Bojím se návštěvy manželovi sestry. Jak reagovat?

bereninka
23. pro 2009

Ahoj holky,

mám strach z návštěv příbuzných ze strany mého M.
Přijde určitě jeho sestra s manželem a 3.5 letým synem. Jde o to, že ta sestra je hrozně rejpavá a já nikdy nevím, jak reagovat. Nebaví se normálně, jen se snaží předhánět v tom, jak ona to má na mateřské těžké. Přitom má už velkého klučíka. Jenže od zač. to s ním nezvládala, do roka jí pomáhala babička, nikdy nekojila, neuměla ho sama vykoupat a nic. I dnes to s ním neumí. Navíc nevaří a tak, nezvládá ani domácnost.

Hovor s ní vypadá tak:
ona: spí vám malý 2x denně?
Já: ano, v roce ještě ano
ona: hmmm, to máte skvělý, to já takové štěstí nemám, Martínek spí jen 1x.
(ale vím, že v noci jí od 4měs spí 12 hod.!)

nebo
ona: to máte dobrý, že vám tak hezky jí, to víš, to já to mám moc těžké, mně Martínek nechce nic jíst.
Jenže já vám, že mu nevaří omáčky, které on miluje. Já vařím malýmu i dva chody, jen aby jedl. peču mu 2x týdně atd. prostě se snažím.

nebo:
On vám už chodí na nočník? To se nevidí, to máte teda dobrý, my si to holt musíme vyžrat.

Jenže vím, že ho do 2let na nočník nedávala, já jsem malýho vysazovala od 9 měs a byla to dřina. Také mi na nočníku nechtěl být, plakal a tak, to znáte.

Víte jak to myslím? Že nic neumí děcko jen tak, vše ho přece musí maminka naučit, a když na to kašle, samo se to děcko nenaučí. Ta sestra to nemá těžké, jen to neumí, nemá trpělivost...

Nevím, jak reagovat, když do mně zase začne rejpat? Ona se prostě normálně nebaví, já neřeknu nic, můj manžel to prý neslyšel a když odejdou, vždy se s manželem pohádáme a máme zkažené dny a já pak v noci z toho nespím.

Co myslíte, co jí mám říct, jak reagovat?

To samé je s jejich matkou!

kubaka
23. pro 2009

bereninko - i když kojíš, malému je rok, toho panáka si naprosto klidně dej - budeš pak trochu víc "huba otevřená" a nebudeš mít problém jí říct od plic. Těch pár kapek alkohol malému dávno neublíží. Není to nororozeně. 🙂 Jen do ní a braň svoje hnízdo a atmosféru ve své rodině 🙂

evulka777
23. pro 2009

hmm, toto je fakt dobrá téma, ale myslím dievčatá, že ja mám vážnejší problém. Čaká ma návšteva u svokrovcov, kde bude aj švagriná. No a ako to asi prebieha? Svokrovci sa nebavia, ani švagriná. Maximálne svokra niečo odvrkne. Švagriná mi totiž strašne závidí, lebo si vzala neschopného chlapa, čo stále sedí v krčme, hrá automaty a žijú v sociálnom 1 izbovom byte. A tiež mám pocit, že aj svokrovci závidia, že my s manželom hráme inú ligu a ich Mirka je chúďatko. No a vrchol bol keď sme minule odchádzali, tak Mirke nabalila svokra koláče, džemy, ovocie a nám....? Kosti pre psa z obeda! Tak si urobte úsudok, čo budem musieť prežiť ja na Vianoce.

kubaka
23. pro 2009

evulko - taky pěkný - až ti dá kosti, řekni, že děkuješ, ale váš pes papá řízky a kosti vyplivuje.

jabber
24. pro 2009

bereninka - a vždyť jí nech, ne? Ať si klidně myslí, že je největší chudinka pod sluncem, Tebe se to přece nijak netýká 😉 Všechno bych jí odkývala, maximálně řekla, že my jsme to jednoduchý taky neměli, ale nestěžuju si 😀 a pak bych převedla řeč jinam 🙂 😎
Pořád je to lepší varianta než kdyby vykládala jaká je skvělá, nejlepší a jak - jediná na světě - všechno zvládá 😉

jabber
24. pro 2009

evulka - nechápu jak můžou tchánovci závidět vlastnímu synovi, že se má dobře a je spokojený 😅 to v životě nepochopím 😅 🙄
A proč tam vůbec chodíte? 😅

bereninka
autor
24. pro 2009

evulka: to je hrůza. To by mně tak urazilo, že bych tam víckrát nešla. Vy tam musíte?

kubaka: tak to jsi mně potěšila, že si můžu dát skleničku. Já si zatím nedala ani víno, nic. A mám na červené moc velkou chuť. Tak si dám, hurááá. 😉 🙂

mywiel
24. pro 2009

evulka povznes sa nad to nie si zodpovedna za zivot druhych a svokru tiez nezmenis, ublizuju sami sebe takymto spravanim. Ja by som sa jej za tie kosti pekne podakovala naschval by som sa usmiala a povedala jej, ze pes bude mat vianoce ze dakujes zanho... 😝 😀 😀 😀

evulka777
24. pro 2009

nuž dievčatá, nekazme si dnešný sviatočný večer! Veru, musíme tam ísť, lebo manžel chce vidieť rodičov. Je to strašne ťažko pochopiteľné, ale bohužiaľ. Svokrovci nedokážu prehltnúť to, že my sa máme dobre, hlavne po finančnej stránke a ich dcéra je chuďatko, ale ved nikto jej manžela nevyberal. Na vysokú školu sa vykašlala a tak robí za pásom za 350 € čistého. Ja aj moj manžel sme sa nadreli na vysokej škole, makali sme v zahraničí a teraz keď máme dom a ona sociálny 1 izbový byt v prenájme, tak to svokrovci (teda hlavne svokor) nemôžu prežuť. S tými kosťami pre psa je to dobrý nápad, to jej určite poviem!!!!!

maznacik007
24. pro 2009

evulka... chapem.. no moja svokra pri nasej prvej nasteve u nich aj s malou /mala mala uz 2.5 roka skor sme tam nemohli prist nechceli... aj toto bolo tak ze muz sa nanutil v podstate/ tak nam na tri tyzdne dopredu ohlasenej nasteve ponukla pohar vody.. a dcerka bola hladna tak vytiahla psovi z misy kosti z kurata co uz nechcel.. ze jej poobera...

😀
ako niektorych ludi nezmenis.. ja mam podobny typ svokrovcov.. a nie sme s nimi v kontakte... uz.. aj ked zijeme v jednom meste.. ignoruju nas.. zlom nastal po tom ked sme odmietli im davat a no skoda reci..

trpaslikg
25. pro 2009

teda holky, já mám štěstí, že jsou u nás všichni "normální", ale někdo si mi takhle stěžovat tak bych řekla jaká matka takové dítě, prostě je zaostalý...normálně bych byla hnusná, i když bych se potom možná styděla 😀

anta
25. pro 2009

Jé holky, já bych se naopak na tu návštěvu těšila, to bych se nasmála a ukázala bych jí, jak to pěkně zvládám 😉 🙂

raady
25. pro 2009

berenika,
chápu tě. Také mi to připadá,že ti švagrová závidí. Je sama se sebou nespokojená. Možná vidí, že peníze nejsou všechno.
Snažila bych se tu vánoční návštěvu přežít. Držím palce 😉

anta
25. pro 2009

Teda Evulka, to je fakt hnusný. To bych tam za nima taky nechodila 😝 😝