Mluvíte do výběru vánočních dárků? Co nejhoršího jste pro dítě dostaly?

adamkovapetarus
20. říj 2020

Když tady na Koníkovi čtu tenhle článek, https://www.modrykonik.cz/blog/pr_clanek/article/boze-co-nam-ten-jezisek-zase-prinese-b-vlsfx0/ , zajímalo by mě jaké máte zkušenosti s dárky pro miminko od svého okolí.

Dáváte babičkám nějakou inspiraci, nebo se necháváte "překvapit"? Anebo preferujete obálky? Mně přijde že ty obálky mají asi nejmíň vánoční atmosféru ☹

Výkop nejhoršího dárku začnu nedávným dárkem k svátku. Dostali jsme plyšový kosočtverec co vyrábí Kazma. FUJ! Měl to být vtípek, ale umím si za ty peníze představit mnohem praktičtější věci, které bychom doma ocenili...

Těším se na vaše horrory a názory 🙂

malenka3
20. říj 2020

Pamětní mince pro dvouleté dítě k Vánocům 🤦‍♀️ žádná hračka k tomu 😟

benkl
20. říj 2020

Zrovna k vánocům to nebylo, ale dceři nebyly ani 4 měsíce a dostala leginy a tričko tak pro čtyřleté 😃. Nechci znít nevděčně, ale v tu chvili se mi chtělo hrozně smát 😃

elencze
20. říj 2020

pokouším se trochu navádět, a hlavně vysvětlit, které věci si opravdu chceme vybrat sami (autosedačka, boty). Obálky taky nemám ráda, ale chápu, že je to pro prarodiče kolikrát jediné schůdné řešení a pokud je k tomu i nějaká malá hračka, ať si malý něco s tím dárkem hned užije, tak proč ne. Naštěstí nějaký úplný horor se nám zatím nestal.

keksik002
20. říj 2020

Od narozeni syna se me nasi a moje strana rodiny pta co by se tak mohlo líbit.. Ja jim dam nejaky nastrel veci co by misovi udelali radost nebo se mu hodili, reknu co kupujem my asi.. 🙂 strana od chlapa ta vzdycky neco koupi, misa si s tim pohraje pod stromkem a necha lezet.. Treba loni ve 3 letech dostal vrtulnik na ovladani pro deti od 12ti let a pul roku se se mnou nebavila ani klika u dvere ze si s tim nehral. 🤦‍♀️

bubinko1506
20. říj 2020

Musim si zaklopat, ale zatial sme nejaky fakt hororovy darcek pre malych nedostali (ak si odmyslim dievcenske zimne bundy od svokrovcov a dievcenske mikiny od mojich rodicov🤣 - mame chlapcov). Vacsinou sa snazim dat tipy, co by sa malym hodilo, ci uz na oblecenie alebo hracky, a z toho si kazdy nieco vyberie, co zabezpeci. Financne narocnejsie veci ako autosedacky zabezpecujeme my, stari rodicia, ked chcu, prispeju, ale nenutime ich. Pre mna je podstatnejsie a vzacnejsie, ked stari rodicia travia cas s malymi a maju spolocne zazitky. A davat obalky som zakazala.

sigyn
20. říj 2020

My raději dáváme seznam dárků, ze kterého je možné vybrat/inspirovat se, když si někdo neví rady. Jsou tam tipy na dárky v různých cenových hladinách 20-1000,-, aby si každý mohl případně vybrat dle svých možností. Jinak nejsem příznivcem obálek, to už raději, když třeba řeknou kup něco do téhle částky, tak dárek vyberu a předám, aby jej pak mohli dotyční darovat (když prostě nemají možnost něco nakoupit/neumí objednat). Také nejsem fanoušek hromady dárků, kdy se pak příbuzní předhánějí, kdo dá víc, a pak to tady vypadá jak na skládce 🙄 Vyhodit to člověk nemůže, to by dotytečné mrzelo, ale místo pak také není... Jinak zatím nejhorší dárek byl, když jsem jasně řekli žádné plyšák, ani nic ozvučeného a mamka přinesla plyšáka, vydávajícího náhodně zvuk, který nejde vypnout. To jsem docela skřípala zuby.

