Jak slavíte svátek dítěte?

carllin
11. bře 2015

Zajímalo by mě jak slavíte svátek svého dítěte, jaké máte zvyklosti, netradiční činnosti apod.? S manželem uvažujeme o jménu a přemýšlíme i nad oslavami. Abychom dítko "neokradli" o oslavu svátku - např. u jmen Adam a Eva (ve stínu Vánoc) nebo datum svátku a narozenin blízko sebe (mám to také tak a v dětství mi to bylo dost líto, i proto, že oslavy svátku i narozenin byly u nás velmi podobné, celý rok nic a pak naráz dvě oslavy + zanedlouho Vánoce). Chtěli bychom tedy pěkně rozlišit oslavu svátku a narozenin. Děkuji.

veronicka89
11. bře 2015

Pro me teda byly dulezite vanoce a narozeniny 🙂 svatek jsem nejak neresila 🙂 to mi kazdy popral dal kyticku a cokoladu 🙂

Nekteri rodice jsou schopni dat k svatku kolo 😀 takze to zalezi...

krystalka
11. bře 2015

Tak my svátek i narozeniny slavíme podobně, většinou se sejdeme i s prarodiči buď u nás, nebo u nich, uděláme nějaký dobrý oběd a domácí dortík, popřejeme, předáme dárečky....a pak si povídáme, hrajeme....syn je zatím takhle spokojený, teď mu bylo 7...narozeniny má v březnu, svátek v dubnu, takže taky celkem blízko u sebe...jinak moje mamka je narozená na Štědrý den a vždycky jsme jí dárečky k narozeninám dávali už ráno, i dort měla....a večer pak dárky pod stromečkem 🙂 ....Jinak já čím je syn starší, tak uvažuju o tom, že svátek budeme slavit třeba nějakým pěkným výletem, nějakou akcí, nebo třeba půjdeme do cukrárny....ale syn je zatím takhle spokojený, tak to zatím neřeším 🙂

andelka
11. bře 2015

Svátek si pripominame, ale extra neslavime. Něco dobrého se upece,da se malý darecek. Starší ma svátek týden před vánoci a nevadí to.

eva118
11. bře 2015

Na narozeniny je oslava s dortem, dárky. Na svátek oslavenci uděláme hezký den- výlet, kde to má rád( zoo, aquapark....) a aby si to tam pěkně užil, takže přednost mají jeho přání.

berenika39
11. bře 2015

vůbec. ví, že má svátek, popřejeme mu a dáme maličkost. oslavy jsou pro nás absolutně zbytečné, žijeme mezi těmi daty a ano, víme, kdy má kdo narozky, ale neřešíme, nedárkujem, nepořádáme party ani nic jiného.
to jen abys měla protipol k dalším názorům.
ta data blízko sebe mají význam v případě, pokud to chcete řešit. my bychom mohli mít všichni všechno v jednom týdnu a bylo by to fuk🙂)))))))

krystalka
11. bře 2015

@veronicka89 - mám to tak nějak podobně, já jsem vlastně nikdy ani nijak zvlášť neřešila narozeniny, s malou domácí oslavou jsem byla naprosto spokojená, nikdy mi třeba nechyběla narozeninová oslava se spoustou kamarádů a s nějakým programem, jako se to často dělá dneska..... A jinak kolo k svátku si představit dovedu, třeba v případě, že má dítě svátek na jaře a potřebuje už větší kolo...a narozeniny má třeba až v zimě....tak tam bych to kolo dala taky jako k svátku, než aby ho dostal jen tak.... 🙂

berenika39
11. bře 2015

@krystalka asi tak🙂))) taky pořizujeme věci podle potřeby😀

carllin
autor
11. bře 2015

No rozhodně nechceme dělat obrovské oslavy s obrovskými dary, spíš přemýšlíme nad zvykem hezky stráveného dne např. výlet, podle přání dítěte návštěva zoo, plovárny apod. Tedy naplánování dne podle jeho přání. Moc se nám líbí právě jméno Adam, ale říkáme si, jak to skloubit dohromady právě se Štědrým dnem, aby se vše pěkně oddělilo. Třeba některá z vás má zajímavý nápad 🙂 Vím, toto řešit je hodně předčasné, ale jednou to bude aktuální (až trošku povyroste) a prostě chci, aby si dítko dětství užilo se vším všudy 🙂

eva118
11. bře 2015

@carllin jsem Eva a nikdy jsem se necítila ošizená. Rodiče mi dávali ráno dáreček, ale pro mně byl stejně největší dárek k svátku právě ty vánoce. Někdo to možná bere jinak, ale mně to vůbec nevadilo.

