Co donést na narozeniny do školky?

petulka25
21. kvě 2013

Ahoj maminky, když má vaše dítko narozeniny nosíte něco do školky???? dcera bude mít 5 a přemýšlím co doneseme do školky-nechci klasiku bonbony nebo čokoládu-dávaly jste něco jiného-originálního? děkuji

berynka
21. kvě 2013

tak já za 3 roky na nic originálnějšího nepřišla 😉 . Vím, že děti přinesou i dort, dětské šampaňské ap. ale já si vždycky představím ty učitelky, že s tím mají práci 😅

petulka25
autor
21. kvě 2013

@berynka to mě taky napadlo☹ dneska jsem zrovna dělala mufíny..... možná to zkusím+ nějak nazdobit. je tam tak 14-16 dětí takže žádná hrůza 🙂

marrei
21. kvě 2013

U nás většina dětí donese dort od maminky, 2 děti jsem viděla, jak měly dort kupovaný, a asi jen jeden chlapeček měl "jen" bonbóny. Já jsem dělala dort (a to jsem absolutní laik a výsledek není nijak závratný), ale Anetka si moc užila, že mi mohla pomáhat a pak se s dortem ve školce všude chlubilaa 🙂 Foto tady:
https://www.modrykonik.cz/fotoblog/marrei/album...

petulka25
autor
21. kvě 2013

@pampeliska1 na mě trošku náročné 😉 ale krásné

petulka25
autor
21. kvě 2013

@marrei laik?????????? ten je parádní, moc krásný.....ten bych nezvládla ani po x snaženích ☹

pampeliska1
21. kvě 2013

@petulka25 já myslím, že když se vykrájí z marcipánu různé tvary (srdíčka, hvězdičky), tak to bude stačit 😉 nebo inspirace tady http://ukocurka.blogspot.cz/2011/03/muffiny-do-...

marrei
21. kvě 2013

@petulka25 - korpus obyčejný piškotový.... plněno šlehačkou s kompot. ovocem... kupovaná poleva, kupovaná marcipánová kočička, kupované ozdoby... Fakt nic složitého 🙂

veruska007
21. kvě 2013

U nás se nosí nějaké řezy na plech + bonbony. Já jsem minule dělala svůj oblíbený fofr-dort, nesla jsem teda dva, v každé ruce jeden, do toho dva prckové, myslela jsem, že to nedonesu... ale učitelky byly nadšené, že se po tom jen zaprášilo:
- na 1 dort: 1 korpus (cca 19,-), potřít marmeládou (pro dospělé pokapu rumem), na to tvarohový krém (tvaroh, mléko, cukr, lze přidat smetanu, kys. smetanu, mléko, kokos, kakao, vitacit na obarvení), nahoru ovoce (super je sluníčko z ananasu), zalít želatinou.

vojtisek2007
21. kvě 2013

@petulka25 tak třeba já jsem asi z mála, kterým vadí, že ostatní děti nosí bonbony,lízátka,nanuky....moje děti nosí ovocné a zeleninové mísy podle sezonnosti 🙂, ve školce se snaží děti v jídle ovoce a zeleniny podporovat, mají saláty každý den k svačině i většinou obědu....tak to vítají....a dětem to kupodivu taky nevadí. Max aby bylo něco sladkého, tak třeba upečeme perníčky, ozdobíme stužkou a napíšeme jména spolužáků....
A jinak dorty nebo buchty na plech jak píšete jsem u nás ve školce ještě neviděla...

elastiq
8. srp 2013

tak to u nás se do školky nosím jen bonbony, lízátka, nebo čoládky 🙂

fifa79
22. říj 2013

tak mi jsme loni vyráběli takový vláček.....Denisek si tam ty cukrovinky lepil sám....což bylo dobrý, že se do přípravy taky zapojil a nedonesl jen tak bonbóny a pro děti to taky bylo zajímavé....letos se chystáme dělat linecké smajlíky a banánky v čokoládě......u nás se dorty moc neosvědčili

baris
22. říj 2013

@fifa79 tak to je perfektní 🙂 omlouvám se za "blbý" dotaz - čím jsou ty lentilky, bombony, trubičky ... přilepené???? Je to super a přemýšlím, že bych to udělala holkám, jak budou mít svátek / narozeniny.

fifa79
22. říj 2013

vůbec to není blbý dotaz🙂))byla jsem na tom stejně🙂))inspiraci hledám na mimibazaru...vše je přilepené rozpuštěnou čokoládou... ještě se dají na vagonky napsat jména dětí, ale to spíš tam , kde je jich méně...u Deniska je jich 28

elvira
22. říj 2013

Tyto vláčky jsme dělali vloni, letos je v naší školce zákaz nosit různé doma pečené zákusky, dorty atd. - prý to zakázal hygienik.... Z jedné strany jsem i ráda, protože poslední dobou mi to připadalo jako hon na to, kdo donese lepší, větší, dražší... Nesmíme nosit ani dětské šampusy.
Povolené jsou různé balené sladkosti. 🙂

fifa79
22. říj 2013

@elvira vím, že někde je to zakázané.....nemá smysl se nechat stresovat....na svátek jsme třeba donesli jen lízátka

fifa79
22. říj 2013

@baris tady jen odkaz na inspiraci: http://www.mimibazar.cz/recepty.php

evita_ij
19. lis 2014

Tady je inspirace od nás 🙂

danika84
23. led 2019

ahoj holky sice je to stará diskuse ale třeba se ještě někdo bude zajímat. Já letos dělala sovičky

mickey75
3. kvě 2019

@danika84 super, máš někde šablonu nebo návod? Jsem spíš antitalent , ale toto bych mohla zvládnot. díky.

bucifalek
3. kvě 2019
kaja23
3. kvě 2019

Já dělám dětem dort poskládaný z kinder čokolád, letos se chystám na kytičky z lizatek

gruyerre
3. kvě 2019

Chce to zeptat se nejdřív v té školce, jestli vůbec je možné přinést něco typu muffiny, buchta, dort... Ono se to oficiálně nesmí kvůli hygieně.

marcela12345k
5. zář 2023

@danika84 ty jsou krásný a máte někde návod na ně?

radkazenklava
5. zář 2023

@petulka25 u nás je zakaz sladkého,včetně doma pečeného. Dáváme ovoce

jane46
5. zář 2023

Vzdy delame domaci susenky/pernicky... Jsem ujeta na vykrajovatka, takze byl Super Mario, Ledove kralovstvi, Spiderman, Hello Kitty, Avengers, zviratka, smajlici... Davam kazdemu do maleho sacku, neji to ve skolce. K tomu vzdycky hromadku velkych samolepek z AliExpressu, at si kazdy vybere.

miryp
5. zář 2023

Tak u nás ve školce se nesmělo konzumovat nic, co nebylo koupené a originálně zabalené z důvodu hygieny. Měla jsem snahu kupovat ořechy, datlové "bonbony" a zeleninové chipsy, ale paní učitelky mě poprosily, ať raději nekupuji nic, že děti to nejí a jim je to líto vyhazovat. Nakonec jsem dětem připravovala tématické balíčky s nějakými drobnostmi. Třeba když měl syn Lego oslavu, tak takto (ten malý lego panáček je ze samotvrdnoucí hmoty).

kometkak
5. zář 2023

my jsme vozili velký meloun a pak něco sladkého. Nebo i balené nanuky (po domluvě)

babka
5. zář 2023

uz je to tedy davno, ale dcera nosila treba omalovanky pro kazdeho a melo to velky uspech u deti