Dárky pro příbuzného nebo ne?

leneee
26. pro 2017

Mile maminky,
Jak byste se stavili k situaci nize...
Davat darek/darky ci ne...

Mame strejdu.Zije sam,muj tatka je jeho bracha.My s detmi ho moc nevidame,ale pozvem ho treba na narozky deti, na Vanoce. Ac to pro mne neni nijak blizka osoba,na Vanoce mu venuji nejakych par malych darku (prakticke veci,nejake kvalitni dobroty). On jak zije sam,je tak trochu mimo co je dobre,kvalitni,neresi to a asi ten darek treba ani nedoceni.

Ale jde mi o to,ze on ani detem kdyz prijde takto na navstevu nic neprinese-ani k tem Vanocum.Necha se pohostit a pak odejde.A kdyz mu letos na Stedry den tatka rekl,ze alespon kytku mohl prinest,tak rekl,ze on prece zadne darky nechtel,tak proc by neco nosil... no taky pravda,ale ja uz ted uvazuji zda ho priste vubec zvat a nebo mu neco davat-kazdopadne pro mne je to slusnost a rada darky venuji,aniz bych cekala odezvu,jen me proste mrzi to,ze to vlastne neni z jeho strany vubec doceneno...

jak byste se v teto situaci zachovaly vy?

normalnimatka
26. pro 2017

vykašlala bych se na to ;)

lucyp13
26. pro 2017

Já bych mu taky nedala nic..pokud přijde a hraje si s detma tak bych ho i pozvala ale pokud tam šedi jak pecka,protoze "musi" Nezvala bych ho...

leneee
autor
26. pro 2017

No on je u nas rad ac s detma si nehraje,ale je videt,ze je to takove spestreni pro nej.Driv bydlel s babickou,ta pred 2lety umrela,tak je sam.Jinou rodinu nez nas nema.Prislo by mi blbe ho nepozvat a myslim,ze kdyby nechtel prijit,tak neprijde i za cenu nejake vymluvy.

normalnimatka
26. pro 2017

tak ho pozvěte, pokud jste s ním rádi i vy, nebo mu chcete udělat radost a víte, že ji tím děláte. a dárky bych neřešila, pokud na to není, tak na to prostě není🙂

candat
26. pro 2017

já měla podobné dilema letos. Bydlíme s dědou (85), který nám letos začal nějak blbnout a celá rodina ho začínáme mít plné zuby. Letos mi oznámil, že pod stromek nich nechce, že taky nikomu nic dávat nebude. Bilo se to ve mě do 23.12., nekoupila jsem nic. A bylo to tak nějak v pohodě. Být tebou, tak klidně pozvu, ale vykašlala bych se na nějaké dárečky, vídíš, že o to sám ani moc nestojí.

kafr
26. pro 2017

Myslim, ze se chovas hezky a delala bych to stejne jako ty.
Oni ti starsi chlapi a zvlast, kdyz zije sam, jsou takovy samorosti-pařezi. Treba mu ani nedoslo, ze by to bylo vhodne a kdyz mu to tatka vytknul, tak se ho to dotklo, protoze si uvedomil, ze ma pravdu, ale jako jesitny chlap prece neprizna chybu. Treba se nechtel dotknout tebe, jen odseknout tatkovi.
Pokud s nim jinak vychazite dobre, tak bych se tim netrapila, ikdyz to zamrzi.

izz76
26. pro 2017

@leneee Moc bych to neřesila,pokud toho strýce ráda vidíš,pozvala bych ho,obdarovala ho nějakou maličkostí,když kvalitu stejně nepozná... Že on nic nedonese,by mi nevadilo,je to starší chlap bez manželky,zřejmě mu to vůbec nedochází..

japona
26. pro 2017

@leneee Pokud ho chcete pozvat (je vám jeho přítomnost prijemna), pozvěte ho. Pokud ho chcete obdarovat, obdarujte ho, a nic neočekávejte. On je pravděpodobně rád ve vasi přítomnosti i když nic nedostane. Kdyby mu to bylo proti srsti, předpokládám, že by nedorazil.. Btw. chlapu, kteri neradi kupují dárky, je většina; opak je světla výjimka..

