Zůstat, čekat na změnu, nebo odejít?

vroninka22
4. črc 2015

Ahoj holky, dlouho jsme přemýšlěla, zda sem napíšu, jsem už zoufalá, tak mi třeba pomůže se rozhodnut, více názorů. Je mi 28 let, s manželem jsme spolu 7 let, z toho 3 roky manželé. Každý si myslel, že jsme harmonický pár a nikdo by vůbec neběřil, že můj manžel bude něčeho takového schopný, takže jsem o tom dlouho s nikým nemluvila. Problémy nás doprovází již od začátku vztahu, kdy nám dělala problémy bývalá přítelkyně, trvalo rok, než se úplně odstěhovala z bytu, v té době ještě manžel nedokázal ji razantně vystěhovat, takže jsem to musela rok trpět, že bydlím v bytě, kde má jeho bývalá věci. Jenže pak začalo srovnávání, ona líp vařila, v sexu jí to vyhovovalo a během 5 minut měla orgasmus a jelikož já ne, poslouchala jsem, že jsem frigidní a že se tím musím smířit. Tohle byli první problémy o kterých jsem dlouho nemluvila, strašně mě to mrzelo a ze sexu se pro mě stala noční můra, pač jsme se už dopředu začala bát, že to zase nepůjde a zase si vyslechnu, jak jsem frigidní, jenže styl s prominutím " nasliníme a jedeme " mi prostě nevyhovuje a je pro mě zcela nedostačující, neříkám, že je tomu tak pořád, ale ve většině případů ano. Jenže pak začal problém číslo dvě, jsem kuřák a manžel je odnaučený kuřák, nejdříve mi cigarety schovával, jenže to nemělo význam, tak začalo ponižování, nadávání ve smyslu, že jsem zkurvený feťák, omlouvám se za vulgarismy, ale budu psát, tak je mi to řečeno, když jsem si šla zapálit na balkon i po jeho výslovném zákazu v zimě v - 15 mě zavřel i na půl hodiny na balkon a pak se mi za oknem posmíval. Jednou bohužel došlo i k tomu, že my chtěl cigarety sebrat a já se bránila a nechtěla mu je dát, tak mi dal i facku, ten den jsem byla dlouho zavřená v ložnici, jenže bohužel byla jsem zamilovaná a krom toho, že jsem si poplakala, přešla jsem to a žilo se dál. Dálě pak nedůvěra v tom smyslu, že v práci dělám prd a jen se peleším s doktorama a jak můžu být unavená, když tam pořád jen pijeme kávu atd a to mě několikrát navštívil v práci a viděl , jak máme tu čekárnu narvanou až po strop, když jsem někam šla s holkama s práce, ještě než jsem tam přišla, měla jsem za sebou x telefonátu, jednou mi kolegyně i sebrala telefon, jak byla naštvaná, že na mě vidí, že pokud mu to hned nevezmu bude zle. I přesto, že mě kolegyně varovali, jsme se v roce 2012 vzali.Rok po svatbě se docela dal, ale od září 2013, jsem změnila práci, pracuji převážně v mužském kolektivu. Např. jeden večer, kdy přijel manžel opilý