Oslava - romská holčička. Co byste poradili?

18. kvě 2022

Zdravím vespolek, mám takový "rasistický" dotaz. Moje dcera bude mít narozeniny a chce pozvat spolužačky. A mezi nimi je jedna romská holčička. Dcera se s ní ve škole i družině baví, ale asi mezi nejbližší kamarádky nepatří. Dcera ji chce pozvat a přiznám se že je mi to proti srsti. Ve škole ať si dělají co chtějí ale moc se mi nelíbí že by měla být u nas doma. Její rodiče jsou takoví ti "typičti" příslušníci menšiny. Když jsem dceru naťukávala,jestli ji chce opravdu pozvat, tak na tom trvá a nechápe proč by nemohla. A já ji zase nechci podsouvat nějaké předsudky. Je to můj problém, ale moje averze pramení z několika osobních negativních zkušeností. Tak co byste poradily?

michaela666
19. čer 2022

Oceňuji, že jsi zvládla potlačit svoji averzi a holčičku pozvala. Ona to bude mít těžké, pokud se od rodiny později netrhne asi skončí stejně.

zelenaesmolda
19. čer 2022

Chudak holcicka,prisla vinou matky,ktera je krava o oslavu.
Jinak by me zajimalo jak muzes vedet,ze bude stejna jako jeji rodice.Proboha,je to mala holka,nemuze za to.

journals
19. čer 2022

@zelenaesmolda Tak to je bohužel výsledek dost časté praxe. Rodina životní styl ovlivňuje velmi a takový jedinec musí být hodně silný, aby se od životního stylu který přijímal celý život dokázal trhnout a začal úplně jinak. To není nic překvapivého

zelenaesmolda
19. čer 2022

@journals
To sice jo ale tady je to hlavne o tom,ze je to Romka.Protoze silne pochybuju,ze o bilem diteti by tohle autorka napsala.A taky je dost tezke dokazat opak kdyz te predem vsichni vidi jako odpadlika.

journals
19. čer 2022

@zelenaesmolda Proč si tu něco nalhávat. U bílých to platí taky, ale co si budem povídat, u Romů to platí v drtivé většině. Chápu tvojí snahu zůstat korektní, ale tady je praxe a zkušenost bohužel dost nesmlouvavá a jasná. Kdyby to bylo tak jednoduché jak píšeš, bylo by nám tu všem líp. A ono se to netýká třeba jen Romů v ČR, ale v USA a Kanadě mají úplně ten stejný problém s indiány.

zelenaesmolda
19. čer 2022

@journals
Tak Indiani maji spis problem s bilyma,kteri jim sebrali zemi a zahnali je do rezervaci.

journals
19. čer 2022

@zelenaesmolda to neni tak uplne pravda. Urcite to neni prapuvod jejich problemu. Vysledek je kazdopadne stejny jako tady. Ne-li horsi 😖

autor
19. čer 2022

@zelenaesmolda stejná bude jako ostatní z jejich komunity. Už tady nějaký pátek žiju.

zelenaesmolda
19. čer 2022

Cesi taky maji v zahranici casto povest zlodeju a buranu.Chces rict,ze jsme takovi vsichni?Promin ale prijde mi fakt nechutne kdyz takhle mluvis o malem diteti,ktere za nic nemuze.

camelinka
19. čer 2022

Super, ze ses hecla a souhlasim, kdyz se jednou holka od "komunity" netrhne, dopadne stejne, bohuzel 😔