Svatba "jen kvuli prijmeni "

nikyselen
16. čer 2018

Ahoj chtela bych se zeptat na nazory..jsme spolu X let deti mame..tedy me jde jen o spolecne prijmeni a kdyby se nahodou neco prihodilo..
Tudiz moje predstava je : ja + chlap nekde na urade..rekneme si ano+svedci..chci teda bile saty(ne princezna) a foto hezke, aspon nejakou pamatku..a deti aby teda pritomny..
rodinu a znami nechci to mam v planu grilovacka chlastacka tak jsme se vzali 😀mel nekdo takovou statbu?nakolik vysla penez?jak to vzala rodina?

malinkaelinka
16. čer 2018

Svatba tě nemusí stát ani korunu, jde o to, co všechno si přeješ... my měli malou svatbu, rodiče, svědčí, sourozenci, obřad na radnici, malý oběd v obyčejné hospůdce, pak posezení u nás doma. Celé nás to vyšlo na 13 tisíc, ale byly v tom naprosto zbytne věci jako docela drahé boty pro oba apod.

zavodnice
16. čer 2018

Stalo to tisícovku, protože sobota zrovna nebyl dodávací den, jen my dva a svědci.

ovecka14
16. čer 2018

No my měli svatbu tajnou. Jen my plus svědci. Pak oběd a hotovo. Stalo nás to vpodstste jen prstýnky a ten oběd

nikyselen
autor
16. čer 2018

@malinkaelinka
A za jak dlouho se da takova svatba zpraktikovat..(tim nemyslim vybarani a cekani na datum)

U nas bude nejdrazsi asi ta grilovacka ala oznamovacka 😀 to je mi jasny...
Spis me jde o to jak to vezme rodina..
Za jak dlouho se to da zpraktikovat..

nikyselen
autor
16. čer 2018

@zavodnice
Jak to vzala rodina?meli jste to na radnici?jak si byla oblecena?

malinkaelinka
16. čer 2018

@nikyselen v prosinci jsme se rozhodli, že se vezmeme a v půlce února byla svatba. Mezitím jsem si ještě strihla státnice 🙂 nic moc jsme nezarizovali, v té době jsme řešili věci kolem začínající stavby domu, takže svatba byla spíš okrajová záležitost

mku
16. čer 2018

My jsme si takhle rekli ano v prosinci... jen my, svedci a nase dcera, v oddaci den dany radnici, takze zadarmo 🙂 Pak jsme se svedky sli na obed a to bylo vse. Na sobe jsem mela rifle 🙂 manzel koupil jen kytku a mame prstynky. Rodicum jsme to jen dopredu oznamili a pak jsme (pri prilezitosti narozeni syna) pro ne udelali u nas doma grilovani. Kamaradum jsme to rikali postupne jak to vyslo po svatbe... proste jsme to tak chteli a nezajimalo nas moc co si o tom mysli ostatni...
Ja nejsem priznivec obrovskych nakladnych svateb (tu jsme mela pres trinacti lety, pro meho partnera to byla prvni svatba), neni to zaruka stastneho vztahu a radsi si penize uziju jinak...

ruzicka06
16. čer 2018

@nikyselen Kamarádka to měla stejně: oni dva, svědci a jejich malý syn, rodina to vzala normálně. My jsme třeba měli klasickou svatbu, čistě jen rodina, necelých 30 lidí. A nemyslím si, že by se to finančně nedalo zvládnout. Je to o tom, na co člověk chce a nebo nechce dát peníze. U nás v rodině by to neprošlo vzít se na tajnačku a pak to oznámit, ale kvůli tomu jsme normální svatbu jako nedělali, prostě jsme to tak chtěli. Svatba pro nás nebylo něco, co bychom chtěli nějak tajit a navíc pro nás to nebylo jen o tom přijmení. Každému se líbí něco jiného, každý má jiné priority. Přeju 🍀 , ať to máte dle svých představ!

