Máte tip na oblečení pro mě a dcery na svatbu v dubnu?

petulka25
1. dub 2013

Holky možná blbá otázka ,ale 20.4 jdeme na svatbu! Zatím jsem oblečení neřešila-nestíhala jsem,ale už nám teče do bot! o co jde! myslela jsem že už bude sluníčko teploučko-počítala jsem s tím,že si vemem šatičky a vyrazíme.......a ejhle!!!! vypadáto že moc velké teplo nebude ☹ nějaké tip na oblečení pro mě a holky (5 let a 19 měsíců)! ptám se proto že jsme byla jen jednou na svatbě a to v létě!!!!!!! Holkám jsem přemýšlela sukýnky + legínky+svetřík.... a co mě??? děkuji

jenny.kay
1. dub 2013

@petulka25 Kostýmek a pod něj nějaký pěkný top, aby se dalo v případě teplejšího počasí sundat sako? je to taková klasika, kterou asi nic nezkazíš

veruska007
2. dub 2013

My byli na svatbě loni, rok před tím 2x: a oblečení bylo jak kdo - někdo v plesové róbě, někdo jen v černých kalhotech a svetříku - a to beru ty nejbližší příbuzné. Já mám kluky, tak ti měli kalhoty, malinký měl košili s vestou, starší košili, vázanku a sáčko.
Taky záleží, kde ta svatba bude a jaký bude mít program: v kostele je zatím příšerná zima, na úřadě bývá přetopeno, pokud budete mít někde venku rozchod na 2h než se ženich s nevěstou nafotí, tak to bude jiné než když hned pojedete na oběd a tak.
Já mám třeba dva "slušné" pletené roláky s krátkým rukávem a pletené bolerko s dlouhým rukávem a to nosím na slavnostní události v zimě, k tomu černou sukni a lodičky a vypadá to super a nezmrznu.

ratatooy
2. dub 2013

mi byli loni 21.4 a mela sem šaty bolerko a kabát,jinak bych šla i v kalhotech a tunice

kkouzlo
2. dub 2013

my jdem už 13.4. a obřad je venku!!! zatím jsem bezradná a po porodu jak vorvan, takže ve skříni asi nic nenajdu....

petulka25
autor
2. dub 2013

@jenny.kay
@veruska007
@ratatooy
@kkouzlo holky děkuji za vaše názory-je to na zámku a nejsme ani rodina!!!! je to manželův dobrý kamarád!!! takže to beru i tak -kdyby to byla segra tak řeším jiné oblečení,ale jelikož jsme jen kamarádi tak to beru volněji.......myslíte že se dcerkám hodí riflové sukýnky???? řekla jsem to kamarádce a ta že rozhodně neeee

irennn
2. dub 2013

No já se vdávala v srpnu...a někteří měli kalhoty,lehké bílé nebo legíny...hlavně ne kalhoty černé,nehodí se to....a na tom třeba tuničku nebo sexy topík, přes to stačí dát kabátek nebo bolerko nebo svetřík dle počasí a na hostině to svlíknout...a k tomu samozřejmě v té barvě vysoké lodičky a budeš kus 😀

My jdeme na svatbu ségře v květnu a to budu v 6.měsíci a taky přemýšlím,co na sebe,abych vypadala....vizážistku a kadeřnici jsem si zajistila a teď už to oblečení no :(

editah222
2. dub 2013

@petulka25 řekla bych, že v dnešní době si můžete obléct skoro cokoliv. Nebyla bych ani proti černým kalhotám a nějáké pěkné moderní halence, šatovkám, sukni s něčím nebo jarním šatům i leginy s pěknou tunikou jsou vhodné. Jen rifle a riflové věci mi přijdou nevhodné, ale u dětí bych to zas moc nehrotila.

veruska007
2. dub 2013

@irennn Jakékoli netěhulkovské šaty střihu: přestřižené pod prsama, široká sukně. Jsou hezčí než těhotenské (z těch jsem si moc nevybrala, jsem malá a většinou jsou těsně pod kolena) a taky levnější, navíc se dají nosit i potom. Já to taky řešila před dvěma lety: těsně před porodem měl promoci brácha, já obhajobu disertačky, promoci jsem nakonec měla těsně po porodu a ještě se mi vdávala sestra, ale mimčo moc pospíchalo, tak jsem šla na svatbu až 5 dní po porodu 😉. Ale takové šaty jsou fakt super, nosím i je i teď.

petulka25
autor
3. dub 2013

@irennn noooo kus nevím!!! ale tak nějak jsem přemýšlela-bílé kalhoty+tunička+kabátek..ale ten vysoký podpatek 😒 néžebych v tom neuměla chodit ,ale pokud beru děti rozhodně BEZ!!!! podpaku nebo nějakej pidimini🙂 ale děkuji za tipy! vyčkám na naše rosničky a naběhnu poslední týden někam do obchodu 🙂 ale kaděřnici už taky mám 🙂
Jinak-sice už nejsem těhu,ale sem tam se mi líbily těhu šaty,ale byly dosti drahé!!! ale jak píše veruska007 je spostu netěhu šatů , které potom můžeš použít i po těhotenství!! tak dobrou ruku při výběru 😉

petulka25
autor
3. dub 2013

@editah222 děkuji za odpoved nad riflovou modou jsem pro sebe nepřemýšlela spíš pro malé holky,ale uvidím......

ratatooy
4. kvě 2013

@petulka25 no tak ja sem tehu taky sice na svatbe budu končit 3mesic ale puek mam jak 5 mesici takže kalhoty u me jedine tehotenský nejaky sehnat a nejakou tuniku delší,nebo nejaky ty šaty potm no taky nevim,jinak jdeme taky kamaradce maji to na zamku ale venku snad bude hezky,a malymu sem pořidila oblek pak nebude mit družičky ale družby