Kolik vánočních dárků pro děti?

apemi
17. lis 2020

Kolik vánočních dárků dáváte dětem 3 a 5 let?

verysucha
17. lis 2020

Pro tříletého mám zatím asi 12 dárků.

odula
17. lis 2020

@apemi tak okolo 5-6 pro každýho - 2 hračky, hračky společný, 2 měkkouše. to si myslím, že bohatě stačí. Když jich je víc, tak už jenom běhaj okolo, a ani si je neužijou. 😉

puhelin
17. lis 2020

Kazdemu jedno obleceni a jednu hracku.

somalicats
17. lis 2020

3-4 dárky, přičemž jeden je vždy "hlavní". Když je dárků moc, tak si pak ty děti s ničím pořádně nepohrajou a jen se to doma kupí. Babičky dávají po jednom.

drzticka81
17. lis 2020

Kolem 10 darku (deti 8,6,3) - vcetne knizek, mekousu, tvoricich balicku.....nejmensi bude mit 3 hracky, prostredni si preje lol karavan tak bude mit hlavni darek toto, nejstarsi uz moc hracky ne -bude mit spis vyukove veci (mineraly, lidske telo, rubikova kostka apod.) plus tablet ....

iulia
17. lis 2020

My dáváme 1 větší věc (většinou je to sportovní věc, elektronika nebo hračka - nad 2 tis. a výš), 1-2 hračky, 1 knihu, 1 hru a potom ještě balím jako dárek i věci na tvoření, oblečení nebo teď budou mít nový pokojíček - každému dám 1 povlečení s motivem dle přání. A potom je ještě čekají dárky u babiček.

rebe
17. lis 2020

Podle mě je ideál v tomhle věku tak 5-7 dárků, aby měli štědré Vánoce, ale zvládlisi se vším pohrát a užít si to, pak ještě 1-2 dárky od babiček. Ale nedaří se 😀

neomenia
17. lis 2020

Dcera 6 let bude ode mne mit asi 4, dalsi 1-2 od každé babi, což bohatě stačí dle mě. Syn rok a trictvrte bude mít 2 dárky, stejně z toho ještě nemá rozum ( a zase dostane od babicek). Protože loni to stejně dopadlo tak, že si vysnila 2 věci od Ježíška, ze kterých byla nadšená a ten zbytek, co dostala jakoby navíc, ji byl celkem jedno. Prostě je naštěstí skromná a byla strašně šťastná, že jezoch prinesl ty dve věci. Doufám, že ji to vydrží.

hanka_12345
17. lis 2020

Ja jsem chtela max 5, spuhlasim s nazorem ze mdyz je toho moc tak je to vsechno a nic... ale zas sem se neudrzela a mam tam 8 🤣...mozna neoc necham a narozeniny

megi89
17. lis 2020

Syn 2r8m má 5 dárků. Chtěla bych ještě knížku a končím 🙊 🙏 🤣.

ejmate
17. lis 2020

@apemi u nás bohužel až moc 🙄 Chtěla jsem tak 5 hraček včetně knížek + navíc nějaké oblečení, ale všichni z rodiny jsou jak blázni, každej chce něco koupit, takže už jich má asi 13 🤦🤦

loylii
17. lis 2020

@apemi cca 5ks pro každého. Dostanou ještě od babicek. Jedeme podle dopisu pro jeziska. A mě tedy ani neurazi obálka s penězi. Mám dvě prababičky, jedna 82 a druhá 88 let. S internetem neumí a do obchodu pred Vánoci je nepustim. Dětem dávám peníze na stranu.. mají spořící konta.
My dospěly si také pisem dopis jeziskovi😀.. a je pro mě překvapeni, co z toho Ježíšek sehnal. Těším se vždy na večer jak ty naše deti💜

koordinatorka_odboje
17. lis 2020

2 hracky , 2knihy

lstuchlova
17. lis 2020

Kolem 10.

jipe
17. lis 2020

5 pro každého + oblečení (od nás, babičky nepočítám)

ekou
17. lis 2020

Jeden darek staci (kdyz nepocitam darek od prarodicu apod), kdyz dostava hracky i pres rok. Dite by mela chapat vanoce o setkani rodiny a ne o plno hrackach

lysecek
17. lis 2020

Deti 4 a 2,5 roku, napsali si kazdy o jednu vec. Dostanou to plus dva darky spolecne. Darky od pribuznych do toho nepocitam, nebudou doma pod stromeckem.

petrasipkova1
17. lis 2020

My hodně, takových 10 balíčku asi ano, ale dáváme knihy, rodinné hry, hračky, Lego, magformers, které běžné nekupujeme jen na narozky a svátek. Děti se hodně vyvíjí a je vidět, ze potřebuji zase jiné věci, A mě taky nebaví si hrát pořad s tím samym, sama se těším na nové hračky a hry ✌️🙈

darinka84
17. lis 2020

@apemi jeden dárek od nás od rodičů . Od začátku jsme zavedli tradici, že vánoce jsou o rodině a pohodě. Ne o materiálnu.

