Zlomila jsem si kotník, manžel to těžce nese..

katty6
2. čer 2010

Ahoj holky, nejak se dnes potrebuji vypovidat a jinou moznost nez to napsat tady v podstate ani nemam. Jsme s rodinou v cizine, kamosky tu jeste nemam.. 😒
Ted prochazim neprijemnym obdobim, pred par dny jsem si na vylete s rodinkou zlomila kustku v nartu a mam zasadrovanou nohu na ktero nemuzu stoupat ☹ Manzel je cely den v praci a ja jsem doma s rocnim deckem co zacne za chvilu chodit.. Je to prvni moje zlomenina a je to dost neprijemne, jsem odkazana na pomoc manzela, nemuzu se dostatecne starat o sve dite, sotva se pohybuji po byte o berlich (zvykam si) 😔
Kdyby jen to, tak toto sem nepisi a neresim. Ale co se to stalo tak mezi mnou a manzelem je odcizeni ☹ Zacalo to tedy jeho reakci na to co se se mnou stalo.
Od chvile co se to stalo byl bez nalady a zamraceny, odcizoval se.. Popisi vse podrobne aby to nebylo vytrzene z kontextu .
Byli jsme na prodlouzenem vikendu na vylete s kamarady co prijeli k nam na navstevu. Posledni den dovoleny, tesne pred odjezdem zase k nam domu jsem si blbe slapla na schudek, uklouzla a zlomila jsem si kustku v nartu. Tenkrat ale jsem si myslela ze je to jen vyvyrtnuty kotnik, nic vic.
Bolelo to moc, udelalo se mi nevolno a mela jsem zavrate, takze me manzel odnesl si sednout a jsme to ledovali pres hodinu (diky tomu vlastne se pozdrzel nas odjest z rekreace). Pak jsem uz nebyla schopna se postarat o naseho maleho a tak vse musel zaridit manzel (sbalit veci, prebalit maleho, odnosit vsechny veci do auta a jeste nakonec i me odnest do auta). No, od chvile co se mi to stalo manzel byl zamraceny, zamysleny, odtazity..
Ale delal vse potrebne. Pak nasledovala 4hodinova cesta domu. Vecer jsme tedy byli uz u nas doma a nohu jsem mela moc oteklou.. Kamaradi se balili na cestu do Cech, protoze druhy den uz se vraceli do CR. Proste bylo pylno..A ja jsem do toho rekla, ze je potreba jet se mnou do nemocnice, noha nevypadala dobre. MAnzel tedy me odvez, kamaradi zustali doma s malym. V nemocnici nam tedy rekli ze mam zlomeninu, dostala jsem sadru..Po ceste z nemocnice manzel se stavil v lekarne a koupil mi berle. Domu jsme se z nemocnice vratili pozde, manzel byl uz uplne "hotovy" totalne bez nalady, zamysleny, podrazdeny. Ovsem chapu, ze pro nej to nebyla prijemna situace, bylo take jasne ze sama se o maleho nepostaram.. bylo treba neco podniknout a nejak to resit.. tak jsem navrhla, ze by mohla k nam prijet jeho mama pomoci.. Na co on necekane ryhcle vypalil, ze to nepujde, protoze by nemohl chodit pak do hospody (jeho mamaodsuzuje hospody ,on proto nerad pred ni dela neco co se ji nazamlouva).
To me tedy prekvapilo.. Ale nic .to neni podstatne.. Nakonec jsme se ten den na skypu domluvili s babou ze prijede. Manzel tedy musel zaridit letenky.. Pro nej to byla take palka a dalsi starost.. Vse co citi a proziva bylo videt na jeho vyraze (otraveny, zniceny).. Nicmene to vse zaridil. To ocenuji, ale vadi mi to jak k tomu vsemu pristupoval a ze se vubec nezajimal o tom jak mi je, nestaral se vlstane o me pokud jsem ja o neco nepozadala (o maleho naopak se vzorne staral). Nevim, nemela jsem z nej dobry pocit, pripadala sjem si na obtiz a vycetla jsem z jeho chovani jen to ze mu zpusobuji dalsi starosti, zadny soucit a pochopeni jsem nepocitla :( To bych ani tak neresila dokud mi vecer nerekl, ze valstne za svoje zraneni si muzu sama, ze sem neopatrna, detinska, nezodpovedna apod..(vlastne proto se tak i chova ke mne). To mi rikaval i drive, ze sjem naivni a nekdy se chovam detinsky, ze to ho rozciluje a vadi. Ten vyrok me trochu zklamal a hodil do lehkeho smutku. A vecer si manzel sel spat do jineho pokoje sam, ja zustala s malym v loznici ☹
