Bojím se návštěvy manželovi sestry. Jak reagovat?

bereninka
23. pro 2009

Ahoj holky,

mám strach z návštěv příbuzných ze strany mého M.
Přijde určitě jeho sestra s manželem a 3.5 letým synem. Jde o to, že ta sestra je hrozně rejpavá a já nikdy nevím, jak reagovat. Nebaví se normálně, jen se snaží předhánět v tom, jak ona to má na mateřské těžké. Přitom má už velkého klučíka. Jenže od zač. to s ním nezvládala, do roka jí pomáhala babička, nikdy nekojila, neuměla ho sama vykoupat a nic. I dnes to s ním neumí. Navíc nevaří a tak, nezvládá ani domácnost.

Hovor s ní vypadá tak:
ona: spí vám malý 2x denně?
Já: ano, v roce ještě ano
ona: hmmm, to máte skvělý, to já takové štěstí nemám, Martínek spí jen 1x.
(ale vím, že v noci jí od 4měs spí 12 hod.!)

nebo
ona: to máte dobrý, že vám tak hezky jí, to víš, to já to mám moc těžké, mně Martínek nechce nic jíst.
Jenže já vám, že mu nevaří omáčky, které on miluje. Já vařím malýmu i dva chody, jen aby jedl. peču mu 2x týdně atd. prostě se snažím.

nebo:
On vám už chodí na nočník? To se nevidí, to máte teda dobrý, my si to holt musíme vyžrat.

Jenže vím, že ho do 2let na nočník nedávala, já jsem malýho vysazovala od 9 měs a byla to dřina. Také mi na nočníku nechtěl být, plakal a tak, to znáte.

Víte jak to myslím? Že nic neumí děcko jen tak, vše ho přece musí maminka naučit, a když na to kašle, samo se to děcko nenaučí. Ta sestra to nemá těžké, jen to neumí, nemá trpělivost...

Nevím, jak reagovat, když do mně zase začne rejpat? Ona se prostě normálně nebaví, já neřeknu nic, můj manžel to prý neslyšel a když odejdou, vždy se s manželem pohádáme a máme zkažené dny a já pak v noci z toho nespím.

Co myslíte, co jí mám říct, jak reagovat?

To samé je s jejich matkou!

rimmel
23. pro 2009

ja mam taku povahu ze by som jej povedala...napr.ona povie

On vám už chodí na nočník? To se nevidí, to máte teda dobrý, my si to holt musíme vyžrat.

tak ja by sompovedala, no to vies, dieta to musis naucit, kebyze aj ty ako ja od 9mesiaca ho ucis, nemas dnes problem.

ja by som sa s nou teda nesrala, niekto jej musi otvorit oci 😝

bereninka
autor
23. pro 2009

Ještě jsem si říkala, že nám třeba závidí, že vše doma stíhám, kluka, domácnost, psa, kočku...
Její manžel je hodně bohatý člověk, vydělává měsíčně 200 tis., ale zase doma nepomáhá. Můj manžel nemá postavení, peněz máme málo, ale zase jsme doma partáci a on mi hodně pomáhá. Že by záviděla to? Nebo proč se do mně tak naváží?

Její máma taky pořád zdůrazňuje, jak to má Ilonka těžké na rozdíl od nás. Přitom my si s malým užili moc. DO roka nám zvracel, měl reflux . byl i hospitalizovaný, do toho problémy se zácpou.. Nespavost, jako jednoduché jsme to neměli.

mywiel
23. pro 2009

Berenika a preco sa tak bojis? Tak je povedz, ze holt stat sa rodicom je najtazsie zamestnanie na svete ale zaroven aj najkrajsie, povedz jej nech je rada, ze ma dieta, alebo sa jej spytaj ci by bola radsej bezdetna? Ludom treba povedat co ti vadi slusne a nie byt ticho a zozierat sa asi sa to musis naucit je to tvoja skuska. Drzim palce ty to zvladnes si dospela tak si nenechaj libit co nechces a prezi prijemné sviatky bez hadok s manzelom je to predsalen skoda hadat sa a este kvoli druhym nemyslis? 😅 😕 😉

mywiel
23. pro 2009

Povedz im ze vsetko je relativne oni to zas maju lahsie lebo maju vela penazi takze nic nie je cierno biele.

