Adventní kalendář, poradíte?

ela90
22. říj 2017

Ahoj maminky, poraďte prosím. Advent je za dveřmi. Když jsem byla dítě, tak jsem se 1.12. probudila a nad hlavou mi vysel nádherný fantastický adventní kalendář. Byla to postava Mikuláše, který měl ve svém plášti schované balíčky. V některých byla nějaká cukrovinka, někdy „úkol“. Tak ráda na to vzpomínám, že bych stejným způsobem překvapit dceru. Ale nemůžu nic najít. A máte vymyšlený advent vy? Dávám do kupy 24 bodů, které bych pak chtěla použít. Ale je to moc dní, poradíte?

ela90
autor
22. říj 2017

Adventní kalendář – 24 dní
1. Perníčky
2. Linecké
3. Rohlíčky
4. Trubičky
5. Navštívíme babičku a dědečka
6. Vyrobíme vánoční řetěz
7. Vyrobíme vločky na okna
8. Vyrobíme vánoční přáníčka
9. Napíšeme Ježíškovi dopis
10. Vybereme v pokojíčku hračky, které pošleme jiným dětem, ať z nich taky mají radost. (vyhodíme s tím si dítě nehraje)
11. – 14. V balíčku dáreček – pexeso, … a ještě 3 malé dářečky, poraďte… užitečné, nebo drobnost
15. – 18. Nějakou sladkost
--- a ještě mi chybí 19 – 24 :( poraďte ….

michaltrinev
22. říj 2017

11.pastelky
12.omalovanky
13.guma?
19.ozdobime stromecek
20.kinder vajicko
21.magnetka
22.čokoládový penízek nebo podkovicka
23.???
24.čokoládové prasátko nejlépe zlate

agnes67
22. říj 2017

@ela90 U nás se advent odpočítával upalováním svíčky s čísly, ale taky jsem chtěla už něco živějšího co bude děti bavit víc a budou se těšit na každý den. Tak jsme kupovali adventní kalendář jako kapsář tady https://www.fler.cz/zbozi?ucat=436599 . A vzpomněla jsme si jak popisuješ Mikuláše, že je tady na ten způsob anděl. Taky se dárečky dají schovat do „pláště“. Jako dárek zmiňuješ pexeso, podle toho jak máš starou holčičku, tak jsme k tomu kalendáři brali i látkové pexeso, moc se oblíbilo. Strašně se mi líbí nápad s úkoly, že se dětem nebudou balit jen dárky, to asi okopíruju od tebe. A taky bych přidala pohádky. U nás televize moc nejede.

ela90
autor
22. říj 2017

@michaltrinev jejda to je dobré, děkuji. A pak to najednou vypadá tak jednoduše :D Minimálně polovinu si z toho vyberu.

ela90
autor
22. říj 2017

@agnes67 tak ty pexesa jsou tam teda opravdu pěkné. Trochu nákladnější do adventního kalendáře, ale na vánoce si možná vybereme jako dáreček pod stromeček. Protože malá je ještě malá a mohlo by se jí to dobře otáčet 🙂

ela90
autor
22. říj 2017

To už jinak nikdo neprožíváte advent? Já jsem si chtěla zapsat spoustu inspirace na několik let do předu a ono nic 😲😀

rsr
23. říj 2017

Já jsem pro syny našila malé kapsičky, a do nich dávám drobnosti jako bombon, lízátko (sladkostí se snažím dávat pomálu), sušené ovoce, perníček, pexeso, pastelky, omalovánky, občas využiju i pro něco praktičtějšího jako dětský šampon, zubní pastu, kartáček na zuby nebo rukavice. Rozbalujeme je vždycky večer u zapáleného adventního věnce. Úkoly mě nenapadly, ale je to skvělý nápad, asi je tam letos taky přidám 🙂. Občas přidám i nějaký malý dáreček pro manžela, ať má taky radost.

maciceksta
23. říj 2017

já jsem loni udělala úkolový adventní kalendář, ráda bych to letos zase zopakovala
z toho co si vzpomenu
- vyrábíme ozdoby na stromeček pro zvířátka
- jdeme zdobit stromeček zvířátkům do lesa
- pečeme perníčky
- vyrábíme svícen z pomeranče
- jdeme na procházku za světýlky
- vystřihujeme sněhové vločky
- natrháme barborky
- vyrábíme vánoční mýdla
- spojovačka sněhulák, anděl, mikuláš, čert (rozdělila jsem tématicky na více dní)
- omalovánky s vánoční tématikou (různá témata na více dní), těch "papírových" úkolů je velké množství na netu, stačí vybrat dle věku a schopností dítka
- čteme si o Vánocích a tradicích
- procházka na betlém
- vyrazíme na vánoční trhy
- vyrazíme na vánoční pohádku
To je z toho co mě napadá, letos něco zachovám, něco vymyslím nového, třeba na zdobení stromečku pro zvířátka dcerka pořád vzpomíná a ptá se, kdy zase půjdeme zdobit... K úkolům měla občas i nějakou maličkost nebo drobnost.
Měla jsem i drobnosti pro mého muže - a to ve formě masáží - na každý den jsem si pro něj připravila svoji masáž - tj. míchala jsem domácí ingredience s kokosovým olejem, takže měl - pomerančovou, mandarinkovou, citronovou, eukalyptovou, tymiánovou, skořicovou, perníkovou, vanilkovou, kokosovou, jablečno-skořicovou, zázvorovou, olejovou, kostivalovou... některé se opakovaly, některé jsem už od loňska zase zapomněla 🙂 🙂

ela90
autor
23. říj 2017

@rsr s tím manželem je to taky dobrý nápad 😀 to mě vůbec nenapadlo... 👍👍👍

ela90
autor
23. říj 2017

@maciceksta to je úkolů 😲... už si ukládám poznámky na spoustu let do předu. A že začátku se to zdálo taaaaak těžké něco vymyslet 🙂

