Změnil se vás vztah s partnerem po svatbě?

ruzenka95
17. črc 2018

Dobrý večer,
zajímala by mě takova věc 🙂 už víckrát jsem slyšela, že vztah mezi partnery fungoval před svatbou lépe než po svatbě. Mate někdo zkušenost? A čím to je? Mám v okolí skoro samé nesezdane páry a ve většině případů je to z toho důvodu že nechce ženit muž. Je to proto, že se obává co se vztahem a ženou stane po svatbě? Vysvětlí mi to někdo zkušenější ? Díky 🙂

normalnimatka
19. črc 2018

chlapi se někdy nechtěj ženit, protože nechtěj dospět prostě. nebo nechtěj mít pocit nesvobody apod....já bych zbystřila. zvlášť, pokud ty dva chtěj děti, je prostě divný, že někdo odmítá svatbu. dítě je větší závazek a svazek, než manželství.

u nás se nic nezměnilo. ani se sestěhováním. ale je fakt, že jsme spolu byli dlooouho před sestěhováním i před svatbou. spíš s dítětem ten vztah nabyde novejch kvalit. miluješ partnera nejen "pro sebe", ale i "za dítě" - jako partnera i jako tátu svýho dítěte a partnera sebe jako mámy. ale funguje pořád stejně dobře. to záleží na mnoha věcech a oficiální svazek s tím asi souvisí pramálo🙂 pokud někdo dostane najednou pocit, že ten druhej je pro něj jistej a najednou se začne projevovat úplně jinak, tak je to problém toho člověka, že si na něco hrál a nebyl zcela svůj.

budouci_maminka
22. črc 2018

my manželé nejsme.. a ne proto, že nechce muž, ale já.. jako kdyby mi spadla do klína velmi schopná koordinátorka svatby, co by to dělala jen pro moje hezký modrý oči a k tomu bychom vyhráli ve sportce půl milionu, abych měla svatbu podle představ, tak do toho jdu hned 😀 ale nějak furt nemám čas tu svatbu zařizovat a finance teď plynou do zvelebování bydlení a cestování, takže mi přijde líto vyhodit 200 tisíc jen proto, aby se rodina najedla a my měli papír.. zasnoubení jsme, vzájemný slib jsme si dali, prstýnky nosíme oba, hospodaříme společně (žádné moje x tvoje neznám), při rozvodu bych finančně a majetkově spíš tratila já, se změnou jména by kvůli mé práce byl akorát teď opruz.. jako ano, bavíme se o svatbě, co bychom (ne)chtěli, bavíme se, že jednou se vezmem, jen na to teď není čas a chuť to celé zařizovat.. a jen odbýt na radnici to zas nechcem.. já nevidím nic, co by nám svatba, krom hezkého dne a fotoknihy, přinesla, takže prioritu mají teď prostě pro mne jiné věci.. a ne, lidé se nemění po svatbě, mění se časem, věkem, zkušenostmi.. dle mého důvod, proč se rozchází tolik dlouhodobých párů po svatbě je, že mají přechozený vztah, který vyčpělý a doufají, že posunutím ho do další mety, se jim to podaří tak nějak udržet.. což se prostě ne vždy povede.. svatba není záruka ničeho.. samotná svatba vztah neovlivní, jsou to jen a jen ti dva, od kterých se to vše odvíjí

unicorn2332
22. črc 2018

Ahoj. S manželem jsme měli svatbu před rokem a v tu dobu jsme spolu byli 4,5 roku. Budu upřímná a řeknu ti, že po svatbě se vůbec nic nezměnilo. Vztah jsme měli stále krásný a máme ho i po svatbě. Za tu společnou dobu jsme se stihli sžít. Můj manžel hned po začátku vztahu také říkal, že se ženit nikdy nechce- že je to zbytečné- jen zbytečný cár papíru, který k lásce nepotřebujeme. Ale během vztahu jsem se samozřejmě několikrát o svatbě zmínila a pak přišla žádost o ruku.
Co si po svatbě nejvíc užíváme je samozřejmě to, že jsme Pan a Paní a máme společné příjmení. Jsme svoji a je to úžasný.

