Svatba, mám si nechat šaty ušít?

sachmet2
13. únor 2018

POMÓÓÓC! 🙋‍♀️
Ahoj holky, mám si nechat šaty ušít, nebo půjčit?
Myslím, že je prima, když bych měla nějakou památku, jinou než jen fotky.
Cena pro mě není rozhodující.
Jak to vydíte vy?

kreveta1
13. únor 2018

@sachmet2 Ahoj, a co s nimi ?? Prodat .... Já jsem tohle udělala se šatama z maturáku. A těch 10 let visí ve skříni.... a lituju toho, že jsem si je koupila... taky jsem si je chtěla mít památku z maturáku...ted nevím co s nimi... K.

hlasimse
13. únor 2018

Nech si je ušít 🙂 Já jsem sentimentální a vadilo by mi, kdybych se na ně už nikdy nemohla podívat. Ano, visí ve skříni, ale to mi vůbec nevadí.

bamak
13. únor 2018

@sachmet2 tak si je nech usit 🙂 .

palomitacheca
13. únor 2018

@sachmet2 nechala jsem si je ušít, protože jsem chtěla šaty, jaké bych nikde v salonu stejně nesehnala. Jsou šité přímo na mě, s krejčovou jsme ještě doladily pár detailů, aby byly přesně podle mých představ... Navíc jsem plánovala, že je využiju i po svatbě, zatím jsem je měla na 2 rodinných foceních 🙂

vanea
Autor odpověď smazal
Zobraz
pavlina30
13. únor 2018

Za mě je lepší si šaty půjčit.Protože si je na sebe potom už stejně nikdy nevezmeš.A v salonu ti k nim půjčí spoustu dalších doplňků což je fajn.Takhle bys to musela vše kupovat

matulka93
13. únor 2018

Pokud bych semmela rozhodnou sama za sebe, rozhodně ušít 😍 budou to šaty presne na tvou postavu, nikdy ti konfekce napadne tak skvele a ulitě jako pokud je usije nekdo na tebe 😊 a pokud neresis penize neresila bych co s nimi pak. Dat na bazar se dají vždy. Ale moc dobre si pamatuju jak sme jako malemnasly mamky uskovane svatebni saty a byli s nich paf a mame je skovane do dnes 😊 mimochodem taky šité 😊😊

monix94
13. únor 2018

Ja si saty pujcila. Jak uz uvadel nekdo nade mnou. Saty na maturak jsem koupila a visely ve skrini, tak tak jsem je prodala. Takhle jsem byla oblecena v satech za 20 tis, ktere bych si normalne dovolit nemohla 🙂

swetlusska
13. únor 2018

Já si je koupila, asi za 3.000,- 🙂, krásný, jako víla, kdyby se trochu upravily, daly by se dál používat jako plesový, jenže na to nemám čas, tak mi prostě visí ve skříni.

prcekverunka
13. únor 2018

@sachmet2 Já jsem si koupila na bazárku a jsem ráda. Možná je prodám, možná ne, ale jsem ráda, že jsem si je koupila a zůstaly mi.

lucyp13
13. únor 2018

Asi záleží jaky typ,pokud typické slehacky a dlouhé tak pro ne nevidím další využití a aby mi zabíraly místo ve skříni na to nejsem,nemam rada hromadění krámu.pokud třeba antický styl nebo krátké tak by se možná s úpravou daly využít na plesy/foceni.

jaja01k
13. únor 2018

Ja jsem si saty koupila. Ale nejsou to typicke svatebni saty, takze se daji nosit i na jine prilezitosti 🙂 Kdybych chtela dlouhe bile, tak bych si je pujcila 🙂

deninka87
13. únor 2018

Já bych si je klidně nechala ušít 🙂 já jsem měla šaty dvoje, jedny jsem měla půjčené - ty byly na svatbu u nás, byly moje vysněné, kdybych si je chtěla koupit tak by vyšly asi na 70 000,- Kč (proto bylo lepší si je půjčit), druhé šaty byly na ,,svatbu" v zahraničí a ty už jsem si koupila a nechám si je na památku, hlavně je chci ještě někdy využít, např. na rodinné focení a proč ne??? svatbou to přece nekončí ❤

andelka
13. únor 2018

Já budu kupovat. Stejně ceny půjčení jsou šílené. A nemusím se bát,že s šaty něco udělám. Kdybych měla víc času,tak si je nechám ušít.

