Dárek k druhým narozeninám. Co mu koupit?

zoubek
16. bře 2009

Prosím poraďte. Synovec bude mít v dubnu 2. narozeniny. Máte nějaké zajímavé nápady a zkušenosti. Co je potřeba pro takové dítko?

sarkabrezen
16. bře 2009

zoubku, záleží jestli se fakt ptáš na to, co je potřeba nebo mu chceš něčím udělat radost. jako jestli chceš nějaký praktický dárek nebo pro něj na hraní... moje dvouleté dítko vždycky potěší knížky, pohádky na dvd, modelína s různýma formičkama... teď jsou v knihkupectví i takové ty malé pianka, která hrajou dětské písničky a jsou u toho i obrázky a texty... stojí kolem 3 stovek a naše malá to má moc ráda... batolecí odrážedla...

zoubek
autor
16. bře 2009

Spíše by mě zajímalo, co je potřeba. Nějakou praktickou věc. Odrážedla má - 3 🙂 I dětskou tříkolku chipolino.
Ale když poradíte nějakou super hračku, budu ráda 😀

peta.cz
16. bře 2009

Rybičkové puzzle - takové to jak se dají chytat rybičky na magnetky, máme od woody nebo tak nějak se ta značka jmenuje...mašinky s kolejema - my jsme dokoupili v Tescu jednu na ovládání, která se dá připojit k těm ikeáckým dřevěným a sám jí řídí..jinak u nás vedou hlavně autíčka a garáže od wadera...

poupe
16. bře 2009

tak my kupujem kostky Zako,detsky zidlicky a stolecek a plysovej batoh(ten venku nesunda ze zad),myslim,ze vhodna je houpacka,skluzavka,stan s tunelem,knizky,puzlle od dvou let,hopsadla..

peta.cz
16. bře 2009

žako kostky jsou super, ty máme už od roka - to jsme si tedy spíš stavěli hlavně my s tatínkem a prcek asistoval, teď z nich stavíme garáže pro auta nebo zoo a spol..ale museli jsme koupit 2 velké pytle, jinak to není na budování obr garáží úplně ono 😀

poupe
16. bře 2009

my taky furt dokupujem 😀

zoubek
autor
17. bře 2009

Děkuji moc, snad něco vybereme. ☹

pride
17. bře 2009

Dobrý den, se zájmem jsem si přečetla příspěvky na toto téma, aktuálně řeším, co koupit nového za hračku pro moji 26 měsíční dceru...rybičky, kostky, knížky máme🙂 potřebovala bych ještě další nápady, s čím jste uspěly doma u dětí.

moc díky

poupe
17. bře 2009

ja dneska koukala na ty spotrebice pro deti,zehlicka,pracka,mixer a tak, asi neco z toho koupim 🙂 ty rybicky vubec neznam ☹ a zvladaji to 2lety deti?

pride
17. bře 2009

my máme mikrovlnku a žehličku a musím říct, že jsou docela v kurzu...máme je od vánoc
rybičky mají ve spoustě variant, je to většinou deska ve velikosti A4 nebo cca A3 a ta obsahuje jako puzzle dřevěné (překližkové) rybičky, které mají na sobě magnet, pak k tomu jsou 2"pruty"...tj. tyčka, na které je navázaný provázek, kt. má na konci magnet...máme cca od roka a půl a bez problémů to malá pochopila, jen jí to už nebaví...proto hledám něco nového...

poupe
17. bře 2009

to jo tak to ma okoukany 🙂 ja dneska koupila vodovky a plastelynu,tak zacnem tvorit 😀

pride
17. bře 2009

plastelýna je super, vodovky jsem zkoušela, ale malá nesnáší cokoliv špinavého na ručkách, tak jsme musely neustále utírat, hodně maminek si chválí prstové barvy, ale ty právě pro nás - čistoty - nejsou, máme už i razítka a z malování stále vedou voskovky
my jsme od poloviny ledna střídavě nemocné, takže proto máme hračky okoukané, jinak míváme aktivity, tak si jich tak neužijem...
hodně zdaru...

sarkabrezen
17. bře 2009

holky nejlepší dárek je stejně bublifuuuuk 😵

zoubek
autor
17. bře 2009

sarkabrezen: To je super nápad...takže rovnou celou krabici 😉 Asi také koupím nějaký ten nářadnický kufřík s dětskou vrtačkou 🙂 a pilkou...

garfieldmail1
17. bře 2009

Přidávám se k žako kostkám, už jsem si říkala, že koupím další, ale trochu jsem byla na pochybách, jestli to nepřeháním, ale vidím, že jsme normální. Hlavně ty kostky budou v kurzu asi ještě hodně dlouho 😀
A nářadí - to je něco, tatínek vždycky předvede, co a jak se používá a malý si pak hraje sám, napodobuje tatínka a kolikrát nutí i mne, ať se přidám, ale neumím ty "zvuky" vrtačky, šroubováku atd. tak věrně napodobit jako tatínek, holt nemám ten trénink z dětství 😀 😀 😀

Taky mám v plánu koupit pěkný plyšový batoh, odrážedlo-motorku, taky nálepky syna ohromně baví pořád někde lepit a zase odlepovat, naštěstí tím nic nepoškodí, nové pohádkové knížky před spaním, ty, co máme už tolik nebaví i syna 😅 Jo a další figurky zvířátek do té jeho soukromé "zoo". A nějaké velké hasičské auto. Máme popelářské a s ním si hodně vyhraje.

