Jaký dort k 1. narozeninám?

kamilka007
13. únor 2012

Nejde mi ani tak o design, jako o složení: nechci krémový se spoustou cukru, a tvarohový s ovocem, na který jsem měla spadeno, mi pediatrička nedoporučila právě kvůli tvarohu, který by takhle malé děti ještě neměly. Může ho péct maminka nebo ho někde objednám, takže ráda se dozvím i vaše tipy na dobrou cukrárnu (v Hradci Králové nebo na netu s dovozem). Díky!

losice
13. únor 2012

ja bych se toho tvarohu projednou nebala: rozhodne lepsi nez jak pises ten cukr a ruznymi barvivy "vylepsene" marcipanove postavicky. Tvaroh asi neni dobry jako bezna slozka stravy pro jednolete ditko, ale fakt nevidim problem u jednorazove narozeninove akce🙂

pelenka
13. únor 2012

U nás je oblíbený tenhle a myslím, že by požadavky splňoval🙂. http://www.ceskykulinar.cz/recept/jogurtovy-dort

eriska
13. únor 2012

u nás byl klasický, ze zakysané smetany a ušlehala jsem tam jednu šlehačku, aby to měl "lepší"🙂 k tomu piškotky a ovoce..myslím, že k prvním narozeninám to stačí..stejně mu to bylo jedno, takže ikdyby tam měl dort třeba Krtka, tak to ani nepozná🙂 tak ať se zadaří vybrat a vyrobit nějakou dobrotku 😉

beruska24.9.
13. únor 2012

u nás byl klasický piškot, promazaný marmeládou, potažený marcipánem + marcipánová figurka. malá dostala kousek, hlavně ten piškot (vnitřek dortu)
nějakou dobu předem jsem zkusila dětské piškoty, kvůli reakci na vaječný bílek. bylo to v pohodě.

terkaz
13. únor 2012

Zakysana smetana, piskoty, ovoce. Stridat vrstvy a je hotovo. Rychly, zdravy a lehky 🙂 😉

llluckaaa
13. únor 2012

My jsme milovníci medovníku, takže ho dáváme i k narozeninám. K těm prvním jsem ale vyráběla české tiramisu (piškoty, šlehačka, pomazánkové máslo, cukr, kakao).

marhulinka
13. únor 2012

Piškoty,zakysaná smetana a spousty ovoce 😉

evulka25
13. únor 2012

Já dělala pudinkovo-jablečný, ale tvarohu bych se nebála, oni toho ty děti zase nesní tolik 😉

ankava
13. únor 2012

já pekla piškotový korpus naplněný a ozdobený tvarohovým krémem. Zdobila jsem marcipánovými beruškami a kytičkami. Dospělým chutnal a malé bylo zcela jedno, co rozpatlá.

lussy0904
8. dub 2012

Ahojky, vymyslela jsem si recept pro malýho k 1.narozeninám.přiložím fotky a kdyby se někomu líbil, tak pisnu recept...pa... 😉

ofelieee
8. dub 2012

já jsem na výživu trochu přísná, takže byl jahelník... a byla jsem moc ráda, Kuba se v něm mohl popatlat dosytosti

ja.na81
8. dub 2012

ja tvorila dortik sama - jablka, vanilkovy pudinkovy prasek, detske susenky, bily jogurt, ovoce na ozdobu...

spaagetka
8. dub 2012

Já dělala podle tohoto receptu:
1 kg jablek
citrónová šťáva, cukr, skořice
1 vanilkový pudink (ne s umělými barvivy)
dětské piškoty nebo sušenky
1 bílý jogurt

Jablka oloupeme, nakrájíme na kostky, podlijeme trochou vody a rozvaříme. Podle chuti mírně přisladíme, přidáme pár kapek citrónové šťávy a trochu skořice. V hrnečku rozmícháme v malém množství vody vanilkový pudink, nalijeme ho k jablkům a povaříme 5 minut. Do dortové formy, vyložené mikroténovou fólií, střídavě pokládáme vrstvu piškotů nebo sušenek a vrstvu jablečné kaše. Hotový dort necháme vychladit v chladničce. Dost můžeme dozdobit bílým jogurtem či zakysanou smetanou

Takhle to dopadlo: https://www.modrykonik.cz/fotoblog/spaagetka/al...

marci81
8. dub 2012

Dělala jsem právě včera malé k svátku, má teprve 9m. Tvořila jsem naslepo, asi něco podobného jako holky nade mnou. Vyložila jsem formu piškoty, zalila pudinkem, nato vrstvru jablíček naplátky (jablíčka jsem raději ještě uvařila předem), nato vrstu lipánka smíchaného s bio přesnídávkou bez cukru příchuť jahoda. Opět vrstva piškotů a pak banán na kolečka, vrtstva lipánku a nahoru dozdobit dle fantazie. Fotky tady na koníku nemám, ale byl krásnej 🙂 a i dobrej.

