• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Křtiny v okolí Brna. Máte tip na kostel?

21. srpna 2008 
Prosím o radu. S manželem jsme se rozhodli pokřtít našeho půlročního chlapečka, ale sami jsme sice křtění, ale věřící nejsme, jde nám spíš o hezkou vzpomínku pro všechny. Máte některá typ na kostel v Brně nebo jeho okolí, kde vyjdou vstříc i nevěřícím rodičům, zbytečně to nedramatizují a neprotahují? Pokud možno, rádi bychom se vyhnuli různým sezením apod. Díky za pomoc :slight_smile:
13. srp 2008 v 11:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
a v Brně by to být mohlo?
13. srp 2008 v 11:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Určitě :slight_smile:
13. srp 2008 v 11:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
zkus kostel na Karáskově nám., je to církev československá husitská (pracuje tady velmi milá paní farářka)
chceš kontakt?
13. srp 2008 v 11:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Bydlím kousek od něj, ale po pravdě, ten se nám zrovna moc nelíbí :slight_smile: Ale každopádně díky za typ
13. srp 2008 v 11:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ve Křtinách - já tam měla i svatbu - taky nejsem věřící, obřad tam byl krásný. Malého tam budu křtít určitě taky.
13. srp 2008 ve 12:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
nejde o ten kostel, nevypadá nic moc, ale znáš paní farářku?
13. srp 2008 ve 14:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Binki, ale renouskovi ide práve o kostol, nie o ľudí a samotnú podstatu krstín - skrátka o formu, nie obsah. Takže v takom prípade je veľmi dôležité prostredie, výzdoba, slávnostný obed a pod.
13. srp 2008 ve 14:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
dida_tn: renousek psal: Máte některá typ na kostel v Brně nebo jeho okolí, kde vyjdou vstříc i nevěřícím rodičům, zbytečně to nedramatizují a neprotahují?
vím o čem mluvím, jsme s manžel jiného vyznání a katolíci v Brně nás odmítli napřed s mým pokřtěním a pak synovým, samozřejmě jsme napřed oslovovali takové ty "krásné" kostely
13. srp 2008 ve 14:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Binki, to bol trošku pokus o iróniu vzhľadom na skutočný význam krstu, prepáč, ak sa Ťa to dotklo :wink:
13. srp 2008 ve 14:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
ale ne, jen chci renouskovi pomoct, protože já tohle řešila před časem a kdybych věděla, co vím dneska, šla bych rovnou k těm husitům, protože pro mne fakt nehraje roli počet svíček na oltáři nebo výzdoba na zdi :grinning:
13. srp 2008 v 15:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Holky, jste moc hodné, ale nehádejte se kvůli mě, to by mě mrzelo :slight_smile: Binki: paní farářku sice neznám a věřím, že je skvělá, ale jde nám taky hodně o prostředí, rádi bychom nějaký "načančanější" kostel :slight_smile:
14. srp 2008 ve 12:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Reni tak co pak fakt zkusit ty Křtiny - ty jsou nádherný a pan farář úžasný!!
14. srp 2008 ve 12:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Marci, asi to tak nakonec dopadne, už to tam chválilo víc lidí. Je to pro nás sice trošku z ruky, ale těch pár kilometrů přežijem. Díky za typ! :slight_smile:
14. srp 2008 ve 14:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
renousek, pokud jste pokřtěni tak by neměl být problém nikde, ale vyžadují přípravu min. 4 sezení, protože křest není o formě ale o podstatě. Nás to teď čeká taky, já křtěná jsem a manžel ne není věřící. Na tu přípravu půjdem, manžela to zajímá :grinning: , jo a taky kmotr by měl být křtěný, myslím, že bez toho nepokřtí ani u husitů
21. srp 2008 ve 13:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek