Dort k prvním narozeninám. Pekly jste samy?

janicka006
12. únor 2011

Hezký den,
chtěla jsem se zeptat, zda jste dort k prvním narozeninám objednávaly nebo vyrobily vlastními silami.
A kdo jej vyráběl, tak jaký, popř. zda může vložit i recept.
Moc díky

crca
12. únor 2011

Já jsem jim objednávala z Coopu(z Konzumu) a neměl chybuuu 😵 Děti toho stejně moc nesnědli,ale mě fakt chutnal 😵 Letos jdeme zase do Coopu 😀

evulatko
12. únor 2011

ahojky, my jsme delali tenhle a Lucce taky chutnal🙂)) http://www.mimibazar.cz/recept.php?id=3776

romana29
12. únor 2011

Objednala jsem od jedné šikovné zkušené, tradiční cukrářky. Daneček nechtěl ochutnat, ani předloni, ani vloni, tak snad letos 😎

babulinkab
12. únor 2011

ahoj, my jsme měli dva - jeden byl vláček s vagonem od jedné paní (ten jsem malýmu nedávala) a druhý byl z jablek, piškotů, jogurtu něco jak dávala evulatko a ten malý jedl

monaberuska1
12. únor 2011

dělala sme tenhle od t doby dělám každý rok jelikož si ho oblíbili jak děti tak všichni dospělý,♥♥je to hlavně z důvodu že jsme vánoční a každý je tak přepleskaný že toto je vynikající svěží dortík ♥♥tak tip moje fotka můj recept 🙂
http://www.mimibazar.cz/recept.php?id=45429&use... toto byl první a přikládám fotky1.roček ještě z 2.ročku a3 ročku a ješět dort který je marcipánový ale není tam krém je tam marmeláda a krémík puze z másla a něčeho ted nevím a na způsob jovo dortu a ten dělala moje sestra dělá různé dortíky takže recept si myslím že prozradí popřípadě klidně aji udělá ale tam je osobní odběr jinak dělá takhle občas na zakázku tak jen pro inspiraci

mamkamarketa
12. únor 2011

chtela jsem,aby si i malej pochutnal, takze volba padla na domaci cheesecake 🙂

dendaz
12. únor 2011

Každý rok si nechávám dortík dělat... 🙂

lussy0904
8. dub 2012

Ahoj, já jsem k 1.narozeninám dělala sama....Jestli se ti bude líbit, recept pošlu do zprávy.... 🙂

camelinka
8. dub 2012

my tedy na první dortík ještě chvilku budeme čekat, ale mám zálusk na tenhle, kdosi ho doporučoval tu na koníku, hlavně je bez krémů takže si i prcek může pořádně pošmáknout 😉 😉 http://www.ceskykulinar.cz/recept/jogurtovy-dort

miarosa
8. dub 2012

ahoj, my si nechali udělat, aby byl barevný a našeho potomka zaujal, byl tam medvídek a mé'da splnil svůj účel. Jinak musim říct že bych ho klidně udělala sama, jde tam spíš o tu srandu že si šáhne do dortu. Navíc se pak chlubit že sem ho udělal sama a byl super a dítě z něj mělo srandu a bylo pěkně špinavé a ty fotky má větší kouzlo.

samson
8. dub 2012

tak dort jsme dělala sama...byl to druhý v životě...a malá spokojená

marecek4
8. dub 2012

u nás byly první narozeniny Máry netradiční-pohřební,tak narozeninovou oslavu jsme měli o něco později a stejně nebyla moc nálada a dortík jsem dělala jen takový rychlý ovocný se šlehačkou,aby se v něm mohl patřičně porýpat 🙂

jasminy
9. dub 2012

Pekla jsem piškotový dort s ovocem.

vera_vila
9. dub 2012

Nepekla jsem, objednávala jsem, piškotový, s máslovým krémem a synovi chutnal... piškot jsem mu pořádně rozmačkala do toho krému a za chvíli byl krajíček pryč... Jinak bych klidně zvolila i nějaký piškotový s ovocem a třeba pribiňáčkovým nebo tvarohovým nebo jogurtovým krémem, to nemůže uškodit...