adinka19
20. říj 2020

@adamkovapetarus My jsme pro malou asi taky nedostaly zadny vylozene nevhodny darek (kdyz nepocitam, ze navsteva privezla 6mes.diteti cokoladu, Lipanky, arasidove krupky a jeste se divili, ze to mala neji, ze ji to nedavam...). Obalky nemam rada, ale jeste horsi mi prijde, kdyz mi obe babicky a dedecek daji penize, at neco nakoupim (coz by samo o sobe bylo celkem rozumne, kdybych ty penize nedostala v prubehu prosince), pak 14do Vanoc litam jak prastena, abych neco sehnala, aby mala u nich, od nich pod stromeckem taky neco mela... ☹

malinkaelinka
20. říj 2020

U nás naopak zatím obálky vedou. Dcera má 5 prababicek, 2 pradedu, 3 dědy a 2 babičky. Kdyby ji každý dal malou hračku, musíme barák vyhnat o štok nahoru. Takže dcera má účet, tam jí všechny peníze schranuju a průběžně koupím, co je třeba. Jenom moje mamka kupuje dárky, sama navrhne něco inteligentního a pak pořídí. Obecně nejsem příznivce nějakého velkého obdarovavani ani mezi dospělými a nejhorší jsou dárky jen aby se něco dalo.

zelenaesmolda
20. říj 2020

@benkl to me jednou dala babicka kalhotky,ze je budu mit do prvni tridy.dorostla jsem do nich az v seste :D

benkl
20. říj 2020

@zelenaesmolda 😃 taky dobrý 👍

any2any
20. říj 2020

Mluvime do vyberu. Obecne mame radi minimalismus, nesnasime haldy zbytecnych kramu/darku. Takze (vetsinou) pra/rodice poprosime o konkretni darek. Pokud vime, ze treba babicka chce vybrat neco sama, poprosime o "hraci deku pro miminko", "zavinovacku do autosedacky", "zimni kombinezu vel. 56" a vyber designu nechame na ni. Ale mame prababi, ktera preferuje, abychom danou vec sami objednali a poslali na dobirku primo k ni. Ona to zaplati a zabali. 🙂 Pokud i tak babi da treba jeste 6 hracek "navic", tak podekujeme a nechame to u ni, ze si s tim deti budou hrat vzdy na navsteve u ni. Funguje to skvele a spokojenost je u nas na vsech stranach. Obcas tedy dostaneme treba drogerii/kosmetiku, kterou nepouzivame, tak to vzdy daruji do azylace pro maminky s detmi.

A nejhorsi darek? Nic uplne silenyho, ale treba chlapecka maskacova bunda a chlapecke dziny pro nasi dceru apod.

mourovatakocka
20. říj 2020

@adamkovapetarus Dcera je zatím malá, tříletá. Často se stává, že dostane příliš velké oblečení, je drobná, takže u nás nějaké označení velikosti podle měsíce fakt jako neee 😀 Trochu nadávám, že se mi pak hromadí hadry, taky raději vybírám sama a třeba moje máma nedokáže pochopit, že fakt nepotřebuju doma víc jak třeba pět triček apod. Jednou dostala malé tričko, moc hezké, ale to mi opravdu přišlo líto, že se netrefil děda do velikosti.
Co mi hlava nebrala bylo když ve svých šesti týdnech dostala panenku, takovou, co se stiskne ruka a řekne máma, krmí se z lahvičky a tak. Ta teda čekala na svůj čas dlouho. Ale co, nezkazila se, nejsou to jogurty, tak to počkalo.
Momentálně se na nás nejspíš řítí Albi tužka. Poděkuju a dám jí dceři tak za dva roky, mám své důvody a obecně takové hračky nevyhledávám. A co za kvanta hraček dostane od tchánovců ani nechci vědět. Ale zase mi snad celkem nebude trhat srdce ty hračky vyswapovat nebo schovat. Fakt ten pokoj není nafukovací a na kravinky nejsem zvědavá. Kdybych dávala tipy, nejsem si jistá, jestli by se tím někdo řídil. Antitipy jakože nechci hrací zvukové hračky nezabraly 🤷 Letos se nás nikdo neptal a když se ptáme my na synovce, tak prý nic nepotřebují. A to je teprve bomba. To máme přijet bez ničeho? Co na to asi kluci, co se i na běžné návštěvě babičky ptají, co přivezla.

cilkat
20. říj 2020

Tchýně seznam očekává... Jelikož tchán kupuje hračky, které zajímají jeho, bez ohledu na věk dítěte a pak na nás naléhá, jesli už jsme to klukům sestavili, tak ty seznamy píšu. Moje mamka naopak na seznam nekouká vůbec.
Vyloženě horory žádné, ale dvouletému dítěti je hračky 12+ prostě škoda.