Druhy den vecer kdyz jsme po koupani prevlikali maleho do pizama na prebalovaku jsem skoro spadla, a abych se udrzela tak jsem se chytila toho brebalovaku ze jsem ho posunula dopredu svou vahou. Na to manzel hned neprijemnym tonem zareagoval "jeste mi tady spadni, tohle jeste chybelo".. Nepamatuji si presne ten vyraz ale neco v tom smyslu.. Toto se me uz dotklo...takova necitlivost vuci me a memu zraneni..
Rano si me ani nepozdravil kdyz sel do prace, jen kluka :( tvaril se vazne a jako cizi.. Na a v noci toho dne jsem si sla na toaletu a udelalo se mi nevolne, ztratila jsem na chvili vedomi a spadla na chodbe. Manzel vybehnul, odnesl me do loznice na nasi postel kde uz spal maly (obycejne maly spi ve sve postylce, porad kojim v noci. Jelikoz nemuzu stoupat na jednu nohu neumim si ho dat do postylky, tak jsem ho nechavala u sebe ). Kdyz manza uvidel ze maly spi v nasi posteli tak mi to vycetl a rekl at ho davam do postylky..(manza je nekdy az moc uzkostny a opatrny a mysli si, ze maly muze z postele spadnout). Zase ten neprijemny ton a to tesne po te co se mi udelalo spatne a jsem byla mimo, tocila se mi hlava..
Druhy den rano zase odesel do prace jako by byl cizi, s vyrazem otravenym. To uz me nastvalo a to byla posledni kapka. Vse jak se choval ke me doted po urazu jsem si pretpcila v hlave a bylo mi smutne. Pak v tomto smutku a hnevu jsem mu napsala na skype do prace vse co si teda o jeho chovani mYslim.Neco v tom smyslu ze je sobec, necitlivy apod. No a vecer kdyz on prisel z prace tak byl nastvany, nemluvil, a kdyz sjem se ho zeptala proc tedy nemluvi a ani nejde za nami do obyvaku rekl ze jsem mimo, ze ho porad jen kritizuji a ze si nevazim toho co mam apod.. Pohadali jsme se..
Utkvelo mi v hlave jen to ze rikal ze sjem mimo a ze mam neco delat se sebou, ze sjem vztahovacna a jen osocuji..
Ted jsem tak trochu na rozoacich, jestli treba nejsem opravdu mimo.. proto to pisi sem..
Pripada mi nespravedlive jeho chovani ke mne, navic kdyz jsem ted takova "bezmocna" a potrebuji peci a pomoc. Vubec jsem necekala ze takle zareaguje.. Nikdy se tak nechoval kdyz jsem mela zdravotni problemy. Navic zrovna ted uz dlouho jsme meli klidny a spokojeny obdobi. Spoustu problemu jsme prekonali ve vztahu, ovsem ne bez me ochoty, toleranci a snahy.. Ale prece. Nechapu takovou zmenu u nej, vadi mi to, mam i svou hrdost a je to neprijemne byt nekomu koho milujes a veris na obtiz, neprijemne kdyz je nekdo v okamzik me slabosti nepekny, kdyz milovany clovek neprojevuje vrelost a pochopeni..
Ovsem chapu, ze jsou to malichernosti, drobnost, ze hadky a nedorozumeni do vztahu parti..Jen mi bylo z toho dnes hodne smutno, potrebovala sjem se z toho vypovidat a hlavne vedet vas nazor, jestli treba neprehanim, jestli jsem opravdu precitlivela..
Dekuji za nazory

