Dcera by mohla být na Vánoce u babičky, co vy na to?

glimmer
12. lis 2013

ahoj holky, prosím o Váš názor ... moje mamka přišla s tím, že by chtěla Aničku (3 roky) na Vánoce u sebe ... já osobně bych chtěla, aby byla doma s námi, myslím, že zrovna Vánoce by se měli slavit společně. Manžel řekl, ať si jí babička klidně vezme, půjde s ní do vánoční zoo, na procházku, ... zase přemýšlím, že by si to Anička užila jako jedináček ... co vy na to??

denisa_svatba
12. lis 2013

To bych v žádném případě neudělala. Ale pozvala bych babičku na vánoce k nám...

jenea
12. lis 2013

Tak bych nebyla pro... vánoce jsou od toho aby byla rodina spolu... celá.

wolfii
12. lis 2013

Nikdy! Na Vánoce bych deti nikam nedala. Ve třech letech uz to všechno krásné prožívají a co si budeme povídat kdyz jsou takhle malé je to proste nejhezčí ;) pokud je babička sama a doma se shodnete tak bych ji pozvala k Vám . Ale jinak ne.

blahova_andrea
12. lis 2013

no promiň...jaksi nechápu, proč by si měla babička brát jen Aničku 😖 souhlasím s denisou...ať přijde babička k vám a nebo vy jeďte všichni k ní. změna na vánoce nemusí být špatná, ale rodina by se neměla zbytečně trhat. Anička by si vánoce užila jako jedináček, ale jak vysvětlíš klukům, proč ji babička chtěla a je ne? 😅

wolfii
12. lis 2013

No jo, ted jsem si všimla, ze mate jeste jedno ditko.. Souhlasím s
@blahova_andrea jako cely ten nápad mi přijde šílený ,ale vybrat si k tomu jeste jen jedno vnouče je blby 😅

glimmer
autor
12. lis 2013

@blahova_andrea babička chce jen Aničku, protože Vítek je ještě v noci kojenej :o)

leni78
12. lis 2013

Dítě ma být na vánoce doma. Kde babicka přišla na tak telecí napad a proč o tom vůbec uvazujes 🙂

uztotakbude
12. lis 2013

Nikdy. Děcko patří k rodičům a na Vánoce obzvlášť. Pozvala bych babičku na Vánoce k nám, když chce být s vnučkou. Jako trávit Vánoce bez vlastního dítěte je dost mimo.

helcenka
12. lis 2013

@glimmer - myslíš to tak, že by byla Anička s babičkou celý den a i na Štědrý večer, dárky u ní, stromeček a večeře taky u ní a vy by jste zůstali doma jenom s Vítkem?
Jestli ano, tak s tím bych vůbec nesouhlasila a přijde mi to dost ujetý. Vždyť Vánoce jsou s dětma to nejhezčí, když vidí stromeček, u večeře, jak se těší, radost z dárků, ty rozzářený očka, o to všechno bys chtěla přijít? A proč by měla prožívat Vánoce jako jedináček, když realita je ta, že má brášku. Rodiny by se naopak měly na Vánoce scházet a ne rozcházet. A v případě malých dětí to platí obzvlášť.
A teď mě napadá myšlenka, příští rok, až třeba Vítek nebude kojený a babička bude chtít oba, tak na Štědrý den šoupnete děti k babičce a vy je budete na Vánoce sami? Tak to nemám slov...
Jestli je babička sama, nebo i s dědou, to je fuk, a chce být s vnoučaty na Vánoce, tak je pozvěte k vám, nebo buďte vy u nich, ale všichni společně. Jestli si chce s Aničkou víc užít, protože už je větší, tak může jít do vánoční zoo a na procházku třeba na Štědrý den dopoledne, a tam koneckonců mohou vzít i Vítka...
My třeba máme na Vánoce své malé rodinné tradice, které jsme si zavedli, je to naprosto super, děti si to užívají a Vánoce bez dětí si opravdu nedovedu představit...

