Jak oznámit těhotenství svatebčanům?

alice17
22. kvě 2017

Dobrý den, potřebuju poradit jak pěkně a klidně i lehce humorně oznámit na naší svatbě, že čekáme potomka. Zatím je ve hře možnost, že by to oddávající zakomponoval do své řeči, ale nejsem si tím tak úplně jistá. Děkuji moc za všechny napady 😊

buldrik
22. kvě 2017

co behem hostiny ? Treba pred pripitkem. Takhle to udelal kamarad na svoji svatbe.

Jinak jsem jeste zazila, ze to novomanzele oznamili den pred svatbou. Pozvali si nejblizsi pratele a rodice/sourozence na veceri a mensi predsvatebni oslavu. Takze tam to na nas vybalili hned na zacatku (ono by to bylo stejne brzo jasne, to, ze nevesta pije nealko se neutaji 😀). Na svatbe jako takove uz zadne oznameni nebylo. Preci jen nevesta byla jen asi ve druhem mesici, tak to nechteli vsude roztrubovat.

No, a jestli budes ve 4-5tem mesici nebo dal, tak to stejne uz bude videt 😀

alice17
autor
22. kvě 2017

@buldrik jsem ve 3. a všichni vědí že jsem abstinent, dnes jsem byla s taťkou ve městě a nepoznal nic 😁 během hostiny to je dobré, ale ani já ani pritel neumíme takové věci oznamovat, asi by to bylo takové rozpačité 😁 ráda bych nějaké gesto, aby to všem docvsklo naráz i bez proslovu, ale netuším jaké 😊

kvakuska
22. kvě 2017

@alice17 a co kdyby ženich při obřadu na otázku oddávajícího odpověděl: "ano, beru si je" a dal ti ruku na břicho 🙂

alice17
autor
22. kvě 2017

@kvakuska to se ho zeptám jestli by do toho šel, děkuji za tip 😉

kristyn.g
22. kvě 2017

udělala bych svatební noviny, a dala to na titulní stranu jako senzaci 😀

kvakuska
22. kvě 2017

@alice17 a nebo kdyby ženich po polibku ještě pokleknul a políbil ti břicho... to by viděli jasně všichni, stáli byste totiž bokem k hostům 😉

kristyn.g
22. kvě 2017

@kvakuska ježiš z toho mám uplně husí kůži 😀 já bych do toho nešla protože bych se styděla

kvakuska
22. kvě 2017

@kristyn.g a za co by ses styděla? že jsi těhotná? Vždyť přirozené těhotenství je v dnešní době už pomalu něco jako zázrak ...

kristyn.g
22. kvě 2017

@kvakuska to ne, mě by to přišlo u mě takové moc intimní na sdělení, navíc všichny u nás na svatbě brečely a byly dojatí tak jsem si vychutnávala tu chvíli a oznámení těhotenství bych dala jako bonus až pak nebo před třeba 😀 ale tak někdo jiný je třeba extrovert ...

alice17
autor
22. kvě 2017

@kristyn.g s přítelem se uvidíme až u oltáře takže spíš až pak, myslím že se mu nebude chtít takhle veřejně vystoupit, už samotný obřad pro něj jako introverti bude náročný a už teď prohlašuje že odmítá první tanec protože bude moc středem pozornosti. Spíš nějaká projekce fotek, koláž z písniček, hádanky pro svatebčany nebo něco takového? Vůbec nevím jak na to 😔

kvakuska
22. kvě 2017

@kristyn.g no já právě proto že nejsem extrovert, tak bych si chtěla odbýt všechny ty pláče a dojetí zaráz, ne se s tím roztahovat celý den ... představa že dojetí na radnici konečně utichne a já ho vzápětí znovu vyvolám během hostiny, no brrr, z toho bych měla osypky 😲

kvakuska
22. kvě 2017

@alice17 a nebo bych u svatebního stolu na lístečky se jmény budoucím prarodičům připsala "(budoucí) babička" Olinka a "(budoucí) dědeček" Josef ... měli by tak prarodiče privilegium dozvědět se to přece jen o chvilinku dřív než ostatní svatebčané 😎

kvakuska
22. kvě 2017

@alice17 ... nebo bych ke stolu dala i jmenovky pro vás dva (ženicha a nevěstu), na ženichovo bych napsala jednoduše "ženich", na tvoji bych napsala "nevěsta + mimi" (případně nakreslit mimi jako takovou tu klasika zavinku s hlavičou), ty vaše jmenovky bych po usednutí otočila směrem k hostům a čekala bych kdo si toho všimne 🤒