a usl na zemi mezi gaučem a já měla po dlouhé době volný víkend, mi napsala kamarádka s jejím přítelem, at ho nechám vyspat a jdu za nimi na chvilku do hospody, upozornuji, bylo to cca 5 min od našeho bytu a šla jsem tam v teplákách, jenže než jsem si tam sedla on se vzbudil, hned mi volal, kde jsem ani jsme mu nestačila říct, kde jsem, pač slyšel muziku, položil mi tel a vzápětí mě přišla sms - Děvko nevracej se domů, klíče jsou v zámku, tak jsem šla spát ke kamarádce a v tu noc jsme zjistila, že mám v tel aplikaci, která zjištuje polohu, takže celou dobu věděl kde jsem, jenže po tomhle, jak on to umí krásně okecat, jsem mu odpustila. ještě zmíním, že do této doby znal má hesla na sociální sítě i email, chodil mi do telefonu atd,často se mi stalo, že mi psala kamarádka ze Španělska a já to zjistila až po 3 týdnech kdy mě napsala znovu, po aféře s hospodou a aplikací, jsem si hesla změnila , několikrát, vždycky na ně nějak přišel, nevím vůbec jak. Pak začalo žárlení na tu kamarádku s přítelem, pač věděl, že mi ho rozmlouvají. Další příhoda , udělalo se mi doma zle, byla jsem sama doma, tak jsem si zavolala záchranku, bouchalo mi srdíčko jako o závod, odvezli mě, volala jsem mu, že má strach, on mi razantně řekl, že mě nepodpoří a ani nepomůže, že si za to můžu sama kouřením a i kdybych byla na smrtelné posteli, tak za mnou nepřijde, po tomhle, jsem odešla na týden k rodičům, sama se víceméně vrátila, samo sebou, že on tvrdil, že on nic zlého neudělal a chyba je jen ve mě. Umí strašně dobře manipulovat, já jsem většinou rozhodnutá, ale stačí jeden telefon a zase si vše začnu vyčítat, že je to opravdu má chyba.Po tomhle jsem začala chodit k psycholožce. Po další příhodě, kdy jsem zkolabovala v práci a motala se mi hlava a vezli mě na CT a já mu opět volala se strachem a on opět nepřijel, odešla jsem na měsíc k rodičům, jenže mě ho bylo líto, že je tam sám vrátila jsem se. Nejhorší na tom, je že tohle by do něj nikdo neřekl a a ni by mě nikdo nevěřil, že je tady toho schopný, vždycky to otočí, tak, že nikdo nechápe proč jsem já odešla a že to není normální, že on je ukázkový partner a, že má tolik nápadnic, že vlastně nemá problém. omlouvám se za tak dlouhý příběh, ale ve zkratce to neumím popsat....jsem už opravdu zoufalá a pořád si říkám, že dělám něco špatně a nemůžu se z toho bludného kruhu vymotat, on mi tvrdí, jak mě miluje a vše dělá pro mé dobro a vychovává k lepšímu životu, ale přece, pokud někoho miluji, tak se vším všudy a ne, že mu budu tak nadávat! Děkuji za Vaše názory.