blahova_andrea
12. lis 2013

@glimmer jej, já měla za děti i pejsky, sem si nevšimla 😀 no i tak...dělit děti na vánoce? ☹

mamba79
12. lis 2013

Proč dělit rodinu?S tím bych teda nikdy nesouhlasila. Ať je babička u Vás. Neumím si představit,, že by v den, který je pro děti tak kouzelný a vzácný by třeba naše dcera nebyla s námi. Vždyť Vánoce jsou pro naše děti.

aronek
12. lis 2013

@glimmer mám podobně staré děti a tohle bych neudělala. Jako Honzík je občas u babičky, nebo jede na pár dní s bráchou, ale na Vánoce jsme spolu. Moje mamka přijede sem, my dopolko jedeme k druhé babičce na oběd a první dárky, mezitím se to připraví doma a pak máme Vánoce s našima. Děláme to tak od začátku a všichni jsou spokojení, že mají vnoučata na Vánoce. Z obou stran jsou jediní. Však může vzít malou do ZOO, aby jsi vše v klidu doma připravila a pak u Vás zůstat, třeba 😕 Nebo to vymyslet tak, aby Vám to vyhovovalo všem. Ale ve třech letech si už hodně věcí uvědomuje a Vánoce jsou především rodinné svátky a nejbližší rodina jsou rodiče a sourozenec 😉

kamilka007
13. lis 2013

@glimmer Nemůžu to úplně srovnávat se sebou, protože pět dětí je pět dětí 🙂 , ale já bych Sofinku na Vánoce nikomu nedala. Ani kdyby škemrali. Ani kdyby vyhrožovali. Nikdy. 🙂

peff
13. lis 2013

Já jsem babička dvou vnuků, ale ani by mě nenapadlo říct si o kluky na Štědrý večer. Rodina musí být spolu. My už jsme si to s vlastními dětmi přece užili 🙂.

zzuzinda
13. lis 2013

My měli Adámka u babi a dědy těsně před Vánoci, když jsem čekala Báru, bylo mi zle, chtěla jsem to doma připravit, ale na Štědrý den dopoledne nám Adámka přivezli domů. Musím říct, že mi to tenkrát pomohlo, bylo to jeho první nocování beznás, takže to pojali i jako velkou slávu, s procházkou Vánoční Prahou, kterou já bych nedala, jen bych všude zvracela 😉, my doma všechno připravili a 24. dopoledne Adam dorazil s krabičkou salátu, že jí pomáhal dělat a hrdý, jak to s babi a dědou zvládnul a Vánoce jsme si užívali spolu.

orangis
13. lis 2013

Ahoj, dcerku bych na Tvém místě k babičcce na Vánoce nedávala. Jak už psaly holky - na Vánoce by se rodina měla scházet, nikoli rozcházet, takže ideální by bylo pozvat babičku na Vánoce k Vám. Děti budeš mít u sebe a ani babička se nebude cítit odstračená a Vánoce prožije v rodinném kruhu.

katchula
13. lis 2013

Mě dát rodiče na štědrý večer k babičce jako malou, tak se mi to určitě nelíbí. Jak píší ostatní, ani já bych své dítě k babičce nedávala, ale spíš babičku pozvala k Vám, jestli o to tedy stojí. A mmch spíš nechápu, jak to babičku vůbec může napadnout 😲

@kamilka007 Děti má tazatelka dvě, ostatní jsou pejskové. Ale taky mě to nejdřív zmátlo 😉

jancip
13. lis 2013

O tom by mě vůbec nenapadlo ani přemýšlet.

betysek
14. lis 2013

Určitě bych ji nedávala k babičce na Štědrý den. My jsme na Štědrý den doma a druhý den jedeme k našim na návštěvu a za prababičkou a starší dceru necháme pak na pár dní u babičky...Pokud je babička sama a nechce být sama na Vánoce, tak bych ji pozvala k nám...

kamilka007
14. lis 2013

@katchula Já vím, já vím, ale ono to (z vlastní zkušenosti) od sebe někdy nejde ani poznat. 🙂

marecek4
14. lis 2013

a proč jenom Aničku?má snad dvě vnoučátka ne?to mi přijde škatulkování jako bylo u nás-vnuka si babi vzala s klidem na dva měsíce ani nemrkla a naši malou nechtěla pohlídat ani když jsme chtěli do kina-to byl svátek-ne že by ji neměla ráda,ale prostě měla k dětem rozdílné přístupy-od syna a od dcery,a já z toho rostla,postupem času jsem to už neřešila-ale rozhodně bych zvolila řešení,aby si babička vzala děti obě a pak byla hezky u vás a žádné že jedno a navíc k ní

amallie
14. lis 2013

tak to by mě v životě nenapadlo!

