Jak je to se křtinama? Jsem pokřtěná, přítel ne

katchenkaaa
2. bře 2014

Holky,chtěla jsem se zeptat,jak je to se křtinama??Já jsem pokřtěná,ale přítel není a navíc nejsme manželé,bude to velký problém?Nebo musím hledat ochotného faráře,který to bude tolerovat?? 😉

janaj0
2. bře 2014

@katchenkaaa pokud dítě chcete vychovávat k víře, tak to problém není. Ale pokud chcete křtiny jen proto, že to je hezké, tak Vás můž kněz odmítnout. Nejspíš projdete před křtem určitou přípravou. Ale nepokřtěný patner a že jste bez sňatku není překážka.

castava
2. bře 2014

Já bych spíše řekla, že záleží hodně na farářovi. Znám případ, kdy farář pokřtil dítě lidem, co nejsou vzítí v kostele, nechodí do kostela a dítě pokřtili jen proto, že se to dělá... ale na druhou stranu znám i případ, kdy farář vyžadoval znalost víry a svatbu v kostele... Jak říkám, záleží na farářovi.

nynyha
2. bře 2014

přesně tak, záleží na farářovi. Jak je tolerantní. Já znám pár, kde muž je pokřtěný, u paní si nejsem jistá, měli civilní obřad a chtěli dítě pokřtít. Farář jim tehdy řekl, že jim dítě pokřtí, ale musí se opakovat svatba v kostele. A některý farář by to neřešil vůbec. Záleží, jak se s kým dohodneš a jestli opravdu chceš dítě vést k víře, nebo to děláš z jiného důvodu. Na to se tě asi zeptá každý kněz...