llllucka
9. dub 2012

U prvního syna jsem nechala jeden dort udělat a jemu na jídlo jsem dělala ještě z piškotů,jogurtu a ovoce.Ten piškotový mi totiž nepříjde dostatečně slavnostní a chtěla jsem,aby měl jednou pěknou památku v podobě fotek (což se povedlo,protože si rád prohlíží fotky ze všech svých narozenin a ptá se,jeslti ještě někdy takový dortík dostane.U druhého syna to udělám taky tak.

zlatouch
9. dub 2012

U první jsem řešila, aby to bylo vhodné, takže dostala hroudu jablečného pudinku ozdobenou bílým jogurtem...nic hezkého a stejně ho nejedla 😉 Zato letos jsem upekla klasický dort (piškotový korpus, šlehačka, maliny, marcipán), chutnal všem a na fotkách mu to taky slušelo. V cukrárně bych dort neobjednávala (aspoň ne v dobře prověřené), většinou je nemají dobré, samý máslový krém (kdyby máslový, bude to nějaké rostlinné ztužené mňam) a vůbec nedůvěryhodné složení, u domácího to máš všechno pod kontrolou 🙂

brisalek
10. dub 2012

já jsem delala takovy ten ze zakysane smetany s piskotama a jahodama (nepeceny) navrsku byly jen jahody. Myslim, ze je to dostatecne. Vlastne ho mela i ke druhym narozeninam jen jinak nazdobeny s lentilkama. Je to lehke a zdavejsi. Ona stjene zadne takove veci neji. Ma narozeniny v cervenci a jeste jsme 2. slavili s obouma babickama na chate , takze objednavat dorty nekde na Lipne nebo to prevazet z Prahy...Oboje narozeniny z toho byla tak vyplasena (babicky, dedove, bratranci a ona stredem pozornosti), ze ji je stejne jedno co ma za dort🙂

krispulka2009
17. dub 2012

ahoj já dělala maličký obyčejný piškot a naplnila ho pudinkovým krémem a nahoru nazdobila jahůdkama, který miluje a polila jakoby želatinou ale dělanou jen z vody a pudinku a sirupu....a nebo zkus nepečný dort s piškotkama, zakysanou smetanou a ovocem můžeš to nazdobit nastrouhanou čokoládkou 🙂

alisek
17. dub 2012

taky jsem vyráběla sama, sice nepekla ale byl z piškotů, zakys. smetany a ovoce, chtěla jsem jen suroviny co malý bude jíst, což v prvním roce bych mu máslovej dort s marcipánem nebo čokoládou teda nedala, takže malej se nabaštil až až
foto zde
http://alisek-nemcu.rajce.idnes.cz/Honzickovi_p...

jmisa
17. dub 2012

K prvním narozeninám jsme měli nepečený - piškoty, ovoce, zakysanka, k druhým narozkám jsem taky dělala sama, čokoládový dort, uvnitř s ovoce se zakysankou a politý čokoládou a ozdobený lentilkama.
Možná tonení dokonalé, jako dorty od cukráře, ale různé marcipánové a máslové a šlehačkové dorty by u nás nikdo nejedl a já bych to synovi ani nedala 😀
No a taky mám radost, když má radost z toho, co jsem uplácala z lásky.

terkaz
17. dub 2012

Dorty delam vzdycky sama, vetsinou zakysanka, piskoty, ovoce. Ozdobim treba lentilkama, nebo nakreslim obrazek tence cokoladovou polevou. Nemam rada takove ty preplacane, umele a barevne dorty 😉

laska.nezna.hranic
18. dub 2012

Dělala jsem ho, respektive je, sama. Jeden klasický potahovaný s dětským motivem - korpus a máslovo-pudingový krém a druhý speciálně pro oslavence na patlání, protože rukama chutná nejlíp - jablečno-pudingový se sušenkami (lepší než s piškoty), potřený bílým jogurtem. Nakonec o něj ještě byla rvačka a to nejen mezi dětičkama 🙂