První Vánoce s miminkem. Jaké dárky koupit?

senja
25. lis 2009

Jake darky pro miminko? Jaky prubeh Stedreho dne? Bude to jine nez predtim?

alca85
25. lis 2009

berus222, tuším sme mali rovnaké Vianoce..aj my sme boli u svokrovcov a potom sme si odbehli aj k naším...Ani ja nechcem tráviť tieto Vianoce osamote, lebo mi to pripadá ako by sme boli stále ešte len dvaja, keďže malinká je ešte moc malinká na to aby si niečo uvedomovala....tiež chcem ísť k svojím rodičom,ale nechcem moc tlačiť na mm...lebo on to tak nevidí...

alca85
25. lis 2009

senja a čo sa ráta už ako zlé vzťahy? napr. to, že mi svokra dovšetkého hovorí?..ale to je už iná téma... 😀

senja
autor
25. lis 2009

alca Presne. Ze me ze zacatku nechteli a ted delaji, ze je na vsechno zapomenuto (ale ja jsem na nic nezapomnela samozrejme), navstevy ohlasuji vecer pred a "ne" neberou jako odpoved, kecaji do vychovy a vydupavaji si, abych to udelala podle nich apod. apod.

rimmel
25. lis 2009

juuu ako dobre je zit tisice km od babiciek 😀 😝

lienka79
25. lis 2009

Ahoj..nechcem ti brat iluzie...ale malemu to bued jedno....
Aspon ansemu tobolo..sice kukal, co as to deje pri stole....ze je nieco inak..Ale darceky ho nezaujimali,snad stromcek..este ani o rok to nebolo ono..ale verim,ze tento rok to uz bude to prave orechove....Uz aj "tusi", ktpo je Jezisko a preco nosi darceky...takze sa velmi tesim na ne 😀

baarca
25. lis 2009

Senjo, jako motivační na lezení mi připadne dobrý obyčejný míč - třeba teď mají v Ikea skvělé plyšové kopačáky. Můj malý si ho vždycky ručkama odvalí a pak se snaží za ním dostat 😀 Teda ještě neleze, ale snaží se 😅

senja
autor
25. lis 2009

rimmel Ono to take zalezi na tom, jaka ta babicka je vuci malemu. Treba ja jsem mela babicku tisice km daleko a dost me to mrzelo, mela jsem ji rada 😒 Ale to uz je jine tema 🙂

Holky a jak chcete vyresit ten konflikt tradicni Jezisek vs. Santa Claus? Vzdyt ted mame vsude same obrazky dedka v cervenem oblecku... Fakt se netesim na to az se maly ve skolce bude hadat s jinymi detmi o to kdo nosi darecky na Vanoce 😖

miskachrumka
25. lis 2009

ahojte aj mi budeme mat prve vianoce 🙂
už sa velmi tesime! 😉
sme zvedavy ako dopadne nas stromcek 😀

marfic
25. lis 2009

aj my budeme mať prvé Vianoce, tak uvidíme ako to bude vnímať malý

senja, k tomu lezeniu.... je psík Fred od Tiny love, ktorý chodí a nejaká zábavná guľa od FP, do ktorej keď buchne, tak sa kúsok odkotúľa, ale náš malý si ju pridrží ☹ a nelezie za ňou

marecek4
25. lis 2009

taky nás čekají první vánoce,dárků už mám nakoupíno a ještě budu,ale spíš těm velkejm,pro malýho už to je asi uzavřeno,taky to tu nemáme nafukovací, a vydyndyla jsem mu tu domácí houpačku,ještě houpací kůň,a pak ještě šneka a skládačka od fischera,nějaká knížka,ještě přemýšlím nad tím válcem na lezení-ale ten balón se mi líbí víc-bude dýl využitý a jinak tvrdím že je to všechno pro nás,malej bude mít papíry a světýlka

miskachrumka
25. lis 2009

marfic tu gulu ma sesternicin maly a nasemu sa nejak nepacila 😒

josifek
26. lis 2009

u nás to budou po dlouhé době také první vánoce s mrnětem 😀 😀 dárky moc neřešíme spíš se těším na její výraz až uvidí svítící stromeček 😀 😀 😀 😀 😀 a prskavky 😝 😝 😝 z dárku máme plyšovou spinkací panenku, válec na lezení ten se my osvědčil i před 15 lety 😀 😀 a pěnové puzzle a obyčejný malí barevný míč 😝 . Babička s dědou koupí kostky a ostatní co chtějí. Spíš se těšíme na atmosféru a výraz malé až uvidí stromeček 😀

josifek
26. lis 2009

Jo a Senja u nás chodí vždy a chodil jěžíšek i u syna jsme to neřešili, a santa je jěžíškův kamarád z jiných zemí 😀 😀 😀 😀 takže klidně máme i my jednoho sedícího na židli z Ikei 😀 😝 😝 😝 😝

anitta
26. lis 2009

ahojky

senja tvoje motto si přesně říkám každý den když mám své zlatíčko v náručí už od jeho narození 😉 fakt je to pravda v dnešní době. ☹

vánoce budou krásné. těšíme se na ně moc. máme pro davídka plno dárečků i když jak už bylo řečeno nejvíc asi zaujmou papíry a ma´šličky ale na dárečky časem určitě taky dojde 😉

bertica.h
26. lis 2009

aj naša Anetka bude mať prvé Vianoce..bude to fofr🙂)
Stromček ozdobíme už 22 decembra,piecť začnem asi za pár dní..k tomu mám 4ročnu slečnu doma..
ale veľmi sa tešíme.. 🙂

