Kolik utratíte za dárky k narozeninám?

9. bře 2023

Kolik přibližně utratíte za dárky k narozeninám děti? 🤣

andelka
9. bře 2023

asi 1-2 tis

krisstina93
9. bře 2023

Záleží jak je dítě stare. U malých tak kolem 500, stejně z toho mají prd. U školkového kolem tisícovky. U školáka tak do 2 tisíc.

jaja01k
9. bře 2023

1000-1500

klokanka31
9. bře 2023

Kolem 2 tisíc

journals
9. bře 2023

Záleží… letos třeba 15 tis. (Kolo a další drobnosti), loni odhaduji tak 3 tis.

ee.liska
9. bře 2023

Podle toho co zrovna kupujeme. Letos chce dcera nové kolo, takže ta 15k. Syn chtěl herní sluchátka, tak jsme se vešli do 1000,-

lauriak
9. bře 2023

Pokud se nekupuje neco vetsiho tak kolem 2tisic.

zmrzlinka
9. bře 2023

To je individuální.Zavisi na věku.

chemisterka
9. bře 2023

To je různé, záleží na věku, zájmech, přáních. Většinou dáváme 2 větší dárky a 2 menší. Většinou velke Lego, jednu další hračku, kterou si přejí, knihu a buď společenskou hru nebo něco na tvoření. Letos dcera dostane elektrický klavír (chce ho sama a chce učit a chodit do ZUŠ), ten stojí hodně, tak to vidím k tomu třeba ještě jednu věc, kterou si přeje a knihu.

werik153
9. bře 2023

Většinou se snažím koupit užitečný dárek . Jednou dostal syn kolo za 6 tisíc... podruhé lego za 500,- 🤷

izz76
9. bře 2023

To je různé, 2-4000 Kč. Někdy víc kdyz se kupuje drážsi vec,jako třeba mobil,notebook apod.

dixi86
9. bře 2023

Za nas jako rodice ruzne, podle jejich prani. Ale par tisicovek to je. Vanoce byly kolem 30tis. Bohuzel si praly el.auta. Ted k narozkam dostanou neco drobnejsiho, co si preji a nabytek do pokoje.

vikinkav
10. bře 2023

Ja vybiram narozeninove darky kolem 2-3 tis pro dite, ale skladame se cela rodina ☺️ Takze me to vyjde tak na 500 Kc.

dashyyy
10. bře 2023

běžně kolem 2000-4000, loni dostali oba kola = 32tyček, ale kluk ho už má snad napořád 😀 😀

lucieevita
16. bře 2023

Vloni jsme dceři dávali dětské hřiště na ven a to stálo 10.000 Kč, plus nějaké drobnosti, dort, takže 13.000 Kč to bylo určitě. Letos si přeje foťák - ale budou jí teprve tři, takže žádný profi, tak to se asi vejdeme se všemi dárky do 4000 Kč.

drago49
16. bře 2023

Jelikož dárky za celou rodinu kupuju já a oni mi pak daji peníze tak třeba konkrétně za první narozeniny prvního syna to bylo kolem 15000,- holt první vnouče na naší straně, první kluk všeobecně.
Ale kupovali jsme dražší věci, elektrické auticko na ježdění atd. Teď k třetím narozeninám to byli dárky kolem 5000,- to je asi takový strop co budeme držet u obou dětí si myslím.

marketa11112
16. bře 2023

Priznam se, ze docela ziram na ty velke castky. :-0

aiky33
16. bře 2023

Syn školkový věk dárky v hodnotě cca 3,5 tisíce,v ceně je i dort,což mě vyjde každý rok na 1600 Kč. Tohle má jen ode mě,od otce a babičky dostává zvlášť dárky.

ladyhacek
16. bře 2023

My mu koupili společenskou hru a knížku, vešli jsme se do 1.000,- + bude mít dárky od příbuzných
Když se kupovalo kolo bylo to víc.
Když byl malý koupili jsme trampolínu za 3,500 tu pořád už 5 rokem využívají

zanett
16. bře 2023

@marketa11112 Taky koukam jako puk😲 Ja budu mit letos 40 a rodina se mi chce k narozeninam slozit na 'velky' darek, kdyz budu mit ty kulatiny...tak si mam pry neco vybrat. Vybrala jsem si nausnice za 5 tisic. Vybrala bych si i drazsi, ale nechtela jsem, aby rodina 'musela' utratit zbytecne moc...koukam, ze jsem troskar, male deti dostavaji drahe darky, klidne jsem si mela rict o nausnice s diamantikem za 20 tisic😀 Holt kazda rodina ma jine financni moznosti...

zuzineckah
16. bře 2023

to je taková otázka neotázka...snad záleží na finanční situaci rodiny, ne? U nás když děti slaví, tak jen samotné oslavy stojí 5-7 tisíc (rodina, pak kamarádi) + samotné dárky. Někdy je to raketa (třeba kolo, telefón, tablet, jazykový pobyt), jindy 2-3 tisíce, když se neřeší nic nákladnějšího.

blondynka400
16. bře 2023

@zanett to ale přeci není o věku ne? Tzn, malé dítě má menší nároky než dospělý. Za mne je to naopak. Navíc srovnávat kolo, které to dítě stejně potřebuje a člověk mu ho koupí versus naušnice, které člověk nepotřebuje, je maličko mimo.

