Dopis Ježíškovi - jak ho řešíte vy?

bmichelle
11. lis 2014

Ahoj, možná je brzy, ale zajímá mě, jaké máte zkušenosti s psaním Ježíškovi.
Já váham mezi různými variantami:
1. Boží Dar
Já jsem už několikrát s dětmi z rodiny (neteřemi a synovci) psala na Boží Dar, ale letos se mi nějak nechce. Děti o sobě píšou mnoho osobních informací a já mám strach, co se s těmito informacemi nyní nebo v budoucnu bude dít. Píšou tu nejen svou přesnou adresu a věk, ale i přání, obavy, to, co prožívají atd. Moje kamarádka z Německa tvrdí, že právě tyto informace jsou u nich velmi cenné a lehce zneužitelné a pro různé řetězce je důležité vědět, co si jejich cíloví zákazníci přejí, po čem touží - seznamy vysněných dárků, adresy apod.
2. Santa
Určitou variantou je napsat Santa Clausovi (pomocníkovi Ježíška v jiných zemích) do Grónska nebo Finska. Tam jim takové informace v češtině asi budou k ničemu a dopisy jsou prý velice hezké - opět tvrdí kamarádka v Německu. Cizojazyčná odpověď u nás není problém, ani existence Santy (máme zahr. členy rodiny, takže jsme už Santu vysvětlili). Psali jste tam někdy?
3. Vlastní dopis
Nejvíc se zatím přikláním k tomu, že vymyslím dopis sama a dětem pošlu, ale rozrostla se nám rodina a dětí do 6 let máme v rodině DEVĚT, tak budu muset vyzdobit devět přání a napsat devět různých dopisů a navíc to ještě udělat utajeně!
Máte nějaké zkušenosti s podobným psaním? Myslíte, že by tam mělo být kromě chválení a mírného postrčení zlobilů (ne úplné kárání) ještě něco jiného - třeba, co Ježíšek dělá, jak připravuje dárky, jak děti celý rok sleduje, jestli byly hodné?
Předem díky za jakýkoliv nápad a váš názor.

helcenka
13. lis 2014

@bmichelle - nene, takovou odpověď jsem nedostala. Děti rády přijdou a ukáží mi, jak hezky se jim to povedlo namalovat, něco poznám, taky protože o tom třeba mluví, tak mě to napadne. A na něco se zeptám, copak to je, nebo nadhodím: Ty si přeješ od Ježíška slona? Kam by jsme ho dali? A děti se začnou smát a zvesela mi řeknou, co to má na tom obrázku být. No některá přání jsou opravdu hodně nereálná, ale to už jsem jim vysvětlila, že Ježíšek je sice kouzelný, ale každému nemůže dát všechno, co si přeje, protože by to prostě nestihl a navíc by to nebylo žádné překvapení, kdyby každý našel pod stromečkem všechno co chtěl, tak Ježíšek vybere něco z přáníček a pak přinese i dárky jiné, aby byli lidé překvapení.

bmichelle
autor
26. lis 2014

@helcenka Moc děkuju za odpověď. To jsou dobré nápady. To musíme (nenápadně) zavést taky! Moc se mi líbí, že s nimi dokážeš mluvit na jejich úrovni, držet je v realitě, ale přitom to dělat přirozeně a nenásilně. Určitě jim dokážeš udělat takovou atmosféru, na kterou budou jako dospělí rádi vzpomínat.