázdninách půjde do 1.třídy.Je to chytrý,hodně technicky nadaný,hodný a milý kluk.A má obrovskou fantasii.ALE-když to na něj příjde tak se nedokáže ovládat.Vím,že to je dítě a teprve se to musí naučit,ale nedokáže ovládat svůj vztek.Nechá se lehce vyprovokovat a pak se s dětma ve školce se bije,kouše je,apod.Což jsme bohužel už několikrát museli řešit i s p.učitelkou.Ale při tom je to hodně společenský tvor.Společnost kolem sebe potřebuje.Ale jako by se mu v hlavě něco přeplo.Takový zkrat. ☹ A pak je mu to líto.Už jsme mu to doma snad milionkrát vysvětlovali,že se nikomu nesmí ubližovat a všechno odsouhlasil,ale do týdne byly stížnosti zase.Doma to řeším tak,že ho pošlu do pokojíka,ať se tam uklidní.
Taky se rád před dětma předvádí,snaží se na sebe za každou cenu upozornit a když příjde návštěva,to je úplně hotovej.(ve smyslu,že se obrovsky těší)V podstatě si ji chce přivlastnit.
Nedokáže dlouho udržet pozornost u jedné činnosti.A přitom aktivita mu neschází.
Jakmile mu řeknu,ať udělá více úkonů a je to v jedné větě,tak to není schopen vůbec pobrat.Musím mu říct jedno.Až to provede,pak druhé....,pak třetí,....
A je strašně tvrdohlavý.Abych ho "donutila" udělat něco na co zrovna nemá náladu...to je občas nadlický úkol.Ke všemu má nějaké připomínky a výhrady a je schopný o blbosti diskutovat nekonečně dlouho.Čímž mě vytáčí na nejvyšší možnou míru.A MLUVÍ furt... 😲 Mluví o blbostech,jenom aby mluvil.Kolikrát to nemá hlavu ani patu.Vynechává slova.V hlavě to asi vymyslí,ale pusou už to asi v té rychlosti nedokáže všechno říci.
Ježišmarjá,já jsem se rozepsala. 😅 Jenom prosím maminky,které mají takové podobné dítě doma,jak to řešíte??Vysvětlování,rozčilování,tresty nějak nic nezabírá... ☹

marcim
autor
17. dub 2008

Omlouvám se už jsem příslušnou diskuzi našla.Děkuji.

sarax
17. dub 2008

Dobrý den, prosím kde je ta diskuze? Myslela jsem, že píšete o mém klukovi, naprosto přesně vystihnuté.......

lejca79
1. čer 2008

Ahojte viem ze velakrat tu bola tema neposedne a zaroven neposlusne dietatko ale chcela by som vas nazor a zaroven radu mam trojrocneho chlapceka manzela nemam ale rodicia mi pomahaju zacala som pracovat ale bohuzial len same nocne a vidim na malom velu zmenu v spravani minimalne pocuva bije deti ale vlastne len mojho maleho synovca dvojrocneho kuse ho do lička a ja si uz neviem rady uz som mu dohovarala aby to nerobil ze ho to boli a tak ale nepomohlo a vcera uz som to nezvladla a natrepala mu na ritulu ale ako keby si s toho nic nerobil

lejca79
1. čer 2008

viem ze bitkou nic nevyriesim to mi je jasne a viem aj to ze kebyze som byvala sama z malym bolo by to taktiez ine pretoze nikto by mi do vychovi nekafral ale ja mu napriklad poviem nie nemozes to robit a rodicia povedia ale mozes alebo oni mu nieco dovolia a mne sa to nepaci ale oni su s nim cele doobedu kym ja spim po nocnej a nie raz som sa zobudila na krik a mne je potom luto si uz lahnut a nechat ho s rodicmi kazdu chvilu cakam kym vybuchnu moji rodicia alebo maly