berenika39
23. pro 2009

bereninka, jedna návštěva na Vánoce že by byl problém? pust to z hlavy, nech jí povídat, nereguj, však oni zase odejdou, ne? Neřeš, na tom přece váš pohodovej život nestojí, ne? At si každej dělá co chce, pokud je to jednou v roce na Vánoce tak jí prostě nech vypovídat a možná - přitakávej, dělej jak jí chápeš a utvrzuj jí v tom, že to má fakt hrozný....
Přece si nebudeš kvůli jedný návštěvě kazit svátky....

lucianka
23. pro 2009

Bereninko, mně teda mnohem víc vadí, když se někdo chvástá a snaží se předhánět, v čem je to jeho dítě lepší ☹ To by mě trápilo víc.
Buď bych jí řekla něco v tom smyslu, že se musí taky trochu snažit anebo jak píše Berenika - jedním uchem tam, druhým uchem ven 🙂

dagina
23. pro 2009

Bereninka, já sice nejsem moc komepetentní ti radit, sama mám co dělat abych ustála tchánovce 😅 , ale s těma mladýma se přeci jen lépe hovoří. Když takhle začne rejt, zkusila bych vhodným způsobem od tématu, a nebo bych se dala do řeci se švagrem... .
Hodně se stýkám s maminama různých povah, když některá "brečí" že jí dítě o proti mému nejí, nechodí na nočník...., tak řeknu "však on se ti také rozjí, chce to čas, každé dítě není jedlík "..., s nočníkováním to je také různé, je na to více odborných názorů, někdo říká dávejte od 8mi měsíců, někdo až před druhým rokem. Takže bych ji řekla, hele, zrovna jsem o tom mluvila s mudrou, vůbec není pozdě, když se dává dítě na nočník kolem dvou let, naopak, bývá to lepší, nestává se pak, že by se děti později počůravali atd. Já si sice zvolila dávat ditě na nočník dřív, ale určitě to není pravidlem u každého dítěte.
Čerpám opravdu z reality a čerpám i od ostatních mamin. Vím moc dobře, že je těžké dobře komunikovat s někým, koho moc nemusíš, ale někdy držet hubu a krok je lepší než čeřit vodu. Také na sobě právě pracuji 😅 .
Přeji co nejklidnější vánoce 🙂 .

schwarzovka
23. pro 2009

mě to teda nepřijde jako rejpání, ale že spíš chce aby jí někdo politoval, jak to má těžký..znám to...já si nikdy nestěžuju, že malej tamto a támhleto, ale moje sestřenice se v sebelítosti vyžívá a já pak slyším, jak K. to má tak těžký, tohleto a támhleto...je mi to jedno, já bych nechtěla aby mě nikdo litoval, protože jaký si to uděláš, takový to máš..

aponchie
23. pro 2009

tak tak politovat

bereninka
autor
23. pro 2009

Holky, ale tady jde o to, že ona to těžké nemá. O kluka se jí stará částečně babička, která s nimi žije. Ona chodí 3x týdně pryč, kluka jí hlídají různé zaplacené holky, jela už 2x na dovču (bez dítěte), poprvé, když bylo malýmu 15 měs odjela s manželem na 14 dní do Mexika...