magdalenax
26. pro 2017

Pokud chápe pozvání a pozvání přijme a přijde, už samo o sobě by to mohlo být tak, že třeba dá dětem do obálky stovku, nebo koupí knížku vzhledem k jejich věku.
Já bych se asi naštvala. Nejsem materialistka, ale přijít, nechat se pohostit, přijít bez ničeho mi přijde hloupé

sdu
26. pro 2017

Je to opuštěný chlap, ti prostě nejsou moc praktičtí. To přeci nevadí, jste jeho jediní příbuzní, drobnost pro něj vás nezrujnuje a svým dětem jdete správným příkladem. Váš taťka to jistě myslel v dobrem, ale mohl mu to říct taky někde bokem, ne ho takto zostudit predevsemi. Starsi opusteny pan nema na tyhle veci bunky a nijak bych mu to nevycitala. A věřím, že si vašeho pozvání cení, jen to proste neumí dát najevo treba tím dárkem....v tomto veku maji lide ruzne mouchy, trebas je skrt ale to se musi uz brat proste s humorem. Kdo vi, jaci budeme my, že jo....

ariadna12
27. pro 2017

Pozvala bych ho priste, ale bez darku nebo jen s nejakym malym darkem, aby deti videly, ze se o Stedry den proste darky davaj, byt maly. Kdyz nic nechce a nic nedava, nic velkeho ci cenneho by ode mne nedostal. Nebo ho pozvete priste treba az na Stepana, na hodku dve.

herminka
27. pro 2017

U nás byla velice podobná situace, šlo o švagra, manželova bratra (takže žádný starší člověk, není mu ani 40). Taky mě trochu zaráželo, že ač je pozvaný na narozeniny dětí nebo na Vánoce, dětem nikdy nic nepřinese, připadá mi to jako slušnost. Ale kvůli tomu bych ho nepřestala zvát, jsme jeho jediná rodina. Nevím, jestli mu manžel soukromě něco naznačil nebo jestli mu větší děti říkají víc než maličké, ale teď už jim něco nosívá, většinou i když přijde na běžnou návštěvu, nemusí ani nikdo nic slavit. Myslím si totéž, co napsal někdo výš, těm samotným chlapům takové věci často nedocházejí.

aktakd
27. pro 2017

Mame v rodine naprosto stejnou situaci. Stedrovecerni veceri slavi strejda s nami a mymi rodici. Darky nenosi, nepodekuje, je to takovy tezky introvert, vypada jako stary morous...ale myslim, ze je to dobry clovek. Jen jak je sam, bez manzelky, moc kamaradu taky nema, cely zivot zil s rodicema, tak mu moc nedochazi, co by se hodilo udelat. Zije si v takovym svym svete, rekla bych. A neumim to popsat, ale myslim, ze by tam mohl byt I jakysi strach o vyboceni z tech svych stereotypu, z vyjetych koleji - prece jen uz ma svuj vek. Aspon ja se to tak snazim brat. Dam mu vzdy nejakou dobrotu. Nevim, jak moc radost z toho ma, emoce moc nevyjadruje. Ale snad ho to potesi. A taky to delam kvuli sobe - vsichni maji pod stromeckem darecek a bylo by mi blbe, kdyby on tam nic nemel..takhle to beru ja 😉

hani1234
27. pro 2017

Já bych ho už nezvala.. Jde spis o princip. Vy ho pohostíte a on nedonese ani ze slušnosti čokoládu ? Já nevím , ale já jsem naučená, ten když někam jdu , tak vždy něco vezmu ..

lotosek
27. pro 2017

Byl někdy ženat? Těm chlapům nevycepovaným od manželky někdy fakt nedochází takové samozřejmosti, že když jdu na návštěvu, tak se oholím, vezmu čistou košili a dárek pro oslavence. Pro ně řešíme blbosti. Zvala bych ho dál, pokud je jinak fajn, ale veledary bych mu nekupovala, jen drobnost.

cuuza
27. pro 2017

Pokud ti není jeho přítomnost nepříjemná, tak bych ho zvala, jsou Vánoce. S darkama u chlapů je to vždycky problém. Pro malého by můj chlap nakupoval denně, ale že je vhodné přinést něco,když jedeme někam na navstevu , to proste nechápe.

leneee
autor
27. pro 2017

Dekuji za zkusenosti. Jen upresnim-tatka mu nic pred nami nerikal,az osamote v aute,kdyz ho vezl dom. Ono mu to fakt treba ani nedoslo a ja to nejak nehrotim,jen mne proste trochu zarazil ten pristup-misto aby tatkovi rekl,nojo tak priste neco maleho donesu,tak rekne ze nic nechtel a jeste se ho to skoro dotkne,ze mu dame na Vanoce darek.Ale pravda,ze do hlavy mu clovek nevidi,takze pro mne je proste samozrejmost ho pozvat i priste a neco maleho mu dat 🙂

stastnablcha
28. pro 2017

ked Ti to nejak moc nepride do penazi, tak by som vydrzala... ono sa ti to "pripise" k dobru 🙂