tynka9
17. lis 2020

Máme tříletého a k tomu rok a půl a právě se rozhodujeme, jak to vymyslet. Máme pro ně jeden velký dárek dohromady. Za manžela stačí, já bych pro každého z nich ráda ještě jeden “větší dárek” a pak nějakou drobnost... takže 1 společný a 2-3 každý zvlášť. Ale možná to omezime podle manžela. Starší má ještě koncem listopadu narozeniny a už teď se trochu děsím, co zas vymyslí jedna babiček, která nemá míru a nerespektuje naše přání. Plus ještě dostanou něco málo od svageové, ale tam naštěstí dodrzujeme dohody, že každému dítěti jeden dárek..

madbetka
17. lis 2020

Každá 5 dárků (děti 3r, 2r a 8m).
Já bych brala i méně, ale nedokázali jsme se rozhodnout, co už tedy ne 😀
Dostanou každá velký dárek, každá hudební nástroj, jednu dřevěnou didaktickou hračku, pro každou jsem vyrobila něco jako quiet book a pak knížky. Plus od babiček, ale ani ty to naštěstí nepřehání.
Naše děti moc nedostávají věci "jen tak" a nemají kvanta hraček, takže mi to přijde tak akorát 🙂

elencze
17. lis 2020

Kolem 10 (knihy, stavebnice, balíček na tvoření, i pár blbostí, co vím, že bude na chvíli, třeba zpívající plyšový babyshark, ale teď tu písničku prostě miluje). Nenávidím vánoční minimalismus. To třeba na narozky dostane 2-3, ale Vánoce musí být bohaté. Ale na tohle neexistuje jeden recept, hodně dělá, na co jsi zvyklá z domu. Já jsem tedy na Vánoce vždy dostávala hodně věcí, tak 5 knížek (od dětství knihomol), hračky, hry, pár měkoušů (ty jsem nesnášela, i když to byly hezké věci, ne potřebné punčocháče, co by se stejně musely koupit) a rozhodně jsem neměla problém, že bych kolem toho jen běhala a neuměla si s ničím z toho hrát.

vladienka
17. lis 2020

Od nas 3 a od starych rodicov vzdy 1. Ale zaviedli sme to az tento rok po kazdorocnej zaplave veci... proste odmietam mat z bytu skladisko

codal
17. lis 2020

Plán byl 4 pro každou plus jeden společný, nakonec máme 4 pro každou a 2 společné..Nepočítám dárky od babičky a tety, to dostanou ještě tři každá plus jeden společný. Od druhé babičky dostanou nějaké oblečení a nějaké kreativní sady společně, úplně nevím.

eithelwing
17. lis 2020

U nás se vedou tak cca 3 balíčky. Případně 3 + 1 měkouš. 🙂 Prarodiče se mi bohužel nedaří ukočírovat, úplně blázní, což mě mrzí.

izz76
17. lis 2020

6 léta dcera doma pod stromečkem najde asi 10 dárků, hračky a knížka, oblečení ji dávám k vánocům výjmecne, letos žádné.. Další dárky bude mít ještě 2x u babiček, myslím u každé kolem 5 dárků, tam už bude asi i něco na sebe😊

20190418
17. lis 2020

Synovi bude v prosinci 6, na narozky tak 3 menší dárky + dort. Na Vánoce tak 4-6 dárků dohromady ja i prarodiče...nemám problém mu koupit potřebné věci i hračky i během roku, takže na tyhle události to moc nepřeháním

ela90
17. lis 2020

3 dárky na osobu u nás. a babičky mohou po 1-2 ks u nich pod stromkem. Když totiž mají limit na jeden/dva dárky, daji si záležet. Lepší než deset blbostí.
Pak ale podle situace a zájmu děti dostávají i během roku spis společné hry/zábava pro všechny. Samozřejmě také limitováno. Raději kvalitu než kvantitu.

marketa11112
17. lis 2020

U nás jsou vánoce bohaté. Děti u nás píší Ježíškovi uz od začátku léta. Jejich výmysl, ne můj. Ale já alespoň vím, co si přejí. Přání nemění, spíš přibývají. Během roku nekupujeme žádné blbinky jen tak. Celkove kupuji kvalitní věci a musím říct,ze jim vydrží a se vším si hrají stále. Dárek pak dostávají jeste k narozeninám a k svátku. Pod stromečkem mají vždy něco na tvoření, něco na jemnou motoriku, knížky, nejakou hru, hudební nastroj, ale i hračky pro radost a dle přání. A syn si přeje dokonce i ponožky a trenky. to je u nás jediný měkký darek. oblečení dětem siju a poznaly by, že je od maminky. Ty rozzarene oči pod stromečkem jsou super, děti vykrikuji radosti, že dostaly to, co si přály. vše stejném duchu to bylo v mém i v manželovo dětství.

zrzeckas
17. lis 2020

1-2 hračky.... Vetsinou jedna drazsi a druha je drobnost... Pak si nevi s cim si hrat 😃