pepibubu
8. čer 2010

Inu.... Přiznám se že po takovéhle reakci manžela bych začala pochybovat.... V roce 2004 jsem měla úraz kolene, 14 dní v nemocnici, operace, 3 měsíce doma... A za celou tu dobu jsem od Honzy neslyšela jednu jedinou výčitku. Naopak mě vlastně poté požádal o ruku...

Nenosí mi kytky, to dostanu tak jednu do roka 😀 a nehledí mi dlouze do očí, ale když potřebuju (a nejen když potřebuju) tak funguje, uvaří, vyžehlí, o kluky se taky plnohodnotně postará. Vidět, že jsem mu tak na obtíž jak popisovala zakladatelka, asi bych se neudržela a něco mu řekla.

V první fázi bych si s ním nejdřív popovídala abych zjistila zda to opravdu není jen jeho styl - já se starám a ty místo abys pěla ódy jak jsem úžasnej tak chceš ještě soucit, pak bych se mu pokusila vysvětlit že po vyslovení něčeho hezkýho by mu pusa fakt neupadla, že to může zkusit..

katty6
autor
11. čer 2010

Tak po nekolikadenni pauze zase se pridam svou troskou..
Cim dal tim vice se utvrzuji ze manza je clovek ktery ma nizkou toleranci k zatezi a tak trochu je i sobec.. ☹ proste neni zvykly se vylozit naplno a jednat pohotove v krizovych situacich, zacne se nejdrive litovat, upadat do stavu smutku a lehke deprese, chvili trva nez se z toho dostane, pak pochopi ze proste musi, chvili premysli a ve vysledku se nakonec zmobilizuje a funguje jak muze. Cele toto muze trvat fakt nekolik dnu.. coz je podle me dlouha doba 😠
Zname se s nim strasne dlouho a toto sjem uz v lehke forme u nej pozorovala. Byly to vzdy drobnosti a netykalo se to me (nebyla ja jsem tou pricinou).. no a ted se stalo toto, a on s epomalu z toho slozil..☹
Muzu to pochopit, mam ho rada, vim ze chlapi jsou o neco slabsi co do psychicke odolnosti, ale nektere chovani si vuci sobe nesnesu. Mam urcite hranice. A to jak byl protivny se me dotklo, hlavne jeho presvedceni ze pokud za to si muzu sama tak si nezaslouzim od nej hezke slovo, pochopeni, soucit. Se sebelitosti to nesouvisi.. Umim si sama podporit, povzbudit, ale mam presvedceni, ze i parter pokud mu na me zalezi by mel umet v tezkych situacich podporit, nebo alespon nebyt jizlivy a protivny.. Ja si proste nedovolim k nikomu byt protivna kdyz ten nekdo ma nejake zdravotni problemy, proziva bolest nebo nejak jinak je postizeny.. a to uz nemluvim o blizkem cloveku. Pro milovaneho cloveka jsem ochotna udelat to posledni, a to jse mcekala i od nej.. Pristupuji k partnerstvi jako k tymu, ve kterem si ty dva podporuji, pomahaji si navzajem, presne tak jak psala ve svem priklade o lodkach Vlastovka..
Jsem schopna diskutovat o vsech problemech, jsem ochotna skoro vsemu porozumet ale jen v pripade pokud se ke mne pristupuje jako k partnerovi, s urcitou uctou tak bych to nazvala.. Proto jsem vlastne mu rekla co si teda o tom vsem a jeho chovani vuci me myslim (to ze byl jizlivy, hruby), a take ze se mi toto chovani vuci me nelibi...
No a vyvijelo se to tak, ze druhy den prijela k nam baba, se vsim pomohla a najednou se manzovi ulevilo, zlepsila se mu nalada, byl prijemnejsi a ten den prisel dost pozde z hospody v podnapitem stavu 😝 Ta jeho mamka fakt na nej koukala jak jelen 😅
No a dalsich par dnu byl klid, on byl prijemny k nam, ale k tomu co se stalo mezi nami nikdo z nas se nechtel vracet.. Nejake to odcizeni mezi nami pretrvava 😖
Take jsem se snazila s nim prmluvit, ptala jsem se jak tse ma, co v praci, jestli nema toho moc. On nechtel to rozebirat. Projevila jsem o nej zajem a byla jsem pripravena ze ho podporim, pochopim a zase se to srovna..Myslim si, ze v nasem pripade docela potrebujeme o tom vsem promluvit a byla by to uleva. Ale on se nechce uz nejak bavit, strani se me a sve matky. Jen na syna se hezky smeje. Tak ted uz jsem nenalehala a nechala ho byt.. Nejak sjem uz nemela ani chut vic se v tom angazovat. No a trva to do ted, to odcizeni. Visi to mezi nami 😒 Ovsem muzu to vyhrotit a zacit to s nim resit. Neco mi ale od toho odrazuje..
Vcera se to zase mezi nami vyhrotilo kdyz jsme jeli na nakupy do supace..Bylo potreba nakoupit dost potravin abychom zase tyden tam nemuseli. Domluvili jsme se na tom a vyrazili. On se tam pomalu zkolaboval. Zatim co jsem pobihala podel regalu o jedne noze a snazila se co nejrychlejic davat potraviny do voziku, on jen postaval u neho a otravene koukal, a jeste mi rekl at sebou pohnu, ze nechce tu stravit celou vecnost.. ze ma na vecer jine plany.. 😲
Kdyz celou dobu byl otraveny a jen to ukazoval svym vyrazem, to jsem jeste byla v pohode, snazila jsem se ho povzbudit ze pokud budeme jednat sladene tak to rychle zvladnem, uklidnovala sjem ho. ..No ale kdyz rekl tohle, tak to me uz nastvalo..Zase jsme tam kde jsme byli.. 😝
Ta skutecnost ze chlapi jsou jine a ze se od nich neda cekat porozumeni a podporu me moc neuklidnuje 😝Jeste ze mame doma tu babu, tak je fajn a docela si s ni rozumime. Ja uz jsem zdatna berlarka 🙂 takze to vse zvladame s tchyni 😉
Jen ten tatka jak prijela baba se skoro nezapojuje do pece o syna a snazi se byt nekde jinde, vecery travi prevazne mimo domov.. 😒
Chova se opravdu jak pubertak 😠 a ted otazka - chova se tak vetsina chlapu?

