Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Návštěva u prarodičů - co přivézt s sebou?

annapans
11. zář 2015

Ahoj holky, už několik dní marně přemýšlím, co přivézt babičce a dědovi. Bydlíme v jiném městě a tak se k nim na návštěvu dostanu jednou za 2 až 3 měsíce, což mě už samo o sobě moc mrzí. Vždycky od nich dostanu nějaké peníze ale sama nejsem schopná vymyslet co jim udělá radost. Několikrát jsem kvůli tomu dědovi před návštěvou volala ale on mi vždycky řekne, že všechno mají a nic už nepotřebují. Chtěla jsem třeba nakoupit těžké věci (piva, aviváž, prášek na praní,...) ale o tom nechcou ani slyšet. Děda chodí každý den do obchodu, je to jediná jeho aktivita tak mu to nemůžu vzít. Když jsem navařila na týden obědy, děda mě při strkání krabiček do mrazáku ukazoval jak mají hromadu jídla a nemá to kam dát (byla na něm ale vidět radost z ušetřené práce). Přemýšlela jsem nad košem ovoce ale nechci aby pak děda v rámci záchrany tlačil povinně celý týden mandarinky a banány od rána do večera. Taky nevím jak je na tom jejich zažívání (v případě nákupu nějakých delikates nebo bonboniér). Napadají mě tak maximálně křížovky a tak si připadám jako úplnej osel. Nemáte prosím někdo nějaký typ??? Je jim 87let a udělala bych pro ně všechno, takže vítám jakýkoliv nápad!

veverun
11. zář 2015

Ahoj, napíšu to jako brainstorming...knížka, vitamíny, kloubní výživa, vzít je do restaurace, na výlet někam, kde to mají rádi a sami se tam nevypraví, dobrou kávu nebo čaj, jestli pijí, nějaké oblastní pivo, jestli mají rádi, vlastnoručně vyrobený jedlý dárek - pečený čaj, koláč, bylinná sůl... Jako větší dárek udělal naší babi velkou radost digirámeček na fotky, kam jí příležitostně nahráváme nové fotky. Dědovi jsme dali (k narozeninám tedy) knihu Dědečku, vyprávěj - takovou kroniku, do které bude zapisovat svoje zážitky atd. Nebo klasika - kalendář na zeď s fotkami rodiny (vnoučat, pravnoučat...). Je to náročný, pro takhle staré lidi, to teda jo. Zkus popřemýšlet, co mají rádi - k jídlu, činnosti, věci, místa, lidi.... a třeba tě napadne něco úplně super! No, nic originálního jsem tedy nenabídla, ale třeba to k něčemu bude 🙂

kattyd
11. zář 2015

Moji babičce je 86 a zatím největší radost měla z orchidejí v květináči. Sama by si je nikdy nekoupila ale kytky miluje, takže to byla jasna volba. Také ji z času na čas nechám udělat fotoknihu s našimi fotkami to se ji taky moc líbí no a jinak kupuji nějaké lepší čaje ( sama si koupi jen úplně nejlevnější), Caro, i nějaký sladký likerek 🙂

elib
11. zář 2015

Já už několik let dávám mým babičkám a dědům fotky nás s manželem, teď už i s malým. Jednou kalendář, podruhé jako obraz na plátně, pak zase mix rámečků, fotoknihu... Myslím, že pro staré lidi je to nejlepší. Vše do domácnosti už mají a než je zahltit blbostma a serepetičkama, tak nás mají aspoň takhle u sebe, když už se nemůžeme vidět často (jednu babičku a dědu mám 300km daleko, druhou 100km).

evik19
11. zář 2015

@annapans Moje babička vždycky nejvíc ocení fotky...Sama se ráda podívá a může je pak ukazovat kamarádkám a dalším příbuzným, když přijdou na návštěvu atd. Když máme med od známého medaře, tak vozím ten.

petra4040
11. zář 2015

My babi kupujeme lepší maso, které si sama nekoupí. Vepřovou panenku, kousek telecího, lososa, ...

Je nadšená a vše se spotřebuje. A samozřejmě fotky.

annapans
autor
11. zář 2015

Holky moc díky za tipy!

Já pravidelně využívám aplikaci "pohlednice online" od České Pošty jestli to znáte. Každé dva týdny pošlu svým i manželovým prarodičům fotku syna jako pohled. Děda říká, že babi si s těma pohledama pořád povídá a tak mě teď napadá ten fotorámeček jako dobrý tip! Fotokalendáře dáváme k vánocům (viz. moje album Kubíčkův kalendář).

Babička má bohužel alzheimera takže žije v takových cca 20ti minutových intervalech, kdy ji děda musí stále dokola vysvětlovat, kde je, s kým je apod. takže výlet, oběd, procházka nepřipadá bohužel v úvahu :( Navíc babi už nechce vycházet z domu.

Ty lepší kvalitnější potraviny (čaje, maso, ....) se mi moc líbí. Děda chodí jen do Kauflandu a tam to nebude nic moc....

ladyhacek
11. zář 2015

Babičce bych přivezla nějakou kytičku s dědou to už je horší asi nějaký labužnický set (sýr, salám - ale jde o to jestli by to jedl). Děda chodí do obchodu a mají tam vše? Co nějaké exotické ovoce?
Určitě bych přivezla fotky - album nebo kalendář.
A co nějakou pěknou hřejivou deku - ty s těma rukávy k TV 🙂

annapans
autor
11. zář 2015

O hřejivé dece mi ani nemluv.... 3x jsem na dědu křičela, když jsem zjistila, že jezdí na ty za***** předváděcí akce (vytáhl např. Parní čistič za 60000,- ať si ho vezmu, že to stejně nevyužije). Mají těhle věcí doma plný skříně. Naštěstí vzhledem k babiččinýmu stavu už nikam jezdit nemůžou. Ale díky za tip, vím jak jsi to myslela.

japona
11. zář 2015

Praprarodičům dáváme dárkový koš a od všeho trochu: Něco s rychlou spotřebou (třeba uzeny losos, lepší syry, pastiky, ovoce, ) a trvanlive (lepší čaj, kafe, láhev vina, Becherovku, pak treba konzervu tuňáka, ryb apod.). Už je to takova tradice na vánoce. Nekupujeme jim nic jiného než jídlo, které si bezne nekupují. Když má nektera potravina velký úspěch, nezapomenou ji pochválit a tím si ji zajistit i v dalších letech🙂

sara84
12. zář 2015

A co treba predplatne nejakeho casopisu, treba tematicky ke konicku? Nasi babicce udelala radost Vlasta 🙂

Sem začni psát odpověď...

Odešli