Bezdotykový mobilní telefon pro manžela, máte zkušenost?

soles
13. říj 2013

Milé maminky, chci koupit manželovi mobilní telefon,ale nemám ponětí jakej. jen vím ,že nechce dotykoví. nechci žádnej vergl,už něco lepšího. 😀 😀 .jaký máte zkušenosti vy s bezdotykovým telefon ,nebo nějaký tip?? Nejlíp NOKIE a SAMSUNG. Díky moc

laurital
14. říj 2013

@soles Nokia E52, z bezdotykových manažerských tlf nejlepší

leni78
14. říj 2013

Prostě ho premluv na dotykový. Řekni mu, ze to jinak nejde. Jednou to stejně prijde a budou jen dotykový. Vzdyt je to uz pro ostudu dnes.. počítač uživatelsky ovládá ne , tak ať se nebrání, neni mu přeci 80 let.. Domluv mu 🙂 Doporučuju HTC. Nebo Samsung.

laurital
14. říj 2013

@leni78 Prosím tě, proč by mu mělo být 8O?Znám spoustu špičkových manažerů, kteří opravdu hodně volají a bezdotykový opravdu nechtějí.Nejsou totiž děti a tlf mají jako užitnou věc na volání a psaní sms či mailů.Na ostatní mají ntb nebo iPad.

ninive211
14. říj 2013

@leni78 To je zase názor...proč by to mělo být pro ostudu? Pokud prostě nechce dotykáč (asi k tomu má důvod - mně se třeba taky zrovna dotykáče nelíbí, strašně veliké do ruky rychle se vybíjejí...), tak proč by mu ho paní měla kupovat a lhát mu, že to jinak nejde??? Pokud člověk nepotřebuje milion a jednu aplikací, ale vystačí si s voláním, SMS, MMS a foťákem, tak "obyčejný" bezdotykový snad stačí. Na internet se taky připojíš z bezdotykového úplně normálně 😉
Ne každý má mobil "pro parádu", aby se musel chlubit ostatním, že mám fungl nový dotykáč a ukazovat všem, co dovede; když to nepotřebuje k životu, tak na co...a dneska jsou mobily stejně tak na dva tři roky.

laurital
14. říj 2013

@ninive211 Máš pravdu s vybíjením.Pokud ho tedy někdo potřebuje opravdu čistě k práci a ne k brouzdání po netu a FB.Můj muž měl iPhone přesně týden a pak se pokorně vrátil k E52, protože tlf nemá na machrování, ale k práci.
Jen na okraj-je majitel IT firmy, takže sto let za opicemi fakt není.

bledulka
14. říj 2013

@soles já už poslední dobu jedu jen na dotykových (a je to super, zvykla jsem si rychle a vracet bych se nechtěla)

ale pokud nechceš dotykový, tak výborný telefon (manžel ho měl jako služební) je Nokia E71
má plnou klávesnici,která se i mému manželovi s velkou "prackou" ovládala dobře.. Moc mu vyhovoval a pořád to je v našich očích super z klasických telefonů..kdyby měl android (což je jasný, že nejde 😉 )tak by byl opravdu bomba..Ale ten android by nám chyběl..

stále ale u mě vedou dotykové-resp. dotykové s androidem,které umožnují spoustu věcí navíc..
za mě je u androidových super hlavně synchronizace s google účtem,takže není problém se zálohováním kontaktů.. Propojení s google kalendářem,který je pro mě už nezbytný.. a spoustu dalších věcí a aplikací,které jsou docela dobré a ulehčují mi život (s nadsázkou řečeno 😉 )
v dotykových jsem měla možnost vyzkoušet (at už jako majitel a nebo jsem si ho jen zkoušela u manžela atd)
celkem 5 telefonů od Samsungu (resp. 6,ale ten jeden neměl android)
Všechny vesměs super, někde pokulhávala výdrž baterie,ale celkově hodnotím pozitivně.