berenika39
11. čer 2010

@katty6 ne, myslím že ne, tohle je vážně divný a nepříjemný. ve vztahu se občas musí dělat kompromisy, tak to je, takže pokud je chytrý, měl by pochopit, že i když je mu třeba proti srtsti, nejde mu to přirozeně, samo od sebe, měl by zapojit mozek a posnažit se....tohle je základ - pomoci slabšímu, a když už ne psychicky, tak aspon fyzicky. nechat tě skákat a nakládat vozík aještě tě popohánět se mě osobně zdá hulvátství, prosím promiň, ale tak to z tvého psaní vypadá.

pochází to zřejmě z jeho rodiny, tohle výchova.....ne vlastnost.

katty6
autor
11. čer 2010

a ted jsme spolu mluvili a rekl mi, ze bych mela byt splachovaci a pochopit, ze on to mel tezky (kvuli me noze se narusili nase plany i na dovolenou), krometoho nema rad nakupy a byl nastvany v obchode protoze jsem ho neposlechla a nakoupila vëci, ktere podle nej jsou zbytecne...no, fakt nevim co s tim, jak to rozlousknem..Jen chapat a byt splachovaci se mi nejak uz moc nezamlouva 😝

filipal
11. čer 2010

Katty, tvoj muz je egoista. vies co? ty si ho mala poslat nakupit sameho - so zoznamom. podla mna mu to dost ulahcujes
a on to pekne vyuziva.... ☹

helcah
11. čer 2010

Katty - všichni chlapi snad takový nejsou. Můj manžel rozhodně ne, prožili jsme toho už hodně a jsme spolu dost let, takže vím, že takový není, ale víš co? Jeho otec takový je. Zajímá se jen o sebe a když jeho syn (můj manžel) ležel ve velmi vážném stavu v nemocnici, tak se zajímal jen o to, jak on to nese psychicky a doma byl hnusnej, křičel a dělal nám to těžší, i když já jsem byla těhotná a nesla to fakt hodně zle. Když jde s tchyní na nákup tak ona nakupuje, hází celej nákup do vozíku a poté do tašek a on se jen opírá o vozík a u pokladny na ní normálně čumí jak nestíhá. Teď už jí ani s nákupama nepomáhá. Je to čím dál tím horší a já bych s ním nebyla ani minutu. Takže nechci být pesimista, ale myslím si, že se Tvůj muž nezmění.

lena13
12. čer 2010

katty muj manzel takovy neni,ale jak pise helca tak i muj tchan takovy byl.bylo to strasne,moje tchyne byla nemocna a on ji rikal,ze nema ze sebe delat chudinku,stejne ji nic neni je jen po operaci...doslo to tak daleko,ze jizva ji hodne praskla,ja ji vezla ve 2 rano do nemocnice s tim,ze mi snad nevykrvaci v aute,on sedel vedle ni v zadu a porad se ji omlouval.........pak kdyz byl s ni napokoji byl jiny,bal se o ni- poprve v zivote se o ni bal a ted?je to uplne jiny clovek,pote co jsem ji dovezla do nemocnice za 5 minut 12 tak si uvedomil asi ,ze bez ni by se mu tezko zilo..........ma teda poznamky kdyz ma rymu atd,ale ne uz tak hnusne a ponizujici
drz se a hlavne se nedej.......takhle se prece zit neda cely zivot 😔

kubaka si to krasne napsala ,na co ho vlastne mam.... mas muj velky obdiv 🙂 nebo ja bych nemohla s nikym takovym zit na koho se nemuzu spolehnout.

