Svatba s kojeným miminkem

verrryna
2. bře 2018

Ahoj, chtěla bych znát váš názor. Mám v červnu termín porodu a přítel by chtěl ještě v létě svatbu. Třeba v srpnu - to bude malému 2-3 měsíce. Mám k tomu ještě holčičku 2,5 roku. Pořád přemýšlím, jestli bych to dala. Hlavně to kojení. Když nad tím ták přemýšlím, tak si říkám, že bude malinkej a bude hodně spinkat a když to odlozime o rok, tak to už bude ďábel a bude vyžadovat více pozornosti. Máte s tím nějaká zkušenost? Vdávala jste se takhle nějaká? Děkuji

kafr
2. bře 2018

Osobně ne, ale vdávala se mi takhle kamarádka z VŠ a pamatuju si, že na obřad jsem měla miminko na ruce já (měli to na nějakém zámečku, nebyly tam židle...), starší holčička (taky něco přes 2r) šla myslím za družičku a byla s maminkou a babičky si mohli v klidu prožít obřad, pak už se o děti nějak na střídačku postarali. Maličká hodně prospala a byla moc hodná. Kámoška jen pravidelně kojila a asi s ní nezůstávala na hostině moc dlouho... Už je to hodně let, moc si nepamatuju, ale děti tam nijak "nevadily" (jako že by moc brečely, zlobily a tak)

verka1984
2. bře 2018

Vdávala jsem se, když bylo nejmladší dceři 6měsíců. Byla plně kojená. Na obřadě byla v kočárku a celý to prospala ☺Jak píšeš, jsou maličký a hodně spinkají.A na obědě a posléze na odpolední párty se vždy našly ruce, které se o malou postaraly. Hodně moje mamka, která s ní pak šla v pozdějších hodinách domu. Zvládnout se to dá a řekla bych, že je to snazší než se starším dítětem 😀

nugetka20
2. bře 2018

Záleží, jak to máte namyšlené, resp. kde svatbu chcete, v jakém "režimu" (zámek, obřadní síň, nebo někde venku, kde posléze i celou hostinu atd.)
Kamarádka se vdávala na zámku, ve 4 lidech + roční holčička. Zašli si na jídlo, holku pohlídala svědkyně .....holčička je moc hodná, klidná, neměli problém.

Já se vdávala v létě, přes 70 hostů, měli jsme to na ranči. Klukovi byl rok, hodně živé a ukřičené dítě. Dřív by byla svatba nemyslitelná, prokřičel by obřad :( Vše jsme měli na místě, pozváno několik párů s prckama, cca 10 dětí od 6 měsíců do 8 let. Takže se nám tam sešlo několik kočárků, jeden mrňous v šátku. Našeho malého měl manžel při obřadu u sebe (čekali na mě u oltáře), na podpis si ho vzal děda. Celý den (měli jsme to od 2 odpoledne) si ho tam pak střídaly babičky, na dece, s hračkama, pořád tam někdo s malýma byl a hlídal. Měli jsme udělanou kojící místnost, kde se dalo dítě nakrmit, přebalit ....bylo to fajn. Před 8 jsem jako nevěsta udělala pápá a jela s malým domů, manžel zůstal a bavil se s hosty.

Po této zkušenosti bych svatbu ve vašem případě buď udělala před porodem, abyste si to mohla užít a nebo až pak s druhým, až bude kapet starší a trošku odložitelnější. Jak říkám, ten můj první 4 měsíce doslova prořval. A to si pak člověk ten svůj den moc neužije. ....navíc, máme to je jednou za život (většinou), chceme si to užít, i tak je toho stresu kolem dost. Udělejte si to hezké, ať máte na co vzpomínat.😉

priefi
2. bře 2018

Vis, nevis do predu, jake bude mimi... byli by lepsi realizovat svatbu podle toho, jake mimi bude. Nektera mimca jsou hrozne sikovna, nektera hodne uplakana. Ale zase, pri obradu i to nejuplakanejsi muze spinkat a to nehodnejsi plakat. Ja byt Tebou, tak pockam, svatba je od toho, aby sis ji uzila a naplanovala a ne, ze budes jen ve stresu... az se narodi mimi, tak na blbiny kolem svatby opravdu nebudes mit cas. Pokud ale vse pripravi nekdo jiny a Ty se tam objevis az na obrad proc ne... a svatba kostelni nebo civilni? Protoze kostelni treba s sebou mjze nest i pripravy s knezem

verrryna
autor
2. bře 2018

Děkuji za názory. Z toho prostě vyplívá - počkat opravdu jaké bude miminko. Svatbu chceme venku v přírodě. Určitě mám rodinu, která by mi hlídala během obřadu. Jen aby to na mě nebyl závisláček a vydržel u někoho jiného. Uvidíme. Každopádně párty si pak tak neužiju jako ženich . 😀😁 ale to už je úděl matek

kladpol
2. bře 2018

@verrryna Asi bych volila raději svatbu s miminkem, které může někdo na hostině pohlídat, třeba babička nebo kamarádka. Pozvala bych i někoho s dětmi, aby se i malá mohla zabavit s vrstevníkama 🙂. Párty si pak neužiješ, když budeš kojit a budeš pak třeba uspávat. Na druhou stranu, když to odložíte na příští rok, tak prcci možná neposedí, ale pak pak si můžete užít třeba hostinu a večer párty, to by mohly děti třeba k babičce. Záleží co a jak chcete 🙂.

swetlusska
2. bře 2018

já bych se do ničeho nehrnula, se svatbou je spousta (krásných) starostí, šaty, kytky, kde to bude, kolik lidí, kolik jídla, jaká hudba atd., no na to je potřeba hodně času. To při malým miminku snad ani nejde řešit 🙂

rebe
2. bře 2018

Vdávala jsem se, když bylo dceři 6 měsíců, bylo to moc fajn. Byla to jen soukromá tajná svatba s rodiči, tu "opravdovou", velkou s přáteli jsme měli, když jí byl rok. Tu si užila mnohem víc a ráda vzpomíná na ty drobnosti, které si pamatuje. Tak jako tak, je dobré být s někým domluvená, že se ti o dítě bude starat, abys například v šatech nemusela přebalovat. A taky aby sis to mohla užít.

