Dárek pro tchyni. Co kupujete?

ajja87
11. pro 2021

Holky, taky jste někdo tak bezradny, co koupit tchyni k Vánocům? Neocekavam rady co koupit(ale když mi někdo poradí zlobit se nebudu 😃), spíš si jdu asi postezovat, protože internet mám sjety od začátku do konce a nic mě prostě nenapadá... Ona nemá ani pořádně žádné koníčky, ženská na vesnici, co přijde v pět hodin z práce dom, chvili odpočine a pak se jde maximálně hrabat na zahradku, posekat trávník... Jenže na to všechno načiní má, manžel je kutil, takže když se něco rozbije on to opraví, takže nějaké novinky v podobě hrabicek, rycu apod. nepřipadá v úvahu. Ještě ráda četla, tomu už ted moc neda, ale i tak ji vybrat knížku byl nadlidský výkon. Podle mě má snad sjetou celou knihovnu. 😃Jenže to mi i tak letoa přijde málo, jelikož rodičům letos kupujeme (skládáme se ze sourozenci) dražší dárek. Nechci samozřejmě nix horentniho, ale třeba kolem dvou tisíc... Bydlí v bytě, který mají nove zrekonstruován, je blázen do úklidu..Jenže u nich se jede všechno v retro věcech, takže se všechno opravuje a novyho se nic neporizuje, ona ani nové technologie nemá ráda... Bože má někdo taky takovou tchyni, které se nedá nic koupit?! 🤔😂

klokanka31
11. pro 2021

@ajja87 Co předplatné časopisu?

ajja87
autor
11. pro 2021

@klokanka31 nečte 🙈

camelinka
11. pro 2021

@ajja87 Co kos nejakych dobrot, ktery by si sami nekoupili?

ajja87
autor
11. pro 2021

@klokanka31 v loni dostala poukazku do Astratexu, předtím cistic oken, a předtím manžel vyhrabal v antikvariatu nejakou strašně vzacnou knihu, o které kdysi mluvila...

fandysek_1
11. pro 2021

@ajja87 fotoknihu pokud máte děti, poukaz na večeři, wellnes.

ajja87
autor
11. pro 2021

@camelinka ty si bohužel koupi, má ráda mlsky, takže spíž u nich je plná sladkosti a jídla.. Oni jsou s manželem i strašný pecivalove, na dovolenou nejezdí, nechodí do společnosti, když nepočítám tchanovo pivko v hospodě, jednou za týden...

ajja87
autor
11. pro 2021

@fandysek_1 fotky dostává každý rok,ty dostane i letos, má vyclenenou jednu zeď kam si dává každý rok obrazyk vnoucat, jak rostou

anetka1701
11. pro 2021

Lelosi začli dělat teplakove soupravy... Přemýšlím že tchýni koupím, ale asi ji na to mám málo ráda 😅 nebo mají i pyžama...

marcicek84
11. pro 2021

@ajja87 seminka na zahradku?ty se hodi vzdycky...nebo kniha o zahradniceni...mozna nejlip darkovy poukaz do zahradnictvi?

ajja87
autor
11. pro 2021

Já vám říkám u nich to není jen tak😃, oni žijí prostě takový ten vesnicky život, co byl kdysi, je ku podivu, ze maji doma počítač s internetem... Tot vše jejich vymozenosti... Jednou jsem ji obdarovala poukazem na kosmetiku.. Štěstí, že kosmeticka byla soucitna a vzala ji i po splatnosti 😃

ajja87
autor
11. pro 2021

@anetka1701 jee jsi na tom stejně? 😁 Hele ona ano to oblečení nevytahne... Jezdim k nim 16 let a na doma má stále stejný oblečení 🙈když jsme šli sestrenici na svatbu, tak vytahla šaty, který má asi tak 30 let a vytáhne je ještě když jde do kostela... Jo abych nezapomněla vloni si koupila novou bundu 👍

fandysek_1
11. pro 2021

@ajja87 v tom případě poukaz do zahradního centra nebo nějakou knihu o pěstování. Možná bych je i poslala do kina.

marcicek84
11. pro 2021

@ajja87 jo a jestli koukaji na TV,tak nejakou televizni deku,nebo sadu dormeo warm hug - polstsrek a deka,taky se hodi vzdycky...mozna by ji potesilo i nejake pekne lozni pradlo s prehozem na postel,ci nova sada hrncu,pokud rada vari,nebo sada taliru ci priboru,nebo sada osusek a zupanu,to vse mi prijdou takove prakticke vesnicke darky,ktere se vzdy hodi,vyuziji a upotrebi...