Jí to nebaví, vše kolem dítěte se jí zdá těžké, absolutně se nesnaží a tak dále a tak dále.
Proto mi vadí, když se lituje, protože nemá pravdu. My to těžké máme a taky o tom nekecám.
Nemůžu moc mít nadhled, vždycky mne to vytočí prostě.

rimmel
23. pro 2009

bereninka tak jej to povedz..ja by som urcite povedala a ulavilo by sami haha i ked asi by to vela nevyriesilo 😖

berenika39
23. pro 2009

no a její život je tvůj život? tak ho neřeš, ne? nenech se vytočit, zvlášt když víš, jak to je doopravdy. to by ses pak musela rozčilovat s každou prkotinou, protože plácání příbuzenstva je prkotina. at si povídá, co tobě po tom? škoda nervové soustavy....jestli je to tak, že tě to prostě jenom "vytočí", tak si dej tři panáky griotky před návštěvou a hned na ní budeš mít jinej pohled, takovej zkreslenej.....-)))))).

pancake
23. pro 2009

one chce iba polutovat a povzbudit. 😉

a povedz jej ze nech sa neboji, skor ci neskor sa jej dieta vsetko nauci. ale ak ho chce ucit skor, tak sa mu treba venovat. 😎 ze vsetko je len o discipline a od toho ako velmi matka chce svoje dieta nieco naucit.
moj maly vidi serblik a berie ho ako hracku uz 3 mesiace.mame taky s obrazkami a pride k nemu, ta mu podudkat svoju dudku a ide prec.povie ze tam sa robi kaka a cika ale este na nom ani nesedel. sice par krat sedel ale obleceny a raz som ho tam dala vyzleceneho a vyskocil odital ze je to studene. 😀 😀 tak som od toho upustila a kupujeme plienky nadalej. ved skor ci neskor sa to nauci. vyskusame v lete buduci rok. ved nam nic neujde.

a vies, su sviatky pokoja. ja by som bola rada za akukolvek navstevu a som tu sama s malym. p. chodi do prace... este aj na vianoce bude. takze ber to tak, ze su to tvoje povinnosti a bud rada ze mas rodinu 😵

mamutka
23. pro 2009

co sa trapis? zavolaj jej, ze maly ma sople, vsetci ste nejaki chori a nech radsej nechodia 😀

schwarzovka
23. pro 2009

bereninka...ale moje sestřenice taky nemá těžkej život 😀 😀
a mě to taky vytáčí a hlavně proto, že se s ní pak jinak nedá mluvit...furt jen "nemáme peníze" "malej se zase v noci 2x vzbudil, jsem se vůbec nevyspala"
já už to prostě neřeším...nemá to cenu...je to její život

zuzik03
23. pro 2009

bereninka, moc to prozivas, takovou hovadinou si nenech zkazit vanoce 😉 tak ji bud polituj a bude klid nebo ji rekni, ze jsou na tom lidi hur, at je rada, ze ma k ruce babicku, hlidani, ze muze jet na dovcu, ze ji dite od 4 mesicu celou noc spi a ze to jen vidi moc cerne. treba se chytne za nos, i kdyz asi ne, ale mozna pochopi, ze place na spatnem hrobe 🙂

mamutka
23. pro 2009

ale vazne, ved jej povedz, jaaaj moja, ale tebe stale babicka pomaha, dieta ti celu noc spi, ved to mas paradne, ved dieta je dar, tes sa! no a ked sa urazi, jej vec, aspon nebude dlho obsmrdat.
ved nebud ticho, komunikujte. ja som tiez sama na vsetko a keby mi tu pribuzna co stale ma matku na pomahanie pri sebe vyplakavala, tak jej strucne poviem, ale milo, nech je klud, ze to ma predsa uzasne,
ma zdrave dieta, ked ma zena jedno dieta a ona, dieta aj manzel su zdravi, tak take akoze - je to tazke - to neexistuje! je to tak ako to ma byt. tazke by to mala keby nedajboze dietatko bolo chore....takze asi tolko....

murinka
23. pro 2009

takej navsteve by som vobec neotvorila 😠a ked uz tak by som bola 2x taka sprosta 😀a zuzik ma pravdu-nezkaz si tym vianoce ty a tym padom ish skazis aj rodine 😒maj vsetkych blbych ludi na haku 😝 😵 😀

maart
23. pro 2009

Bereninko...hele, ja bych ji jeste vic dostala do depky...kdyz Ti bude vypravet, jak to ma tezky, tak bych ji v tom jeste pekne utvrdila 😀 ....vis, jako "Jojo, Ty to mas fakt hrozny, dite Ti nespi, neji, je zlobivy....to je teda strasny dite, ja byt Tebou, tak bych z toho byla pekne spatna"....a tak....a svoje ditko bych vynesla do oblak...jak je skvely, spinka, papa, dela nam samou radost 😀 ....

