Poradíte nějaké rychlovky - dobroty na rodinnou oslavu?

petulka25
1. pro 2013

ahoj holky za 14 dní mě čeká větší rodinná oslava! Bude se konat až navečer a už ted přemýšlím co nachystat-dejte mi prosím nějaké tipy a rady co na stůl ....šneci z listového těsta,mísy, nějaká buchta, a co dál a co dál????????????? děkuji

lenicka07
1. pro 2013

Ahojky, já na oslavy dělám např. plněné slané rohlíčky, slaný závin se šunkou, lučinou a pórkem (moc dobrý a rychlý🙂 , aspik (trochu pracnější), kuřecí roládu (dělám v srnčím hřbetě, taky rychlovka), asi dvakrát jsem zkoušela slaný dort (ale to moc rychlovka není), řezy (výborné a rychlé jsou např. kardinálovy - najdeš na mimibazar.cz), koláčky s různými náplněmi, jednohubky, sýrové roládky, možno udělat i nějaké slané tyčinky atd.

xpila
1. pro 2013

@petulka25 Nejvíc se mi osvědčily miniřízečky (kuřecí i vepřové), můžou se jíst i studené, kuskusový salát (kuskus, grilovaná zelenina, feta nebo balkán a olivy) - měl velký úspěch, masová roláda (kuřecí, krůtí nebo vepřová, různé náplně), minipizzy (z kynutého nebo i listového těsta), slané a sladké muffiny, domácí paštika (dá se udělat dopředu), miniutopenci (v Lidlu mají minibuřty) - opět udělat dopředu, nakládané sýry (hermelín, feta, eidam - přidávám bylinky a olivy), sýrová roláda nebo sýrové-šunkové řezy, plněné tortilly (wrapy s různými náplněmi). Je toho spousta 🙂

petulka25
autor
2. pro 2013

@lenicka07 děkuji-tolik věcí🙂 plněné slané rohlíčky-můžu poprosiz o recept!
@xpila taky moc děkuji za tipy 🙂 miniřízečky-to mě nenapadlo 🙂,

@xpila
@lenicka07 jak děláte sýrové rolády?? děkuji

lenicka07
2. pro 2013

@petulka25 Slané rohlíčky: 1/4 l mléka, 1 kvasnice, trochu cukru - udělat kvásek, přidat 150 ml oleje, sůl, půl kg hladké mouky (vychází to úplně přesně) - udělat těsto, nechat chvíli kynout. Rozdělit na 5 dílů, každý díl na osminky, dát náplň, zatočit, potřít vajíčkem, sezam, mák atd.. Náplň dle fantazie - já dávám 1. varianta: suchý salám (paprikáš, vysočina..), trochu nastrouhané nivy a kousek šunky 2. varianta: osmažím cibulku a na tom opeču kousek uzeného (na kostičky), na závěr dám 1 lžíci kečupu

lenicka07
2. pro 2013

@petulka25 Sýrové roládky dělám tak, že naskládám plátkový sýr (třeba na folii), plátky musí jít kousek přes sebe, aby to drželo (sýr nijak nenahřívám, takhle je to v pohodě), natřu česnekovou pomazánkou, a dám tam třeba hroznové víno, mandarinku apod. Nebo na ten sýr dám plátky šunky, potřu pomazánkou atd. Pomazánka může být z pomazánkového másla, tav. sýrů, másla atd. ... koukni třeba tady, takhle to vypadá nějak http://www.mimibazar.cz/recept.php?id=133623

lenicka07
2. pro 2013

@petulka25 Jo a ty miniřízečky jsou taky fajn ... já nakládám slabé plátky vepřového (na minutku), nenaklepávám, nebo kuřecí prsa, do takové jogurtové marinády, v té se to nechá den uležet a pak se to jen obalí ve strouhance a usmaží. Takže je s tím před oslavou minimum práce a mám je čerstvé.

beruskadiv
23. led 2014

@lenicka07
Dobrý den,napište mi prosím jak děláte tu jogurtovou marinádu na řízečky,jdeme na ples chci udělat řízečky a času na přípravu asi moc nebude 🙂
Děkuji Stáňa

lenicka07
23. led 2014

na 80 dg až kilo masa (vepřové i kuřecí) - 150 ml bílého jogurtu, 1 vejce, šťáva z půlky citronu, 1 lžička kari, 2 lžičky soli, půl lžičky pepře, 1 lžíce solamylu (dávám vrchovatou), 1 lžíce oleje, je možné přidat i česnek - maso naložit do marinády minimálně na jeden den, pak obalit ve strouhance a smažit. Z vepřového jsem nejraději kupovala plátky na minutky (tenké) a už jsem je ani neklepala, jen naříznout okraje.
@beruskadiv