malinkaelinka
22. črc 2018

My jsme spolu s manželem 6 let, od svatby máme dva a půl roku. V našem vztahu bylo několik zásadních momentů (první dovolená, sestehovani, pořízení psa, stavba domu svépomocí), které nás posunuli někam dál, ale svatbu sem nepočítám. Emotivnejsi pro mě byla žádost o ruku, která mě naprosto překvapila, svatba samotná byla spíš praktická záležitost s malou rodinnou oslavou. Náš vztah se pořád někam posouvá, pořád nás to spolu strašně baví a svatba na to myslím neměla vliv. Naopak ale kdybychom už zakládali rodinu a on si mě vzít nechtěl, byl by to problém, já bych dítě bez svatby nechtěla. A že se někteří muži ženit nechtějí? Já třeba chápu, že se někdo nechce vázat. Ale ve chvíli, kdy spolu dva mají společné bydlení, auto , třeba i dítě, tak mi to přijde jako totálně uhozeny argument, závazek už dávno vzniknul, svatba už nic nezmění, jen právně upraví a zajistí druhého např. v případě smrti apod. A pak to ještě může být strach ze svatby samotné, my měli malickou a jednoduchou svatbu, tak nám to vyhovovalo. Ale máme kamarády, kteří jsou super pár, on by se i klidně oženil a chtěl by dítě, jenže ona chce pořádnou moravskou veselku o stopadesati lidech a on z toho má takovou hrůzu, že to pořád odkládá, placaji se v bludnem kruhu a ani jeden neustoupi. Takže on vypadá jako ten, co se nechce ženit, ale on má je strach z takové megaakce.

andelka
23. črc 2018

@malinkaelinka to se nedivím. Ne každý je typ na mega akce. A když si představí těch peněz..
My máme malou svatbu,oslavu doma o 16 lidech. Pro oba druhá,ale ani první nebyla žádná mega. Blbé je když se dva v takových věcech úplně rozcházejí a nelze najít kompromis.

andelka
23. črc 2018

@bayt můj nastávající se zenit nechtěl ( vlastně ani poprvé,ani podruhé), on tyhle věci nepotřebuje,a po špatné zkušenosti z prvního manželství které trvalo sotva rok je těžké vysvětlovat,že úspěšnost manželství záleží na lidech a ne na existenci toho papíru. K svatbě nás přivedly až životní události posledního roku. A vím že to dělá hlavně kvůli mě,z lásky,abych byla spokojená. A taky aby měl vyšší status ve vztahu k vyzenenym dětem. A ačkoli jeho nápad to nebyl,žádost o ruku proběhla, úžasná,a v přípravě svatby se angažuje hodně. A už se i těší.

bayt
23. črc 2018

@andelka taky si myslím, že to dělal spíš kvůli mě, manžel není ten typ, co by snil se slzou v oku o tom, jak nosím bílý šaty a kouká u toho na nás tucet příbuzných (ale nutno dodat, že svatba se mu šíleně líbila, i mně)

andelka
23. črc 2018

@bayt asi tak no. Já taky spoustu věcí nehrotim a nebýt aktivní skoro tchýně tak spoustu věcí nemáme. Ale ji to baví a bude to fajn. Svatbu si určitě užijeme,zvlášť když vyjde počasí. Bereme se v pátek 🙂

bayt
23. črc 2018

@andelka Ty jo, no tak to gratuluju a hezky si to užijte! 🙂 My už jsme šest let svoji 🙂

novace1
Autor odpověď smazal
Zobraz
iva_kucerova
23. únor 2023

@ruzenka95 Po svatbě to bylo pořád stejně krásně, u nás přišel problém po dětech.