Křtiny v Praze, manžel křtěný není. Poraďte faráře

Ahoj holky, ještě je na tyto starosti brzy, ale našeho budoucího drobka chceme pokřtít. Já jsem křtěná katolička, ale manžel není. Svatbu jsme v kostele neměli, obřad byl civilní. Poradíte nějakého faráře v Praze, kterému nevadí, že jeden z rodičů není křtěný?
cabalkova
19. srp 2013
@martinattt To z hlediska provedeni krtu nevadi nikde, mate to s manzelem zrovna tak, jenom musí před pokrtenim slíbit, ze nebude branit vychove dítěte ve vire, spis nevim, jak se budou tvarit na to, ze jste nemeli svatbu v kostele.
lesanka845
19. srp 2013
Ahoj, my sme krstili na Morave, dcera je slobodna matka a nebol ziadny problem, myslim, ze v Prahe tiez nebde problem. Na Slovensku je to o vela prisnejsie, ale tiez sa ajdu farari, ktori urobia vynimku.
katyxq
19. srp 2013
nevadí, že je pokřtěný jen jeden z rodičů - spíš se nebude věšina knězů (a to naprosto oprávněně) moc tvářit, že bys měla slibovat, že budeš dítě vychovávat ve víře, když se tím moc neřídíš už teď (např. jen civilní obřad). Uniká mi, proč chceš dítě tedy nechat pokřtít?
brisalek
20. srp 2013
@martinattt na takové věci se dnes nikdo neptá🙂. Chceš ho pokřtít, tak ho pokřtí🙂.
martinatttautor
20. srp 2013
@brisalek Dobrá zpráva! Díky ti moc 🙂
tvarohacek
20. srp 2013
já nějak nevidím v čem by byl problém, podívej se na netu na stránky jednotlivých farností a napiš jim email.
martinatttautor
20. srp 2013
@katyxq Svatbu a hlavně obřad provázely určité nepěkné komplikace. Diskuze o tom, proč chci pokřtít dítě není hlavní náplní mé původní otázky.

Začni psát odpověď...

Odešli