Originální předání peněz jako svatební dar, napadá vás?

suzancha
27. čer 2014

Ahoj maminky, co máte kreativního ducha 🙂 Za měsíc se mi žení brácha. Jako svatební dar chtějí přispět na svatbu, ale nechce se mi jim předat obálku a hotovo. Napadá Vás nějaké zajímavé a nápadité předání? Kamarádka třeba koupila pokojovou kytku a navázala na ní x 100korun. My jsme třeba dostali peníze srolované v kořenkách, ale určitě bude spousta dalších originálních způsobů. Za příspěvky moc děkuji. 🙂

hanivasi
27. čer 2014

já dávala bráchovi peníze v obraze. Koupila jsem velkej rámeček na velkou fotku, naskládala jsem tam do harmoniky peníze - jako karty v ruce.

great.girl
27. čer 2014

já mám v plánu seskládat penízky na svatební blahopřání do srdíček: http://www.homemade-gifts-made-easy.com/money-o...

davidjitka
27. čer 2014

My dostali od sousedů truhlu s 3000,- byli to vyleštěné 10 a 20 koruny, mezi tím poházené perličky a na otvírání připevněná pavouček...naprosto úžasné 🙂

faminka
27. čer 2014

My jsme taky dostali rruhlu, ale obrovskou a protoze byla od kamaradu Slovaku, tak jsou v ni euro centy... nedovedu odhadnout kolik, ale ja tu truhlu neunesu 🙂 a nevzali jsme z ni ani cent, mame ji v obyvaku jako dekoraci, je uzasna!

gepe
27. čer 2014

@suzancha My dostali velkou detskou lahev v termoobalu, ktera byla uplne plna kovovych 50kc 🙂 Jinak klasika obalky 🙂) ale uz je to tri roky zpet.

talina
27. čer 2014

kamarádka bude své kamarádce dávat rozměněné v nějaké kovové krabičce...

castava
27. čer 2014

A co dát pokladničku velkého čuníka a v tom kovové padesátikoruny. Čuníka pro to, že prasátko je nejoblíbenější pokladnička a přináší štěstí. Jinak my dostali peníze srolované v broušeném skle.

anakolut
27. čer 2014

My jsme je předávali ve starožitném kávomlýnku, kde koukaly z toho šuplíčku dole, jako že ten mlýnek mele peníze.

petulinkaaaaa
27. čer 2014

Ahoj, teď jsem dělala kamarádce tento svatební dar.. Jsou to ruličky z peněz ( dala jsem jen 500,-) a na každé je nějaké přání nebo napád, na co je mají použít 🙂

leg
27. čer 2014

My jsme dostali maketu traktoru s valníkem a na valníku byli srulované bankovky jako klády dřeva.

bielamacka
27. čer 2014

no, nám na svatbě kamarádi taky nacpali různé rámečky, košíčky, kafemlýnky, květináče a jiné blbosti nacpané bankovkama a prasátko s dvoulitrem v dvoukorunách a podobně..... a ač to zní blbě, tak kdyby nám to dali v obálkách, udělali by nejlíp 😀 já jsem minimalista a na různé bláznivé dekorace do bytu, na které se jenom práší, si fakt nepotrpím a stejně jsem to všechno potom dala do krabice od banánů a šoupla do sklepa, kde se o to akorát zakopávalo, a při stěhování se to vyhodilo. Bohužel jo. Stejně jako když vám někdo dá xxx dvoukorun, musíte si to nechat jít vyměnit do banky (další zbytečná práce). Když lidem dávám jako dárek peníze, tak jim prostě dám peníze v obálce, případně s přáním. Ale na tyhle pseudovtipné dárky si nepotrpím 🙂

terkazel
27. čer 2014

My dostali naplněné keramické prase, nočník plný drobných a ještě jsme dostali drobné v krabici od legální. Dokupy to bylo přez 5000, a nejvíc bylo asi dvoukorun.

ivonapop
27. čer 2014

Možná by taky nebylo špatné vyfotit hezky naaranžované peníze, třeba i staré s novými, včetně drobných, jako základ pro foto bych zvolila třeba kožešinku, nebo prostě něco, aby to vypadalo pěkně, fotku bych nechala udělat na rozměr koupené bomboniéry a buď víčko bomboniéry fotkou přelepila, nebo bych nechala jen volně položenou, a k bombónům bych dala obálku s penězi, nebo místo nich..., pak už stačí trošku šikovnosti při práci s celofánem, který se dá koupit v roličce. Nebo dát peníze do obálky a do kazety s extra baleným čajem, ale třeba jednu, dvě ... tři bankovky dát mezi čaje do toho přebalu (buď navíc s tím, že koupíš ještě čaj zvlášť, to poznat nebude, a nebo prostě čaje vyndat, nebo je prostě k čajům přidat). Nebo lopatka a smetáček - tady bych volila raději mince, práce s bankovkami, aby zůstali nepoškozené by bylo náročnější (ale také by to šlo). Na smetáček bych tavnou pistolí nebo oboustrannou lepenkou připevnila drobásky, jen symbolicky, - jako smetí a na lopatku bych dala padesátikoruny či nějak ty bankovky např. v průhledných deskách, nebo pod nějakou opravdu průhlednou folii, smetáček i lopatku aranžovaně připevnit na karton, či nějakou desku, nebo do nějaké hezké krabice

donnald
27. čer 2014

@suzancha My jsme byli teď na svatbě na začátku června a novomanželé měli skromná přání: nové auto a svatební cestu do Mexika 🙂. Takže my koupili model auta Jaguar 1:18 a dali peníze - 1tis pod kapotu, 1tis na přední sedadla a 1tis do kufru, vše jen napůl zastrčili, vrátili zpět do krabice a předali v papírové tašce jaguar 🙂. Dar měl velký úpsěch 🙂!!!