amazonkajanik
20. říj 2020

U nás se taky domlouvame,co je třeba. Nechci pro syna příliš hraček,už teď mu na den vyndam jen některé,aby nebyl zbytečný nepořádek a navíc pak neví kterou dřív a pak zlobí. Oblečení hodně podědil,ale i tak se najde něco,co chybí.
Ale hororový dárek jsem dostala spíš já. První jarní prázdniny jsem trávila u babi a dědy. Klasika,jela tam dechovka a babička mě učila polku a valčík. Dle toho usoudila,že se mi to líbí a dala mi k Vánocům gramodesku s Moravankou 😂😂😂

kessy_s
Autor odpověď smazal
Zobraz
maci87
20. říj 2020

Pro vnoučata prarodiče nakupují po domluvě s námi, dáváme jim i tipy. Co mne ale každý rok rozseká je dárek od tchánovy přítelkyně (=tchýča). Předloni jsem dostala já dvoje tepláky na dvouletého syna ve velikosti 74 (byly ve slevě v Lidlu) 🤣 Loni jsem dostala balíček tři asi utěrek z dob komunismu, byla tam cena v KČS a matroš úžasnej bakelit 🤦‍♀️😅😅 Těším se na letošní vánoce, jakou perlu zase dostanu 😂😂😂😂

zmrzlinka
20. říj 2020

Já jsem třeba na syna narozeného koncem června dostala od tchýně zateplené džíny vel.56 😂Loni koupila dceři k 3. narozeninám( je narozená v září) zimný bundu...v zimě ji už byla malá 😂
A tak....tchanovcum do dárků nekecám....nemá to smysl....dárky co se nehodí prodam na bazaru nebo daruju.

gracinka7
20. říj 2020

Nejhorší pro děti asi bylo, když nedostaly nic. To je mrzelo.
Pro mě nejhorší asi děsivé oblečení, které jsem nemohla vyhodit a musela v něm děti aspoň občas předvést. A další šílené jsou pro mě jakékoli zvukové hračky.

adamkovapetarus
autor
21. říj 2020

A když radíte, říkáte tipy jenom ústně, píšete nějaký seznam do mailu, nebo využíváte něco jako ta appka Tomikup?

Já tyhle Vánoce zkusím něco na rezervaci dárků, protože ke svátku komunikace zaskřípala a některé dárky jsme dostali více krát 😀

gracinka7
21. říj 2020

@adamkovapetarus já jsem se domlouvala s rodinou přes Messenger, hodila jsem tam odkazy, ať si vyberou. (Ale stejně mi odepsali, že to mám vybrat a koupit já, že mi pak dají peníze 🤦)

mariegroth
21. říj 2020

Jsou clenove rodiny, kteri tohle naprosto pochopi a respektuji nas.Pak jsou clenove, kteri by se hrozne urazili. Takze to beru jak to je.

sigyn
21. říj 2020

@adamkovapetarus Já to házím do Google docs - sepíšu (název, odkazy) a pošlu odkaz na dokument mailem.

adamkovapetarus
autor
21. říj 2020

No ty Google docs mi přijdou takový hodně neemotivní. Zkouším pro letošek experiment 🙂 Obě babičky v práci mají PC a normálně internetují, tak mi držte palce aby zvládly i tohle 😀

toupalka
21. říj 2020

U nas se cela rodina domlouvame co kdo komu koupi 😂plus k tomu prekvapeni, ale my jsme ujetí. Vsichni mame pod stromkem fakt jako hodne....kdyz mi rikala kamaradka, ze da vsem k vanocum jen hrnek s jejich fotkou, malem me ranila mrtvice😂😂😂

adamkovapetarus
autor
22. říj 2020

@toupalka No já jsem taky zastánkyně kvality nad kvantitou, ale ten hrnek není asi ani jedno 😀

sigyn
22. říj 2020

@adamkovapetarus Tak všechno se dá upravit. Navíc to posílám lidem, kteří jsou na internetu začátečníci, takže nějaké ikonky, pidipísmo atd by nebylo nic pro ně. 🙂 A osobně se mi moc nelíbí, že používáním tohot seznamu člověk rovnou souhlasí s marketingovými nabídkami. 😒

adamkovapetarus
autor
22. říj 2020

@sigyn v reálu je to dobře čitelné. Zatím mám reakci od mojí mamky a té se to líbí. Tchýně ještě nepsala 🙂 Ale jako tabulky mají taky svoje kouzlo 🙂

adamkovapetarus
autor
31. říj 2020

UPDATE: Tchýně taky nadšená, že má konkrétní odkaz a nemusí vybírat 🙂