Dárek k 85. narozeninám pro dědu, poraďte

apocalypsa
13. črc 2012

ahoj ve spolek, řeším akutní problém ... co dědovi k narozeninám? V rodině si nepotrpíme na honosné dary, spíš takové všimné, ale o to originálnější dárky ... děda má v zálibách jen zahrádku, rád pravidelně plave, zajímá se o společenské dění ... moderní technika jako mobily, el. fotorámečky, dvd atd. pro něj nejsou, nemá to rád a odmítá se to naučit obsluhovat ... ze zdr. důvodů má dietku, takže ani alkohol nebo uzeniny a pod. lakominy neprojdou ... obligátní dárkový koš s oblíbenými dobrotami mi už stejně vyfoukla mamina, takže musím vymyslet něco jiného ... a teď "babo" raď! ... prosím ... včera jsem mu upekla obří medovník, ten už "zraje" ve špajzu, oslava je totiž už v neděli a já už mám jen zítřek ... oslava se totiž přesunula o týden dříve a já musím něco rychle vymyslet ... jsem fakt zoufalá! 😒

stavba
14. črc 2012

ahoj, tak první, co mě po přečtení tvého dotazu napadlo, byly plavky, když rád plave. 😉 Já mám problém vymyslet dárek komukoli, takže nic originálního asi nepordadím. A ještě mě napadá, co třeba předplatné nějakého časopisu pro zahrádkáře?

paegaska
14. črc 2012

zajímavé gumáky do zahrady(nižší ať se mu dobře obouvaj), pohodlné zahradní lehátko nebo křeslo, kvalitní bundu s membranou by na zahradě taky užil

jarkalada
14. črc 2012

@apocalypsa já taky neporadím, ale líbilo se mi, že píšeš, že má ze zdr.dietu a za tím následuje, že už ve špajzu zraje obří medovník 😀

stavba
14. črc 2012

@jarkalada však on taky třeba nemá cukrovku, může to být "jen" žlučníkář a ten si medovník dopřát může. Diet je více typů. 😉

camelinka
14. črc 2012

@apocalypsa co se slozit na nejaky vikendovy pobyt v laznich, nebo poukaz na masaz, na tech ruznych slevomatech apod. se to da sehnat za dobry peniz 😉

ivasad.
14. črc 2012

Ahoj, sice už je koukám asi pozdě, ale pro jiné co by hledaly dáreček pro své prarodiče mám tip. Zabere to teda víc času, ale stojí to za to. Naše babička dostala k narozeninám krásnou fotoknihu, složenou z fotek z celého jejího života - (pár fotek co měla z dětství, pak jak se vdávala,pak jak se jí narodily její děti, pak vnoučata, pravnoučata...) na každé stránce popisek, co se dělo a ve kterém roce to bylo. ňapř. A v červnu 1950 se nám narodil Milan). Babi byla celá dojatá a mělo to fakt velký úspěch.

Jinak pro toho tvýho dědu mě napadlo taky něco k těm jeho zálibám, třeba nějakou super bambusovou osušku do bazénu, jak už někdo řekl plavky, ...

apocalypsa
autor
21. črc 2012

ženské, moc vám děkuji za spoustu rad ... nakonec jsem to vyřešila tím medovníkem (děda je skutečně "jen" žlučníkář a dává si bacha na slinivku) a sladké miluje ve velkém ... no a ktomu jsem koupila knihu historických fotografií o našem městě (je prostě patriot, no) a k tomu šampus - ovšem nealko varianta Bohemky ... mám chytrého manžela, já netušila, že kromě rychlých špuntů existuje nějaká varianta pro dospělé ... fakt klasická lahev šampusu, jen na vinetě je uvedeno, že je nealko ... tak to jen pro info, abych třeba někomu vytrhla trn z paty, až bude něco obdobného vymýšlet 😉

kleae
Odpověď byla odstraněná
Zobraz