schwarzovka
23. pro 2009

maart...tohle dělám taky 😀 😀 😀

lenkabu
23. pro 2009

já bych udělala to samý co maart,užiješ si to,ona bude v depce a stejně by ti nevěřila že to tak těžký nemá 😀

maart
23. pro 2009

....bych si ji vychutnala 😀 !

crca
23. pro 2009

asi bych si s ní taky poradila 😀 Já bych se na ní vyřádila 😀 ale nejjednodušší řešení je(jak tady zaznělo),tak bych jí řekla,že že od toho jsme tady my mámy,aby jsme je všechno naučili 😉

mamutka
23. pro 2009

no a preco ona nema radsej tamagotchi, ale zive dieta? co cakala?

wild.horses
23. pro 2009

holky,
dnes ma riadne vytocila ista cast blizkej rodiny. a potom som sa rozhodla na to kaslat.
budte radi, ze nejaka rodina ku vam vobec chodi. ja by som rada na vianoce privitala hoci rypavu tetusu, ale dialka nepusti. 😒
a ked s niekym mas take problemy... su asi len 2 riesenia-ignorovat alebo proste si otvorene povedat 😉

bereninka
autor
23. pro 2009

Jé, holky, jste zlatý.

Tak bych asi mlčet fakt neměla a řešit to, až odejdou tím, že na ně budu nadávat a budu z toho na nervy, že jo? 😝

maart, to je super 😀

mamutka: kdybych jí řekla, jak to má parádní, bylo by ještě hůř. To jsem zkoušela kdysi a ona se hašteřila dál a dál a nebralo to konce. Hlavně pořád srovnávala její dítě s naším. Což je přece nesmysl a to mně prostě štve nejvíc. Ať si postěžuje, když jí to připadá těžké (ha, to nezažila, jaké to je, když to je fakt těžké! Jí dítě spí, zuby prý malýmu vyrostly, že ani nevěděla jak a tak dále a tak dále ... 😉 ), ale vadí m i, co do toho zatahuje našeho kluka. Srovnává a srovnává. A říká to tak jízlivě a zle! 😝

Tak mi držte palce.

kubaka
23. pro 2009

souhlasím se schwarz a berenikou - vůbec to neřeš - fakt si dej pořádného panáka a pak ti všechny ty řeči budou připadat děsně směšný a navrhni jí, ať si dá taky, protože to její stěžování se nedá poslouchat - normálně na rovinu bych to na ní vybalila, přinešla láhev a nalila jí.
Znám to, někdo se prostě musí utápět v sebelítosti, přestože si problémy dělá sám. Tak ať se v tom dusí sám a musí se mu tudíž říct, ať vaši rodinu nezatěžuje svými problémy.
A normálně jí dej hranici, co si nepřeješ, aby říkala - "hele, naše dítě do toho netahej" a podobně.... 🙂

momin
23. pro 2009

Bych ji to taky vmetla vsechno... 😀
Ale pokud se nechce hadat pres svatky tak to nejak prejdi...ale s klidem a s nadhledem. takova koza ti nestoji za takove nervy...

bereninka
autor
23. pro 2009

Holky, já ještě kojím, tak panáka si dát nemůžu. Ale jí dát můžu, že jo. 😉

kubaka: díky, to je fakt,říct jí, aby našeho kluka vynechala...

majacska
23. pro 2009

ahojte, dobra tema....l

no bohuzial aj ja mam cloveka, s ktorym sa nerada stretavam cez sviatky...
je to moja svagrina, ktora mi velmi ublizila pred par rokmi akurat na Vianoce...vlani som sa s nou vobec nestretla, no tento rok asi ano, tak to musim inteligentne riesit, a nejako vydrzat, no co uz, nie sme rovnaki... 😕