laurital
14. lis 2013

Na vánoční svátky má být rodina pohromadě, neexistuje, že by se děti dělily.Konečně i já se sestrou jsme, do té doby než jsme se vdaly, trávily ván.svátky doma s mámou a tátou.
V tomto budu jednou hrozný despota 😉 .

laska.nezna.hranic
14. lis 2013

ať ji do odpoledne pohlídá, ať máte klid na přípravu, proč ne. u nás taky vždycky někdo vezme děti krmit labutě a tak, ale do večeře musí být doma. všichni. jsme zvyklí slavit všichni sourozenci s rodinami, babičkama a dědama, dohoromady. neumím si představit, že by někdo chyběl, tím spíš moje vlastní dítě, pro které to chystám 😕

megy
14. lis 2013

spíš se podivuji, že nad tímto vůbec přemýšlíte?? 😲 😲 byť by to bylo třeba na část dne. proč nenaplánujete třeba vánoční procházku společně a babi k sobě pak i na společné večerní posezení u jídla a stromečku? prostě rodina patří k sobě.

lajla
14. lis 2013

jo na nevim..at si to kazdy udela jak chce ne?🙂 dle meho Vanoce uz daaaavno nejsou to co byvaly...dneska komercni vec....a po pravde znam strasne moc lidi, kteri slavi vanoce az po 24 rozdavani darku a podobne..uz jen kvuli povanocnich slev🙂 ale jestli to vsechny do puntiku mate i s darkama toho 24 tak klobouk dolu 😉 ja si zase myslim, ze to je naprosto v pohode...spise si myslim ze babicka chtela pomoct, prece jen pet deti je pet deti a vubec ji neprislo na mysl ze by chtela nejak loudit, delit ci rozvracet rodinu🙂 ale to je muj nazor...a
@glimmer co jsi cekala kdyz tu napises? presne to co je napsano 😉 nikdy a nikdy a nikdy 😒 preju at vse dopadne dle Vasich predstav a at tak ci tak mate krasne vanoce..plus se zeptej male co by ona chtela..trilete dite si rekne..prinejhorsim pokud nebydli babi hodne daleko si pro ni prece kdykoliv muzete dojet 😉

lajla
14. lis 2013

a ted cekam ukamenovani 😉 😅 😝

evulinkab
14. lis 2013

Já hlavně nechápu zakladatelku, že nad něčím takovým uvažuje a ješte se ptá na náš názor...Mně, kdyby tohle nabídli naši, tak bych jim rázne řekla, že v žádném případe...Ve 3letech si už díte uvedomuje, co se kolem nej deje a nevím, proč na Vánoce by melo být jinde, než se svými rodiči...

lajla
14. lis 2013

aha a ted koukam ze dve deti a tri pejskove..holka to mate🙂 tak i tak je to naprosto vase vec a zbytecne o tom delat diskuzi, protoze holky ti tady stejne moc nepomuzou, je to jen a jen na vas...ale i ten napad pozvat babi neni spatny..ale zase na druhou stranu dobrodruzstvi pro malou🙂 plus samo zalezi na tom, jak moc osobne vase rodina vanoce bere...ja je po pravde nijak neprozivam...stve me strasne vsechno kolem dokola jak se vsichnii a vsechny obchodaky snazi utocit na penezenky a city...rada nakupuji a davam darecky, toho holky maji hromady ale vubec by mi nevadilo pokud by je chtely stravit u babicky...coz moji zavislacci jeste dlouho chtit nebudou

ckei
14. lis 2013

Tak toto mi příjde jako opravdu hloupý nápad a při představě, že mi někdo na Vánoce "vezme" dítě, je mi fakt hodně, ale opravdu hodně úzko!!
Absolutně bych neměla nad čím přemýšlet a nad nápadem babičky bych asi ještě dlouho kroutila hlavou.... ☹