Jak uspořádat oslavu pro dvouleté dítě?

bobikkjana
26. kvě 2013

Maminky prosím o vaše zkušenosti, dělám první oslavu pro naší holčičku. Přijde asi 9 děti podobne starých s maminkama. Máte nějaké typy? Co k pití jídlu, jaký dort, jakou zábavu, jaké dárečky pro návštěvníky.... Pokud bude hezky chceme být na zahradě, pokud ne tak u nás doma

aneriska
26. kvě 2013

Dle mé zkušenosti je až do 4 let podobná oslala akorát zbytečná - dítě nemá ještě potřebu "kamarádů", sociální kontakt se zatím učí (bere ostatním hračky a je "sobecké"), první kamarády má až mezi 3 - 4 lety a to většinou díky tomu, že se maminky těch dětí navštěvují. My jsme proto naší první dceři dělali oslavy až do 4 let jen rodinné - tj. nejbližší rodina, malý dortík a hlavně hodně létacích balónků - ty jí vždy udělali největší radost. Myslím, že oslava, kterou chystáte bude spíš pro vás a pro holčičku může být spíš stresující nebo nebude moc chápat. Omlouvám se za kritickou odpověď, ale cítím to tak a také jsem v podobném duchu četla i komentáč nějaké psycholožky. Takže z vaší oslavy budute mít určitě honosné fotky, ale myslím, že holčička si oslavu momentálně tak neužije jak si myslíte..

ivuska027
26. kvě 2013

@aneriska ma pravdu, oslava pre 2 rocne dieta bude ako kazdy iny den v roku. Je to skor pre rodicov ako pre dieta. Ale kazdopadne, ked kupis balony, deti sa budu tesit, tak isto bublifuky, bublinky tiez deti miluju, tortu v motive toho, co ma tvoja mala rada, na pitie nejaky dzus a vodu, na pochutiny Dru tycinky, arasidove chrumky, kopu ovocia nakrajaneho, jablka, hrozno a pod. Pre rodicov sprav grilovacku a je. Detom program neries, tie budu aj tak lietat po zahrade 😉

renlu
26. kvě 2013

Kryštůfek bude mít oslavu teď 8.6.Ale jen rodinou.Na zahradě,jak píší holky,spusta balonku,bublifuk a hlavně jeho vytoužené kolo s helmou 🙂.Dort bude mít s mickeym-ten u nás teď frčí.A my si zagrilujeme popovídáme,bude to na pohodičku a bez stresu.Původně jsem také už v roce chtěla pořádat větší oslavu a pak od toho ustoupila.Bude jí mít až bude chodit do školky a hlavně mít z toho rozum a řekne si sám,že by to tak chtěl.Teď si myslím je brzy...Ale vím,že to tak hodně maminek má...a pokud to tak chceš tak oslavičku udělej 😉

coxa
26. kvě 2013

naprosto souhlasím s @aneriska a ještě dodávám, že jsem někde četla docela jednoduché pravidlo, že dítě je schopné pobrat a vnímat jen tolik kamarádů, kolik mu je let, takže ve vašem případě dvě. taky se domnívám, že u vás to spíš bude setkání rodičů a víc si to užijete vy, jak oslavenkyně. 😉
Staršímu synovi bude za pár dní šest a teprve teď si řekl o oslavu s kamarády, jinak mu stačily děti z rodiny.

pejtho
27. kvě 2013

Já tedy souhlasím s holkama, co se týče oslavy. Naší budou 2 roky v červenci a oslava bude pouze v kruhu rodinném.
Ale když už bych dělala nějakou takovouhle akci pro děti, tak myslím, že se zábava moc zorganizovat nedá, takže bych se jen modlila, aby bylo hezky a děti mohli být venku na pískovišti a né je mít zavřené doma. To by myslím bylo neštěstí mít doma 10 dvouletých dětí. Hlavně pozor, aby jste vašemu nezpůsobila stres tím, když se mu pak 9 dětí vrhne na jeho hračky....

Jinak co se týče jídla, tak budete mít dort a jako mňamku něco co nebude tolik vadit přihlížejícím maminkám. Já osobně malé občas nějakou sladkost dám, ale některé maminky jsou na to háklivé, takže bych volila takové dobroty jako méně sladké sušenky, kukuřičné křupky, piškoty a samozřejmě ovoce. Můžete udělat třeba ovocný salát! Nakoupila bych i dost nějakých jogurtů, pribiňáčků.
Pití asi hlavně čaj, sirup... Možná by nebylo od věci spojit se s těmi maminkami, protože si myslím, že každá vezme i pro svoje dítko nějakou oblíbenou mlsku.
Dárečky je myslím jedno, protože děti v tomhle věku mají radost ještě ze všechno. Takže nějaký obrázek? Malé autíčko pro kluky a třeba koníka pro holky? Bublifuky pro všechny? Myslím, že v KIKu najdete na dětské oslavy podobných ptákovin plno.