Pokud manžel měl možnost vyzkoušet dotykový a fakt mu nesedl a nechce ho, tak ok,ale pokud ho nechce aniž ho vyzkoušel,tak ho vem do prodejny telefonů,aby to mohl sám vyzkoušet a osahat .. většinou si na toto lidi zvyknou velmi rychle..

a jinak bych stejně telefon koupila ve chvíli,kdy si ho manžel osahal a víš, že mu bude sedět a vyhovovat 😉 každému fakt nemusí sednou vše...já ti tu něco vychválím a druhý by to mít nechtěl..

petrusew
14. říj 2013

mě nokie neseděla 😖 ale mám teď samsung (sice dotykáč). Jinak nevidím důvod, proč by to mělo být pro ostudu!!!Mám hodně kolegů na vysokých postech a mají bezdotykové telefony!Vydrží jim déle baterka a o to jim hlavně jde.

leni78
14. říj 2013

Jak to je zase názor ? 🙂 Ja to tak prostě vidím. Neznám nikoho s tlacitkovym telefonem a sama uz bych s tím neuměla zacházet. Musí to být šílené. Možná člověk, který ma z nějakého důvodu tlacitkovy z nějakého zvyku, nebo nostalgie a ma ho pouze na telefonování. Ale to by s sebou musel nosit jeste ipad a tam mít net. Ja bych v dnesni době nedokázala fungovat bez přístupu k online informacím, mapám, aplikací, detailní předpověď počasí na daný den, email, komunikaci online zdarma...ani nikoho takového neznám kdo by používal pouze tlacitkovy, ja rikam je to pro ostudu. Jen jedna známá ma tlacitkovy a ta je opravdu mimo kdyz odejde z bytu. Nikam netrefí, nikam si nezavola kdyz nezná číslo, neví ze se ženou mraky a za hodinu bude lejt, tak nevezme slidu na kočár, nezjistí si spoj, proste nic a na to, ze je ji 25 by na možnosti dotykace koukala asi pekne. Ja ji nechci dělat chutě, kdyz na něj nemá peníze. Ale štve me, že ji nemůžu napsat přes Fb kde je, abych se s ni mohla sejít, aniž bych ji musela psat placenou sms, coz mi prijde zbytecne utrácení. No neumím si to představit, za me je takovej člověk asociální, pokud nebydlí někde mimo civilizaci, nebo nějakým alternativním způsobem života. Podle me je to v dnešní době norma. Někam jedu, mrknu na net na adresu, prdnu to do map, nechám se navigovat, cestou si jeste najdu číslo a jedním stiskem na stránkách uz vytacim číslo. A nekamenujte me tady ! 🙂 diskutujeme. Za me mu koupit dotykový a ať neskousi ze nechce a podobně. 🙂

leni78
14. říj 2013

@petrusew A s tou baterkou, koupi se nabijecka do auta a dobiji se za letu 🙂

camelinka
14. říj 2013

@soles Ahoj, muj chlap dotykac chtit v zivote nebude, ani kdyby byl zadarmo 😀 . Muj ma Nokii E52 a je spokojenej jak zelva. Kdyz chci, aby me neco nasel, nebo nas vyfotil mym dotykacem, tak prska jak krecek 😀

leni78
14. říj 2013

@ninive211 Teď jsem si přečetla tvuj druhý odstavec. 😀 Prej mobil pro parádu. No tak yo Te ujistuji, ze paráda je až tresinka na dortu z výčtu toho, kolik toho umí, jak ti ulehčí zivot. 🙂

ninive211
14. říj 2013

@leni78 Ok, ty jsi spokojená s dotykovým, tak sobě i svému manželovi kup dotykový. To ti nikdo nebere. Ale když paní přímo napsala, že její muž dotykový prostě nechce (asi má důvod) a že chce poradit BEZDOTYKOVÝ, tak na to přece nenapíšu : "Prostě mu kup dotykový a že není jiná možnost!!!" To je přece kravina na entou 😠
Mimochodem, já jsem tedy taky asi úplně OUT, mám starou nokii, internet v mobilu nevyužívám, MMS neposílám (přijde mi to jako vyhazování peněz)...tak já se jdu asi ve svých 29 zahrabat a už nikdy nevylezu 😀 😀 😀
Howgh! 🙂

camelinka
14. říj 2013

@ninive211 Vitejte v klubu neandrtalcu 😀 😀 , ja teda mam dotykac, ale nesnasim ho kdykoliv, kdyz pisu zpravu asi nadesetkrat, kdybych neutopila svou milovanou cihlu, tak ji mam doted 😀

leni78
14. říj 2013

@ninive211 Prosím Te napsala jsem svůj názor a snažila se poradit. Tak uber na vykricnicich, zacinas být osobní. Napsala jsem svůj názor a radu, tak me neusmernuj. Ja raději teď usměrnim tebe, abys tu po me přestala ječet / vykricniky /.

