Jak se chystáte oslavit letošní den otců (16.6.2013)?

wiwiane
14. čer 2013

Zdroj Wikipedie
Den otců je den, kdy mají svátek otcové. Na světě se fakticky slaví během celého roku - ve velké většině zemí třetí neděli v červnu. V mnoha latinskoamerických zemích, Itálii, Portugalsku, Španělsku se Den otců slaví tradičně na den sv. Josefa 19. 3.

V České republice se fakticky neslaví, leč oficiálně připadá také na třetí neděli v červnu. První akcí podporující Den otců byl a stále je Tátafest [1], pořádaný v mnoha městech České republiky od roku 2007 Ligou otevřených mužů [2] spolu s různými rodinnými a komunitními centry.
Historie
Tradici oslavy otců založila Američanka Sonora Smart Doddová, která chtěla ocenit úsilí, s nímž se o ni a další čtyři sourozence staral její ovdovělý tatínek. Úplně první oslava Dne otců se konala v americkém městečku Spokane ve státě Washington 19. června 1910, v den narozenin Sonořina otce.
První oslava Dne otců tak byla spíše soukromá, popularita svátku ale rychle rostla. V roce 1966 se díky prezidentovi Lyndonu Johnsonovi stala třetí červnová neděle oficiálně Dnem otců.

vendulka
14. čer 2013

asi nijak 😀

ebsian
14. čer 2013

To má narozeniny bývalý přítel.. 😉

pajiskazemlyna
14. čer 2013

My pozveme tatínka na kafíčko 🙂 Myslím, že alespoň neco malinkého si zaslouží, hezky se o nás stará a já taky dostala ke dni matek kytičku 🙂

blahova_andrea
14. čer 2013

My prací. Budeme zas na brigošce u jeho rodičů. Ale stěžoval si na nedostatek prádla a ponožek, tak mu Miška dá aspoň praktický dáreček. Ty u nás stejně frčí nejvíc. No a když nebudeme moc utahaní, tak dostane možná i něco večer ode mě 😉 😀

maxi.smile
14. čer 2013

Asi upeču něco dobrého.. manžel je na sladké a vždy ho to potěší 😉

kajalka
14. čer 2013

Neuznávám americký svátky. Valentýna, halloween, den díkuvzdání (ano, i ten někteří slavěj), teď ještě den otců. Nezavedem i den nezávislosti? 😎

llluckaaa
14. čer 2013

U nás se zapomnělo a neslavilo ani výročí svatby, takže nějaký Den otců nebo matek nás nechává v klidu 😀

vlckulka
14. čer 2013

Nijak 🙂 Není to náš svátek, tyhle dotaženiny opravdu nemusím.

zamilovanadonej
14. čer 2013

Spousta otců by spíš potřebovalo spíš pár facek, natož jim ještě kupovat dárky a dělat oslavu k nesmyslnému svátku. Možná tak nějakému fakt skvělému tátovi, ale takových je minimum.

nerreidda
14. čer 2013

nijak ;)

blanka.k
14. čer 2013

Koupila jsem si poznávací zájezd do Krakowa a nechám poprvé manžela a syna svému osudu (naplánovala jsem jim zítra den ot.dveří ve vozovně tramvají a v neděli v Teplárnách) 😀 Věřím, že na takový "dáreček" bude dlouh ovzpomínat 🙂

karotky
14. čer 2013

Nijak,protože neslavíme ani Den matek 😀

ssassi
14. čer 2013

málem jsme si nevzpomněli ani na výročí svatby.... ale chystám se mu udělat k snídani lívance s jahodama, aby měl teda jako pocit, že na něj nekašlu :o)))

tulanek
14. čer 2013

A já ai zase myslím,že každej normální táta bude rád za to,že i na něho se vzpomene,když chodí do práce,vydělává pro nás peníze a chybíme mu...Myslím že je to hezký 🙂 A když máte chlapa blbce,tak je jasný,že náladu asi slavit takový svátek nemáte a nedivím se...

martiluca
25. črc 2013

Budoucímu manželovi jsem ke dni otců dala dvě knížky a pak jsme si udělali hezký večer 🙂 Můj snoubenec si oslavu rozhodně zaslouží. A navíc když už slavíme den matek, tak proč neslavit den otců. Otcové jsou pro děti stejně důležití jako matky a znám spoustu skvělých otců. Například já i snoubenec máme své otce radši než matky 🙂