Křtily jste dítko v Ostravě?

dejuska
18. říj 2013

Zdravím maminky,

chtěla jsem se zeptat, zda jste některá křtila své dítko v Ostravě a jaké podmínky musím splňovat?

S manželem jsme oba křtění, svatbu jsme ale v kostele neměli...a ještě jeden problém...kmotra, kterou jsme pro malou vybrali není křtěná, je to problém?

Moc děkuji za rady 🙂

Denda

petrajurinova
18. říj 2013

My děti pokřtěné sice nemáme, ale mluvili jsme o této možnosti s farářem z kostela v Hrabůvce a ten je ochotný pokřtít jakékoliv dítě prakticky bez nějakých zvláštních podmínek, za předpokladu, že rodiče budou dítko vést k životu ve víře. Ani já ani manžel pokřtění nejsme, svatbu jsme měli na úřadě a pro tohoto faráře prý to nepředstavuje důvod proto aby odmítl křest dítěte.

brightnwhite
18. říj 2013

Ahoj, nechávala jsem dceru pokřtít v Klimkovicích. Podmínky se odvíjejí od faráře, jak moc na nich trvá. Pokud jste ale oba pokřtění, neměl by to být problém. Zkuste se poptat ve "svém" kostele a když tak potom hledat jinde.

andelka
18. říj 2013

Tak hlavní zádrhel bych viděla v nepokřtěné kmotře.To opravdu nelze.Musíte vybrat někoho jiného. Kmotr opravdu pokřtěný (měl by být i biřmovaný,ale s tím už dnes bývá problém) být musí.
S necírkevním sňatkem někdo problém má,někdo ne. Poptala bych se.

jija
18. říj 2013

Ja si taky myslim,'ze kmotr/kmotra musi byt alepson pokrteny, nas pan farar trval akorat na pokrtenem kmotru, ja krtena jsem, manzel ne a svatbu jsme meli v kostele

selverin
18. říj 2013

křtěný, biřmovaný, 16 let a více

dejuska
autor
23. říj 2013

@petrajurinova Váženě??? To jsem moc ráda!!! V Hrabůvce říkáte...tak to se tam půjdu optat... 🙂 Děkuji

dejuska
autor
23. říj 2013

@brightnwhite no právě odpověděl mi jeden farář takto: Pokoj a dobro. Ke ktřu malého dítěte je třeba, aby aspoň jeden z rodičů byl pokřtěn v katolické církvi a je ochoten a schopen vychovávat dítě ve víře. Kmotr nebo kmotra musí být také pokřtěni v katolické církvi. Pokud rodiče neměli svatbu v kostele, je třeba přijít 3x s kmotrem nebo kmotrou na katechezi - poučení před křtem. Poučení - katecheze bývá vždy 2.3.a 4. úterý v měsíci od 18,15 hod do 19,15 hod na faře vedle kostela v učebně náboženství. /Obsah katecezí - víra - v co věříme - přikázání - svátosti - obřad křtu dítěte - křesťanská výchova/ Podrobnosti - svátosti Miroslav Straka, farář - JSEM Z TOHO TROCHU SMUTNÁ, PROTOŽE MY S MANŽELEM KŘTĚNÍ JSME, ALE SVATBU V KOSTELE JSME NEMĚLI A KMOTRA KŘTĚNÁ TAKÉ NENÍ ☹

dejuska
autor
23. říj 2013

@petrajurinova Pamatujete si ještě jméno toho faráře? Moc děkuji 🙂

andelka
23. říj 2013

@dejuska proč jsi smutná? Však pokřtění jste, nutnost církevního sňatku farář nezmiňuje a že musí být kmotra pokřtěná je snad každému jasné ne?Přes tohle vlak nepojede, je to základní požadavek.A poučení je taky běžné a potřebné,i obohacující.

petrajurinova
23. říj 2013

@dejuska Tak ta odpověď, co jsi tu zveřejnila mi vyrazila dech - je to totiž podle jména ten farář se kterým jsme mluvili. O nutnosti navštěvovat poučení - katechizmus mluvil, ale ty další informace nám teda dával při osobním rozhovoru jiné. Tak jsem z toho trošku dost zmatená - že by měl por každého jiné podmínky? Nebo se rozhoduje podle toho jak se vyspí? Nevím, nerozumím tomu. 😢

dejuska
autor
24. říj 2013

Budu mít schůzku ještě se dvěma faráři, tak snad se někde rozumně domluvíme, aniž bychom museli docházet na poučení 🙂 Holky moc děkuji!!!!

jija
22. pro 2013

Ahoj, nevite jak je to se krtem v dobe pustu pred velikonocemi? Prvniho jsme krtili pred adventem a druhe nam vychazi nekdy v unoru to uz bude pomalu pred tim pustem pred velikonocemi. Chtela bych krtit zase 2mesicni mimco a ne pulrocni