benjik
26. lis 2009

ahoj,
tak u nás jsou letošní vánoce taky první s prckem a už se moc těšímeVětšinu dárečků máme už nakoupeno a ještě budeme malý pořizovat ten hudební dvoujazyčný stoleček od fisher price.Nel miluje hračky,dokáže si s nima hrát dost dlouho,tak nebyl problém jí na vánoce vybírat dárky.Spíš je problém nekoupit vše co člověk vidí. 😀 Jinak jsme koupili oblečení,dětskou kosmetiku a plastové nádobí,jelikož o vánoce začínáme s příkrmy,které Nel donese ježíšek.Na oběd budeme doma a pak jdeme na večeři k mojí babi,aby nebyla na vánoce doma sama.no a 25. jdeme na oběd o pár kroků dál k mojí švarové a manželovým rodičům.(bydlíme v několika generačním domku)
jinak kauza ježíšek nebo santa,u nás je to jedna a ta samá osoba,akorát nepřiletí krbem,ale oknem a zazvoní na zvoneček

senja
autor
26. lis 2009

bertica.h Jak to peceni propana zvladnes? 😕 To obdivuji! 😉

berus222
26. lis 2009

k nam chodil jezisko klucovou dierkou. som zvedava ako to budem vysvetlovat mojmu malemu, ked sa ma na to opyta, lebo mna pri tej predstave napadalo vsetko mozne a mala som veeeeela otazok

veronikapp
26. lis 2009

my mame zatial darceky nakupene iba pre starsiu, pre mladsiu si ani nerobim starosti aj tak mame toho doma tolko ze ani neviem co by som jej mala kupit...
starsia mala na prve Vianoce 9 mesiacov nakupili sme jej kazdu hovadinu a aj tak ju nic nezaujimalo len ten baliaci papier ju fascinoval este 3 dni potom... 🙂 a este stromcek - ten skoro skoncil na nej ked z neho tahala gule lebo sa v nich videla...

nikollette
26. lis 2009

Berus 😀 😀 😀

rimmel
26. lis 2009

senja no sak ked muz pride domov na vikend, my zeny si mozeme robit co chceme ci nie? 😀

senja
autor
26. lis 2009

rimmel, Tak u nas je to jen teorie, praxe vypada jinak 😀 Popravde mm je na zivnostaku, takze vetsinou pracuje i doma o vikendu 😠 Ale jinak se snazi pomahat se vsim i pres tyden vecer po praci, o vikendu je na nem "venceni" maleho 😀

nikollette
26. lis 2009

Ja kúpim malému asi pod stromček obyčajné zošity. Malý si vytiahol A4 zošit a už sa sním hrá asi pol hodinu 😀

senja
autor
26. lis 2009

Mala dcera jednoho znameho ma ze vsech zabav nejradeji trhat noviny na kousky a davat to do velke zavarovacky 😀

kocicinka
26. lis 2009

Ja uz mam vymysleno, co nam prinese Jezisek. Pro mimi: permanentka do solné jeskyně(dnes jsme tam byli poprvé a moc se nám to líbilo) ergonosic- bud manduca, ergo, nebo liliputi, protoze uz jsme vyrostli z babybjorn. Nejakou hracku od Lamaze.
Pro mami: nejaky neprokmokavy krusky na ven, abychom mohli cabrovat i v desti, hodinky a autoskola.
Budeme u mojí mámy, tak jako loni, protože nikoho jiného nežli nás nemá a já nechci , aby byla sama. Manžel chtěl, abychom byli spíš sami. Na Hod Boží pak budeme u tchánovců, taky s nima nemám moc dobrý vztahy 😝
Už se těším, až bude malý cupovat ty vánoční papíry pod stromkem 🙂
Bude to jiné v tom, že nebudu péct, poprvé, ale s mimi to fakt nezvládám 😅

benjik
26. lis 2009

já už začala péct radši před dvěma týdny,peču totiž nejen nám,ale i mojí babi,mým rodičům a manželově mámě a s malou to stiháme jedině po večerech 😅

berus222
26. lis 2009

benjik, ja keby som zacala skorej, tak to do vianoc vsetko zjem. 😅

marelica
26. lis 2009

Ahojte, naše prvé Vianoce vlani boli dosť "divné"... Dcérka mala 5 týždňov, prekonávali sme laktačnú krízu, malú trápila kolika... boli sme s MM prvý-krát sami v novom (ešte nezariadenom) dome... všetko som chcela mať tip-top, ale po pôrode som mala problém s chôdzou ☹ , lietala som v kuchyni a varila netradičné Vianočné jedlá (lebo kapusta a šalát samozrejme nadúvajú)... večerali sme každý sám, lebo raz varoval malú manžel a potom ja (akurát stráááášne plačkala, lebo ju bolelo bruško)... boli to tie najkrajšie a najdivnejšie Vianoce v mojom živote a teším sa na tieto najbližšie!!!!!!! Hurááááá!!!!

senja
autor
27. lis 2009

marelica Tak to ti opravdu nezavidim ☹

kocicinka Take si davam jizdy v autoskole, protoze jsem asi 6 let nesedela za volantem (od te doby, co jsem dostala ridicak) a ted to akutne potrebuji, at furt neotravujeme tatinka s cestovanim za doktory a nakupy ve meste.
O cem ta solna jeskyne je? Docela me to zaujalo 🙂 Je to nekde v Pze?

klematis
27. lis 2009

berus taky jsem ještě nezačla péct, protože by to tak nějak dopadlo a jsem teda zvědavá jak to vůbec s prckem zvládnu a kdy vůbec začnu. Jinak jsme si taky nadělili trošku dopředu pernamentku do solné jeskyně. V úterý jdem poprvé, tak jsem zvědavá jak se tam malému bude líbit a jestli tam vydrží v klidu třičtvrtě hodiny 🙂