whiteswan
5. črc 2015

@shine2015 Ano, nemůže ji říct co má dělat, ale může jí pomoct rozhodnout se, uvědomit si jak to je a pracovat s ní na tom. Ať zkusí aspoň to, když se v tom pořád plácá a neumí se rozhodnout. Ne pro každého je jednoduché si udělat pořádek ve věcech a radikálně to řešit.

karlajasmine
5. črc 2015

Muj muž mi dělá snídani do postele, vaří mi, plánuje pro mě výlety, romantické večeře a překvapení, dělíme se o domácí práce a o finance, těší se se mnou na miminko, hládi mi bříško, jasně, má taky svoje, ale v hádce by mi nikdy neřekl nic zlého... A já nejsem výjimečná, jsem normální ženská, a jsem s takovým chlapem proto, že mám sama k sobě respekt a s hajzlem bych v životě neztrácela čas. Hledáš akorát výmluvy, na ostatní se vykašli, i kdyby tě za to, že ho opustis,odsoudil celý svět, tak no a co, čemu to vadi? Není snad důležitější, abys byla šťastná ty?

jersika
5. črc 2015

@vroninka22 Ahoj Veru, nedá mi to, abych nepřispěla ještě jednou. Jsi opravdu moc krásná, o to víc mě mrzí, co prožíváš. Psala jsem už předtím v této diskuzi, že máš zřejmě syndrom týrané osoby. Tedy že víš, že to co se děje je špatně, jen už nemáš sílu to sama vyřešit a čím déle jsi se svým trýznitelem (což Tvůj manžel je), tím více jsi na něm psychicky závislá. Můj kamarád tyto věci řeší v práci a většinou jde z těch příběhů hrůza. Začíná to podobně jak popisuješ, pak první facky a většinou když jsou ve vztahu již děti a trýznitel ví, že ho žena už jen těžko opustí, přichází takové věci jako zlomeniny, vyražené zuby a hospitalizace v nemocnici. A ty ženy stejně už nic neudělají. Prosímtě, pokud se chceš ještě zachránit, dej svůj příspěvek přečíst své rodině. Ne jednomu člověku, nejlépe celé rodině (mamce, taťkovi, sourozencům). Uvědom si prosím, že to není TVOJE ostuda ale JEHO ostuda. Protože jednu jistotu máš - on se změní. Bohužel ale ještě k horšímu...

tulikiss
5. črc 2015

@vroninka22 bojis se jak to bude brat on, boze neblbni on se snad zajima jak se citis ty,zajima ho jestli si stastna. pro tebe je nejdulezitejsim krokem si uvedomit ze tvuj zivot zijes jenom ty, neres lidi a manzela ale res sebe. clovek musi byt obcas sobec a myslet na sebe. roky leti a ty je marnis a mladsi uz nebudes, zbytecne se dobrovolne okradas o roky, ktere by si mohla stravit s nekym kdo by te nosil na rukou. podivej se nekdy do zrcadla, ale poradne a zjistis ze jenom co odejdes bude stat fronta chlapu, a ver ze milionkrat lepsich. samoty se neboj, dlouho sama nebudes a chvilka samoty ti jenom prospeje, aby sis uvedomila co od zivota chces a zacala si vazit sama sebe.

janina_sun
5. črc 2015

@vroninka22 Veru, odejdi a to co nejdriv a hlavne UZ ZADNE VYCITKY, LITOST A UZ VUBEC NE NAVRATY ! Dala jsi nespocet sanci a nikdy se Ti to nevyplatilo. On neskemra o Tebe, jemu jen chybi loutka, nad kterou uciti nadvladu. Vi, co dela a hlavne Te umi dostat tam, kam potrebuje. Uz prekrocil veskere hranice ! Ty se hlavne potrebujes zbavit pocitu, co na to rekne okoli. Nemysli si, ona se pravda ukaze a myslim, ze budes dokonce prekvapena, kolik lidi Te podpori a bude na Tve strane 🙂 Neboj se odejit a nezvedej mu telefon, nereaguj na sms, jinak Te zase zmanipuluje a vrati Te do zacarovaneho kruhu. BUD STASTNA A SAMA SEBOU ! Nenic si zivot takovym hovadem! Nevazi si Te ☹ A ver, ze miminko to nezachrani. Naopak to bude dalsi jeho argument, jak s Tebou zachazet a manipulovat. Bude jen hur ☹ ODEJDI A NIKDY UZ SE NEVRACEJ, NEOHLIZEJ ! Preji hodne sil a brzkou ulevu na psychice :-*

veveruska007
5. črc 2015

Rychle pryč! Myslím, že to časem bude jen horší a nátlak se bude stupňovat. Myslím, že si zasloužíš lepšího chlapa, než je on, rozhodně!

andrrriiik
5. črc 2015

@vroninka22 Tak proč s ním pořád jsi,když všichni radili už tenkrát,až odejdeš?A proč jsi zakládala tuto diskuzi,když ani tenkrát jsi nedala na ty,kteří ti radili odejít?

sedmiteckas
5. črc 2015

Sbal si věci, najdi nějaký podnájem, nebo jdi docasne bydlet třeba k rodičům, než si nějaký bydlení najdeš, a rychle pryč. Na okolí se vykašli - ano, zajímat se budou, budou pomlouvat atd. A co? Držím palce.

