Křtiny v okolí Brna. Máte tip na kostel?

renousek
13. srp 2008

Prosím o radu. S manželem jsme se rozhodli pokřtít našeho půlročního chlapečka, ale sami jsme sice křtění, ale věřící nejsme, jde nám spíš o hezkou vzpomínku pro všechny. Máte některá typ na kostel v Brně nebo jeho okolí, kde vyjdou vstříc i nevěřícím rodičům, zbytečně to nedramatizují a neprotahují? Pokud možno, rádi bychom se vyhnuli různým sezením apod. Díky za pomoc 🙂

binki
13. srp 2008

a v Brně by to být mohlo?

renousek
autor
13. srp 2008

Určitě 🙂

binki
13. srp 2008

zkus kostel na Karáskově nám., je to církev československá husitská (pracuje tady velmi milá paní farářka)
chceš kontakt?

renousek
autor
13. srp 2008

Bydlím kousek od něj, ale po pravdě, ten se nám zrovna moc nelíbí 🙂 Ale každopádně díky za typ

marci
13. srp 2008

Ve Křtinách - já tam měla i svatbu - taky nejsem věřící, obřad tam byl krásný. Malého tam budu křtít určitě taky.

binki
13. srp 2008

nejde o ten kostel, nevypadá nic moc, ale znáš paní farářku?

dida_tn
13. srp 2008

Binki, ale renouskovi ide práve o kostol, nie o ľudí a samotnú podstatu krstín - skrátka o formu, nie obsah. Takže v takom prípade je veľmi dôležité prostredie, výzdoba, slávnostný obed a pod.

binki
13. srp 2008

dida_tn: renousek psal: Máte některá typ na kostel v Brně nebo jeho okolí, kde vyjdou vstříc i nevěřícím rodičům, zbytečně to nedramatizují a neprotahují?
vím o čem mluvím, jsme s manžel jiného vyznání a katolíci v Brně nás odmítli napřed s mým pokřtěním a pak synovým, samozřejmě jsme napřed oslovovali takové ty "krásné" kostely

dida_tn
13. srp 2008

Binki, to bol trošku pokus o iróniu vzhľadom na skutočný význam krstu, prepáč, ak sa Ťa to dotklo 😉

binki
13. srp 2008

ale ne, jen chci renouskovi pomoct, protože já tohle řešila před časem a kdybych věděla, co vím dneska, šla bych rovnou k těm husitům, protože pro mne fakt nehraje roli počet svíček na oltáři nebo výzdoba na zdi 😀

renousek
autor
14. srp 2008

Holky, jste moc hodné, ale nehádejte se kvůli mě, to by mě mrzelo 🙂 Binki: paní farářku sice neznám a věřím, že je skvělá, ale jde nám taky hodně o prostředí, rádi bychom nějaký "načančanější" kostel 🙂

marci
14. srp 2008

Reni tak co pak fakt zkusit ty Křtiny - ty jsou nádherný a pan farář úžasný!!

renousek
autor
14. srp 2008

Marci, asi to tak nakonec dopadne, už to tam chválilo víc lidí. Je to pro nás sice trošku z ruky, ale těch pár kilometrů přežijem. Díky za typ! 🙂

kapulet
21. srp 2008

renousek, pokud jste pokřtěni tak by neměl být problém nikde, ale vyžadují přípravu min. 4 sezení, protože křest není o formě ale o podstatě. Nás to teď čeká taky, já křtěná jsem a manžel ne není věřící. Na tu přípravu půjdem, manžela to zajímá 😀 , jo a taky kmotr by měl být křtěný, myslím, že bez toho nepokřtí ani u husitů