anta
14. čer 2010

To je fakt zvláštní chování manžílka. No otevření očí a vystřízlivění z lásky asi dost silný. Nevím, ve mně by to asi vyvolalo do budoucna určitý blok a strach z případné nemohoucnosti. Byla bych hodně ale hodně zklamaná a přemýšlela bych, co dál, pak bych si s ním promluvila narovinu. Jestli je mu přednější tvoje zdraví nebo jeho máma, ze které má strach. Ať si laskavě uvědomí, že je dospělý člověk, že už mu nemá kdo co kecat do života. Jako, dokážeš si představit, že budete vedle sebe až vám bude 70 a ty by jsi třeba byla nemocná, byl by vůbec ochoten se o tebe starat? Asi těžko, no přiznám se, že by mě tato reakce také vykolejila a byla bych z toho fakt smutná a přemýšlela bych, co jsem si to vzala. Ještě poslouchat kecy, že si za to můžeš sama, že jsi to snad dokonce udělala naschvál, no to by mě dodělalo. Mám obavy, že tě tvůj muž poněkud bere jako stroj, který se má starat o dítě a ještě u toho luxovat a stát zároveň u plotny, to jsi fakt přehnala, že ty si dovolíš být nemocná. Fuj, podle mě je to egoista, nechci se tě samozřejmě nijak dotknout, teď jde hlavně o to, co dál. Možná bych pohledala na internetu nějaké rady, co s tím. Ono já chápu, že už to, že se sama nemůžeš postarat o své dítě, ti asi na psychice moc nedodá, ale na druhou stranu, proč si ty chlapy člověk bere, asi aby se měl ještě na koho naprdnout. 😖

anta
14. čer 2010

Katty, no koukám, že se za tebe ještě snaží rozhodovat o tom, co se bude nakupovat a co ne, no to bych ho už poslala někam, to je už chování zatím nenápadného manipulátora. To, že si ženská bere chlapa, neznamená, že ztrácí automaticky mozek a nepřemýšlí 😠 😠 😠

katty6
autor
14. čer 2010

Nektere vase prispevky me tak trochu i vydesily, prece neziji s obludou, nebo jo? 😕 😲 😒
Oprit se o nej muzu, to vim jiste, ale nekdy se radeji neopirat, protoze by hrozilo ze nejdrive tedy vyslechnu co jsem udelala spatne a bla bla, dostanu otraveny pohled (jako "ach jo, zase musim") a pak prijde ta pomoc (to on si zase nemuze dovolit a vykaslat se na me a syna) . To u manzilka pozoruji sem tam, ale nikdy se nestalo ze by mi nakonec alespon nepomohl. Vlastne tento pripad s nohou je ojedinely kdy jsem se setlaka s takovou divnou reakci (i tady nakonec pomohl, vse zaridil, staral se o maleho, jen ty kecy a necitlive poznamky). Ovsem vazne nemocna jsem byla jen jednou a pak byl uz porod. v obou pripadech se choval vzorne.
Anta: konflikty s nakupama je u nas bezna vec. Manza kdyz si neco usmysli tak si tezce nese kdyz ja prece se zaridim podle sebe a vykaslu se na jeho rady a doporuceni (nekdy dokonce mam pocit, ze mu moc nejde o to co prosazuje ale o to ze to prosadi a je o to vice chlap 😝 ).. Mimochodem, keca mi casto do nakupu a i do vareni .. nejednou jsme se kvuli tomu chytli..Tohle ale neberu jako neco zavazneho...Chapu ,ze chlapi jsou jesitni a maji radi kdyz reknou posledni slovo. S tim se nejak srovnam (budu i nadale delat to co si myslim, 😎 )ale nedovolim si aby na me byl hnusny v tezky pro me okamzik.. a to i kdyz nakonec mi se vsim pomuze..to uz nejsem schopna tolerovat.. 😠 Mam svou hrdost. A u toho jsme se zasekli ☹

kubaka
15. čer 2010

katty - věkem se tyhle "jemné povahové rysy" prohlubují. Takže co ti teď trochu vadí, poleze ti za 20 let pěkně na nervy. Jakobys popisovala částečně MM - nulová tolerance k zátěži - nedej bože, aby ještě někdo od něho potřeboval podržet. Neudrží ani sám sebe. Je mi čerstvým 41 a říkám si, co budu dělat za dalších 10-15 let? Jak to bude vypadat? Kolik ještě snesu než si řeknu, že to nemám za potřebí. Ono to totiž nejde změnit. Buď rezignovat a smířit se s tím a snažit se být soběstačná 😖 nic moc. Nebo se rozvést - pokud si to bez něho umím představit. Jedno lepší než druhé... 😖

katty6
autor
15. čer 2010

Kubaka, tak to je mi lito ze mas doma podobny exemplar ☹
Souhlasim s tebou, ze tyto rysy se to mohou prohlubovat a zvyraznovat s vekem. A jak pises, bud se rozvest nebo se nad to povznest a byt sobestacna.. Obe varianty jsou dost zatezove pro pro zenu.
Na druhou stranu se to muze menit i zadoucim smerem. MYslim si, ze my zeny obcas nektere chovani podporujeme a chlapi si toho jen vyuziji. I z vlastni zkusenosti s manzou vim, ze kdyz se vuci jeho chovani vymezim a prestanu se o hodne veci starat, tak najednou i manza je schopen hodne veci zaridit a postarat se (o domacnost, maleho, me ). Takze zda se, ze partnersky vztah je jako system ktery nejak funguje ale kdyz se zmeni chovani jednoho ze clenu tak se meni i chovani druhych clenu a system zacina fungovat jinak. Jinak receno, kdyz jsem zvykla se hodne starat o manzu a domacnost, tak nevedomky prebiram hodne zodpovednosti za vztah a tudiz mu nenechavam prostor se take v tom vice angazovat a starat se. Takze kdyz najednou se stane prudka zmena a ja jsem nezpusobila tak v tento okamzik se "hrouti cely system" a prvni chvilky jsou velmi neprijemne pro vsechny zucastnene (prikladem je neobvykal reakce manzela, jeho podrazdenost) ale casem zase vsichni se prizpusobi novym podminkam a zacnou fungovat.
Takze zatim bojuji a snazim se nechavat manzovi vice sanci aby se zapojil.. 😎 Prekvapive to funguje, vcera byl nakupovat sam se seznamem ode me a zvladnul, donesl velky nakup domu, nic ze sestaveneho mnou seznamu nevynechal i kdyz ze zacatku se tvaril ze jsem zase pehnala s cetnosti polozek 😝 Na to jsem mu jen rekla, ze nemusi to vse kupovat ale kdyz neco bude potreba tak stejne bude pro to muset do obchodu sam 😉 Asi to v hlave vse srovnal sam, dostal pocit dulezitosti, ze tedy on si rozhodne co nakoupi. Prekvapive se vratil i s dobrou naladou.
Take si myslim, ze vztah obou je o hodne velke toleranci. Nerikam,ze ta je bezmezna, naopak, nejake meze musi mit aby to fungovalo a oba se zapojovali a meli moznost se starat o vztah.
Uvedomila jsem si take jak tu cele dny pevazne vysedavam na gauci se zvednutou nohou a nechavam se obskakavat od tchyne, ze je to pro me velmi narocne psychicky 😅
Hrozny nezvyk kdyz se najednou o tebe nekdo nonstop se stara. I tomu je potreba se naucit a nechat se o sebe starat. Mozna to, ze jsem se vzdy snazila byt sobestacna a jeste se starala o ostatni zpusobilo, ze manza se moc nestaral..

filipal
15. čer 2010

@katty6 podla mna si tvoj muz moze gratulovat, ze ma teba! si fajn a velmi tolerantna... mal by si to viac vazit.
ja som dost velka striga a k chlapom dost prisna. ja by som mu dala! ale musim ta pochvalit za ten zoznam a vyslanie
do obchodu. 🙂 🙂 🙂

@kubaka ty si presne ten typ zeny, ktora chlapa vobec, ale vobec nepotrebuje! 😉 zamysli sa nad tym! 😀 😀 😀

frisbee
15. čer 2010

@filipal... 😀 😀 😀 😀 😀 a čo smiešne pohyby? 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

kubaka
15. čer 2010

vy jste teda vtipálkové - no já chci chlapa, - kavalíra, silného, mužného, chápavého, starostlivého, velkorysého, optimistického a aktivního, vyrovnaného a dospělého s laskavýma očima - prostě takového mimozemšťana, kterého samozřejmě lze najít na každém rohu 😀 😀 😀 A co umí i ty směšné pohyby 😀 😀 😀

berenika39
15. čer 2010

@kubaka v tom případě si najdi ženskou🙂

frisbee
15. čer 2010

kubaka,myslela si d´Artagnana?????? 😵 😵 😵 😵

filipal
16. čer 2010

jaaajjaaaaj!!! 😀 😀 😀 skoda, ze som sem uz vecer neprisla pozriet. bola by som sa na dobru noc zarehotala! 😀 😀 😀

