Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Jak je to se křtinama? Jsem pokřtěná, přítel ne

katchenkaaa
2. bře 2014

Holky,chtěla jsem se zeptat,jak je to se křtinama??Já jsem pokřtěná,ale přítel není a navíc nejsme manželé,bude to velký problém?Nebo musím hledat ochotného faráře,který to bude tolerovat?? 😉

janaj0
2. bře 2014

@katchenkaaa pokud dítě chcete vychovávat k víře, tak to problém není. Ale pokud chcete křtiny jen proto, že to je hezké, tak Vás můž kněz odmítnout. Nejspíš projdete před křtem určitou přípravou. Ale nepokřtěný patner a že jste bez sňatku není překážka.

castava
2. bře 2014

Já bych spíše řekla, že záleží hodně na farářovi. Znám případ, kdy farář pokřtil dítě lidem, co nejsou vzítí v kostele, nechodí do kostela a dítě pokřtili jen proto, že se to dělá... ale na druhou stranu znám i případ, kdy farář vyžadoval znalost víry a svatbu v kostele... Jak říkám, záleží na farářovi.

nynyha
2. bře 2014

přesně tak, záleží na farářovi. Jak je tolerantní. Já znám pár, kde muž je pokřtěný, u paní si nejsem jistá, měli civilní obřad a chtěli dítě pokřtít. Farář jim tehdy řekl, že jim dítě pokřtí, ale musí se opakovat svatba v kostele. A některý farář by to neřešil vůbec. Záleží, jak se s kým dohodneš a jestli opravdu chceš dítě vést k víře, nebo to děláš z jiného důvodu. Na to se tě asi zeptá každý kněz...

Sem začni psát odpověď...

Odešli