vroninka22
autor
5. črc 2015

Nebudu se tady nijak obhajovat, proč jsem zatím neodesla, když už to řeším tak dlouho, nejspíš to nepochopí nikdo, jen ten co to zažil....... Tohle opravdu nepřejí nikomu, těžké je to v tom, že vždycky takový nebyl a jsou i světle chvilky, ale je jich málo, taky si to dát v hlavě do pořádku, když vámněkdo tvrdí, že zase tak špatný není a chyba je pouze ve mě. Bohužel, bohu dík už jsem ve fázi, kdy si nenechám srat na hlavu a když někam chci, tak jdu, i když si to pak vyslechnu, pomalu začínám vidět věci jinak.

sedmiteckas
5. črc 2015

@vroninka22 tak urcite to asi není jen tak, sebrat sílu, odvahu, jste spolu precejenom pár let... Ptáte se ve vaší otázce: jít nebo zůstat, všichni vám zatím poradili jít. Tak přeji ještě jednou, ať tu odvahu seberete co nejrychleji, zní to sice jako fráze, ale roky utíkají...každý den navíc s takovým člověkem je škoda. Cim dřív odejděte, tim dřív se dáte "dohromady" a začněte nový život

schotja
5. črc 2015

@vroninka22 No tak já bych se asi teda nechala přesvědčit od pana dokonalého, že si takové jednání zasloužím, a že je chyba ve mně... :( Nezlob se, podle mně tě tak "zpracoval", že už potřebuješ odbornou pomoc... Měla jsem kdysi spolubydlící ve vilce, kterou pronajímali, měla dva krásné klučíky a už "bývalého" manžela.. To, co vyprávěla..děs běs.. Nebýt její nejlepší kamarádky, která jí doslova odtáhla od toho psychopata, nechala by se tak zmanipulovat a přesvědčit, že si opravdu zaslouží chodit s monokly a tmavými brýlemi na očích, že je bezcená, bezmocná, chudák ubohá, že může být ráda, že on se obětoval a je s ní, s takovou chudinkou, o kterou by si nikdo ani kolo neopřel... OTEVŘI OČI a uteč !!!

janamal37
5. črc 2015

@vroninka22 Uteč od něj a už se nikdy nevracej ☹! Jsem teď ve velice podobné situaci jako ty a ani nevíš, jak moc tě chápu..a navíc já už mám s sebou i 1,5 leté dítě. Zatím jsem u rodičů. Prošla jsem si peklem s člověkem dvou tváří.. Pro veřejnost spořádaným a milujícím partnerem a otcem, který dělá vše pro rodinu.. v soukromí sobeckým chronickým lhářem a dokonalým manipulátorem, pro kterého je rodina na posledním místě a který pro nějakou tu ránu v rozčílení nejde daleko a jako bonus si tyto "bliky v afektu" nepamatuje. Aspoň to tvrdí.
Je to čtvrtý rok, co se snažím vydržet, hledala jsem vinu v sobě, snažila se všechno omlouvat, čekala, že to bude lepší, že se změní,.. NIC se nestalo.. Ztratila jsem celý svůj dosavadní život-práci, známé, všechno, na co jsem byla zvyklá (odstěhovala se 200km), jsem sama s dítětem, ubitá, vyčerpaná.. ale psychicky se mi dost ulevilo. Celé je to hodně složité a vydalo by to na několik stran.. Mám tu špatnou vlastnost, že si každého idealizuju, tím spíš, pokud jsem od něj daleko.. Ale při každém písemném kontaktu s ním si znovu a znovu uvědomuju, proč je to tak dobře.. Myslím si, že to byla jediná správná cesta. Takoví lidi se nikdy nezmění. Radím ti-zachraň se. někde na tebe čeká štěstí, které si zasloužíš. S darebákem a manipulátorem se žít nedá. Odneseš to jedině ty a nedej bože třeba i později vaše děti. Přeju ti hodně síly a už jen samé štěstí<3

shine2015
6. črc 2015

@vroninka22 mrkni na www.idnes.cz a klikni nahoře na odkaz onadnes a příběh Mileny z dneška.....to jen aby jsi věděla, jak to pravděpodobně dopadne,pokud budete mít dítě.