ajja87
autor
11. pro 2021

Holky jste všichni strašně zlaté, ale tohle všechno je pro ni uuuuplne k ničemu... Seminka si pestuje sama, max koupi ve zdejší jednotě, postupy v zahradničení má svoje zajety, přece jen je to ženská co od malička byla na vesnici a všechno ai pěstovali doma,takže touhle knihou bych ji neuchvatila... Vám říkám.. Tohle není jen tak 🤦‍♀️🤷‍♀️

mamikry
11. pro 2021

@ajja87 co nejaky kavovar ve stylu Dolce gusto? To se k domaci vesnicke pohode hodi. 🙂

pipi_puncocha
11. pro 2021

A kávu pije? Jestli třeba Nespresso by neocenila?

klokanka31
11. pro 2021

@marcicek84 Zase většinou tihle lidi používají pořád to svoje a nové deky/hrnce atd.leží ještě zabalené ve skříni i za deset let.🤔

mamikry
11. pro 2021

@pipi_puncocha Presne 😂. Jsme se shodly.

klokanka31
11. pro 2021

@ajja87 Mě napadlo zaplatit lázně,ale to by bylo dražší než dva tisíce 🤔

marcicek84
11. pro 2021

@klokanka31 no tak mozne to je,ale takove darky je neurazi,i kdyby to meli schovane a pak vytahli,jednou to urcite pouziji... 😉

ajja87
autor
11. pro 2021

@marcicek84 jsi zlatá, deku dostala vloni od svagrove, zupan ma nový, jelikož byla v nemocnici, tak si ho kupovala, povlečení neoceni, jelikoz si jede ve svych 4 sadách které dostala svatebním darem.. Nádobí nechce jelikož, bydlí v bytě a má strašně malou kuchyň, takže jede v minimalismu, uz jen když si jednou koupila robot (mysli tím klasický slehac s misou), tak byl problém kam hp dát, ona hlavně nesnese mít nic na kuchyňský lince, takže je zázrak, že tam má rychlovarku a i tu by nejraději nekam uklidila... Dolce gusto dostala k 50 a kafe si v nem vaříme my, kdyz prijdem na návštěvu, ze slovy a kafe si uvařte sami. HOLKY vím, že to zní až neuvěřitelně, že si to snad vymyslím, ale opravdu takovyhle člověk existuje, co svým způsobem všechno má a nic potřebuje

ajja87
autor
11. pro 2021

Nejhorší je, že je fakt ani nikde nedostaneme,aby někam jeli, na dovolené byli jednou jedinkrát na slovensku, když manžel byl malý a od té doby nic.. Prostě jim je dobře doma a hotovo

klokanka31
11. pro 2021

@ajja87 Není to neuvěřitelný...🙂 nemá ráda Josefa Ladu? Jsou s jeho obrázky krásný utěrky

mollyweasley
11. pro 2021

Co třeba dát něco, aby věděla, že vám na ní záleží? Že s ní chcete trávit více času, aby nemusela jenom v pět přijít domů a pak už nic. Třeba poukázku na den v zoo s vnoučaty. Společný výlet na zámek. Pozvánka do kavárny s dětmi a jejich partnery.

fandysek_1
11. pro 2021

@ajja87 v tom případě jim navrhněte ukončení vybírání darů a dávejte dárky jen dětem a jim třeba jen fotky. My to tak máme s manzelovo rodinou a mojí částí rodiny. Momentálně mají 5 vnoučat a další na cestě. Takže dávají dárky jen dětem a my jen fotky a malou drobnost jako třeba jídlo. Je to v klidu a jsem ráda, že nemusím nic vybírat. Letos dělám zase jedlé dárky vajecny koňak, nakladany hermelin, řepu a sirup.

ajja87
autor
11. pro 2021

@marcicek84 jako kdybch věděla, že to opravdu použije, tak ji to koupim, ale vzhledem k tomu, že fakt používá všechno 35 let staré a do teď nevytahla nic co kdy dostala (o čemž nepochybuji, ze by za 35 let nedostala), tal nevim jestli to není jen zaplacnuty dárek tipu, opravdu nevím co ti koupit, tak tady mas povlečení (což v tomhle případě by bohužel platilo) ale díky za tip 😉

ajja87
autor
11. pro 2021

@klokanka31 ty jo dobrej tip, nevim jestli ho úplně zboznuje, ale tohle by mohlo projít 😉

marcicek84
11. pro 2021

@ajja87 sada korenek s korenim?pak uz jedine kalendar s fotkama nebo fotoobraz...k tomu povleceni,jednou strha,bude potrebovat nove,to vyuzije a jinak tez bych navrhla do budoucna davat darky jen vnoucatum plus jim jedle a pitne darky 😉

ajja87
autor
11. pro 2021

@mollyweasley hele ona není zla, vnoucata má ráda, ale času jim věnuje pouze nezbytně nutne, do zoo apod. by s nimi nejela...

olga_
11. pro 2021

@ajja87 Poukaz na nákup do Kauflandu apod.