peta.cz
18. bře 2009

Garfield, hasiči a popeláři jsou naše jednička! Pořád něco někde hasíme, odkoukal to od čtyřletého bratránka (někdy mám pocit, že ten to doma jednou podpálí, jen aby viděl hasiče v akci 😀 )
Jinak v levných knihách jsme teď pořídili za 39 Kč takový časopis se samolepkama, co se dají sundat, ale vydrželo to nanejvýš tak 5 nalepení a sloupnutí, pak to přestalo lepit, ale i tak ho to moc bavilo.Asi to pořídím zase. A co se týče knížek, tak my od 18timěsíců chodíme do knihovny, když je z některé knížky hodně nadšený, tak jí pak pořídíme i domů. Můžu doporučit knížky od nakladatelství Svojka - momentálně vedou ty o Hasičích, popelářích a policajtech 😀

A k vánocům dostal od babičky toto: http://bsmodel.inshop.cz/inshop/katalog/picture...
Je to statek se zvířátkama, moc ho to baví, jezdíme nakupovat zvířátkům krmení, nebo tam hoří 😀 , tak evakujeme zvířátka pryč, ty baráčky se dají složit do sebe, tak to zas nezabere tolik místa, i když to není moc pidi. Pamatuju si, že jsme to stejné měli ve školce za mého mládí 🙂

mkr
18. bře 2009

ahoj, jsem viděla u nás v papírnictví takovou pěnovou botu, která měla dírky na tkaničku prcek to může provlékat a zavazovat, ještě tam měli auto a tak různě, myslím, že je to dobrý na rozvíjení a trpělivost, aby se trefili do dírky 🙂

pride
18. bře 2009

mkr..já jsem nekoupila botu, ale strom a malá si s tím docela hraje, hrozně jí baví provlékat a jukat na druhou stranu, jestli se tam provázek objeví
my jsme právě hodně kreativní, tak tyhle věci ráda kupuju, ale říkala jsem si něco vyloženě na hraní

už jste holčičkám kupovali velký dům s příslušenstvím?

my máme z mimibazaru jeden, kam dáváme naše zvířátka a uvažuju, jestli už se vyplatí koupit lego nebo něco takového

garfieldmail1
18. bře 2009

peta.cz Tak tu knížka od Svojtka máme taky, jestli máš na mysli tu zvukovou, akorát že nám to od začátku nefungovalo a bohužel jsem nenašla doklad 😖 I jsme vyměnili baterky, nepomohlo. Synovi se i tak líbí, ale kdyby to dělalo i zvuky, byl by nadšený, nevím, jestli ji mám koupit znovu... 😕
Co se týká toho domečku, to bych moc chtěla jen ty domečky, zvířátek a panáčků máme hromadu. V herně to syna taky vždycky hrozně baví, doma musíme pořád dokolečka stavět domečky z kostek žako 😝 A taky kromě domečku pro zvířátka nějakou garáž pro malé autíčka bychom hódně využili 😎 Aspoň by bylo ty zvířátka a autíčka kam uklidit - uložit večer ke spaní 😉

lennis
18. bře 2009

My se chystáme koupit šlapací traktor
http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=17309556&tab=0
složíme se na to s babičkama a má super dárek, akorát bych musela něco vymejšlet i pro ně, že by mi daly peníze. Pak nějaký menší drobnosti🙂
Holky, jaký necháváte dělat dorty k narozkám, myslím 2. a více???

janeses
18. bře 2009

Ahoj holky, taky budeme brzo slavit druhé narozeniny a uvažujeme, že koupíme malé dětské kolo, ale nevím jestli by na tom uměla...nemáte někdo zkušenost, udrží rozvnováhu a umí šlapat na takovém kole dvouleté dítko? 😖

janeses
18. bře 2009

http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=20818731&tab=2 pro představu něco takového 🙂

kristi
18. bře 2009

ja mylsim ze je brzio na kolo, taky jsem o tom uvazovala, ale myslim, ze mozna to zkusime v lete, ale jinak az za rok...

poupe
18. bře 2009

my mame trikolku,a neutahne slapky ☹

anatanka
18. bře 2009

Taky myslim, ze kolo nema pro dvoulete dite moc smysl. Miriam teda aspon na slapky i na tech nejmensich trojkolkach moc nedosahne a kdyz, tak to stejne neutahne.

lennis
19. bře 2009

když kolo, tak s vodící tyčí, máme tříkoĺku s vodící tyčí a bez ní by to ještě nešlo 🙂
co ty dorty??? Pečete samy nebo necháváte někde dělat?
Myslela jsem na nějakýho krtka, brumíka nebo tak něco....

kristi
19. bře 2009

lennis, ja chtela dort s Elmem, a kdyz mi pani rekla, ze za dort prumer 21 cm, nizkej, s coko kremem a potazenej marcipanem chce 1100, tak jsem malem omdlela...udelala jsem takovej ten tvarohovej, u nas to stejne nikdo neji

j.a.n.u.s.
19. bře 2009

Mala slavi 2 a tri dny predem pritel 30...tak dostanou spolecny dort....na podnos dva velke cecky. Malou jsem nedavno odstavila, tak at ma radost bozatko-takove rozlouceni...a pritel bude mit taky radost, ne?

lennis
19. bře 2009

Já jsem právě přemýšlela, jen malej pro prcka, jelikož nás je hodně (rodina), tak to bych udělala normal dort sama, jen jsem chtěla nějaký dětský motiv a napadá mně jen Krtek,
tak za litr bych to taky nedala udělat, to mi přijde zbytečný, to bych asi uplácala radši Krtka sama 😀