2hanah
2. bře 2018

@verrryna Vdávala jsem se a malé byl přesně rok, synovi 3 a půl a dobrá volba, odložila bych o rok, kojení ve svatebních šatech si neumím představit a taky jsem chtěla v šatech trochu vypadat, navíc po druhém porodu jsem se sbírala fakt dva měsíce, k tomu to druhé dítě taky 2 a půl roku, svatbu bych to léto po porodu fakt nevyběhala, přece jenom je to nějakého zařizování. Přeju mnoho štěstí ať už letos nebo příští rok!

camillaq
2. bře 2018

Vdavala jsem se, kdyz bylo malemu 15 mesicu a v pohode. Byl moc hodne miminko, ale v jeho 2-3 mesicich si to nedokazu predstavit. To bych si vubec neuzila. Sel prede mnou ulickou, pri obradu pochodoval kolem nas. Meli jsme velkou svatbu (90 hostu), bylo tam hodne deti, syn si s nima hral a zabavil se. Vecer jsem ho uspala a zustal s babickou, my se s manzelem bavili na hostine do rana.

2hanah
2. bře 2018

@camillaq Přesně takhle jsem to měla taky, s kojencem tak malým bych to nedala a protrpěla, tou dobou mě po císaři ještě vše bolelo, navíc kojící dieta 😒

bayt
2. bře 2018

Záleží jaká svatba, ale když si vezmu, že malý někdy vyžaduje prso co dvacet minut..byla bych ráda, že stihnu obřad.

dora13
3. bře 2018

Ja bych se s takhle malym miminkem vdavala v pripade, ze by slo o malinkou svatbu, takovy to "prijdeme na urad, podepiseme papir a jdeme domu", jinak ne. Ani jedno z mych deti v tomto veku nebylo hodne a spave, pres den spali jen v jedoucim kocarku, ja byla jeste porad jak vyorana mys, navic jsem byla tlusta a v neposledni rade si nedokazu predstavit, jak s tak malym ditetem zarizuju tu miliardu drobnosti, ktere jsou okolo svatby potreba 🙂 Ale jako urcite to jde, zalezi jak si to zaridis, ale ja osobne bych urcite rok pockala, s dvoumesicnim miminkem bych si to fakt neuzila.

nugetka20
4. bře 2018

@2hanah chce to mít správný typ šatů. Já měla ramínkové, lehoučké, áčkový střih. Schovalo bříško a na kojení mi stačilo jen trošku povolit vzadu šňůrku a stáhnout ramínko. Akce na pár vteřin, po nakojení jen dobrá duše vzadu znovu šňůrku zavázala. Primárně jsem si myslela, že budu muset sundávat půlku šatů a ono ne 🙂 Takže to už dneska taky není takový problém.

2hanah
4. bře 2018

@nugetka20 no, jasně, že není, dnes už se dá vyřešit dost věcí, ale svatbu si spojuji s čímkoliv možným, jen ne s kojením. Je to každého věc a vkus, ale já chtěla na vlastní svatbě vypadat co nejlíp, neschovávat břicho a kila navíc a princeznovské šaty a to vše se mi jen s ročním odkladem povedlo.

nugetka20
5. bře 2018

@2hanah Vidíte, je to věc úhlu pohledu. Já měla šaty na ramínka, nic jsem nemusela schovávat, po porodu mi zbylo jedno kilo z 15. To jedno nakojení mi nepřišlo jako problem, bylo nas tam vic kojicich maminek, měli jsme zařízené prostřední.... úžasně jsem si ten den užila. Ale my to měli na ranči, s koňmi, bez vleček a spodnic v šatech...

2hanah
6. bře 2018

@nugetka20 My se taky brali v přírodě i kvůli dětem, aby se zabavily a nehrozilo jim nebezpečí u nějaké silnice, zvládly to i ty spodničky a šaty. Já bohužel po druhé porodu - druhý císařský řez tolik v kondici nebyla, dva měsíce mě vše bolelo a hrozná únava jako při těžké chřipce a kila jsem hubla dobře, ale až jsem přestala kojit, mám ještě jiné zdravotní potíže od dětství, tak jsem se dávala hůř dohromady.

nugetka20
6. bře 2018

@2hanah To je mi líto. Kila dolů po kojení? Tak to bych potřebovala :D Co jsem shodila, to postupně letošní zimu nabírám (to budou ty čokolády na nervy s prckem).... takže třeba se zas dostanu do původní 38

2hanah
6. bře 2018

@nugetka20 Jj, čokoládky na nervy s prckem je základ 😂

eldrag
6. bře 2018

kluk 3 roky, já v 34 tt svatba byla v červnu venku v parku, bylo to super, s miminem bych to nedala - to je ma osobni zkusenost.

verrryna
autor
7. bře 2018

Já vám děkuji za názory. Rozhodla jsem se ze to odlozime na rok. Bude toho moc najednou po porodu. Navíc se budeme těsně před porodem stehovat. A chci být hlavně v klidu a aby byl o ten malý 😊