Jaký dort k 1. narozeninám? Aby ho mohl jíst

pablinka
6. črc 2010

Chtěla bych malému upéct, příp. nechat upéct dort, který bude moci už v tom 1 roce taky jíst. Co se výživy týče, mám jasno - nechci zatím dávat čokoládu, celá vejce, jahody, smetanu, nadměrné množství cukr. V rodinné anamnéze má malý poměrně velkou alergickou zátěž, tak se zatím v tomto směru vyhýbám, čemu můžu. Chtěla bych mu tedy dát dort, do kterého se bude moci hned i sám pustit. Máte nějaký recept? Třeba z dětských sušenek apod.? Za komentáře předem děkuji...

temperance
6. črc 2010

A co nejaky dort z jogurtu, piskotu a ovoce- tzv. zastudena

jmisa
6. črc 2010

Já dělala klasického zakysánka.
Jsem dost pes na jídlo, ale u dortu jsem si řekla, že ta trocha cukru v piškotech ho nezabije, stejně snědl jen malý kousek, spíš to rozmatlal.

brumdinka
6. črc 2010

Já dělala malýmu dortík z piškotů něco jak píše temperance zastudena a s piškotů měl napsanou jedničku 🙂

keminek
6. črc 2010

já taky dělala ten jogurtový dort. Přes google vyhledáš spoustu receptů. Např. http://www.hollandiaclub.cz/recipes.php?action=...

k.ate
6. črc 2010

Já pro mrňouska plánuju udělat jen jogurt + ovoce (pro nás děláme ten dort ještě s dětskýma piškotama, ale ty do něj ještě cpát nechci... ) Takže zkusím udělat vždycky vrstvu ovoce, vrstvu jogurtu a dám to do formy a uvidíme 😀 (s těma piškotama to drží pohromadě - dáváme dva jogurty a ovoce a piškotů tolik, aby to vyšlo 😀 )

kacerka
6. črc 2010

Já jsem dělala nepečený jablkový s pudinkem a piškoty - na ozdobu jsem použila smetánek 😉 např. tento recept http://www.mimibazar.cz/recepty.php?user=

romana29
7. črc 2010

My nic v anamnéze naštěstí nemáme, takže jsem normálně volila klasický ve tvaru medvídka, který Danečka sice zaujal, ale ochutnat vůbec nechtěl...a tak se to stalo už 3x troje narozeniny, 3x ho ani nenapadlo ho ochutnat, i když my kolem jsme jedli 🙂.
Přeji ať se oslava vydaří 🙂

kozinka
7. črc 2010

udělej dortík z pudingu a jablíček 🙂 prokládej ovocem a piškotama a ozdob z boku těma dlouhýma piškotama a zavázej mašlí 🙂 doprostřed svíčku a a je to 🙂

marinka
8. črc 2010

Tady je můj výtvor, byl opravdu mňam! 😵 http://www.mimibazar.cz/recept.php?id=30845&use...

fram
8. črc 2010

já dělala pro synovce - bez cukru, smetany, vajec , čokolády ...protože ségra je taky dost přísná na výživu:
Korpus z jáhel (aby měl minimálně lepku):
cca 1 hrnek jáhel uvaříme podle návodu, přidáme trošku mouky (celozrnné, kukuřičné...jakou máte) a propracujeme řidší těsto. Necháme chvíli odležet, dáme do dortové formy a pečeme při 150st. lehce dozlatova.
Náplň:
Svařila jsem jablíčka a broskve na kaši, kterou jsem zahustila instantní rýžovou kaší od Nestlé, dala na korpus a do lednice. Po zatuhnutí jsem oddělala okraj formy, "dort" potřela bílým jogurtem a ozdobila ovocem.

misulee
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
dendaz
18. únor 2011

Sice to nebyl jako dort k narozeninám, ale občas dělám Vanesce a její partě kamarádů ke svačinceu "želvičku." 🙂
Skleněnou misku (velikost volte sami, jak chcete velký krunýř) vypláchnu studenou vodou, vyložím jí igelitovým sáčkem, pokladu oloupanými a na kolečka nakrájenými kiwi, zaliji jednou vrstvou hmoty (umixovanou z Lučiny, šlehačky, cukru a 2 polévkovými lžícemi džemu- já džem nedávala) vyložím dětskými piškoty a opět zaliji krémem... končíme piškoty, přikryjeme potravinovou fólií a dáme na 12 hodin do ledničky odležet. Potom vyklopíme na talíř, pacičky, ocásek a hlavičku uděláme z banánu. Očka jako hřebíček, nebo rozinka... 🙂

kramlinka88
21. únor 2011

já dělala piškotové těsto, náplň tvaroh s pudingem, marmeláda a nahoru ovoce 🙂

mates22
22. únor 2011

já dělala nepečenej - piškoty, přesnídávka místo ovoce a pribináček místo smetany. Pěkně navrstvit, do lednice na den ve formě, vyndat a pak jsem nazdobila taky pribiňákem a postříkala přesnídávkou - jednoduchý, ale vypadal dobře a malý chutnal. Za 14 dní mě čeká další pro syna. Problém by mohl být s tím pribiňáčkem, pokud má alergii i na mléko. Pak jedině nahradit sladkým bílým jogurtem, ale nevím, jak to zatuhne, aby to trochu drželo tvar.

pepibubu
22. únor 2011

My měli z cukrárny velikou jedničku, piškot, trošku krému, a spooooousta ovoce.... Martin ho bude mít taky 🙂

lussy0904
8. dub 2012

Ahoj holky, vymyslela jsem si recept, přidám foto.Pokud se Vám bude dort líbit, tak pisnu recept.Paa. 😉

denisa168
8. dub 2012

Ahoj Luccy, ten dortík vypadá super a jelikož má Jakub za tři týdny první narozky a já taky přemýšlím o dortu, prosím tě o recept. Díky moc Denisa