voleskap
22. kvě 2017

Ahoj 🙂 Gratuluji k miminku 🙂 Pokud jste introverti, tak bych to taky dala jako senzaci do svatebních novin 🙂 A na svatební dort bych postavila figurku ženicha a těhotné nevěsty s břichem 😀

vanea
22. kvě 2017

@kvakuska to s tím políbením břicha je tak kýčové, že bych do toho osobně taky nešla =D ale proti gustu...asi bych to takto nechtěla říkat všem hromadně, konec konců teprve u druhého screeningu se potvrdí, že je všechno v pořádku =) ale možná je to jen ta moje pitomá strachující se stránka :D když už by to muselo být , tak bych to vážně dala do těch novin, jak psala @kristyn.g , jen ne na titulní stránku, ale někam nakonec, třeba do společných plánů na následující rok =) a psala bych tam pravdivé články o vás, aby si nemysleli, že je to s tím prckem fórek =) - a to s tím dortem a figurkama je taky fajn, jen si toho možná nevšimne každý=)

leneee
22. kvě 2017

Udelala bych video -zacit nejakou fotkou kde jste poprve spolu, nebo textem o tom jak jste spolu dlouho,co jste za tu dobu zazili-treba cestovani,sport,dovolene,fotky jen tak ze se mate radi,fotku ze ted se tedy z veelke lasky berete(staci treba ruce se zasnubakem) a na zaver fotku z ultrzv ze z teto velke lasky ted uz budete triclenna rodina-doplnit titulky,emotivni hudbu a krasne oznameni bude na svete 🙂

whitelilith
22. kvě 2017

Poradala jsem svatby a na jedne to svatebcani oznamovali tim, ze nechali pod dezertni talirek dat fotku z utz, s douskou jako "narodim se v prosinci"...

dora13
22. kvě 2017

@leneee mi vzala slova z ust, taky bych to zakomponovala do fotoprezentace, zaverecnou fotku z utz nebo tak neco🙂

danyysek
22. kvě 2017

Mě se tu líbí ten nápad k té hostině napsat svým rodičům babička a dědeček, svým sourozencům teta/strejda apod. A když by si toho nikdo nevšimnul, tak třeba, co řikáte na cedulky? 🙂

Nebo dát svatebčanům dárečky 🙂 (hnek/tričko a tak - třeba nejlepší dědeček/babička/teta) .....No a nebo udělat kvíz/hru pro rodiče nevěsty a ženicha 🙂 jakože soutěž, který "babička a děda" dřív rozluští kvíz a odměnou bude oficiálně třeba kytka, ale vlastně zjistí, že budou babička a děda 🙂

snad jsem to moc nepomotala :D 🙂

brokovich
22. kvě 2017

Urcite bych to nerikala ani nijak nenaznacovala u oltare. To mi prijde jako nejhorsi okamzik. Nevystrilejte si vsechnu citovou munici, nechte neco na potom. 😉 Pokud to na tobe nebude videt, tak bych si to nechala k pripitku pred hostinou. A tam bych to za podekovanim rodicum oznamila treba slovy ... seslo se tu 52 svatebcanu, ale jen jeden neprisel po svych, ale - a pohladit si brisko...nebo.... a take bychom vam chteli predstavit nejmladsiho ze svatebcanu - akorat jeste nevime, jak se bude jmenovat....nebo rovnou podekovani rodicum uvest slovy ...mile babicky a mili dedeckove a pohledy smerovat na ně...no proste moznosti je spousta...kazdopadne to udelejte v okamziku, kdy ostatni budou moci jásat a vyjadrovat vam blahoprani, coz by pri obradu fakt nebyla idealni situace. 😉 A jestli to chcete nejak decentne, tak bych zvolila extra tombolu specialne jen pro rodice, rekla bych, ze ceny jsou supervyhry. Byly byly pro ne jen 4 listecky. A v kazdem by bylo napsano treba Tento los sice nevyhrava, ale budes babicka 😂😂

kvakuska
22. kvě 2017

@vanea no tak ona celkově svatba je jeden velkej kýč ... já bych třeba zase nedokázala udělat svatební noviny z našich osobních prožitků nebo udělat video z našich soukromých cest, co je komu do toho, to už fakt považuji za soukromí ... ale já si třeba ani nepotrpím na fotky rozvěšené po bytě, takže je to o tom co komu vyhovuje ... pro mne polibek na břicho je vteřinka, žádné pitvoření, okamžik který jasně prozradí o co jde, ale zároveň prozradí přesně jen to, co by se stejně během pár měsíců všichni dozvěděli ... ale jak už jsem psala, co člověk, to názor 😉