markel
13. únor 2018

Ahoj, Mrkni na Fler, co se Ti libi a hod tam dotaz treba do plenu do Fora...

babanci
13. únor 2018

Zrovna to řeším s nejmladší dcerou. Ona si taky myslí, že by je chtěla mít napořád, ale já vím, že za tři roky jí začne vadit, že je musí mít ve skříni. Pokud se vdá na mořském břehu a vypadá to, že ano a zvolí nějaké takové lepší letní šaty, tak pak opravdu radši ušít. Jestli chce být za bahrajnskou princeznu, tak radši půjčit. 🙂 Myslí si, že jí je ušiji já, ale copak jsem Blanka Matragi?

markel
13. únor 2018

Nekdo z tveho okoli, kdo sije 🙂

babanci
13. únor 2018

Jinak jsem zrovna dneska našla na fleru paní, co je šije - Dyona. Koukni se, nějaké jsou krásné.

poah
Autor odpověď smazal
Zobraz
markel
13. únor 2018

Já bych se asi nevdávala v tradičním šatech (bílých), ale třeba takových, které lze použít i na jinou příležitost, popřípadě přešít. ;) A druhá věc je, co třeba po dětech, zdali zůstane stejná velikost ta tak no... :D :D

kirinka2013
13. únor 2018

Já si našla naprosto dokonalý na Ebay, šly i zkrátit na minišaty na večer, šili je tam úúúúdajně dle mých rozměrů. A pak jsem si je nechala doupravit ve švadlence tady v ČR, aby mi seděly perfektně. Sklidily hodně úspěchu svou originalitou.

kaaaciii
13. únor 2018

Já si je nechala šít 🙂

priefi
13. únor 2018

@sachmet2 ja jsem saty kupovala v Polsku 😉 a byla jsem opravdu hooodne spokojena 😊 vysly cca na 7000 s doplnky na 10000 (zavoj, sukne ktera krasne nadzvihla saty, bolerko), boty ve stejnem obchode, ale ty mi koupil manzel, dle tradice

hojda
13. únor 2018

U ušití bych měla strach, jestli se to povede podle přání a jestli pak šaty budou vůbec slušet. Přijde mi lepší si je vyzkoušet hotové a člověk, pak hned vidí, jak to vypadá oblečené. To samé objednávání přes internet, měla bych obavu, co mi přijde (střih a kvalita).

rajecka
13. únor 2018

Já jsem si je koupila a i když do mě potom všichni hučeli, ať je prodám, nechala jsem si je. Nechodím se na ně každý týden dívat do skříně, ale věřím, že až je za 20 let vytáhnu nebudu já a moje dcery věřit, že jsem byla tak hubená 😀 Pokud tě nepálí peníze tak to vůbec neřeš a kup si je. Je to památka jako každý jiná, navíc tohle v dnešní době půjčoven jen tak každá doma nemá 🙂

verunka11221
13. únor 2018

Ja si koupila a pak prodala.Ty ceny pujcovneho jsou narez.Sehnala jsem prez bazar od pani co si je kupovala v Nemecku v salone.

mazeret
13. únor 2018

Já osobně bych dneska nešla do klasických svatebních...takže by byly takové, abych je mohla vzít třeba na ples - svatbu. A jsem osobně nadšená z tvroby retro šatů https://www.miabella.cz/svatebni-saty/
a to ušití pak vlastně vyjde jako půjčení... a máš originál

nekiaxy
13. únor 2018

Já si koupila, ale měla jsem krátké, smetanové a venkovní uvolněnou svatbu. Pokud klasické, ty bych půjčila🙂

nekiaxy
Autor odpověď smazal
Zobraz
6miska4
13. únor 2018

Stejně jako @hlasimse 🙂