hanih
23. říj 2017

@ela90 Super téma 🙂 V příštích letech tady určitě nějaké nápady okoukám. Dcera je zatím malá, jsou jí dva roky, sladkosti jí moc nedáváme ( a ona o ně ani nejeví zájem), složitější tvoření pro ni zatím taky není, i když něco jednoduššího občas vytvoříme, takže jsem jako adventní kalendář vymyslela namalovaný stromek a k němu vyrobím 24 samolepek - nějaké ozdobičky, zvířátka apod. Každý den dcera dostane malou obálku s nálepkou a tu si nalepí. Poslední bude hvězda na vrchol stromku. Snad to bude mít úspěch 🙂

normalnimatka
23. říj 2017

- vánoční omalovánka
- přečíst vánoční pohádku (tím se dá vyplnit celej advent:D, existuje i spešl knížka s 24 pohádkama, česká, jako místo adventního kalendáře🙂)
- vyrobit třeba jmenovky na dárečky? - v případě, že u vás dárky nosí ježíšek i rodina mezi sebou
- jít na hřbitov zapálit svíčku předkům a upravit hrob?:D
- zapojit se do nějaký charitativní akce, menšího či většího charakteru? (např. web cbdb.cz už po dvoje vánoce daruje knížky dětem z děcáků... stačí s dcerkou vybrat, jakou knížku z nabídky koupíte)
- vyrobit třeba nějakej jednoduchej papírovej betlémek
- ze zadáčku adventu - pověsit celkově vánoční výzdobu
- koukat na vánoční pohádky:D to se dá taky furt
- zazpívat si nějakou koledu - taktéž furt
- vyrobit nějaký aroma-dekorativní věci - zapíchávat pomeranče hřebíčkama apod🙂
- oebcně toho tvoření je nekonečně... ale to pak záleží na věku a schopnostech dítěte, že..

ela90
autor
23. říj 2017

@normalnimatka jejda to je zase nápadů. Ta charitativní akce je skvělý tip. To mě třeba taky nenapadlo, i když jsem se jako pracující snažila jednou ročně přispět na něco nejmenovaného, tak do něčeho co pochopí i děti je zapojit 👍

normalnimatka
23. říj 2017

@ela90 hlavně to, co jsem psala konkrétně, tam máš taky dost možností, kolik utratit, podle tvejch možností🙂 loni tam byla spousta knížek i do stovky;)
pokud to teda dceři nějak vysvětlíš případně:D a zdá se mi to fajn, od dítěte pro dítě🙂

a na štědrej den, aby třeba jeden z rodičů dochystal dárky pod stromeček, tak lze jít večer na procházku a počítat po cestě rozsvícený stromečky, který uvidíte za oknama🙂

normalnimatka
23. říj 2017
hanih
21. lis 2017

Ahoj, vím, že už je za pět minut dvanáct, ale kdyby někdo ještě neměl připravený adventní kalendář, tak tady je spousta nápadů, i když spíš na vzhled, než na obsah 🙂 https://www.maminka.cz/clanek/adventni-kalendar...

ditta01
21. lis 2017

Skvělé nápady a inspirace ☺

normalnimatka
21. lis 2017

Ještě další knížky, kde je přesně 24 vánočních pohádek🙂
https://www.cbdb.cz/kniha-188502-pohadky-z-lesa
https://www.cbdb.cz/kniha-214103-24-okenek

petranacovska
25. lis 2017

Diky moc za skvele napady. Ja mam jeste malyho prcka,tak budeme spis tvorit az pristi rok. Podarilo se mi ale sehnat suprovy adventni kalendar pro mimca! Kazdy den budeme ochutnavat novou presnidavku,tak vzhledem k tomu,jaky je jedlik,tak se mu to bude.libit na 100% 🙂

normalnimatka
18. říj 2019

Doplňuju další adventní kalendáře v knížkách:
https://www.cbdb.cz/kniha-284757-vanocni-nadilk...
https://www.cbdb.cz/kniha-166596-adventni-kalendar - sada leporel, na každej den jedno
https://www.cbdb.cz/kniha-212223-andele-na-vano... - vystřihovánky

normalnimatka
25. říj 2020

Knižní adventní kalendáře jsem sepsala do článku, nakonec jich je poměrně hodně🙂 Tak kdyby někoho zajímalo, mrkněte:
https://www.modrykonik.cz/blog/normalnimatka/article/knizni-adventni-kalendare-wbtwsc/

helca_skorovlckova
4. lis 2020

Kdyby někoho zajímal náš adventní pohádkově dopisový kalendář pro děti od 3let (dobrodružné putování zajíčka za Ježíškem, děti dostávají dopisy z cesty a občas je potřeba mu nějak vypomoct..)
www.hravavlcata.cz

miryska
30. říj 2021

@ela90 Ahoj, právě vymýšlím pro naše tři poklady (7, 10 a 12 let) zatím toho moc nemám. Jsou to úkoly převážně na doma. Každý den najdou jiný úkol, používám anagramy, morseovku, a další šifry, třeba pomocí abecedy a doufám, že to bude mít úspěch. Také jsem vymyslela obrázek najdi rozdíl, ten pak bude znamenat, kde najdou odměnu - třeba hrnec na sporáku. Také bude vzkaz v lahvi a tak. Kdyby měl někdo další nápady, také se nechám ráda inspirovat 🙂

kajush95
9. lis 2022

Od kdy jste dětem dopřály čokoládové adventní kalendáře? 🙂

darija06
5. pro 2022

@kajush95 Poprvé jsme kupovali kalendář, když měla dcerka 3 roky 🙂