mysicka_lb
11. bře 2015

Narozeniny a svátky slavíme u nás v rodině úplně stejným způsobem, akorát na narozeniny je k dárkům navíc i dort. Jinak je to vše stejné - posezení v kruhu rodinném, dárky. Nepotrpíme si na žádné výzdoby, čepice, pozvánky a podobné nesmysly, ale ani to neodbýváme jen nějakou maličkostí. Jméno jsem dítěti záměrně vybírala tak, aby měl narozeniny a svátek zhruba půl roku po sobě. Kdyby Vašíkovi vycházel termín narození někdy v září nebo v říjnu, nejspíš by to vůbec nebyl Vašík🙂.

anina32
11. bře 2015

Taky slavíme svátky i narozeniny stejně, u dětí i u dospělých, posezení v širším kruhu rodiném, dárky zhruba v stejné hodnotě. Na narozeniny je dort, na svátek zákusky, to je tak jediný rozdíl 😉

evab.
12. bře 2015

Absolutně nijak. Max si popřejem a hotovo. Žádné oslavy, žádné dary. U nás se svátek nikdy neslavil. U mamky byl dokonce názor, že každý se musí nějak jmenovat, tak neni co slavit. Ale taky vim o rodinách kde je svátek skoro to stejné co narozeniny.

edeltraut
12. bře 2015

My si k svátku popřejeme a dostanou třeba čokoládu nebo nějakou maličkost - nic vyjímečného..... s manželem si nekupujeme nic 🙂

mandala
12. bře 2015

Popřejeme, dáme maličkost, nijak extra neslavíme. Pokud vám jde o to, abyste ho neošidili např. tím, že se bude jmenovat Adam, tak z toho si fakt hlavu nedělej, prostě popřejete ráno. Dcera se narodila 29.12. a taky ji nechci ošidit o dort, ale kdo to má jíst, když je plno cukroví, že... Takže letos jsme udělali tak, že jsme oslavu přesunuli na narozeniny našeho nejmladšího a slavili dohromady. Jí to nijak nevadilo a mě to hodně pomohlo. 🙂

anatanka
12. bře 2015

@carllin Kazdy jde asi tou cestou, na kterou byl zvykly od detstvi. My svatky slavili, takze i ja je s malou ted slavim dost podobne jako narozeniny. Jen na narozeniny jsou darky prece jen o neco nakladnejsi (jakoze tablet by k svatku fakt nedostala) a ma velkou oslavu i pro kamarady. Svatek slavime jen s rodinou.

Ja jsem nastavena tak, ze mam ruzne svatky a slavnostni dny hodne rada a zalezi mi na nich a na tom, aby ten den byl vyjimecny a povedeny. Pro me je to proste prijemny udelat nejaky extra den. Tim nerikam, ze zadny jiny den taky nemuze byt extra...🙂

poupe
14. bře 2015

Skoro vůbec, děti dostanou maličkost, to tchýně je jak bláznivá s dárky, dostanou víc jak 5 dárků a pak jim musim vysvětlovat proč od nás to nedostanou 😕 😉

achjonetusim
14. bře 2015

Neslavíme vůbec, ani nevíme kdy je mají.

madre1
14. bře 2015

My jme vybírali jména pro naše děti,aby měly svátky tak cca půl roku po narozeninách.Pokud se svátky sejdou v jednom týdnu s oslavou narozenin někoho jiného,je oslava i s dortem.Samostatný svátek slavíme jen koupí menšího dárku a krabice zákusků. 😉

ladenka
14. bře 2015

U nás se svátky slaví, ne tolik jako narozeniny, ale slaví. Vybírali jsme pro děti jména, aby to bylo hezky rozložené v průběhu roku. Navíc syn se jmenuje po manželovi, a dcerka má svátek jen 3 dny po nich, takže to slaví všichni společně. K svátku dáváme spíš menší dárečky a koupíme zákusky, k narozeninám je vždy narozeninový dort, dětský šampus a celorodinná oslava. Ale občas se pravidlo o menším dárku poruší - dcerka je narozená až na konci léta, takže když se jí koupil First Bike, dostala ho k svátku, aby ho stihla užít přes celé léto a stejně tak to bude letos, kdy dostane kolečkové brusle. 🙂