Rodinné oslavy, berou příbuzní v potaz čas na pozvánce?

jarunkaxyz1
21. zář 2013

Ahoj maminky, chtěla jsem se poradit, zeptat na názor - když děláte rodinné oslavy, bere Vaše příbuzenstvo v potaz čas uvedený v pozvánce nebo který řeknete?
Máme totiž s manželem nějak problém "mít trošku rozhodovací právo". Většinou zveme příbuzné na oběd a pak celé odpoledne, ráda bych si ráno a dopoledne všechno v klidu udělala a stejně prostě jako bychom nic neřekli, jsme rok co rok postaveni před "hotovou věc", že přijedou brzo dopoledne, aby si užili dětí atd...přitom se vídáme celkem často, na to, že jsou přespolní. Mně by dodržení času (cca) moc pomohlo, ale tchýně je jaksi urážlivá a prostě to nebere. Sama podle sebe to nějak nechápu, když jsme někam pozváni, snažíme se dorazit na ten pozvaný čas......Jsem divná? Manžel už je taky naštvanej, ale vždycky ustoupíme, aby se milostivá babička neurazila. Jenže - jde mi o princip (to vstávání v 6 kvůli přípravám nějak vždycky přežiju), ale říkám si, copak jako "vlastní domácnost" nemůžeme mít nějaké slovo? Dík moc za názory 😉

michaela_2
21. zář 2013

Ahoj, širší příbuzenstvo - jako jsou třeba tety, strýcové atd. čas respektují. Co se týče mojí nebo manželovi maminky, tak tam to beru trošku jinak, ty se u nás mohou zastavit kdykoliv a asi by mě ani nenapadlo nějak řešit to, jestli naše maminky náhodou nepřijdou o hodinu dřív 🙂. Ale s oběma - stejně jako s našima tatínkama, vycházíme moc dobře, kdykoliv nám pohlídají malou a celkově se vídáme často, poněvadž bydlí blízko.
Takže naše rodiče stavím na trošku jinou úroveň než ostatní příbuzné, od kterých samozřejmě dodržování určitých pravidel vyžaduji, k těm také nechodím kdy se mi zachce, ale podle toho, kdy mě pozvou 🙂.

ustarana
21. zář 2013

@jarunkaxyz1 U nás sa dodržuje určený čas. Rovnako ako aj my rešpektujeme čas pozvania.

pepibubu
8. říj 2013

Hodinu dřív bych neřešila, ale kdyby bylo domluveno např. dvanáct a přišli v devět, tak by mě asi trefilo....

soleilll
8. říj 2013

@jarunkaxyz1 Jasně, že musí respektovat pravidla, která nastavíš. Přece ti nemůžou bez pozvání vstupovat do soukromí? Já bych prostě neotevřela, pokud by byla návštěva pozvaná na určitou hodinu a přišla neohlášeně o hodně dřív. My řešíme spíš opačnej problém - čas pozvání se nedodržuje, protože tchán chodí vždycky strašně pozdě. (Pokaždé má před odchodem z domu strašně moc jiné práce.) To zas beru jako neúctu k těm, co ho zvou. Ale den to tak nenaruší, jako když k tobě přijde tchýně o několik hodin dřív. Trvala bych na dodržení vámi určenýho času, však ona si časem zvykne.

jancip
8. říj 2013

@jarunkaxyz1 U nás to tedy respektují všichni....když s tím tchýně má problém, co ji třeba zapojit? jako ať dojde dřív, ale bude dělat třeba očka, chlebíčky nebo prostě něco.

jarkakr
17. lis 2013

Čas pozvánky začnou respektovat, když je jednou necháš sedět na gauči a půjdeš ještě dodělávat řízky, vytírat nebo uklízet. Je to neomalené, ale rozhodně ne tak, jako přijít o hodiny dřív.

blahova_andrea
18. lis 2013

U nás je to téměř respektováno. Mladší sestra se většinou nabídne, že dorazí dřív a pomůže mazat hubky apod a nebo je nachystá doma a přinese, takže je to fakt pomoc a ne přítěž, která doma zaclání. Pomáhá mi holky moje zlatá i během oslavy, abych se mohla všem věnovat a sama jde odnést prázdné talíře a namaže další hubky apod. Ani nevím jestli jsem jí vždy pořádně poděkovala 😅 Jinak většina lidí dojde +- dle času v pozvánce. Jedině nejstarší brácha s manželkou a dětmi nedojdou nikdy kdy mají. A tak to bylo vždy. Bylo jedno co kdo kdy slavil. Vždycky došli o hodiny i více později.

kopretina77
26. lis 2013

tak u 😠 nás je to většinou naopak,návštěva příjde později a to mě pěkné vytáčí,kdyby to bylo pár minut,ale to je o hodinu i více

kamilka007
19. únor 2014

A teď si holky představte, že jsou i návštěvy, které pozvané vůbec nejsou, ale po týdnech vaší úspěšné sebeobrany si prostě vezmou dovolenou a dorazí, i na 3-4 dny. 🙂 Moje švagrová s malou.

jancip
19. únor 2014

@jarunkaxyz1 U nás se čas respektuje. Zveme až odpoledne, kdy se syn může po obědě vyspat a já vše nachystat. Tchyně (bydlí ve stejné vesnici) se vždy zeptá, zda má přijít dříve, aby nám pomohla. Je to Vaše oslava, pravidla si určete Vy.

iris
3. čer 2014

u nás se čas respektuje, pokud ho nerespektují, nezvi je na oběd a udělej oslavu třeba až od 2 odpoledne s tím, že dopoledne máte rodinný program

sarkad2856
3. čer 2014

Když máme posezení s jídlem v hospodě tak přijedou tak jak mají pokud nejsou z velké dálky ale že by přijeli hned k ránu nebo dopoledne, to ne