arianka
10. dub 2012

Jé, to mě udivilo, že roční prcek ještě nemůže trochu tvarohu ? Budu teď dělat klukům jejich první "patlací" dortíky a tvaroh tam dám, jednak mám pocit, že toho víc bude na zemi než v puse, takže nemyslím, že by jim tvaroh nějak uškodil 🙂 A bude to klasický nepečený dortík asi složený ve formě autíčka, tedy tvaroh + zakysaná smetana (obojí bio, i mě to víc chutná 🙂, má Globus např.), piškotky bílé a kakaové a borůvky a maliny na ozdobení a asj i špetka domácího vanilkového cukru (do mixéru se hodí třtinový cukr a vanilkový lusk, krátce mixne a přes sítko prosype do dózy 🙂 ).
A co nesmí chybět je dortová fontánka, doporučuji na dětské dortíky do doby, než si dítko neumí sfoknout svíčku samo 🙂 Efekt to je náramný a patřičně slavnostní 🙂

lu777
10. dub 2012

tak teda já jsem dost pes na výživu, ale k 1. narozeninám se tvaroh určitě může 😉 😉
tam je jediný důvod, že tam je vyšší obsah bílkovin a to je trošku zátěž na ledviny, ale ze 2 lžic, které v tom sní, se určitě nic nestane 😀 😀

jinak se ale určitě dá udělat něco jiného, jsou dorty i úplně bez mléčných výrobků, naše malá má bezlaktozovou dietu, takže nahradit se dá skoro všecko 😉

spark
10. dub 2012

Ahoj.
Radímek dostal dorty dva. Jeden Krémový,ten jsme snědli my a druhý -rozvařená jablíčka s pudinkovým práškem a proložené piškotkem. Krásně to v misce ztuhlo a dalo se to vyklopit. 🙂 Na fotce jsou vidět oba dortíky. 🙂

reruna
10. dub 2012

Roční dítě jistě už může ochutnat kousek tvarohového dortu, nevím, proč by nemohlo tvaroh http://www.kojeni.net/databaze.php?mc=101

Já jsem dělala domácí dort - piškoty, pudink s jablíčky a nahoru tvaroh s jogurtem a cukrem, malej si pochutnal a my ostatní taky, na další narozeniny už jsem dělala svoje domácí potahované dorty

mates22
10. dub 2012

tohle už tu bylo mnohokrát............přesně jak se tu píše, zakysaná smetana, piškoty a ovoce dle libosti.........já na první narozky nahradila zakysanou jogurtem namíchaným s pribináčkem, aby to trochu zatuhlo, pomazala jsem místo šlehačky taky pribináčkem a zdobila jsem cákancema z přesnídávky (u syna, protože trpěl na exémy, uvnitř měl rozvar z jablíček), u dcerky šly dovnitř i nahoru čerstvé jahůdky, ale věděla jsem už, že jí nic nedělají.
Ale dělala jsem jim malej dortík jen pro ně a ostaním ještě klasickej dort pro starší děti a dospěláky.

amallie
10. dub 2012

Ja jsem nechala vyrobit dort v cukrarne, piskot, tvaroh a ovoce a potazeny marcipanem 😉 my si pochutnali, mala ma krasne fotky a bylo 😉 ochutnala trochu ovoce s piskotem a tvarohem, snedla tri ctyri lzicky a nic se ji po nem nestalo
Nez vymyslet zarucene zdrave dorty, ktere neexistuji, tak bych se zamyslela nad mnozstvim, ktere diteti dam 😉 piskoty pudink a jablka budiz, nic proti, ale piskoty teda nejsou o nic zdravejsi nez piskot doma pecenyv mouka a cukr tam jsou tak jak tak, pudink je vlastne skrob a prilis jablek je prilis vlakniny a to deti taky nemaji, takze asi tak
Kousek a hotovo a nelamu si hlavu ceho

brisalek
10. dub 2012

já jsem delala takovy ten ze zakysane smetany s piskotama a jahodama (nepeceny) navrsku byly jen jahody podruhe i banany..., ktere jsem i obalila v cokolade....Myslim, ze je to dostatecne. Vlastne ho mela i ke druhym narozeninam jen jinak nazdobeny s lentilkama. Je to lehke a zdavejsi. Ona stjene zadne takove veci neji. Ma narozeniny v cervenci a jeste jsme 2. slavili s obouma babickama na chate , takze objednavat dorty nekde na Lipne nebo to prevazet z Prahy...Oboje narozeniny z toho byla tak vyplasena (babicky, dedove, bratranci a ona stredem pozornosti), ze ji je stejne jedno co ma za dort🙂

plechovky999
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
lucykal
16. lis 2016

@llluckaaa pomazánkové "máslo" prvním narozeninám? To bych malé nedala ani ve 3 letech.

lucykal
16. lis 2016

@losice po roce bych se tvarohu již nebála.

lucykal
16. lis 2016

Piškoty, jablíčka rozvařená s pudinkem smíchaným s vodou. Potřené tvarohem s bílým jogurtem. Očíčka z Lipánku čokoládového.