filipal
16. čer 2010

este vam napisem co vymyslela moja sestra.... jej muz, pan premudrely, inac sa neda nazvat (je v dost vysokej funkcii)
zacal kritizovat jej kucharske umenie. vraj vari malo kreativne, bez fantazie, casto opakuje rovnake jedla, nestuduje si nove recepty.......atd......
az to sestru dozralo a povedala mu - od dnes varis ty!
takze mily svagrik, si teraz studuje na nete nove recepty, znasa domov suroviny a vecer vyvara....popritom musi zo 3 krat odskocit do obchodu 😝 😀 lebo vzdy nieco zabudne! a samozrejme musi to chutit aj ich dvom detom... 😀
ale muzska jesitnost mu nedovoluje ustupit. mojej sestre je dobre, moze si robit svoj program....
potom napisem, kolko mu to vydrzalo! 😅 😅 😅

kubaka
16. čer 2010

@filipal - taky dobrá strategie. MM zase začal studovat výpisy z účtu a včera se mě ptal, proč a na co jsem vybrala určitou částku z účtu - myslím, že ho co chvíli inzultuju 😝 Do d Artagnana má vskutku daleko - akorát hezký je stejně.

katty6
autor
16. čer 2010

Filipal: tak to je dobry napad 😀 akorat asi to moc dlouho nevydrzi. 😝 ted premyslim co by na to muj manza, urcite by nebyl natolik jesitny a nechal to na chvili byt, myslim ty kecy.. Ovsem jen na chvili 😠 za par dnu by to bylo zase pri starem 😝
Takze urcite je dobrye v tom vytrvat a neobmeknout po par dnech 😉at tedy manzilek si toho vareni uzije 😀

meleri
16. čer 2010

katty,

když jsi nemocná, nebo je ti zle, automaticky by měl asi nakoupit manžel sám. prostě si to promyslíš a napíšeš co chceš, a on to koupí...určitě se stane že pár věcí zapomene ale je to lepší než se tam plahočit s berlema. obdivuju tě, já bych už vypěnila, je to dětinské jak se k tobě chová....

meleri
16. čer 2010

ale máš super tchýni! ta moje by ani nepřebalila mého syna natož aby se o mě starala.... 😒 😅

filipal
16. čer 2010

kocky, moj muz komentoval tu svagrovu situaciu takto: " ten si ale zavaril! co nebol ticho!" 🙂
mm je fajn, ale teda tiez nevari, to sa mi nepodarilo v nasom manzelstve dosiahnut....ale zase ani nerepce, zje vsetko a chvali ma do neba.... 😀 aby som navarila znova. 😅
Kubaka, dokelu, teda ten tvoj si nasiel zalubu! a ma aspon ekonomicke vzdelanie? a v mladosti si si nevsimla, ze by bol nejaky setrilek?

katty6
autor
16. čer 2010

meleri: pokud bych nepotrebovala si koupit vlozky, tampony , sampon, pletovy krem a barvu na vlasy, detske kase tak bych s manzou do obchodu nechodila..on by si s tim nevedel rady a i kdybych mu presne popsala jak ta ktera krabicka vypada ...Ted uz chodi manza sam se seznamem 😎 .. a jsem velice spokojena, nakopi presne podle seznamu..
Kubaka, tak tema penize a utrany si myslim nenechaji lhostejneho jakehokoliv chlapa, obzvlast kdyz se jedna o penize ktere on si vydelal..I nas je to porad prvni ttema diskuze..manza si mysli ze moc utracim a za blbosti, tak i toto by chtel mit pod kontrolou..Ovsem pokud utracim sve penize tak nerekne ani pul slova..

kubaka
16. čer 2010

ale jo, praštěná penězma je celá rodina - tchýně je přímo nemocná zpeněz - dělala celý život pokladní, šetřivá je až za hrob, ani dětem pořádně nekoupila, co potřebovali, nejezdily na žádné školní akce, protože to "bezvak učitelky rozkradou". Koruna - dnes Euro - je ucívána u nich jako božstvo

Doma měl MM období zvláštní obsese, že používal zbytek horké vody z konvice na umytí hrnečku a talířku po své snídani (máme myčku), ale zároveň je schopný se dvakrát denně srchovat a mýt - pěkně pomalu a zdlouhavě. to on má takové zvláštní obsedantní chování, kdy se na něco upne a teď to děsně řeší. Jako pořád poslouchám "zhasni", zavři dveře, ztlum ty reklamy, zhasni už tu lampičku a poď spát - už jsem mu důrazně řekla, že mi leze krkem furt dokola leta poslouchat totéž. Že bych chtěla ve svém věku, ve své posteli si číst jak dlouho chci, když lampička je odcloněna jen na mou knížku. Jsou věci, které fakt už těžko vydýchávám a obyčejně mě obtěžují a stávají se nesnesitelnými. 🙄
Nemá ekonomické vzdělání - má FAMU - scenáristiku -

