Dárek pro dědu k 90. narozeninám, poradíte?

hanicinka
30. kvě 2014

Manžela děda bude mít devadesátiny a já nevím co koupit. Miluje svoji zahradu, jinak nikam dál už nedojde. Nic nechce a nic nepotřebuje, jak říká. Prosím o radu.

baca
30. kvě 2014

Fotoknihu s fotkami z jeho života. Nebo aspon pár takových fotek dát zarámovat do jednoho obrázku. A dárkový koš s tím, co opravdu jí. Takový člověk opravdu nic nepotřebuje. Myslím, že ho potěší už to, že se sejde rodina.

koncita
30. kvě 2014

Taky bych řekla, že nějaký dárkový koš s dobrotama, které má určitě rád a třeba si je z důchodu nemůže dovolit...

hanicinka
autor
30. kvě 2014

@baca
@koncita Bohužel těch fotek moc nemáme na fotoknihu a všude mají plno fotek svých pravnoučat. Ty dobroty mě taky napadly ale nevím jaké by mu chutnali, aby je nedal někomu. Je to těžké.Ale děkuji. 😉

koncita
30. kvě 2014

@hanicinka tak se poptejte jeho dětí - tchánů, měli by vědět, co rád baští nebo pije 😉

hanicinka
autor
30. kvě 2014

@koncita my jsme se ptali a nápad tchyně - kupte přehoz na sedačku, no já myslela že padnu k zemi........ 😀

anetka1701
30. kvě 2014

Babičkám budeme nadělovat velkou fotku na plátně - všechny jejich (přímé) potomky na jedný fotce :o) Jinak bych mu koupila něco na zahrádku, ideálně na zpříjemnění a zpohodlnění (křeslo? lavičku? nové kolečko?)

hanicinka
autor
30. kvě 2014

@koncita ještě mě napadlo, možná předplatné časopisu o zahradě.....

koncita
30. kvě 2014

@hanicinka tak jestli čte - ještě mu to jde 😀 - tak by to taky určitě šlo 😉 A to sezení na zahrádku mě teda taky napadlo 🙂

zamilovanadonej
30. kvě 2014

@hanicinka Jako proč je deka blbá? Mladá generace zahlcuje dědečky a babičky nesmysly, na které se jen práší, nebo je pošlou dál. Lepší dědečkovi dort, lahvinku-pokud si rád cvakne a třeba klobásky, křížovky, než kolem toho dělat habaďůru a dávat mu dary které nepotřebuje a vlastně nechce.

jija
30. kvě 2014

Ja jsem to resila minuly tyden, deda slavil 90 a my netusili co mu dat - je vdovec, spatne chodi, skoro uz vubec, ma kolotrojkolku s motorkem, berli spoustu, jidlo nechce, ze ho moc nesni, piti taky nechce, nakonec jsme se rozhodli ze mu vsichi dame penize a strejda se s nim domluvi a pouzijou to na lazne nebo rehabilitace nebo tak neco
Ale nakonec mel skvely darek od strejdy, ani jsem o tom nevedela, obdivuje Spinarovou a on mu s ni zajistil schuzku v radiu

lucieandrlova
30. kvě 2014

My jsme dali babičce k 90-tinám fotoalbum s fotkami dětí a vnoučat od mládí/narození. Měla velkou radost. Staré fotky jsem naskenovala.
Moji rodiče chtěli k 70-tinám houpací lavici - houpačku. A jsou z ní nadšení. Tak jak už tu holky psaly, pokud nemá, tak třeba lavici, posezení nebo houpačku na zahradu... Taky záleží na tom, jaký je. Mému tátovi udělá největší radost flaška slivovice v jakémkoliv provedení... 🙂

petrusew
30. kvě 2014

Já bych byla pro lavičku na zahradu, houpačku na zahradu nebo dřevěné houpací křeslo na zahradu?

outeq
30. kvě 2014

vidí dobře? Co třeba např. předplatné MF Dnes? Můj 85letý děda má od babičky "dovoleno" si je kupovat jen ve čtvrtek, aby moc neutratili...

mody
30. kvě 2014

k 80 tým narozeninám mého dědy jsem kupovala opis novin ze dne jeho narozenin, byl z toho nadšený

leni36
30. kvě 2014

@mody To je super napad! Kde se to da koupit?

mody
30. kvě 2014

nevím, kde jsem to objednávala, ale našla jsem to třeba na dreamyday, není to sice levný, ale bylo to opravdu hodně stránek a děda byl nadšený.

laskulka111
30. kvě 2014

Nevim, zda to tu jiz nekdo nepsal, ale my kupujeme prarodicum vzdy poukazku do lekarny 🙂

miskazbrna
20. kvě 2017

Dědeček má velkou zahradu a je kutil, my mu koupili na tu jeho zahrádku plovoucí solární ostrůvek s vodotryskem, vypadá to moooc dobře, jako takové zahradní jezírko. Nepotřebuje to žádný zdroj energie, jsou tam solární panely. Objednali jsme to na tipa.eu. Děda pořád sedí venku na zahradě, bude se mít na co dívat.

journals
20. kvě 2017

Pokud je zahrádkář, tak bych mu koupila nějaký pěkný a dražší stromek k vysazení. Ten by určitě neodmítl.

janinkaaa3
14. zář 2017

Náš děda nikdy nepohrdne flaškou kvalitní whisky :D. Většinou objednáváme u pana Alfréda na https://www.panalfred.cz/whisky/

ajaabc
15. pro 2022

Taky se přikláním k holkám s tipem na dárek narozeninových novin. Dali jsme je dědovi k 90. narozeninám - je tam možnost doplnění fotky, jak byl malý - na přední stránku. Noviny mají 4 stránky a na zadní straně jsme nechali udělat takovou koláž z fotek z dětství, svatební a s dětmi, vnoučaty a pravnoučaty. Můžete si tam navymýšlet spoustu úprav... Děda byl dojatý a pro hosty na oslavu jsme nechali vytisknout taky. Mohli nám za to ruce utrhat... Odnesli si tak i něco na památku. https://www.videozazitek.cz/narozeninove-noviny...

vendes
15. pro 2022

Myslím, že nejlepší dárek je čas, kterýstravite spolu i vnoučaty, pravnoučaty. Podle mě od určitého věku staří lidé hmotné věci neřeší a je pro ně důležitější ten čas strávený dohromady.