Křtiny a svatba najednou, máte zkušenost?

jarkakr
13. lis 2013

Máte někdo zkušenost s tím, aby Vás kněz oddal a zároveň pokřtil dítě? Zatím to není úplně aktuální, ale příští rok bude a ráda bych věděla, jestli je to vůbec možné.

ivanka8485
13. lis 2013

Já myslím, že to není žádný problém. Základ je najít vstřícného kněze 🙂 Ale oba obřady se navzájem určitě nevylučují 🙂 Možná bude trošičku složitější papírování, protože asi bude záležet, v jakém sledu budou obřady, protože na jednom budete vystupova jako svobodní a následně manželé a na druhém už byste měli vystupovat jako manželé. Ale já myslím, že kdy je dobrá vůle, tak jde všechno.

andelka
13. lis 2013

Určitě to jde..napřed svatba a pak se pokřtí dítko.

amabilis
13. lis 2013

Taky to můžete pojmout tak, že dátě klasický obřad ve dvou a jen se svědky někde na úřadě třeba někdy teď a pak uděláte ještě jednu církevní svatbu součastně se křtinama. Tedy v pořadí svatba a pak křtiny. A to teprve uděláte oficiální. Takhle to měli naši kamarádi a kdyby to farář neprokecl, tak jsme nikdo netušili, že už manželé jsou přes půl roku 🙂 Jinak oni se brali tajně v listopadu ještě před narozením dítěte, a pak v květnu měli ten církevní obřad se křtinama.

caboonek
13. lis 2013

My jsme měli svatbu v katedrále a po nás byly taky hned křtiny 🙂 Myslím, že pokud splníte podmínky ke svátosti manželství, tak kněz mile rád uvítá Vám hned dítko pokřtít!!!

blahova_andrea
13. lis 2013

holky teda ne, že bych se v tom nějak moc vyznala, ale čistě z křesťanského hlediska by to být možné správně nemělo, ne?protože mít dítě za svobodna je přece hřích. naštěstí už se to dneska tak vážně nebere 😉 ale kápnout na nějakého kněze puntičkáře, tak prostě svatba v kostele a nejdříve po 9m křest v kostele 😀

amabilis
13. lis 2013

No ono i dost záleží na tom, jaké víry člověk je a samozřejmě na faráři taky. Pamatuji si, že když si zařizovala v kostele svatbu kamarádka, tak museli dokazovat, že jsou praktikující křesťané, ne jen pokřtění. A ten jejich farář by je rozhodně s outěžkem neoddal 🙂 Ale je to všechno o lidech - dva řeknou ne, třetí ano 😅

jarkakr
autor
17. lis 2013

Určitě bude záležet na knězi, jestli nás vůbec oddá. Ale když se rozhodne, že ano, taky doufám, že nebude problém rovnou pokřít malou. U nás jde hlavně o peníze, přijde mi zbytečné platit dvě hostiny. Mám velkou rodinu a obojí by bylo v řádech desetitisíc...

Moc se mi líbí ta myšlenka s úřadem a pak jen obřadem pro rodinu. Nejsem nadšená, že se malá narodí beze sňatku, nemělo by to tak být :/.

Díky za rady 🙂.

marenka_35
17. lis 2013

Ahoj, byla jsem na svatbě i s křtinami, bylo to náhodou hezké. Ale jak psaly holky přede mnou, záleží na konkrétní osobě 🙂, co vás bude oddávat.

jancip
17. lis 2013

Já bych do toho nešla. Miminko může být hodně uplakané a musí tak vydržet i obřad svatby (i když s ním může být teoreticky někdo venku, ale maminka pak může být dost nervózní) a pak ještě křest...Pokud jde o peníze, udělala bych hostinu po svatbě a křtiny pak komorně a nebo naopak, to už záleží na prioritách.