Právě že teď došlo za pomoci terapeutky k oddělení kapesného každý měsíc - každý si necháme pro své koníčky pět tisíc, zbytek je společný a hlavně nemůžu nechávat na firemním účtě peníze, kam nevidí, ale to, co je už čistý zisk, musím převádět na společný účet - aby viděl 😠 Celých 20 let ho peníze nezajímaly - jak jsem začla podnikat, začalo to v něm hlodat - až se to teď po dvou letech v manželské poradně provalilo. ... Prostě má spoustu svých osobních prob lémů, které promítá do našeho života a hledá falešné viníky... To podezírání, nedůvěra, podsouvání mi druhoplánových úmyslů a všěechno, co udělám a řeknu interpretuje jako manipulaci s ním ... hm, fakt tohle nemám za potřebí......

filipal
16. čer 2010

@kubaka veru, ked sa do manzelskych konfliktov pridaju este aj peniaze je to tazke...rozmyslala som nad tvojim muzom uz minule....fakt mi nejde do hlavy, ze sa to v nom prebudilo az teraz - v strednom veku. ale ako sme pisali v niektorej z diskusii, naozaj, zle vlastnosti sa maju tendenciu zhorsovat. a ked hovoris, ze je geneticky zatazeny...
podla mna lakomost je dedicna. moj ex bol neuveritelny lakomec a tiez to maju v rodine. jeho teta dokonca nekupuje toaletny papier, ale si ho odtaca na verejnych toaletach do zasoby (pritom pracuje v banke na dobre platenom mieste 😝 😝 )....a este vselijake pikosky. taketo uchylky vedia riadne otravit zivot partnerovi... ☹ ☹ ☹
ja si stale myslim, ze u tvojho muza to nejako suvisi s vlastnou emancipaciou....trosku si mozno aj nechava zadne vratka otvorene(keby sa naskytla nejaka prilezitost).... urcite to suvisi aj s tvojou uspesnostou...nuz, stretlo sa tu viac aspektov.
mozno trochu osobna otazka, ale so smiesnymi pohybmi nema problemy?
citala som dobry clanok o muzskom prechode, dost to na neho sedi. andropauza sa to vola !

meleri
17. čer 2010

katty,

super! myslím že když mu občas naložíš nějaké ty povinnosti tak to třeba vezme s úsměvem a splní to! jinak chápu s vložkama a tak je to horší! 😅
jinak můj muž není žádný superman, je hrozný bordelář rozhodně to není žádný "kuchyňka" ale od té doby co je náš syn větší tak pomáhá víc..myslím že i tvůj muž to jednou pochopí že ho potřebuješ že s dítětem je to náročnější, a sem tam něco udělá...někdy je dobré muže nechat celý den samotného s dítětem, aby pochopil že je to někdy záhul... 😅
myslím že to bude dobré, časem se to všechno upraví a budete fungovat víc jak rodina, jenom nic nevyčítat nenadávat, pokud to jde, spíš občas prohodit, že to máš těžké, že jsi unavená z toho jak si s malým, a fakt občas ho nechat s malým a vypadnout ven.... 🙂

kuchy
17. čer 2010

katty: Tohle já nepochopím...........tak to bych asi já měla doma peklo každoročně, mám volné vazy a kotník v sádře téměř každoročně, stačí špatně šlápnout a mám na měsíc gyps 😝 A manža mi vždycky pomáhá , nejraději by mě všude nosil.
Teda , některé máte manžílky,které já bych zabila 😀 Nesnesu sobce a egoisty, já pro něj udělám vše a to samé čekám od něj, starat se o vlastní dítě podle mě není nadstandart,ale normální stav a měl by to dělat sám od sebe a častěji., ne jen v krizové situaci.
Ted když čekáme druhé a maža je doma, stará se o prcka celý den, abych si mohla dát oddych ,dokonce i v noci vstává 😉 😉 😉

katty6
autor
17. čer 2010

kuchy: co mam ti na to rici? jen to, ze jsi stastna zena a mas bezva manzela 🙂
Starat se o valstni dite jako o sebe i pro me je samozrejmost, takze tady u me manza pochopeni nenajde.. A on to vi , o maleho se stara bezvadne 😉
Meleri: take doufam ze se to casem mezi nami srovna a bude lip, zatim ale je mezi nami stena :( fungujeme dobre, pomaha ale emocne jsme od sebe daleko. JA jsem porad zklamana a neminim se udobrovat jako prvni a on to citi asi podobne.. 😒 Tak cekam, cas ukaze..