blondynka400
16. bře 2023

Za mne je to hodně rozdílné, někdy jsem se vešla do 2 tis, letos mne ta starší stála 25 tis (nový mobil a pak ještě pár drobností). Nerada kupuji blbosti, dost často dávám věci, které potřebují. Mobil, hodně věci na sport a tak. Naštěstí z hraček už vyrostly, což jsem fakt ráda.

jerrabina
17. bře 2023

Vždycky víc, než chceme 🤣 oba s manželem dceři rádi děláme radost, je to naše princezna (a to to ani není manželova dcera, ale i tak to manžel má stejně jako já. A vlastní táta taky 🙈😄 a pak nemá na alimenty 😅😂) Takže si vždycky řekneme, že dáme tak kolem 1000 korun na dárky (plus vlastnoruční dort do 500) a vždycky pak objevíme ještě něco úžasného, když už je hlavní dárek koupený.
Navíc manžel vždycky dává ještě za sebe deskovou hru (krom toho že často přispěje na dárek který je spíš ode mě, nebo z několika je jeden od obou) a ty deskovky taky nestojí málo.
Letos dcera dostala k 5. narozeninám jako hlavní dárek stříbrné náušničky s motivem jako na mém svatebním přívěsku, který si po svatbě (teď v srpnu) pořád chtěla půjčovat. Je to stříbro, ne zlato, takže vyšly nějak kolem 600 Kč plus krabička - labuť, i z té byla nadšená. K tomu 600 dort (na pětipatrový dobrá práce, a dodělávaly ho samy děti na oslavě, takže měl obrovský úspěch ať vypadal jakkoli 🤣). No a samozřejmě od muže deskovka, která byla asi o stovku dražší, než hlavní dárek 😄, pak si dcera hrozně moc přála splachovací záchod pro panenky (to jsem byla ráda, jak levně jsme z toho letos vyšli, z druhé ruky za 200), a pak naše konzumace na oslavě, cesta do restaurace taky není zadarmo.
Oblečení nepočítám, i když jsem po všech čertech sháněla červené, ale jinak bych ho kupovala stejně. Lyže a boty taky nepočítám, stejně jsou spíš na příští rok, protože co s lyžema v březnu, že.. No a vždycky se najdou drobnosti jako malá plyšová lištička, kterou jsem prostě musela vzít, nebo vyplnovačka s tlapkovou patrolou, které zase neodolal muž. Ale to už jsou věci tak kolem stovky, které udělají velkou radost. Dohromady jsme tedy vždycky do 2000 většinou i s dortem, ale na to, že to chceme kolem 1000 plus dort, tak nic moc 😄
Ale teda její brácha se ještě ani nenarodil a už má věci asi za 25.000 🤣🙈 ale s těmi nultými narozeninami je to vždycky tak 🙂 zvlášť autosedačka byla pálka, ale hlavně když je bezpečná 🙂 ale tam hodně vypomohly i babičky, ty normálně k narozeninám dávají drobnosti zvlášť.

mari90
17. bře 2023

To je různý, většinou tak kolem 1000,- ale třeba loni dostala malá kolo, tak to bylo samozřejmě o dost víc

zlorenka
17. bře 2023

U nas je to hozene asi jinam. Jakoze kdyz potrebuji nove kolo, tak jim koupim nove kolo a k narozkam dostanou klidne plysaka a omalovanky, pokud si je prejou :D

terulin
Autor odpověď smazal
Zobraz
pajusz
17. bře 2023

Záleží co si aktuálně přejí. Když si přál pubos pod stromek ps5 tak prostě 13tis jen to fikne. Loni třeba dostal prachy na boty co si přál, takže kolem 3tis, letos si přeje nový pokoj tak to taky bude jinde... Malej si přál traktor a valník, tak to se vešlo do 15ti stovek.. Prostě jak kdy.. Nemam to určený, ale obecně mě nás malý děti stojí min než ten velkej 😄 což dá rozum.

terulin
17. bře 2023

@zlorenka My to máme dost podobně. Velké dárky nevedeme, spíš se snažíme, aby si pamatovali, že narozeniny byla sranda a zážitky mezi prima lidmi.
Teda my se snažíme, aby si celý dětství pamatovali tak nějak takhle... Ani nevím, co holky dostaly vloni, ale to že kamarádky během oslavy nalily do vířivky šampón a pěna doplavala až k plotu, na to nezapomeneme nikdy 😀

drzticka81
18. bře 2023

Tak to zalezi: syn letos dostane zidli, co stoji 2.5 a k tomu jeste obleceni, knizky a neco, co si vybere, myslim, ze kolem 4-5 tis. to bude. Prostredni si preje squismelouna, ta to letos bude mit mozna tak za dva tisice. Nejmensi by mela jit do skoly - aktovka za 2 litry, nejaky darek, plus dalsi veci a mame to taky za 4-5 litru. Minuly rok mel syn 10tiny-prvni kulatiny -dostal mobil a hodnotnejsi darky. Ale jo - na jare (vsechny deti jsou jarni) financne invetsuji do narozenin, od srpna Vanoce 🙂)) a tak furt dokola 🙂))