chris_n
14. říj 2013

@leni78 víš, někteří kvůli své práci ani tyto telefony mít nemohou... Nesmí na telefonech být foták, atp.... takže klid 😉

leni78
14. říj 2013

@camelinka Dej si při psaní telefon na lezato, to jsou pak písmenka tak velká, ze nemáš šanci minout, pokud nemáš maly displej. Druhá možnost je nekvalitní displej, měla moje mamka, myslim nokii, ale trn byl zralém na hozeni do koše, psal si co chtěl a odesilal zprávy někomu jinymu a to fakt 🙂

chris_n
14. říj 2013

@leni78 ono to i naležato občas nejde.... i s celkem rozumně velkým diplayem... ja mam telefon s hardwarovou klavesnicí a uz ted se desím, az budu muset poslat telefon do světa (a to mám smartphone)

leni78
14. říj 2013

@chris_n To říkáš me klid ? A proč ? Máš nějaký problém s mymi příspěvky, zdají se ti nějak urážlivé, nebo proc klid ? Jinak je to zajímavé. Možná vojáci ne ? Nebo v nějaké galerii..nebo nejaci tajní. Zajímavé.

leni78
14. říj 2013

@chris_n Co je to hardwarová klavesnice ? Co je hardware vim, ale jinak nevim o čem je řeč. Ja mluvila o androidu. S tím mam zkušenost.

chris_n
14. říj 2013

@leni78 ne, v automobilovém průmyslu celkem běžný jev... aby nemohli dělat tajné fotky vývoje 😉. Jinak klid byl na tebe...protože mi přijde tvůj názor až moc vyhraněný. Znám spoustu lidí, co mají sice chytré telefony, ale určitě je nepotřebují na tolik věcí, co ty. Pro mě je to vše, co říkáš...skoro být obět internetu... chci být taky chvilku mimo ten ruch a rozruch. A spousta lidí opravdu jen telefonuje a píše smsky... mam nekolik známých, co ani nevlastní fb... a spol. A jsou to normální lidi a žijí spokojený život 😉

chris_n
14. říj 2013

@leni78 výsuvná klávesnice na mobilu.... to, co máš ty v androidu, to je softwarová 😉

laurital
14. říj 2013

@chris_n Nemáš SE Xperiu?Tu jsem měla a také se mi po té HW klávesnici stýská.

chris_n
14. říj 2013

@laurital jj, tu mám 🙂

ikaterina
14. říj 2013

@leni78 Zakladatelka napsala, ze chce poradit jaky bezdotykovy telefon poridit manzelovi... ne jak mu vnutit dotykovy. Takze tvoje rady a nazory jsou tu tak na dve veci... 😉

camelinka
14. říj 2013

@leni78 tak ted fakt nevim,jestli si delate srandu,nebo si myslite,ze su fakt tak blba,ze to nevim.
Ale u tyhle nokie sou maly i nalezato....Nicmene odbocujeme od diskuze,zakladatelka dotykac
proste nechce a nechapu,ze musite v kazdy diskuzi vnucovat,ze vas nazor je jediny spravny...

leni78
14. říj 2013

@ikaterina Dekuji za tvůj názor, i kdyz vyzní urazlive. Stojím si za tím, ze jsem chtěla v dobre víře poradit. 🙂

leni78
14. říj 2013

@camelinka Ja ale nikomu nic nevnucuji, muzete tu na mr dámy přestat útočit ? 🙂 Prostě ležím doma na rizikovým a diskutují, snažila jsem se poradit, rozhodně se tu do nikoho osobně nenavazim. 🙂

laurital
14. říj 2013

@leni78 V dobré víře poradit lze i jinou formou než tou, kterou jsi zvolila ty.

ikaterina
14. říj 2013

@leni78 Nemas vubec zac. Holt dobra vira nekdy nestaci... 😉

leni78
14. říj 2013

@chris_n Jo uz to chápu, to nemusí být špatný...