ajronka
16. čer 2018

My měli svatbu před dvěma lety. Zasnoubili jsme se a za tři měsíce se brali. Oznámili jsme rodičům, ze chceme jen svědky a naštěstí to vzali jakžtakž v pohodě. Měli jsme svatbu na horách a byla to paráda. Měla jsem bílé letní krátké šaty a kytku z levandule. Já už měla kdysi taky jednu velkou svatbu a pro partnera to byla první. Užila jsem si to více než na té první, která pro mě byla fakt hrozná. Takže to všem jen doporučuji 🙂

cipisek2017
16. čer 2018

@nikyselen Jméno si můžeš změnit i bez svatby, pokud na ní netrváte 🙂

nikyselen
autor
16. čer 2018

@cipisek2017
Svatbu hci 😊

Nejde o to,ze by se to nedalo zvladnout financne,ale predelavame barak a to co usetrime na stvatbe tak si uziju dovolenou,chlapa miluju s papirem i bez takze nepotrebuji potvrzeni 30 lidi 😉urcite je krasna velka svatba apod.,ale me staci na rodinne foto v bilich obyc satech a pak "grilovacka"v ramci narozenin oznamit svatbu a zaroven zapit dcerku 😁

A dale mi jde o to ze chlap uz je rozvedeny..a ja "znam jeho rodinu a okoli" a vim ze na stvatbe by byly lidi "porovnavaci" nechci svatbu porovnavaci ona to dela tak a ma takovy saty to na "Xxxx" to dela tak a mela to lepsi...a vim,ze by to tak bylo a ja se nechci nervovat tim co ki kdo rika za zadama..

nikyselen
autor
16. čer 2018

Moje mati to tedy orve jedina dcera a bere se na tajnaka 😀😀

zavodnice
16. čer 2018

@nikyselen Dobře to vzali. Prý nás aspoň nikdo nemůže pomluvit, když jsme nikoho nezvali. Bylo to na radnici a šaty jsem měla rudé. Ale nebyla to moje první svatba.

berenika39
16. čer 2018

jj, pěšky na úřad v obci, velká sranda, šampíčko jsme tam bouchli, mě byl za svědka syn a manželovi jeho holka - syna holka. měli jsme oba černé kalhoty a bílé volné košile, kytka jednoduchá, děti s námi, přesně tak, jak jsme si to přáli.
Pozvali jsme zbytek rodiny ten den an večeři domů a tam čekal svatební dort. Vzali to, jsme už velcí, pro oba to byl druhý pokus.
Doporučuji.

podaji
16. čer 2018

Sestra měla svatbu na zahradě. Pozvala oddávajícího svědky a jen rodiče a sourozenci s rodinou. Po obřadu byla normálka letní párty. Vyšlo je to na cca 25tis z toho nejdražší byly prstýnky. Bylo to fajn, pak přišli sousedi. Pohodová atmosféra

luckylee
16. čer 2018

My se v pulce listopadu rozhodli,zasli na urad a 5.prosince se vzali.Bylo nas 10lidi-rodice,sourozenci a babicka.Ja obyc saty z F&F,chlap kosili a dziny.Pak obed,zakusky s kavou a vecer doma.Byla jsem tehotna a v PN takze kvuli vychazkam.Cele to vyslo na 7 tis.
Par lidi nam to vycetlo ale co uz.Nedali bychom deseti tisice za svatbu.

normalnimatka
16. čer 2018

já myslim, že když už pro ně chcete udělat grilovačku, tak proč je nepozvat i na obřad (ne třeba nutně známý, ale aspoň rodinu...je dost možný, že to mnohý příbuzný zklame - ale jsem naprostej odpůrce dělat věci podle toho, jak očekávaj druhý!) když se vezmete jen se svědkama někde a pak uděláte grilovačku, přijde opravd na málo peněz. stačí si trochu propočítat pití a nějakou kejtu + nějaký to občerstvení. ale prostě záleží, co chcete.