alcar
27. čer 2014

Kamaradovi zdravotnimu bratrovi a jeho zene lekarce jsme dali stokoruny ve zkumavkach, ktere byly uvazany mezi kytky do pugetu. Pak nadavali, ze to neslo vyklepat. Ale melo to uspech. 🙂

helcenka
27. čer 2014

@suzancha - my jsme dostaly bankovky různých hodnot různě složené a vyskládané v obrázkovém rámu pod sklem. Tvořilo to moc hezký obrazec a ještě k tomu byla uprostřed složená básnička.

jezevec
27. čer 2014

co jsem videla ci jsme praktikovali nebo i dostali... napr bankovky na drevenem valecku.-) kdyby manzel zlobil, bankovy do fotoalba, do retro ramu, do detskeho plastoveho parniku, v kytici...

alcar
27. čer 2014
suzancha
autor
27. čer 2014

Teda všem moc děkuji za příspěvky. Teď už mám o mnoho víc nápadů, jen se rozhodnout pro ten finální 🙂

teraolli
27. čer 2014

@suzancha Ahoj, aktuálně řešíme stejný problém jako svatební dar pro naše přátelé. Koupíme velkou cihlu s dírkama (asi porotherm - lze sehnat třeba v Hornbachu v různých velikostech) a do dírek dáme srolované bankovky. Pak to celé převážeme stuhou v barvě svatby a napíšeme k tomu, že to mají jako základní stavební kámen do nového života.
Pak to celé ještě zabalíme do dvojitého balícího papíru a nazdobíme. Snad se to bude líbit. Už jsme to na jednu svatbu dělali a úspěch to mělo 🙂.

jennifer
27. čer 2014

ahoj tak nám kamarádka dala 1000 korun, rozměnila je na 10 koruny a dala je do prasátka , prasátko mám dodnes. strašně se mi to líbilo, bylo to přece jenom jiný než v obálkách a jako jedinou jí to napadlo. 🙂

zuza01
27. čer 2014

Dávali jsme manželovu bratranci - stromek, na větvičky jsme zavěsili pytlíčky z organzy, uvnitř padesátikoruny.

diniki
28. čer 2014

Dnes se žení náš kamarád a protože staví barák, tak jim dáme peníze v luxfeře. Ale vyvrtat do ní díru byla docela fuška. Kamarádi dostali na peníze velkou plechovou popelnici se zámkem a mají na ní napsáno, že ji mohou otevřít až po 10 letech manželství. Do té doby mají přidávat peníze, které dostanou. Kupodivu jim to funguje a už je pěkně těžká 🙂

petrajavor
28. čer 2014

@suzancha na beremese.cz je na to jak diskuze tak i min 2plná inspirace....

suzancha
autor
28. čer 2014

super, už jsem našla i tu diskuzi na beremese.cz. To mě vůbec nenapadlo, hledat to tam 🙂

nellilie
25. srp 2015

Pokud si brácha potrpí na veverku z Doby ledové tak prodávají tuhle veverku jako pokladničku-mě se moc líbí, záleží na vkusu;)

linusha
25. srp 2015

@suzancha my na svatbě dostali obraz s naší fotkou a okolo peníze, pak peníze zarolované v kornoutkách na zmrzlinu a pak ještě obraz kde mince a papírovky tvořili ,,strom života,,.
My dávali kožený měšec s mincemi (1 -50Kč) a kamarádi dostali ještě peníze vytvořených do origami

evosaurus
26. bře 2016

Nemá třeba bráha nějkýho společnýho koníčka s manželkou? Směřovala bych to nějak tématicky.

hejsa
31. črc 2016

Jak už jsem psala do jiné otázky,já koupila hrací skříňku a do toho dala peníze.Mysleli,že to je jen ,dárek,,ale otevřeli...mělo to úspěch.Kamarádka dala peníze do myčky na nádobí,kterou těm svým dávala..ovšem třeba upozornit,aby si to řádně ,prohlédli,-třeba,jak je velká uvnitř....

tehule86
19. čer 2019

S manželem jsme připravili "pirátskou truhlu", do které jsme dali různé mince, některé z nich vyleštěné, jak píše davidjitka 🙂. Truhlu jsme zakopali u místa konání obřadu a novomanželé tak měli hned první novomanželský úkol 🙂. Při kopání jsme se všichni nasmáli, takže rozhodně doporučuji! Inspiraci jsme našli tady: https://www.svatebniasistentka.cz/penize-jako-s...