Dort k 1. a 30. narozeninám, jak spojit dva do jednoho?

fideho
19. srp 2013

Ahoj 🙂 Chystame spolecnou oslavu prckovych a mych narozenin a ja zacinam premyslet o spolecnem dortu. Uvazuju nejak zajimave spojit dva dorty - jeden dietni detsky a druhy mene dietni pro mlsne dospelaky. Napada Vas jak to provest? Jaky tvar (2 srdicka spise neee)? Nevim, jestli si na to troufnu sama, mozna to nakonec necham nekde upect, ale chtela bych mit jasnou predstavu, jak ma dortik vypadat a z ceho ma byt (to hlavne ta "detska" cast)... Diky za inspiraci 🙂

speedygon
19. srp 2013

My poslední dobou berem ovocné dortíky bez krému-nedělá mi dobře a pro dítko ideál...piškotový korpus-může být rozříznutý a mázlý marmeládou...nahoru ovoce(dle chuti) a želatina...a je to mňamózní 😵

mrazulkav
19. srp 2013

Když jsem viděla titulek, tak mi napadlo, že tohle budu řešit příští rok.... manžel bude mít 30. a prcek 1.narozeniny 😕
A co udělat piškotový základ - klasika kulatý, rozříznout napůl a každou polovinu ozdobit zvlášť - pro mrňouska marmeláda, pro dospělé krém...

zamilovanadonej
19. srp 2013

@fideho No nevím, ale děcko nesní tolik dortu, aby mu běžný dort nějak ublížil, pokud je z kvalitních surovin... 🙄 Pod slovem dietní pro dítě nevím, co si představit, snad jen méně sladký.

martinakl
20. srp 2013

Já budu synovi k 1. narozkám dělat dort nepečený jablkový s piškoty a nazdobim ho zakysanou smetanou nebo jogurtem a ovocem 🙂 Bude ten jablkový máme moc rádi všichni...

fideho
autor
20. srp 2013

@zamilovanadonej Ahoj, no tim bylo mysleno asi to, ze ta "detska" cast (na oslave budou jeste synovci a netere, celkem 7 deti i se synem, vsechno mrnata) by mohla mit misto kremu puding nebo tak neco... Kvalitni suroviny jsou samozrejmosti. Ale hlavne mi jde o tu symboliku-dva oslavenci, dva dorty, ale soucasne jedna oslava, takze jeden dort 🙂 Proste bud jen "rozpulit" kulaty dort a nazdobit kazdou pulku jinak, nebo "spojit" dva kulate dorty v osmicku nebo tak neco...

zamilovanadonej
20. srp 2013

@fideho Osmička ne, to je divný, jak kdyby to mělo evokovat nekonečno...co otevřená kniha? Každá půlka může být jiná.

fideho
autor
20. srp 2013

@zamilovanadonej To je dobry tip, diky! 🙂

pampeliska1
20. srp 2013

@fideho já si myslím, že nejlepší by bylo zavolat cukrářce a konkrétně se domluvit i podle toho jaké má třeba formy. Určitě pořadí a něco vymyslíte😉