vanea
22. kvě 2017

@kvakuska tak to je jasné, jako my doma třeba nemáme ani jednu fotku, takže jsme divní asi i v tomto =D ale ty noviny mi přišly jako takové nenásilné řešení..nemusí tam být vyloženě žádné osobní prožitky, kamarádi tam měli třeba svoje rodokmeny , což bylo hodně zajímavé, měli tam popsané původy příjmení a tak, nechávali si to vypracovat nějakou paní, co se na to zaměřuje a spolupracuje s matrikama a historikem =) bylo to fakt supr, byly tam i svatební fotky babiček a tak..to se mi moc líbilo =)

odula
22. kvě 2017

@kvakuska to je divný, si přece nebere za svoji manželku mimino 😒 bych to taky udělala až po obřadu. ted jde o to, jestli chcete jenom nejblizším při obědě, nebo všem až "po-o". ;) peknej napad je s tou tombolou, nebo kvizem a koneckoncu i ty jmenovky při obědě (teta, děda, babi... 😉)

bayt
22. kvě 2017

@alice17
@kvakuska No já nevím, každý má na tohle samozřejmě jiný názor. Mě by to oznamování u oltáře přišlo asi trochu teatrální (myslím to políbení břicha apod.) Další věc je takové to naznačování - nejsem si jistá, že by se všichni dovtípili. Navíc je to vůbec vkusné, aby se vyvěsily třeba ty cedulky jakože s oznámením mateřství a čekalo se, kdy si toho budoucí prarodiče všimnou? Vsadím se, že by si toho možná nakonec všimnul rychleji někdo mladší a rychle to vyzvonil. Je to opravdu ten správný způsob, jak by se to měli dozvědět?

Jsem asi za to sdělit to osobně a ústně :D A když už něco originálního, tak k tomuhle jakoby navíc - třeba říct to a potom nakrojit dort. Podle barvy krému uvnitř se pozná, zda je to holčička nebo chlapeček. Nebo nápad s videem je taky fajn, ale minimálně prarodičům bych to určitě neřekla jen formou, že pustím video a basta 🙂

kvakuska
23. kvě 2017

@bayt nevím co myslíš vyvěšením cedulek s oznámením mateřství ... ale vlastně je to jedno, prostě každý tohle vidí jinak. Jako upřímně, já bych těhotenství na svatbě vůbec neohlašovala, nechala bycch to na později a řekla bych to jen prarodičům. My jsme o mém těhotenství řekli rodině na konci 6 měsíce, protože to pomalu na mně začínalo být vidět ... nebýt vykukujícího bříška, tak bychom to snad řekli až po porodu 🙂

lulu_8
24. kvě 2017

Nemam rada divadlo a nechtela bych si teda z obradu udelat teatralni vystoupeni s poklekavanim a objimanim bricha (zvlast kdyz nevesta jeste ani zadne mit nebude), takze na oznamovani behem svatby bych se vykaslala uplne. No ale kdyz uz to chcete oznamovat pri svatbe, tak bych to rekla nejblizsim bud uz pred svatbou anebo pote na oslave, pri pripitku.

janina012
24. kvě 2017

Moc gratuluji a přeji bezproblémové, klidné těhotenství, rychlý a krásný porod a hlavně zdravé miminko 🙂

Já bych to na svatbě vůbec neříkala. Užívejte si to, že to víte jen vy dva a je to vaše malinké tajemství. Až to budou vědět všichni, budou najednou "hrozně chytrý" co máš a nemáš dělat, jíst, pít, apod. My jsme těhotenství oznámili až někdy během 5. měsíce, a to jen proto, že už to začínalo být vidět. Do té doby jsme si to s manželem užívali jen my dva a vůbec toho nelitujeme 🙂 Jen svojí mamince jsem to řekla cca na konci 3., aby měla nový impuls a rychleji překonala těžkou nemoc..

Pokud přesto trváš na tom, že to chcete oznámit na svatbě, tak asi při přípitku. Říci svatebčanům, že byste jim chtěli poděkovat, že tento den strávili s vámi a ještě byste jim rádi oznámili, že brzo budete tři..

novamamina
24. kvě 2017

@alice17 Někde jsem tady viděla fotku, kde bylo sdělení těhotenství ve formě tajenky. To mi přišlo docela hezký.

lucyp13
24. kvě 2017

Já bych to teda taky na svatbě neříkala, nechala bych si to jako malé tajemství a uživala si toho dne jen ve dvou 🙂 jak už tady někdo psal, může to uplně zastinit svatbu a uslysíte jen co mate a nemáte dělat..(dle mnohých sedět na zadku, netancovat, necestovat a pomalu se zavřit do skleniku) . Takže já bych si tím "nekazila" svatbu a řekla bych to v okamžiku až bude bricho vidět

baris
24. kvě 2017

já bych to také během svatby neříkala. Svým nejbližším to řekni den poté, ale ne v ten den.