my jsme se brali s nejbližšíma příbuznýma právě, a jako jesi si mysleli, že je to debilní, tak to je jen jejich problém. tchýně s tím určitě problém měla, protože žije podle hesla "co by si o mně pomysleli LIDI". ale tak byla to naše svatba, tak smůla..🙂 jako s odstupem času....já bych to asi udělala jinak, asi bych si to paradoxně víc užila, my jsme to dost jako odflákli vlastně:D no ale co už.... nechci zabíhat do podrobností. příbuzný zkrátka postavte před hotovou věc. pár známejch se bralo takhle už s dětma a taky to dělali v malým stylu, většinou. myslim, že se to i víc chápe, když už jste rodina dlouho a tak🙂 na druhou stranu...........já nevim, no. mně přijde divný tam nepozvat ani ty rodiče třeba. známý se takhle vzali, potřebovali to narychlo, ěnco kvůli změnám v zákoně to chtěli stihnout před novým rokem někdy v prosinci...no a jejich rodiče tam ani nějak jako nestihli dojet...:D a to mi teda přijde docela debilní, ale co už. na druhou stranu, vlastně se mi nelíbí ta tradice svatby jako něčeho a vesmíru. ale holt je to nastavený tak, že to někdo musí posvětit a odsvědčit a prostě se očekává, že je to "společenská událost". tak je trapný z toho nějak vybruslit, když to chcete fakt po svým. třeba říct si před vesmírem, že se berete, to vám právnicky bude hovno platný:D tyjo no a asi si teď protiřečim. prostě chci říct, že mi ta svatba v tý podobě, jak se dělá a děllávala, přijde debilní, na durhou stranu, když už je to tady takhle jako zavedený, tak mi přijde divný to nejbližší příbuzenstvo nepozvat, protože si to skoro jistě budou brát osobně.

normalnimatka
16. čer 2018

a zase když už se chcete vzít, aspoň trošičku bych si dala záležet na místě a koncepci. přecijen..........i když si myslíte teď, že je to jen taková bllbá formalita, stejně na to asi budete vzpomínat, min. kvůli fotkám. a tak si myslim, že je škoda to odbýt někde na radnici. pokud se vám to teda extra nezamlouvá🙂 naopak se daj najít krásný místa v přírodě, at o už je úplně o něčem jiným🙂 i to tam víc sedí bejt ne tak formálně oblečenej ve šlehačkovejch šatech atd., než někde na zámku nebo na radnici🙂

normalnimatka
16. čer 2018

jejda, tady mi vypadly nějaký věty:
na druhou stranu, vlastně se mi nelíbí ta tradice svatby jako něčeho a vesmíru.
ehm..:D chtěla jsem říct, že se mi nelíbí tradice svatby jako to, že potřebuju svou lásku k někomu stvrdit před ostatníma lidma. přijde mi to prostě ujetý. v minulosti to blyo víc pohopitelný. všichni na vesnici byli jedna rodina, a křesťani a jiný nábožný lidi to taky vůbec prožívali a prožívaj víc kolektivně, natož nějaký jednodušší společnosti. ale dneska, kdy jedeme tvrdej individualismus, a vůbec prostě to vnímám jako nesmysl, je to pro mě dost intimní vlastně, věc moje a mý druhý polovičky, a max. nějakýho vesmíru před kterým to stvrdíme. ale holt je to tady nastavený jináč.

normalnimatka
16. čer 2018

a když o tom tak přemejšlim...asi dost záleží i na tom, jakej vztah máte s těma nejbližšíma. vlastně si říkám, že kdybychom se měli fakt dost rádi se všema, udělali bychom to úplně jinak. ale byl to vlastně kompromis. byli u toho a tak nějak v rámci slušnosti a formality to proběhlo, ale nebyla to nějaká naše srdcová záležitost. protože to vlastně ani nemohlo bejt, nebyla žádná jakože "oslava", páč by to ani nešlo s těma lidma, co tam byli...nemáme s nima vřelej otevřenej vztah, kdy bychom si chtěli plakat na ramena, jak je to krásný, že potvrzujeme naši lásku kouzelným obřadem na kouzelným místě:D jestli to bude trochu srozumitelný...

zabkapetka
16. čer 2018

Taky jsme meli takovou svatbu - my dva, svedci a fotografka, koncem prosince jsme si rekli, ze se vezmeme a v unoru jsme se vzali. Rodina a nejblizsi pratele to vedeli predem, nedelali jsme to tajne a vesmes to vzali dobre. Nejhur to asi nesla manzelova babicka a maminka. Par malých vycitek zaznelo, nejaka ta slzicka ukapla, ale pak vsichni meli radost, ze jsme svoji. Byla jsem tehdy v 25tt a spis jsem chtela byt manzelka nez nevesta. Meli jsme to na radnici, takze zadarmo, saty jsem mela kremove volne z internetu, po obřadu jsme se jeli vyfotit, pak obed se svedkama a doma kafe se svatebnim dortem od tchyne...hned jsme pak jeli na tri dny na male libanky a i s nimi jsme se dostali na cca 18tis. Zalezi na tom co tam vsechno chces, jak drahe prstynky (my mame ocel), ... ale mala svatba jde urcite za mesic v pohode naplánovat...

