Naked dort s ovocem, vydrží 48 hodin?

tertery
25. srp 2017

Pekařky cukrářky prosím o radu. Chci udělat synovi k narozeninám naked dort - pouze nařezat pláty...mezi ně krém - chci zakysanou s tvarohem a mascarpone a ozdobit ovocem....když dort udělám vydří 48 hodin? jde mi o to zda se nesesune krém když nebude máslový a zda ozdobené ovoce vydří na dortu ty dva dny díky za tipy

monaluza
25. srp 2017

Tvaroh vam pravdepodobne okora a popraska ;-/. Ovoci to taky asi neudela zrovna dobre. Urcite ho neomyvejte, po namoceni se kazi rychleji. A aby se mouckovy cukr nenamocil a zustal bily, doorucjue se smichat ho se skrobem...

pxtulka
25. srp 2017

@tertery já bych řekla že jenom tvaroh, mascarpone a zakysanka nevydrží 2 dny - neudrží tvar a začne se vpíjet do korpusu. Možná bych tomu pomohla nějakou želatinou, aby to drželo tvar a nevpíjelo se do korpusu a neokoralo. Nemusí té želatiny být moc, jenom aby to podrželo tvar. Ovoce bych na dort dala až před servírováním. S moučkovým cukrem smíchaným se škrobem zkušenost nemám, ale jeví se to jako zajímavý nápad 🙂

salot
27. srp 2017

Podle mě to bude buď náhražka a konzervanty (ovoce stejně nevydrží) anebo bych hledala úplně jinou variantu dortu. Nejlepší by bylo ho prostě naplnit až se bude jíst.🙂