Kolik stojí pronájem svatebního sálu?

bebees
12. čer 2015

Ahoj, zajímalo by mě, kolik tak zhruba stojí pronájem různých svatebních sálů - radnice, zámek, penzion... Jaké máte zkušenosti? A máte nějaký tip pro Vysočinu? Děkuji za odpovědi.

mermaidee
12. čer 2015

@bebees To je strašně individuální, v penzionu může být obřad i zadarmo, když tam budete mít hostinu, radnice bývá buď zdarma, nebo za 1 - 2 tisíce a my za zámek platili tuším 18 tis. Ale šlo o pronájem celodenní, v jednom ze sálů byla i hostina a večerní program, všichni z toho byli unešení, takže super. Jinak na Vysočině jsem byla na svatbě v Penzionu Boučí a bylo to moc fajn. Nejsem si jistá kapacitou, ale myslím, že je stejně potřeba se tam jet mrknout, protože fotky co mají v tomto odkazu to podle mě úplně nevystihují. 😉
https://www.facebook.com/pages/Penzion-Boučí/11...

betelgeuzz
12. čer 2015

Opravdu je to individuální. U nás se třeba na radnici v určené svatební dny neplatí, pokud jeden z novomanželů má v místě trvalé bydliště. Platí ti "cizí", nebo pokud chceš v jiný den. Zámek má každý svoji cenu. Sály na hostinu se většinou neplatí, pokud si od nich bereš jídlo a pití, někde zaplatíš pronájem, ale zase si můžeš donýst svoje občerstvení.

mon_88017
12. čer 2015

@bebees jak kde, radnice je v úřední dny zadara, mimo úřední dny za příplatek (většinou kolem tisíce korun, oni ty úřadové tam nebudou o víkendu trdlovat zadara) a zámky a jiný "nóbl" místa, tam už to jde do vyšších částek, myslím, že u nás chtěj za Hlubokou asi 10 000 a to mi přijde přehnaný za to, že tam člověk pobyde na obřad maximálně půl hodiny 😀
Pronájem sálů na hostinu je též kus od kusu, u nás na vsi chtěj za sál pětistovku, ale zase si tam veškerej caterig musíš zajistit svépomocí, vybavený penzion/hospoda bude dražší, ale zase jsou schopni zajistit ti hostinu

bebees
autor
23. čer 2015

My právě přemýšlíme, že bychom pronajali nějakou chalupu s hezkou zahradou a udělali svatbu venku tam. Ale to by právě znamenalo vypůjčit si i stoly, židle, zajistit obsluhu, ale bojím se, že by to vyšlo dráž než někde v restauraci či penzionu...