normalnimatka
16. čer 2018

a jediný, na čem mi fakt záleželo, říkala jsem si, že jediný, co mi z tý svatby "zbyde", kromě manžela na krku:D tak jsou prsteny a fotky. neříkám, abyste za to utratili majlant, ale o tomhle bych popřemejšlela důkladnějc🙂 (i manžel prsten nosí a kocháme se jím až doteď, nosíme toho durhýho neustále sebou🙂)) a to nás přišly asi na 3 tisíce:D a fotografa bych bejvala vybrala asi jinýho a ty fotky bych asi pojala trochu jinak, ale co už🙂 něco máme:D

denny27
16. čer 2018

Máme v plánu něco podobného příští rok... už by to jako chtělo....pomalu 11let spolu, 4.dite na cestě a pořád sem jak cizí 😁😁

nikyselen
autor
16. čer 2018

@denny27
No ja jsem byla o roku zadana 3krat ale ani jednou jsme se nerozhoupali to dotahnout..vzdy jsme neco uprednostnili atd. A chlap rekl,ze uz me zadat nehodla 😀 takze za nim pujdu" za mesic se bereme 😀"

petulles
16. čer 2018

@nikyselen Ahoj, 2.6.2018 jsem měla přesně takovou svatbu, akorát jsme to nikomu neřekli a druhý den jely objet rodiny s posvatebním oznámením 🙂 Nestálo nás to nic, jen 3 stovky varhaníkovi 😀 + teda jsem si koupila krátké bílé šaty a kytičku do ruky nechala udělat 🙂 Všichni to vzaly v pohodě, šlo vidět, že se i ulevilo, že se nemuselo nic chystat atd. 😀 🙂 A já jsem nadmíru spokojená, daly jsme si po obřadu skvělý oběd se svědky, nafotily fotky a jely domů 😀 🙂 Grilovačka atd. potom s rodinou jindy .. 🙂

laja64
16. čer 2018

A nechcete jen úřední změnu příjmení? Že by jste měla partnerovo příjmení bez svatby? Nebo chcete být prostě vdaná?

janaelia
16. čer 2018

@nikyselen Taky bych chtela takovou jednoduchou svatbu, jak rikas jen kvuli prijmeni. Na zmenu prijmeni uz jsem se ptala, ale to se mi nelibi, protoze se prepise prakticky cela moje historie a to nechci.

alcar
16. čer 2018

Minimalne rodice bych na obrad urcite pozvala. Ja si nedovedu predstavit, ze by se moje jedina dcera vdala nekde tajne a pak mi to jen oznamila.

ilonne
17. čer 2018

@nikyselen Rekla bych, ze minimalne rodice pozvat je slusnost. Kdyby mi tohle udelala dcera nebo i jeden z mych synu hodne tezko bych to rozdychala. Navic kdyz pak chcete delat grilovacku. Udelala bych to tak, ze obrad rodice a svedci a sourozenci a pak grilovacka pro zbytek. A jestli chce nekdo neco porovnavat, je to jeho problem.

ajronka
17. čer 2018

@ilonne a proč hned mluvíte o slušnosti? Myslím, že jaké si to udělají, takové to budou mít. My taky rodiče nezvali, řekli jsme jim, kdy se budeme brát, že to bude na horách a hotovo. Je mi jasné, že jim to líto bylo, ale na druhou stranu nám pak řekli, že zase byli rádi, že se nemuseli někde vláčet. Pozvali jsme je pak na druhý den na oběd, povyprávěli jaké to bylo a super. Každému rodiči to musí být líto, ale je to rozhodnutí snoubenců, tak proč by se z toho měli hroutit a špatně to rozdýchavat..